Νιώθει κανείς σαν να πεθαίνει;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    18

    Νιώθει κανείς σαν να πεθαίνει;

    Καλησπέρα,είχα γράψει πριν μερικές μέρες.εχω θέματα με το άγχος.ειχα ξεκινήσει συνεδρίες αλλά τις διεκοψα κ από Σεπτέμβρη ξεκινάω πάλι.αυτο που θα σας αναφέρω με πιάνει πρώτη φορά κ δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ.πριν μισή ώρα ακριβώς έπεσα για ύπνο.ο άντρας μου έβλεπε τηλεόραση στο σαλόνι.ξαφνικα πετάχτηκα κ έτρεξα αμέσως στο σαλόνι.ενιωθα ότι σβήνω κ πραγματικά ήταν η πρώτη φορά που πραγματικά πίστεψα ότι θα πεθάνω.ηταν πολύ έντονο αυτό που βίωσα με αποτέλεσμα να έχω τώρα φοβερή ταχυπαλμια κ σκέφτομαι συνέχεια αυτό που έγινε κ δεν ξέρω τι ήταν.ειμαι πολύ τρομαγμένη.να συμπληρώσω ότι δεν παίρνω κάποιο φάρμακο κ πως χθες είχα μια αρκετά δυνατή κρίση πανικού.το σημερινό όμως πραγματικά δεν ξέρω τι ήταν.φοβαμαι να ξανά κοιμηθώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλημερα.ειναι καθαρα κριση πανικου.στην κριση πανικου νομιζεις οτι πεθαινεις.μην φοβασαι (λιγο δυσκολο αλλα προσπαθησε) και μολις καταλαβαινεις οτι ερχεται κριση πανικου παρε βαθια ανασα απο την μυτη και βγαλε τον αερα σιγα σιγα απο το στομα.να ξερεις οτι η κριση πανικου μπορει να φαινεται οτι ειναι σαν να πεθαινεις αλλα με την σωστη διαχειρηση θα την διωξεις σε λιγα λεπτα.το κυριοτερο προσπαθησε να μην φοβηθεις γιατι τα συμπτωματα γινονται χειροτερα.μπες σε καποιο σαιτ και δες πως να την διαχειριζεσαι

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Καλημερα.ειναι καθαρα κριση πανικου.στην κριση πανικου νομιζεις οτι πεθαινεις.μην φοβασαι (λιγο δυσκολο αλλα προσπαθησε) και μολις καταλαβαινεις οτι ερχεται κριση πανικου παρε βαθια ανασα απο την μυτη και βγαλε τον αερα σιγα σιγα απο το στομα.να ξερεις οτι η κριση πανικου μπορει να φαινεται οτι ειναι σαν να πεθαινεις αλλα με την σωστη διαχειρηση θα την διωξεις σε λιγα λεπτα.το κυριοτερο προσπαθησε να μην φοβηθεις γιατι τα συμπτωματα γινονται χειροτερα.μπες σε καποιο σαιτ και δες πως να την διαχειριζεσαι
    Κατάφερα να κοιμηθώ μετά από 3 ώρες...είναι πολύ άσχημο το συναίσθημα και τρομακτικό.εκει που νομίζεις ότι πλέον μπορείς κ τις αναγνωρίζεις κ τις διαχειρίζεσαι σου σκάει μια πολύ δυνατή για πρώτη φορά κ ξανά πάλι απ' την αρχή...τι να πω..α ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Το επαθα χθες στο σουπερ μαρκετ.το χειροτερο ειναι να εισαι εξω.οταν με πιανει κι εμενα με πιανει συνηθως στον υπνο και με ξυπναει.απασχολω το μυαλο μου αλλου μεχρι να μου περασει.αργει βεβαια αλλα περναει.ειναι φρικη το ξερω.υπομονη ρε κοριτσι.τι αλλο να πω

Similar Threads

  1. Κλισε ερώτηση:Δείχνει να νιώθει αλλα τελικά "νιώθει;"
    By Margarita84 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 23
    Last Post: 25-06-2019, 12:31
  2. Όταν η αγάπη μένει, αλλά πεθαίνει ο ερωτισμός
    By kriton in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 21-02-2019, 15:13
  3. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35
  4. Ειναι αναγκαστικα μοιραιο τα θελω σας να ισορροπισουν χωρις κανεις να νιωθει καταπιεσμενος.
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 20-02-2008, 18:42
  5. Replies: 0
    Last Post: 26-01-2006, 11:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •