Σχέση με παρθένο (και οχι στο ζωδιο) - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 22 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 322
  1. #166
    Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    Athens
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Ολα υπαρχουν. Για μενα, δεν υπαρχουν ακρα ή φυσιολογικο κι αφυσικο στη σεξουαλικη εκφραση, οταν σαφως δεν παραβιαζουμε την ελευθερια η την αξιοπρεπεια του αλλου. Ας αφησουμε τους ανθρωπους να κανουν τις επιλογες τους κι εμεις τις δικες μας.
    Συμφωνώ απόλυτα!! με την προϋπόθεση της συναίνεσης, κανένας λόγος δεν μας πέφτει..

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by best_friend View Post
    Συμφωνώ απόλυτα!! με την προϋπόθεση της συναίνεσης, κανένας λόγος δεν μας πέφτει..

    τωρα ρωτα την εαν συμφωνει γυναικες να συναινουν στο σεξ με αντρες με χρηματικο αντιτιμο να δουμε τι θα σου πει για την συναινεση μεταξυ ενηλικων

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Το θεμα της πορνειας ειναι πολυπλοκο οταν βαζεις το μυαλο σου να δουλευει... Ειναι.σεβαστη η αυτοδιαθεση του σωματος της γυναικας οποτε μοιραια και της σεξεργατριας, αυτο ομως δε σημαινει οτι δεν κανει μια επικινδυνη δουλεια, οτι δεν ειναι αντιμετωπη με πιθανη βια. Η πορνεια ειναι η χειροτερη μορφη της εξουσιας του αντρικου φυλου και της αντικειμενοποιησης της γυναικας. Η πορνεια θα εξαλειφθει μοιραια οταν εξαλειφθει κι η πατριαρχια. Μεχρι τοτε, δεν ξερω ποια ειναι η απαντηση στο πως θα πρστατευτουν οι σεξεργατριες. Καταληγω στην ποινικοποιηση των πελατων.

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Το θεμα της πορνειας ειναι πολυπλοκο οταν βαζεις το μυαλο σου να δουλευει... Ειναι.σεβαστη η αυτοδιαθεση του σωματος της γυναικας οποτε μοιραια και της σεξεργατριας, αυτο ομως δε σημαινει οτι δεν κανει μια επικινδυνη δουλεια, οτι δεν ειναι αντιμετωπη με πιθανη βια. Η πορνεια ειναι η χειροτερη μορφη της εξουσιας του αντρικου φυλου και της αντικειμενοποιησης της γυναικας. Η πορνεια θα εξαλειφθει μοιραια οταν εξαλειφθει κι η πατριαρχια. Μεχρι τοτε, δεν ξερω ποια ειναι η απαντηση στο πως θα πρστατευτουν οι σεξεργατριες. Καταληγω στην ποινικοποιηση των πελατων.
    πες τα χρυσοστομη!!
    τωρα γραψε γα τον δυστυχο best_friend που συμφωνησε μαζι σου και στο θεμα της συναινεσης μεταξυ ενηλικων
    εαν συμφωνεις με την ποινικοποιηση της πορνειας μεταξυ αντρων, λεσβιων τρανσεξουαλ και ζιγκολο
    ετσι για να εχουμε να λεμε μερα που ειναι!!

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    πες τα χρυσοστομη!!
    τωρα γραψε γα τον δυστυχο best_friend που συμφωνησε μαζι σου και στο θεμα της συναινεσης μεταξυ ενηλικων
    εαν συμφωνεις με την ποινικοποιηση της πορνειας μεταξυ αντρων, λεσβιων τρανσεξουαλ και ζιγκολο
    ετσι για να εχουμε να λεμε μερα που ειναι!!
    Πραγματικα, δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα σου. Την ιδια αποψη εχω και για τα λοατκι σεξεργατες/τριες. Κι αυτα τα ατομα δεχονται εμφυλη βια.

  6. #171
    Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    Athens
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    πες τα χρυσοστομη!!
    τωρα γραψε γα τον δυστυχο best_friend που συμφωνησε μαζι σου και στο θεμα της συναινεσης μεταξυ ενηλικων
    εαν συμφωνεις με την ποινικοποιηση της πορνειας μεταξυ αντρων, λεσβιων τρανσεξουαλ και ζιγκολο
    ετσι για να εχουμε να λεμε μερα που ειναι!!
    Το "δύστυχος" απο που προέκυψε; Δεν μπορεί να γίνει διάλογος χωρίς χαρακτηρισμούς άλλωστε...
    Απο την παρθενία (που την έχουμε για ντροπή) στην πορνεία (άλλη ντροπή απο εκεί)...

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by best_friend View Post
    Το "δύστυχος" απο που προέκυψε; Δεν μπορεί να γίνει διάλογος χωρίς χαρακτηρισμούς άλλωστε...
    Απο την παρθενία (που την έχουμε για ντροπή) στην πορνεία (άλλη ντροπή απο εκεί)...
    Δεν καταλαβα πώς το εννοεις αλλα προσωπικα δεν θεωρω ντροπη τη σεξεργασια απο σεξεργατ@, θεωρω ντροπη που ζουμε σε κοινωνιες απο τις οποιες προκυπτει η σεξεργασια, οσο αντιφατικο κι αν ακουγεται.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εγώ αγάπη μου γλυκιά δεν είμαι όπου φυσάει ο άνεμος!

    Το οτι είμαι σταθερή απόλυτη και μονογαμικη δεν είναι κανόνας για όλος τους άλλους.

    Αν μια άλλη γυναίκα είναι ευτυχισμένη με το να εναλλασει τους συντρόφους της ποια είμαι εγώ που θα της απαγορεύσω την πηγή της ευχάριστης ?

    Να καταλαβαινοματσε λιγάκι τι λέμε εδώ μέσα σας παρακαλώ πολύ και να μην καταλαβαίνουμε μόνο όσα μπορεί το δικό μας το μυαλό...
    Την Λεμον την έκραζες όμως μια χαρα λες και ειναι καμια τσουλα επειδή εκανε κάποια λάθη πάνω στην απελπισία της να βρει κάποια σχέση. Το δικό σου μυαλό μαλλον δεν μπορεί να καταλάβει πολλα πραγματα!
    Και εσύ πριν ειπες πως σώνει και ντε εχει καποιο πρόβλημα επειδη ειναι παρθένος. Ετσι κρίνεις τους ανθρωπους ανάλογα με το ποσους εχουν πάει ; Συγνώμη μα εγώ κοιτάω πολλά περισσότερα!
    Last edited by little; 15-08-2022 at 17:39.

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλά εντάξει τράβα δες πόσες ξεπετες όπως τις λέτε σέρνουν από την μύτη αντράκι σαν και εσάς γιατί τους εκαναν δύο κολπάκια και ακόμα τρέχουν από πίσω τους !!

    Φιλιά και χρόνια μας πολλά μέρα που ειναι !!!
    Καλά εντάξει...απλα βρίσκουν ΧΑΖΟΥΣ αντρες αυτες. Δεν ειναι ότι αυτες ειναι οι έξυπνες. Σε κάποιον έξυπνο δεν πιάνει ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΠΑΚΙ.

  10. #175
    Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    Athens
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Δεν καταλαβα πώς το εννοεις αλλα προσωπικα δεν θεωρω ντροπη τη σεξεργασια απο σεξεργατ@, θεωρω ντροπη που ζουμε σε κοινωνιες απο τις οποιες προκυπτει η σεξεργασια, οσο αντιφατικο κι αν ακουγεται.
    Ακριβώς αυτό εννοώ, δεν το βρίσκω ντροπή.
    Ούτε να είναι κάποιος παρθένος, απο επιλογή ή συγκυρία για όσο το επιθυμεί. Για να επιστρέψουμε και στο αρχικό θέμα, καταλάβαμε ότι δεν ικανοποιήθηκε και σε άλλους τομείς πέραν του σεξ. Θεωρώ είναι καλύτερα που αποδείχθηκε κάτι τέτοιο, πρίν προχωρήσουν..

  11. #176
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Γνωρίζω μεσω μπαντου ενα παλικαρι παρά πολυ ομορφο και μετά από ενα μηνα τσατ αποφασιζουμε να βγούμε.Το θεμα ειναι όπως θα καταλάβατε απο τον τίτλο οτι ειναι παρθένος κάτι που δε θεωρώ νορμαλ για Την ηλικία του.Εκεινος 30 εγω 33.Μου είπε οτι ειχε κάνει μια σχεση που κράτησε ενα χρονο χωρίς σεξ στα 28 του (δε το θεωρω καν σχέση). Αναρωτιέμαι ποσο σοβαρά πρεπει να τον πάρω.Εστω ότι ξεκινάω κατι μαζι του.Και εστω οτι ειμαι η πρώτη του δε θα θελήσει να αποκτήσει και αλλες εμπειρίες;Θα μείνει με τη πρώτη του μέχρι να πεθάνει;(εχω ξανακάνει σχέση με παρθένο και με χωρισε γιατί ηθελε εμπειρίες κάτι που θεωρω απόλυτα φυσιολογικό).Δε θελω να μπω σε μια διαδικασια να κανω μια σχέση που ξερω οτι θα εχει ημερομηνία λήξης.Στο μεταξυ είναι τελείως αβγαλτος και δε ξέρει πως να συμπεριφερθεί αφου μου ειπε οτι με αγαπάει απο τη τριτη φορα που με ειδε και του έκανα μεγάλη κουβεντα να μη το ξαναπεί γιατί δεν ειναι ωραιο...Χανει η λέξη κάθε νόημα...Παρακαλω δωστε τα φώτα σας,καθε συμβουλή ειναι δεκτη.Πραγματικα δε ξερω τι να κανω.Κατα τα αλλα ειναι άψογο παλικάρι και πολυ καλό παιδί αλλα τόση ''αγαπη'' δεν αντέχετε...Συνεχεια μηνύματα αγάπη μου εφαγες, αγάπη μου ήπιες νερο,αγαπγ μου εκλασες .. νιώθω οτι με πνίγει (του έκανα κουβεντα και για αυτα).. Συγγνώμη για το σεντόνι,περιμενω γνώμες.
    Γνωρισε τον καλύτερα κοπέλα μου! Δες και τις άλλες πτυχές της ζωής του, χαρακτήρα, δουλειά κλπ συναφή που ψάχνει μια γυναίκα σε έναν άντρα. Ο άντρας από πολύ νωρίς καταλαβαίνει αν τ αρέσει κάποια και θέλει να προχωρήσει μαζί της. Απλά αυτός ως άβγαλτος που είναι δεν ξέρει το να παίζει διπλωμάτης για να σε κερδίσει με τον τρόπο με τον καιρό και γι αυτό σου είπε πως τον ενθουσίασες από τηντρίτη κιολας γνωριμία και γι αυτό σου στέλνει απανωτά μηνύματα. Σου λέω ακόμα πως αυτά τα περί σχ'εσεων και γνωριμιών στα 28 του κλπ μπορεί απλά να ναι ψέμα, απλά να χε γνωριμίες που δεν τις προχώρησε επειδή πιθανόν οι κοπέλες δεν του άρεσαν ή δεν άρεσε σ αυτές. Μπορεί να μην έχει καν σεξουαλικό πρόβλημα και τα "εργαλεία" του να είναι σε άριστη κατάσταση παρότι μη χρησιμοποιημένα. Όμως δεν χρειάζεται δίπλωμα κανείς για το σεξ. Δες την ουσία κοπέλα μου. Τον άνθρωπο σαν χαρακτήρα, αν σε γεμίζει σαν ολότητα και μην κολλά στο ένα από τα πολλά. Ίσα ίσα μπορέι να χει παραπάνω πιθανότητες να σου βγει σε πιστός και πραγματικός σύντροφος.
    γιάννης

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Γνωρισε τον καλύτερα κοπέλα μου! Δες και τις άλλες πτυχές της ζωής του, χαρακτήρα, δουλειά κλπ συναφή που ψάχνει μια γυναίκα σε έναν άντρα. Ο άντρας από πολύ νωρίς καταλαβαίνει αν τ αρέσει κάποια και θέλει να προχωρήσει μαζί της. Απλά αυτός ως άβγαλτος που είναι δεν ξέρει το να παίζει διπλωμάτης για να σε κερδίσει με τον τρόπο με τον καιρό και γι αυτό σου είπε πως τον ενθουσίασες από τηντρίτη κιολας γνωριμία και γι αυτό σου στέλνει απανωτά μηνύματα. Σου λέω ακόμα πως αυτά τα περί σχ'εσεων και γνωριμιών στα 28 του κλπ μπορεί απλά να ναι ψέμα, απλά να χε γνωριμίες που δεν τις προχώρησε επειδή πιθανόν οι κοπέλες δεν του άρεσαν ή δεν άρεσε σ αυτές. Μπορεί να μην έχει καν σεξουαλικό πρόβλημα και τα "εργαλεία" του να είναι σε άριστη κατάσταση παρότι μη χρησιμοποιημένα. Όμως δεν χρειάζεται δίπλωμα κανείς για το σεξ. Δες την ουσία κοπέλα μου. Τον άνθρωπο σαν χαρακτήρα, αν σε γεμίζει σαν ολότητα και μην κολλά στο ένα από τα πολλά. Ίσα ίσα μπορέι να χει παραπάνω πιθανότητες να σου βγει σε πιστός και πραγματικός σύντροφος.
    Συμφωνω απόλυτα σε οσα ειπες. Βεβαια παρακατω αν διαβασες μας ειπε οτι δεν ενδιαφέρθηκε που χε η κοπελα ενα προβλημα υγειας δεν της ειπε καν καλα αποτελεσματα στις εξετασεις της. Οποτε ακυρος αυτος. Ισως να μην ειναι κακος αλλα να χει χαμηλή συναισθηματική νοημοσύνη βέβαια. Αλλα και αυτο σοβαρο ειναι. Ναι αν ειναι στρειτ μαλλον δεν ειχε ποτε σχέση και ετσι το πε για να μην ντρέπεται.
    Τι εννοείς πως ο άντρας σύντομα καταλαβαινει αν του αρεσει καποια και θελει να προχωρήσει μαζι της; Ποσο συντομα το καταλαβαινει αυτο;

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by little View Post
    Την Λεμον την έκραζες όμως μια χαρα λες και ειναι καμια τσουλα επειδή εκανε κάποια λάθη πάνω στην απελπισία της να βρει κάποια σχέση. Το δικό σου μυαλό μαλλον δεν μπορεί να καταλάβει πολλα πραγματα!
    Και εσύ πριν ειπες πως σώνει και ντε εχει καποιο πρόβλημα επειδη ειναι παρθένος. Ετσι κρίνεις τους ανθρωπους ανάλογα με το ποσους εχουν πάει ; Συγνώμη μα εγώ κοιτάω πολλά περισσότερα!
    Την λεμον την εχω κραξει για τελειως διαφορετιο τροπο και θα το ξαναπω μαθε να διαβαζεις ολα τα ποστ και τις συζητησεις για να καταλαβαινεις τι λεει ο αλλος ..

    Επειδη ακριβως βλεπω παρακολουθεις τα γραφομενα μου θα σου διευκρινίσω πως στα αρχικα θεματα της λεμον την" εκραζα " οπως μονο εσυ λες, μπας και ξυπνησει και σταματησει να διαθετει τον ευατο της με αντρες που τις προκλουσαν αηδια ..
    Τεραστια διαφορα με αυτο που καταλαβες .

    Μια γυναικα οταν πηγαινει με ενα αντρα μονο και μονο για να σταματησει να ειναι παρθενα ή για να την πει στις φιλες της και μαλιστα με το ζορι ,δηλαδη οταν ενας ανθρωπος επιτρεπει ο ιδιος το ψυχικο αλλα και σωματικο βιασμο του ναι θα προσπαθησω να τον ταρακουνησω να ξυπνησει ..
    Αν αυτο λεγεται κραξιμο απο καποιους ποσος με ενδιαφερει και δεν θα δωσω περαιτέρω συνεχεια ..
    Εγω το θεωρω ταρακουνημα ειδικα σε μια γυναικα που ως γνωστο της αγαπω τοσο πολυ που θυμωνω οταν τις βλεπω να χαραμιζονται ετσι για εναν αντρα ...

    Το να εναλλασω τους συντροφους γιατι το θελω ,μου αρεσει και το γουσταρω τρελα εχει τρομερη διαφορα αγαπη μου γλυκια απο το να υποχρεωνομαι να πηγαινω με τον οποιοδηποτε μου προκαλει μισος και αηδια .

    Εδω καταλαβαινεις πως συσχετίζεις δυο τελειως δαφορετικα πραγματα ?
    Τι σχεση εχει η περιπτωση της Λεμον με της Νοσηρης ?
    Καμια απολυτως ..
    Η μια το γουσταρει αυτο που κανει και η αλλη το κανει αναγκαστικα ...
    Την μια θα την πω μπραβο που βρηκε τον τροπο να περνα καλα στην ζωη της και την αλλα θα την ταρακουνησω που βιαζει τον ιδιο της τον ευατο ...

    Σου ξανα επισημάνω ,σε παρακαλω πολυ μην παραποιείς τα λεγομενα μου εφοσον παρακολουθεις συζητησεις μου και θελεις να μιλαμε επι της ουσιας και οχι να βγαζουμε θεματακια εκει που δεν υπαρχουν !

    Τουλαχιστον μεταξυ γυναικων πρεπει να υπαρχει μια παραπανω κατανοηση και οχι να βγαζουμε απωθημενα γιατι καποια ισως περναει καλυτερα απο εμας, γιατι ως γνωστο παιζει πολυ αυτη η νοοτροπια εδω μεσα και κρατα το αυτο που σου λεω !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Παντως, γενικοτερα εχουμε μια ταση να παθολογικοποιουμε τους.ανθρωπους οταν παρουσιαζουν συμπεριφορες που αποκλινουν απο αυτο που αυθαιρετα εχουμε ορισει ως φυσιολογικο. Κι επειδη η παρθενια.σε μεγαλη ηλικια ειναι πολυ πιο συνηθισμενη απο ο,τι νομιζουμε και λογω του προαναφερομενου στιγματισμου τους και της ντροπης που μοιραια επιφερει, εγω θα προτεινα στους απανταχου παρθενους και παρθενες να μην το αποκαλυπτουν στους συντροφους τους. Πρωτον, δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να λεει στον τωρινο του συντροφο.τι εκανε κα τι δεν εκανε στην ερωτικη του ζωη. Μοιραζομαστε με.τους αλλους οσα εμεις θελουμε να μοιραστουμε. Δευτερον, το πιθανοτερο δεν θα το καταλαβει κανεις, ακομη και ο πιο εμπειρος.Πολλες φορες οι πρωτες μας φορες με εναν νεο συντροφο ειναι ουτως η αλλως αμηχανες και συχνα οχι καλες. Το σεξ εινα διαφορετικο αναλογα και με τον εκαστοτε παρτενερ μας, και για να ναι καλο απαιτουνται και πραγματα περαν της εμπειριας, οπως π.χ η χημεια. Στη χειροτετη θα το υποψιαστει,. ε και τι εγινε;

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    θα συμφωνησω με την ολιβια.
    τον παρθενο απο τον απειρο ή τον "ατσουμπαλο" , δεν μπορει να τον ξεχωρισει ουτε ο πιο εμπειρος εραστης.
    δεν οφειλετε σε κανεναν λογαρισμο για το αν ειστε παρθενοι ή οχι.
    παρολα αυτα, εδω δεν συζητουσαμε αν ειναι ντροπη να ειναι κανεις παρθενος οπως σχολιαζει καποιος παραπανω, ΑΛΛΑ αν δειχνει προβληματα...
    κατα την γνωμη μου σε τετοιες ηλικιες, δειχνει προβληματα.
    αλλα ουτε τα προβληματα, ειναι ντροπη...

Page 12 of 22 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καρκίνος... (όχι το ζώδιο)
    By Θεοφανία in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 55
    Last Post: 24-08-2017, 19:59
  2. Τι ζώδιο είστε;;;;
    By Lamya in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 146
    Last Post: 21-07-2014, 23:02
  3. τι ζωδιο ειστε?
    By secretly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 53
    Last Post: 03-02-2012, 22:56
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  5. Τι λέει το κάθε ζώδιο μετά το σέξ ?
    By erwtokritos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 100
    Last Post: 19-08-2010, 17:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •