Καλησπέρα, είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    1

    Καλησπέρα, είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum...

    Καθώς έβλεπα τις κατηγορίες με τα προβλήματα , συνηδητοποιησα πόσα πολλά πρόβληματα έχω γιατί δεν ήξερα σε πια να πρώτο γράψω.. Αυτό όμως που με απασχόλησε σήμερα και όχι για πρώτη φορά είναι η βίαια συμπεριφορά του συντρόφου μου παραλιγα λεπτά πρώην θα λεγα... Έφτασα στο αστυνομικό τμήμα... Η ιστορία έχει ως εξής... 7 χρόνια σχέση με χιλιάδες σοβαρά και χαζά πρόβληματα... Το αποτέλεσμα ένα αγγελούδι 2.5 χρόνων!!! Ζούμε μαζί και δεν υπάρχει καμία απολύτως συνεννόηση... Σήμερα καυγαδιζαμε πολύ έντονα και σήκωσε το χέρι του και έκανα μήνυση...μου είπαν να πάρω τηλέφωνο μόλις εμφανιστεί για να τον πάνε αυτοφορο γιατί είχε φύγει και πήρε μαζί το παιδί πάρα τις προσπάθειες μου να τον εμποδίσω, και εγω δυστασα να το κάνω Δεν ειναι η πρώτη φορά... Γενικά, ήταν άνθρωπος εξαρτημένος από ουσίες, λογως σοβαρος για τον οποίο χωριζαμε συνέχεια, τώρα κάνει καμία φορά καταχρηση αλκοόλ και είναι πολύ εκδικητικός και απειλητικός, σε σημειο να μην μ αφήνει ούτε εγώ να φύγω απ το σπίτι ούτε ο ίδιος να φεύγει... Έχω ανθρώπους που με στηρίζουν αλλά επειδή ξέρω τι άνθρωπος είναι καμιά φορά φοβάμαι για την σωματική τους ακαιρεοτητα, καθώς στο παρελθόν χτύπησε τον πατριό μου που απλά προσπαθούσε ήρεμα να του μιλήσει και τρέχαμε σε αστυνομίκα τμήματα... Είναι άτομο το οποίο έχει διασυνδέσεις μς υπόκοσμο και είμαι σίγουρη ότι δεν θ μ αφήσει σε ησυχία... Έχω χάσει κάθε ελπίδα ηρεμης συνεννόησης και μέσα μου νιώθω αδύναμη να αντιμετωπίσω όλο αυτό... Λυπάμαι και ντρέπομαι μπροστά στο παιδί μου που αντί να ασχολούμαι με το παιδί, έχω ψυχοπλακωθει και δεν ξέρω τι να κάνω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by Nika92 View Post
    Καθώς έβλεπα τις κατηγορίες με τα προβλήματα , συνηδητοποιησα πόσα πολλά πρόβληματα έχω γιατί δεν ήξερα σε πια να πρώτο γράψω.. Αυτό όμως που με απασχόλησε σήμερα και όχι για πρώτη φορά είναι η βίαια συμπεριφορά του συντρόφου μου παραλιγα λεπτά πρώην θα λεγα... Έφτασα στο αστυνομικό τμήμα... Η ιστορία έχει ως εξής... 7 χρόνια σχέση με χιλιάδες σοβαρά και χαζά πρόβληματα... Το αποτέλεσμα ένα αγγελούδι 2.5 χρόνων!!! Ζούμε μαζί και δεν υπάρχει καμία απολύτως συνεννόηση... Σήμερα καυγαδιζαμε πολύ έντονα και σήκωσε το χέρι του και έκανα μήνυση...μου είπαν να πάρω τηλέφωνο μόλις εμφανιστεί για να τον πάνε αυτοφορο γιατί είχε φύγει και πήρε μαζί το παιδί πάρα τις προσπάθειες μου να τον εμποδίσω, και εγω δυστασα να το κάνω Δεν ειναι η πρώτη φορά... Γενικά, ήταν άνθρωπος εξαρτημένος από ουσίες, λογως σοβαρος για τον οποίο χωριζαμε συνέχεια, τώρα κάνει καμία φορά καταχρηση αλκοόλ και είναι πολύ εκδικητικός και απειλητικός, σε σημειο να μην μ αφήνει ούτε εγώ να φύγω απ το σπίτι ούτε ο ίδιος να φεύγει... Έχω ανθρώπους που με στηρίζουν αλλά επειδή ξέρω τι άνθρωπος είναι καμιά φορά φοβάμαι για την σωματική τους ακαιρεοτητα, καθώς στο παρελθόν χτύπησε τον πατριό μου που απλά προσπαθούσε ήρεμα να του μιλήσει και τρέχαμε σε αστυνομίκα τμήματα... Είναι άτομο το οποίο έχει διασυνδέσεις μς υπόκοσμο και είμαι σίγουρη ότι δεν θ μ αφήσει σε ησυχία... Έχω χάσει κάθε ελπίδα ηρεμης συνεννόησης και μέσα μου νιώθω αδύναμη να αντιμετωπίσω όλο αυτό... Λυπάμαι και ντρέπομαι μπροστά στο παιδί μου που αντί να ασχολούμαι με το παιδί, έχω ψυχοπλακωθει και δεν ξέρω τι να κάνω...
    Ελπίζω να σε βοηθήσουν και να σε συμβουλέψουν πώς πρέπει να αντιμετωπίσεις
    15900 – Τηλεφωνική γραμμή SOS – Βία Κατά Των Γυναικών

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Καλημέρα Νικα92!

    Η ανοχή σου σε βίαιη συμπεριφορά πρέπει να είναι μηδενική!! Να καλέσεις την Αστυνομία και να ζητήσεις προστασία!!

    Αφού δεν σε αφήνει να φύγεις και είναι εκδικητικός και απειλητικός μπορεί ακόμα και να σε σκοτώσει. Χρειάζεσαι βοήθεια άμεσα. Όχι να βοηθήσεις εσύ εκείνον, αυτό είναι δουλειά των ειδικών, που μπορείς να τους καλέσεις σπίτι να βάλουν τα πράγματα στη θέση τους.

    Αυτός χρειάζεται ψυχίατρο και θεραπεία. Αυτό δεν είναι δική σου δουλειά. Εσύ θέλεις ηρεμία να ασχοληθείς με το αγγελούδι σου! Πάρε το άμεσα και πήγαινε στους γονείς σου! Άσε μετά την Αστυνομία να σε προστατεύσει και τους ειδικούς να προσπαθήσουν να μαζέψουν τον άντρα σου!

    Είναι επικίνδυνος! Απομακρύνσου τάχυστα για το καλό το δικό σου και του παιδιού σου. Το παιδάκι υποφέρει από την ένταση μεταξύ σας! Πληγώνεται η ψυχούλα του, άσχετα που δεν διαμαρτύρεται ακόμα! Τα καταλαβαίνει όλα που συμβαίνουν γύρω του.

    Νομίζω το ασφαλέστερο καταφύγιο είναι το σπίτι της μητέρας σου. Εκεί σαν οικογένεια θα αντιμετωπίσετε το θηρίο που γίνεται ο άντρας σου. Όχι μόνη σου! Χρειάζεσαι συμπαράσταση και βοήθεια! Ζήτησέ την!!!

    Πάρε το τηλέφωνο που σου έδωσε ο Τόνυ πιο πάνω!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν εχεις "ψυχοπλακωθει", βρισκεσαι σε αμεσο, σοβαροτατο κινδυνο.
    παρε τηλεφωνο την γραμμη σος που σου εδωσαν παραπανω, αν εχεις χρηματα πηγαινε αμεσα σε δικηγορο και ζητα βοηθεια να ξεμπλεξεις αμεσα και αναιμακτα.
    η ζωη σου βρισκεται σε κινδυνο. δεν εισαι για φιλικη συζητηση με αγνωστους στο ιντερνετ. πρεπει να παρεις αμεσα μετρα για την προστασια της ζωης σου και της ζωης του παιδιου σου.
    το τι γυρευες με τετοιον ανθρωπο και για ποιον λογο εκανες και παιδι μαζι του να τραβαει αυτα που τραβας, ειναι ψιλα γραμματα. αυτα θα τα σκεφτεις, αφου διαφυγεις τον κινδυνο, συζητωντας με καποιον ψυχοθεραπευτη.
    τωρα, πρεπει να διαφυγεις τον κινδυνο.
    μην καθυστερεις αλλο, ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΜΑΚΡΙΑ ΣΑΣ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έχεις ένα παιδί. Αν δεν σε νοιάζει για τον εαυτό σου, ανέλαβε τις ευθύνες σου απέναντι στο παιδί. Ζήτα βοήθεια και φύγε ΧΘΕΣ!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    η αστυνομια γιατι δεν θεωρησε απαγωγη το συμβαν με το παιδακι;
    αμα θες απαντας........

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    η αστυνομια γιατι δεν θεωρησε απαγωγη το συμβαν με το παιδακι;
    αμα θες απαντας........
    εκανε καταγγελια για απαγωγη για να το θεωρησει απαγωγη; μονη της θα το θεωρησει απαγωγη η αστυνομια; πατερας του ειναι, μαζι μενουν. το πηρε και εφυγε. που γραφει οτι το απηγαγε;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εκανε καταγγελια για απαγωγη για να το θεωρησει απαγωγη; μονη της θα το θεωρησει απαγωγη η αστυνομια; πατερας του ειναι, μαζι μενουν. το πηρε και εφυγε. που γραφει οτι το απηγαγε;
    λες;;;;;;;;;;;

Similar Threads

  1. Πρωτη φορα στα 27
    By Billis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 104
    Last Post: 24-10-2021, 19:46
  2. Πρώτη φορά
    By kat7 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2020, 12:05
  3. Πρωτη σας φορα!!!
    By archangel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-04-2018, 15:49
  4. Η πρωτη μου φορα..
    By Ο εαυτος μου και εγω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-11-2017, 05:58
  5. πρώτη φορά
    By TTK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-11-2010, 17:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •