Μόνο σε μένα τυχαίνουν αυτά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788

    Μόνο σε μένα τυχαίνουν αυτά

    Εχθές καθώς πήγαινα να πετάξω τα σκουπίδια, έπιασα να πετάξω και μία κούτα που είχα μέσα στο ντουλάπι κάτω από το νεροχύτη, όπου είχα βάλει ένα ψαλίδι που ήθελα να απολυμάνω πριν το ξαναχρησιμοποιήσω. Επρόκειτο για μια μικρή κούτα από ένα φαρμακείο η οποία περιείχε, εκτός των άλλων και κάτι παλιά χαρτιά και έναν χρησιμοποιημένο σκαρφιστήρα για μέτρηση ζαχάρου. Πηγαίνοντας στα σκουπίδια διαπίστωσα πως κάποιος είχε πετάξει το πιατάκι που είχα για να βάζω λίγη ξηρά στις γάτες που είναι κοντά στο εκκλησάκι που είναι τα σκουπίδια και σκέφτηκα ότι μπορώ να κόψω την άκρη της μικρής κούτας για να βάλω εκεί την τροφή, όπως και έκανα. Καθώς την έκοβα λοιπόν, πετάχτηκε ο μικροσκοπικός σκαρφιστήρας και με τσίμπησε ακριβώς στο κέντρο του στήθους (δεν φορούσα μπλούζα , ειχα γυρίσει στο σπίτι από τη δουλειά, μένω σε ερημιά) από όπου βγήκε και μια μικρή σταγόνα αίματος. Στο συγκεκριμένο ντουλάπι βάζω συχνά και τις σακούλες με την άμμο της γάτας πριν της πάω στα σκουπίδια, πολύ πιθανό λοιπόν να ήταν μολυσμένη με τέτατο η βελόνα.
    Πήγα σπίτι, έβαλα αντισηπτικό και αφότου έκανα το βραδινό μου μπάνιο επάλειψα αρκετή ποσότητα αντιβιωτικής κρέμας fucidin.
    Το πρωί πριν φύγω από το σπίτι έκανα ένα ντους και ξαναέβαλα κρέμα. Τώρα είδα ότι έχω βγάλει δύο κοκκινίλες όχι στο κέντρο, εκεί που με τσίμπησε η βελόνα, αλλά πλαινά αυτού.

    Είναι:

    1. Σημάδι μόλυνσης από τη βελόνα;
    2. Κοκκινίλες από το ξύσιμο και το πασπάτεμα της περιοχής; (έχω ευαίσθητο δέρμα)
    3. Αντίδραση στο αντισηπτικό;
    4. Αντίδραση στην κρέμα;
    5. Αρχή μόλυνσης που εξελίσσεται σε ενδοκαρδίτιδα;

    Ήμουν ανάμεσα στην αντιβιωτική κρέμα και στην αντιβίωση από το στόμα και επέλεξα βλακωδώς την κρέμα. Το πιο λογικό είναι να είναι από το αντισηπτικό και το πασπατεμα. Πυρετό δεν έχω ακόμα, τα ζωτικά μου είναι φυσιολογικά, αλλά είχα μια πολυ δυνατή μακρόσυρτη έκτακτη (πριν διαπιστώσω την κοκκινίλα, αρα δεν ήταν αγχος)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Θα επιλέξω την κουρτίνα 2 .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Λοιπόν σήμερα ανέβασα 38.5 πυρετό. Ήμουν ταχυπαλμικος όλη μέρα, 120 παλμούς καθιστός. Έκανα ραπιντ ήταν αρνητικό. Πήγα νοσοκομείο, μου ξαναέκαναν ραπιντ και ήταν αρνητικό. Μου έκαναν καρδιογραφημα,ακτίνα και εξετάσεις αίματος και μου είπαν ότι είναι αμυγδαλιτιδα. Μου έγραψαν αντιβίωση. Φοβαμαι ότι είναι μόλυνση λόγω αυτού που έπαθα πριν μια βδομάδα. Η καρδιά μου ακόμα δεν έχει ηρεμήσει. Τουλάχιστον έπεσε ο πυρετός. Αύριο ξεκινάω την αντιβίωση. Είμαι και δύο μέρες αυπνος. Φρίκη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν ειναι δυνατον! να σκεφτεσαι οτι κολλησες αμυγδαλιτιδα απο βελονα!!!
    οπως ολες τις ιωσεις την κολλησες. απο το στομα και την μυτη!
    περαστικα σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εχθές καθώς πήγαινα να πετάξω τα σκουπίδια, έπιασα να πετάξω και μία κούτα που είχα μέσα στο ντουλάπι κάτω από το νεροχύτη, όπου είχα βάλει ένα ψαλίδι που ήθελα να απολυμάνω πριν το ξαναχρησιμοποιήσω. Επρόκειτο για μια μικρή κούτα από ένα φαρμακείο η οποία περιείχε, εκτός των άλλων και κάτι παλιά χαρτιά και έναν χρησιμοποιημένο σκαρφιστήρα για μέτρηση ζαχάρου. Πηγαίνοντας στα σκουπίδια διαπίστωσα πως κάποιος είχε πετάξει το πιατάκι που είχα για να βάζω λίγη ξηρά στις γάτες που είναι κοντά στο εκκλησάκι που είναι τα σκουπίδια και σκέφτηκα ότι μπορώ να κόψω την άκρη της μικρής κούτας για να βάλω εκεί την τροφή, όπως και έκανα. Καθώς την έκοβα λοιπόν, πετάχτηκε ο μικροσκοπικός σκαρφιστήρας και με τσίμπησε ακριβώς στο κέντρο του στήθους (δεν φορούσα μπλούζα , ειχα γυρίσει στο σπίτι από τη δουλειά, μένω σε ερημιά) από όπου βγήκε και μια μικρή σταγόνα αίματος. Στο συγκεκριμένο ντουλάπι βάζω συχνά και τις σακούλες με την άμμο της γάτας πριν της πάω στα σκουπίδια, πολύ πιθανό λοιπόν να ήταν μολυσμένη με τέτατο η βελόνα.
    Πήγα σπίτι, έβαλα αντισηπτικό και αφότου έκανα το βραδινό μου μπάνιο επάλειψα αρκετή ποσότητα αντιβιωτικής κρέμας fucidin.
    Το πρωί πριν φύγω από το σπίτι έκανα ένα ντους και ξαναέβαλα κρέμα. Τώρα είδα ότι έχω βγάλει δύο κοκκινίλες όχι στο κέντρο, εκεί που με τσίμπησε η βελόνα, αλλά πλαινά αυτού.

    Είναι:

    1. Σημάδι μόλυνσης από τη βελόνα;
    2. Κοκκινίλες από το ξύσιμο και το πασπάτεμα της περιοχής; (έχω ευαίσθητο δέρμα)
    3. Αντίδραση στο αντισηπτικό;
    4. Αντίδραση στην κρέμα;
    5. Αρχή μόλυνσης που εξελίσσεται σε ενδοκαρδίτιδα;
    Αντωνη συνελθε σε παρακαλω πολυ
    τι ειναι αυτα αγαπη μου γλυκια που σκεφτεσαι ?
    Ενδοκαρδιτιδα ?

    Η αμυγδαλιτιδα ειναι πολυ συχνη τωρα και φυσικα εχει ολα αυτα που λες και ακομα χειροτερα γιατι ειναι μικροβιο και καλο ειναι να ξεκινησεις αμεσα αντιβιωση για να σε πιασει πιο γρηγορα και να ηρεμησεις ..

    Βγαλε ρε συ επιτελους τα τραγικα σεναρια απο το μυαλο σου και αυτο που για εμενα επείγει ειναι να ξενικνησεις ψυχοθεραπεια ...χθες κιολας να μαθεις να κοντρολαρεις τις σκεψεις σου γιατι τα τοσα θεματα υγειας που εχεις σε εχουν παρασύρει σε τρελά σεναρια με ενα παραμικρο ασημαντο τραυματισμο ..

    Αντε περαστικα και βγαλτω απο το μυαλο σου ,ξεκολα λιγο και απο εδω μεσα κια μην διαβαζεις για αρρωστιες ουτε να τα συζητας και να ανακυκλωνεται ολο αυτο ..
    Τελικα οσο πρισσοτερο ειμαστε εδω μεσα και οσο περισσοτερο διαβαζουμε τοσο δεν θα μπορεις να ξεκολησεις και θα σε αρρωσταινει ολη αυτη η νοσηρη ατμοσφαιρα εδω για ανθρωπους που βαλωνται με αυτες τις σκεψεις ...

    Μια χαρα εισαι θα παρεις την αντιβιωση και τα παυσιπονα σου και ολα μια χαρα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σε ευχαριστώ, νιώθω καλύτερα αλλά ανησυχώ που δεν κάθισα καθόλου σπίτι και ίσως εξαντληθεί ο οργανισμός μου.

    Κάτσε να δω αν θα βγω ζωντανός και μετά βλέπουμε για ψυχοθεραπεία.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Σε ευχαριστώ, νιώθω καλύτερα αλλά ανησυχώ που δεν κάθισα καθόλου σπίτι και ίσως εξαντληθεί ο οργανισμός μου.

    Κάτσε να δω αν θα βγω ζωντανός και μετά βλέπουμε για ψυχοθεραπεία.
    Να έρθω εκεί να σου δώσω δύο μποφλιτσες να συνέλθεις?

    Έλα που δεν θα βγεις ζωντανός από μια αμυγδαλιτιδα..

    Πως εισαι τελικά ζεις χαχα!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 17-03-2022, 18:36
  2. Αυτά....
    By Atzougia in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 18:50
  3. αν όλα αυτά
    By giang in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 20
    Last Post: 27-03-2016, 12:18
  4. ΟΛΑ ΧΑΛΙΑ?? ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ??
    By stellafire in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 63
    Last Post: 01-09-2014, 13:11
  5. γιατι όλα αυτά??
    By davidofff in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 29-07-2009, 16:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •