Ξανά αγωγη - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Δεν το έχω πάρει το seroquel, δεν έχω άποψη, αλλά αφού ήταν έτσι καλά έκανες και το έκοψες, υπάρχουν κι άλλα φάρμακα.

  2. #62
    Άλλη μια μέρα αδιάφορη.νιωθω ότι τίποτα δεν έχει νόημα.η ταραχή ακόμα συνεχίζεται.στη δουλειά πάω απλά για να πάω.νιωθω ότι κατέστρεψα τη ζωή μου,το μέλλον μου με τον άνθρωπο που αγαπαω.καναμε ονειρα να μείνουμε μαζί και οικογενεια.τωρα χωρίς αυτόν κενό.δε με συγκινεί τίποτα ούτε βόλτα με τις φίλες μου δε θέλω.μ έχει ρίξει πολύ κάτω.ουτε τον εαυτό μου δεν προσέχω αντίθετα τον εξαντλω,τσιγάρο και διατροφή χαλια.η αγωγή ακόμα δεν μ έχει πιάσει.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Θα σου πω συμβουλές που με βοηθάνε όταν πέφτω ψυχολογικά
    Προσπάθησε να τρως σωστά μικρά γεύματα και συχνά η σωστή διατροφή συμβάλλει στην ψυχολογία
    Όσο χάλια και να είσαι βγες έξω από το σπίτι για περπάτημα να αλλαξεις εικόνες έστω και ένα τέταρτο
    Κάνε ένα μπάνιο άλλαξε ρούχα και βγες
    Πάρε ένα φίλο και πείτε μια κουβέντα
    Ακουσε μουσική τέρμα εμένα αυτό με φτιάχνει
    Απλά και σιγά σιγά
    Δύσκολος ο χωρισμός αλλά πρέπει και να προχωρήσεις
    Δεν είναι εύκολο όταν βυθίζεσαι στο λέω εγώ που έχω σκαναμοευασματα λόγω ασθενείας αλλά προσπάθησε
    Πάρε την γιατρό μήπως σου αλλάξει το χάπι

  4. #64
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Θα σου πω συμβουλές που με βοηθάνε όταν πέφτω ψυχολογικά
    Προσπάθησε να τρως σωστά μικρά γεύματα και συχνά η σωστή διατροφή συμβάλλει στην ψυχολογία
    Όσο χάλια και να είσαι βγες έξω από το σπίτι για περπάτημα να αλλαξεις εικόνες έστω και ένα τέταρτο
    Κάνε ένα μπάνιο άλλαξε ρούχα και βγες
    Πάρε ένα φίλο και πείτε μια κουβέντα
    Ακουσε μουσική τέρμα εμένα αυτό με φτιάχνει
    Απλά και σιγά σιγά
    Δύσκολος ο χωρισμός αλλά πρέπει και να προχωρήσεις
    Δεν είναι εύκολο όταν βυθίζεσαι στο λέω εγώ που έχω σκαναμοευασματα λόγω ασθενείας αλλά προσπάθησε
    Πάρε την γιατρό μήπως σου αλλάξει το χάπι
    Μίλησα με τη γιατρο μου και μου είπε ότι το χάπι δεν έχει δράσει ακόμα παίρνω σιπραλεξ 10 μέρες.το ηρεμιστικό μου αύξησε.μηπως πρέπει να πάρω και καμιά βιταμίνη;ποιες προτινεις;θα προσπαθήσω να τα εφαρμόσω σιγα σιγα όλα αυτά κ ελπίζω να έχω αποτελέσματα.σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.εχεις δίκιο δύσκολος ο χωρισμός κ θέλει το χρόνο το του.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Βιταμίνες ρώτα γιατρό μην πάρεις έτσι γιατί πήρα και εγώ και πήγε η b12 στα ύψη εγώ έπαιρνα Μαγνησιο που λένε βοηθάει στα ψυχολογικά και σύμπλεγμα b
    Όταν παίρνας θλίψη θέλει το χρόνο του
    Απλά σου λέω αυτά κάνω όταν έχω την κάτω φάση της ασθένειας αλλά είναι πολύ δύσκολο μου παίρνει καιρό να ανέβω
    Σιγά σιγά α και το πιο σημαντικό άσε κόσμο να σε βοηθήσει μην τους αρνείσαι την βοήθεια τους

  6. #66
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Βιταμίνες ρώτα γιατρό μην πάρεις έτσι γιατί πήρα και εγώ και πήγε η b12 στα ύψη εγώ έπαιρνα Μαγνησιο που λένε βοηθάει στα ψυχολογικά και σύμπλεγμα b
    Όταν παίρνας θλίψη θέλει το χρόνο του
    Απλά σου λέω αυτά κάνω όταν έχω την κάτω φάση της ασθένειας αλλά είναι πολύ δύσκολο μου παίρνει καιρό να ανέβω
    Σιγά σιγά α και το πιο σημαντικό άσε κόσμο να σε βοηθήσει μην τους αρνείσαι την βοήθεια τους
    Με το μαγνήσιο και το σύμπλεγμα b σου ανέβηκε η b12;εγώ έχω και χαμηλή φερριτινη και d άστα.μερικες φορές με βοηθάνε κ άλλες με φωνάζουν ότι δεν προσπαθώ και έτσι όπως κάνω θα γίνω χειροτερα κ τότε γίνομαι πιο χάλια.δυστυχως δεν καταλαβαίνουν αυτό που περνάω.δε θα πεθάνεις για εναν άντρα κ τέτοια αλλά όταν αγαπάς κάποιον είναι ακόμα πιο δύσκολο να ξεπεράσεις το χωρισμό.επρεπε να του είχα μιλήσει από την αρχή της σχέσης μας αλλά φοβόμουν και τώρα έφυγε.δεν ξέρω αν φταίω απόλυτα εγώ γι αυτό η τελικά δε μ αγαπουσε αρκετά για να μείνει δίπλα μου.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Ναι με τις βιταμίνες...ε τα κλασικά που λένε όλοι
    Το κάνουν για να βοηθήσουν αλλά στην ουσία σου σπάνε τα νεύρα δεν βοηθάνε έτσι
    Εντάξει ένας χωρισμός είναι αλλά για σένα είναι κάτι σημαντικό θα το ξεπεράσεις σιγά σιγά και όντως δεν θα πεθάνεις για αυτό δεν θα το βάλεις κάτω θα συνεχίσεις τόσα όμορφα πράγματα υπάρχουν εκεί έξω κρατά τα θετικά και προχωρά σιγά σιγα

  8. #68
    Κάθε μέρα κ χειροτερα.τις τελευταίες μέρες υπήρξε μια επικοινωνία με τον πρώην ο οποίος μου είπε να βρεθούμε να μιλησουμε από κοντά για όλα κ ότι είναι προβληματισμενος με όλη αυτή την κατάσταση αλλά όλο το αναβάλλει.μου λέει ότι είμαι δυνατή και να παλέψω για μένα αλλά φυσικά όλες αυτές τις μερες δεν ενδιαφέρθηκε να δει τι κάνω η να έρθει να με δει.σημερα του έστειλα εγώ ότι δε θέλω τη συμπόνια του και ότι δε θα τον ξανά ενοχλήσω.αλλα όλο αυτό μ έχει ρίξει ακόμα πιο πολύ φοβάμαι πως θα μπορέσω να ανάκαμψω από όλο αυτό και μη γίνω χειροτερα....είχα αρχίσει να βγαίνω σιγα σιγα από το σπίτι και φοβάμαι ότι θα γυρίσω πάλι στην αρχική κατάσταση.

  9. #69
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    1
    Καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάς.ειχα τα προβλήματα μου ήρθε και ο χωρισμός και ήμουν σε απελπιστικη κατάσταση.προσπαθησα να το παλέψω μόνος αλλά για 2 μήνες πήγαινα χειρότερα.2 μήνες μαρτύριο.πηγα σε ψυχίατρο και μου έδωσε αγωγή πρωί 20αρι cipralex και βράδυ 5αρι zyprexa.απο την πρώτη μέρα ένιωσα τεράστια διαφορά.και με τον χρόνο το ξεπέρασα τελείως.αυτη η αγωγή με έσωσε

  10. #70
    Quote Originally Posted by thodoriis1925 View Post
    Καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάς.ειχα τα προβλήματα μου ήρθε και ο χωρισμός και ήμουν σε απελπιστικη κατάσταση.προσπαθησα να το παλέψω μόνος αλλά για 2 μήνες πήγαινα χειρότερα.2 μήνες μαρτύριο.πηγα σε ψυχίατρο και μου έδωσε αγωγή πρωί 20αρι cipralex και βράδυ 5αρι zyprexa.απο την πρώτη μέρα ένιωσα τεράστια διαφορά.και με τον χρόνο το ξεπέρασα τελείως.αυτη η αγωγή με έσωσε
    Κι εγώ έτσι αισθάνομαι απελπισμένη κ το μέλλον μου αδιάφορο χωρίς αυτόν.δεν έχω διάθεση για τιποτα και η κατάθλιψη στα φόρτε της.εγω παίρνω λεξοτανιλ πρωι βραδυ και σιπραλεξ 10 το βραδυ.αλλα δε βλέπω καμία τεράστια διαφορά.αν συνεχίσω έτσι θα μιλήσω ξανά με την ψυχίατρο μπας κ μου αυξήσει τι να πω.κανω κ ψυχοθεραπεια αλλά προς το παρόν κανένα αποτελεσμα

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Υπομονή. Θέλει χρόνο το σιπραλεξ αλλά θα σε κουλαρει

  12. #72
    Καλημέρα.παιρνω πρωι βραδυ λεξοτανιλ 1.5 αλλά τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να σηκωθω με τίποτα το πρωι.σκεφτομαι να πάρω τη ψυχίατρο μήπως το μειώσω αλλά φοβάμαι μην επιστρέψει ξανά η έντονη ανησυχια.φοβαμαι και τον εθισμό.εχει κάνεις εμπειρία με λεξοτανιλ?

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού ξανά και ξανά
    By Ψυχή in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2021, 23:47
  2. Νεα αγωγη...
    By xristoforos28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 73
    Last Post: 26-08-2018, 00:34
  3. Νεα αγωγη..
    By xristoforos28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 03-08-2018, 21:23
  4. Αγωγή
    By Delmem210118a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-2017, 08:27
  5. υπερφαγια, ξανα κ ξανα
    By vilma in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2016, 19:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •