Σχέση με παρθένο (και οχι στο ζωδιο) - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 322
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    1. Το οτι ειναι παρθενος σε αυτην την ηλικια, δεν υποκρυπτει απαραιτητα κατι το ψυχιατρικο. Πολλοι ανθρωποι φθσνουν σε.μεγαλες ηλικιες και δεν εχουν κανει.σεξ. Τα αιτια ειναι πολλες φορες κυριως εξωγενη κι εχουν να κανουν με την εποχη μας: π.χ. παλαια οι ανθρωποι ηταν αυτονοητο πως θα παντρευτουν κι οντως παντρευονταν.και καναν σεξ απο μικρη ηλικια, τωρα πια βγαινεις στην αρενα αναζητησης συντροφου, και μπορει να αποτυχεις λογω π.χ. εμφανισης, χαρακτηρα. Το οτι οι παρθενοι σε μεγαλη ηλικια φερονται παραξενα εχει να κανει και με.τον.τροπο που τους αντιμετωπιζουν οι αλλοι, μοιραια επηρρεαζονται.και.ψυχολογι κα, οποτε.... Επισης, οι σχεσεις και το σεξ δεν ειναι ο μονος τροπος να απολαυσεις τη ζωη, υπαρχουν κι ανθρωποι που δεν γουσταρουν ουτε το σεξ ουτε τις σχεσεις. Γιατι αυτο να ειναι απαραιτητα προβληματικο; Επειδη οι περισσοτεροι πιστευουν.το αντιθετο; 2. Εσυ τι επιδιωκεις; γαμο και παιδια; Εγγυησεις δεν υπαρχουν σε αυτο ειτε ο αλλος εχει εμπειρειες ειτε οχι. Απλα, εαν το πας για μια σταθερη σχεση, εισαι πιο προσεκτικη κι εχεις περισσοτερες απαιτησεις απο τον.αλλον και την ιδια τη σχεση. 3. Μου δειχνεις απο αυτα που γραφειε σαν να πιεζεις τον εαυτο.σου να σου αρεσει. Οταν με τον αλλον.μπαινεις σε τετοια αναλυση, αστα βραστα.
    Εξακολουθώ να μη το βρίσκω φυσιολογικό σε τέτοιες ηλικίες να είναι ο άλλος χωρίς σεξ...Σιγουρα δε θελω παιδια και γαμους αλλα θέλω κάτι σταθερό αυτή τη περιοδο στη ζωή μου που να εχει διάρκεια.Πιεστηκα λίγο οχι να μου αρεσει γιατί μου αρεσει.πιεζομαι να βρούμε εναν κώδικα επικοινωνίας
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Εγω δεν σου λεω να αλλαξεις την αποψη σου σου λεω οτι ειναι υποκειμενικο το τι ειναι και τι δεν ειναι φυσιολογικο, επισης κρινεται κι απο πολιτισμικους παραγοντες. Καποτε ηταν φυσιολογικο να παντρευετει μια 14χρονη εναν 40χρονο..Στην ςποχη.μας ειναι; Εγω θα λεγα να μην κρινουμε τοσο ευκολα τις ζωες των αλλων. Ε, οσο σ' αρεσει καλως. Οταν κι εαν παψει να σ'αρεσει απο μονη σου θα στατησεις αυτο το νταραβερι. Δεν βλεπω προβλημα.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,853
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    1. Το οτι ειναι παρθενος σε αυτην την ηλικια, δεν υποκρυπτει απαραιτητα κατι το ψυχιατρικο. Πολλοι ανθρωποι φθσνουν σε.μεγαλες ηλικιες και δεν εχουν κανει.σεξ. Τα αιτια ειναι πολλες φορες κυριως εξωγενη κι εχουν να κανουν με την εποχη μας: π.χ. παλαια οι ανθρωποι ηταν αυτονοητο πως θα παντρευτουν κι οντως παντρευονταν.και καναν σεξ απο μικρη ηλικια, τωρα πια βγαινεις στην αρενα αναζητησης συντροφου, και μπορει να αποτυχεις λογω π.χ. εμφανισης, χαρακτηρα. Το οτι οι παρθενοι σε μεγαλη ηλικια φερονται παραξενα εχει να κανει και με.τον.τροπο που τους αντιμετωπιζουν οι αλλοι, μοιραια επηρρεαζονται.και.ψυχολογι κα, οποτε.... Επισης, οι σχεσεις και το σεξ δεν ειναι ο μονος τροπος να απολαυσεις τη ζωη, υπαρχουν κι ανθρωποι που δεν γουσταρουν ουτε το σεξ ουτε τις σχεσεις. Γιατι αυτο να ειναι απαραιτητα προβληματικο; Επειδη οι περισσοτεροι πιστευουν.το αντιθετο; 2. Εσυ τι επιδιωκεις; γαμο και παιδια; Εγγυησεις δεν υπαρχουν σε αυτο ειτε ο αλλος εχει εμπειρειες ειτε οχι. Απλα, εαν το πας για μια σταθερη σχεση, εισαι πιο προσεκτικη κι εχεις περισσοτερες απαιτησεις απο τον.αλλον και την ιδια τη σχεση. 3. Μου δειχνεις απο αυτα που γραφειε σαν να πιεζεις τον εαυτο.σου να σου αρεσει. Οταν με τον αλλον.μπαινεις σε τετοια αναλυση, αστα βραστα.
    μα αυτος , δεν ειπε ποτε οτι δεν γουσταρει το σεξ, αλλα το παρουσιασε καπως σαν τυχαιο γεγονος το οτι δεν εχει κανει στα 30 σεξ, ενω και το γουσταρει και σχεση ειχε....
    το να θες σεξ, να εισαι ωραιος. να αρεσεις στο αλλο φυλο και να μην εχεις κανει σεξ μεχρι τα 30 ειναι μεγαλη καμπανα για προβλημα...
    οσο για το να μην θελει σχεση, αυτος οχι μονο θελει σχεση, αλλα θελει και σχεση απο κει που δεν υπαρχει καν κι η αλλη σκεφτεται μηπως ειναι δολοφονος...

    στο 3 συμφωνουμε. η νοσ. δειχνει να πιεζει τον εαυτο της να της αρεσει, μονο επειδη ειναι διαθεσιμος και θετικα διατεθιμενος..
    Last edited by Remedy; 29-07-2022 at 13:52.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,853
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Α σχωρα με αλλα το θεωρώ πολυ υγιές ενας αντρας να ζητάει σεξ.Δε θα τον θεωρούσα καθόλου μπιχτη
    κυριε αλ μπαντι, ΝΑ ποια ειναι η πλειοψηφια των γυναικων. αυτα τα περιστατικα που πιανεσαι για να μας πεισεις οτι ετσι σκεφτονται ολες οι γυναικες, ειναι απλα ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ.
    και δεν ξερουμε καθολου αν η 22χρονη δεν ηταν ετοιμη... τον ειδαμε τι κανει και με την νοσηρη που ειναι ετοιμη...
    πολυ πιθανα ειναι μια δικαιολογια που ειπε στην νοσηρη , για να δικαιολογησει οτι ειχε τοσο μεγαλη σχεση χωρις σεξ.

    βρε μπας και ειναι ομοφυλοφιλος και προσπαθει να πεισει τον εαυτο του οτι πρεπει να εχει σχεση με γυναικα;

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ma aytow, den eipe pote oti den goystarei to sej, alla to paroysiase kapvw san tyxaio
    μα αυτος , δεν ειπε ποτε οτι δεν γουσταρει το σεξ, αλλα το παρουσιασε καπως σαν τυχαιο γεγονος το οτι δεν εχει κανει στα 30 σεξ, ενω και το γουσταρει και σχεση ειχε....
    το να θες σεξ, να εισαι ωραιος. να αρεσεις στο αλλο φυλο και να μην εχεις κανει σεξ μεχρι τα 30 ειναι μεγαλη καμπανα για προβλημα...
    οσο για το να μην θελει σχεση, αυτος οχι μονο θελει σχεση, αλλα θελει και σχεση απο κει που δεν υπαρχει καν κι η αλλη σκεφτεται μηπως ειναι δολοφονος...

    στο 3 συμφωνουμε. η νοσ. δειχνει να πιεζει τον εαυτο της να της αρεσει, μονο επειδη ειναι διαθεσιμος και θετικα διατεθιμενος..
    Θα συμφωνήσω σε αυτό που λες.αλλα να ξεκαθαρίσω οτι εμφανισιακά μου αρεσει πολυ και εγω είμαι πολύ δυσκολη στο να νιώσω έλξη για αυτό το προσπαθω.Σημερα εκανε ενα μεγαλο βημα.. είναι άφαντος εδω και 5 ωρες.κανω πάρτυ χαχα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κυριε αλ μπαντι, ΝΑ ποια ειναι η πλειοψηφια των γυναικων. αυτα τα περιστατικα που πιανεσαι για να μας πεισεις οτι ετσι σκεφτονται ολες οι γυναικες, ειναι απλα ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ.
    και δεν ξερουμε καθολου αν η 22χρονη δεν ηταν ετοιμη... τον ειδαμε τι κανει και με την νοσηρη που ειναι ετοιμη...
    πολυ πιθανα ειναι μια δικαιολογια που ειπε στην νοσηρη , για να δικαιολογησει οτι ειχε τοσο μεγαλη σχεση χωρις σεξ.

    βρε μπας και ειναι ομοφυλοφιλος και προσπαθει να πεισει τον εαυτο του οτι πρεπει να εχει σχεση με γυναικα;
    Αυτο μου το ειπαν και άλλοι αλλα αναφερόμενη σε φίλους μου γκει ξινιζε τα μούτρα του... Επειδή έχω μεγαλώσει νε γκει δεν τον κοβω να είναι.και οχι επειδή ξινιζει αλλά επειδή κρέμεται απο πάνω μου
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,853
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αυτο μου το ειπαν και άλλοι αλλα αναφερόμενη σε φίλους μου γκει ξινιζε τα μούτρα του... Επειδή έχω μεγαλώσει νε γκει δεν τον κοβω να είναι.και οχι επειδή ξινιζει αλλά επειδή κρέμεται απο πάνω μου
    το οτι κρεμεται απο πανω σου δεν ειναι ενδειξη οτι δεν ειναι γκει, αλλα οτι εχει μεγαλη αναγκη να υπαρξει αυτη η σχεση. μηπως τον πιεζει η μαμα να παρουσιασει καποια συντροφο;

    επισης, αν ειναι γκει και ψαχνει ξεκαρφωμα, θα ειναι κρυφος γκει, οχι φανερος. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα ξυνιζει οταν ακουει γκει. οι πιο ομοφοβικοι, ειναι οι κρυφογκει...
    Last edited by Remedy; 29-07-2022 at 14:27.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    932
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    1. Το οτι ειναι παρθενος σε αυτην την ηλικια, δεν υποκρυπτει απαραιτητα κατι το ψυχιατρικο. Πολλοι ανθρωποι φθσνουν σε.μεγαλες ηλικιες και δεν εχουν κανει.σεξ. Τα αιτια ειναι πολλες φορες κυριως εξωγενη κι εχουν να κανουν με την εποχη μας: π.χ. παλαια οι ανθρωποι ηταν αυτονοητο πως θα παντρευτουν κι οντως παντρευονταν.και καναν σεξ απο μικρη ηλικια, τωρα πια βγαινεις στην αρενα αναζητησης συντροφου, και μπορει να αποτυχεις λογω π.χ. εμφανισης, χαρακτηρα. Το οτι οι παρθενοι σε μεγαλη ηλικια φερονται παραξενα εχει να κανει και με.τον.τροπο που τους αντιμετωπιζουν οι αλλοι, μοιραια επηρρεαζονται.και.ψυχολογι κα, οποτε.... Επισης, οι σχεσεις και το σεξ δεν ειναι ο μονος τροπος να απολαυσεις τη ζωη, υπαρχουν κι ανθρωποι που δεν γουσταρουν ουτε το σεξ ουτε τις σχεσεις.
    Συμφωνώ το ότι δεν σημαίνει ότι είναι ψυχοπαθής, επειδή δεν έκανε σεξ , μέχρι οποιαδήποτε ηλικία. Μπορεί όντως απλά να μην του έκατσε.
    Η αποτυχία, δεν έχει να κάνει μόνο με εμφάνιση . Αν έκαναν σεξ μόνο ωραίοι και ωραίες, το 80% θα ήταν παρθένοι. Πόσοι είναι πιο οι ωραίοι και οι ωραίες ; Σίγουρα όχι όλοι.
    Το ότι η ανύπαρκτη σεξουαλική ζωή επηρεάζει κάποιον το θεωρό δεδομένο . Το έχω δει και να συμβαίνει . Ειδικά σε άνδρες. Αισθάνονται μειονεκτικά και απομονώνονται.
    Να μη γουστάρει κάποιος πραγματικά, το θεωρώ απίστευτα σπάνιο . Πιο σπάνιο από το να μην μπορεί να θέλει να πείσει ότι δεν τον ενδιαφέρει .

    Η γενιά των 40ρηδων , πιστεύω είχαμε δει απίστευτες γελοιότητες που γίνονταν ειδικά από άνδρες για να βρίσκουν γυναίκες. Είχα δει άτομα , με πολύ χρήμα,
    οι οποίοι πλήρωναν για να δουλέψουν σε μπαράκια και καφετέριες, για να βρίσκουν γκόμενες. ΤΟΝΙΖΩ , ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΙ .
    Άλλοι έμπαιναν σε γελοίες ομάδες για σπορ που μισούσαν , για να έχουν κατακτήσεις από κορίτσια ... κερκίδας και άλλες σαπίλες, σε μιά σάπια χώρα.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,853
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Συμφωνώ το ότι δεν σημαίνει ότι είναι ψυχοπαθής, επειδή δεν έκανε σεξ , μέχρι οποιαδήποτε ηλικία. Μπορεί όντως απλά να μην του έκατσε..
    μα, του εκατσε! αυτος δεν της εκατσε...

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το οτι κρεμεται απο πανω σου δεν ειναι ενδειξη οτι δεν ειναι γκει, αλλα οτι εχει μεγαλη αναγκη να υπαρξει αυτη η σχεση. μηπως τον πιεζει η μαμα να παρουσιασει καποια συντροφο;
    Δε μου έχει αναφέρει ποτέ τούς γονείς του...δε μενουν μαζι παντως..
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,853
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δε μου έχει αναφέρει ποτέ τούς γονείς του...δε μενουν μαζι παντως..
    επισης, αν ειναι γκει και ψαχνει ξεκαρφωμα, θα ειναι κρυφος γκει, οχι φανερος. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα ξυνιζει οταν ακουει γκει. οι πιο ομοφοβικοι, ειναι οι κρυφογκει...

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    επισης, αν ειναι γκει και ψαχνει ξεκαρφωμα, θα ειναι κρυφος γκει, οχι φανερος. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα ξυνιζει οταν ακουει γκει. οι πιο ομοφοβικοι, ειναι οι κρυφογκει...
    Δεν τον κόβω για κρυφο.Εγω πχ δε θα μπορούσα να φασωσω μια κοπελα ενω ειμαι στρειτ
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,853
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δεν τον κόβω για κρυφο.Εγω πχ δε θα μπορούσε να φασωσω μια κοπελα ενω ειμαι στρειτ
    ΕΣΥ. εχει γκει κανονικους, που και σεξ μπορουν να κανουν, οχι απλα φασωμα, απλα δεν το γουσταρουν.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΕΣΥ. εχει γκει κανονικους, που και σεξ μπορουν να κανουν, οχι απλα φασωμα, απλα δεν το γουσταρουν.
    Αν ήταν ετσι θα ειχε κάνει εστω με γκει κάτι.αυτος δηλώνει παρθένος.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #75
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    22
    Τώρα να ναι γκει και να το κρύβει; Δηλαδή 2022 έχουμε κάπου ωπα.

    Αλλά ότι είναι πολύ παράξενο είναι. Προσωπικά δεν θα έμπλεκα με παρθένο (παρθένα) σε τέτοια ηλικία.

Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καρκίνος... (όχι το ζώδιο)
    By Θεοφανία in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 55
    Last Post: 24-08-2017, 19:59
  2. Τι ζώδιο είστε;;;;
    By Lamya in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 146
    Last Post: 21-07-2014, 23:02
  3. τι ζωδιο ειστε?
    By secretly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 53
    Last Post: 03-02-2012, 22:56
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  5. Τι λέει το κάθε ζώδιο μετά το σέξ ?
    By erwtokritos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 100
    Last Post: 19-08-2010, 17:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •