Ένα κλικ πριν το τέλος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156

    Ένα κλικ πριν το τέλος...

    Αρχικά είχα σκεφτεί να ευχαριστήσω τον καθένα σας ξεχωριστά με u2u, για την χαρά που είχα όλους αυτούς του μήνες να ανταλλάσσω ιδέες κι απόψεις, σε θέματα ψυχικής υγείας - και όχι μόνο.
    Φοβούμαι πως έτσι όμως ίσως ξεχάσω κάποιους , κάτι που δεν θα ήθελα με τίποτε να συμβεί άθελα μου....

    Μ' αυτό το θρέντ θέλω να σας κοινοποιήσω πως για λόγους ευθιξίας, δυστυχώς δεν βρίσκω πλέον άλλο πεδίο συνεννόησης στο παρόν φόρουμ.

    Ευχαριστώ όλους σας , για την υπομονή σας απέναντι μου.
    Ευχαριστώ τους Διαχειριστές του φόρουμ για το ότι παρέχουν αυτό το βήμα σε ανθρώπους που έχουν σαν βασικό στόχο μέσα από την επικοινωνία, να βοηθήσουν και να βοηθηθούν, να συνομιλήσουν με συνανθρώπους τους και να διευρύνουν τους ορίζοντες τους.
    Ευχαριστώ όλους ακόμη και κείνους που δεν με θεωρούν καλοπροαίρετο άνθρωπο, αυτό είναι φυσιολογικό - αλίμονο αν σε όλους μεταδίδαμε την ίδια εικόνα....

    Λυπάμαι για όσα συνέβησαν τις τελευταίες μέρες και που για κάποιους ήμουν εκείνος που έριξε "λάδι στη φωτιά" σ' ένα θέμα που προσπάθησα να επιδείξω ισορροπιστική διάθεση, βρέθηκα κατηγορούμενος.

    Αυτά συμβαίνουν και στα καλύτερα τα σπίτια...
    Αλλουνού μπορεί να μην ιδρώσει τ' αυτί, εμένα ιδρώνει...

    Με το κλικ της καταχώρησης είμαι ένα βήμα πριν να έχω οποιαδήποτε άλλη επαφή μαζί σας, σας ευχαριστώ και πάλι για την παρέα...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    στο καλο και απο το πεζοδρομιο :P:P

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Η φυγή είναι η εύκολη λύση Σαββα.
    Αλλά και πάλι, δεν μπορώ να σου πω εγώ τι θα κάνεις.

    Σέβομαι την όποια επιλογή σου και θέλω να σε ευχαριστήσω για την εποικοδομητική συμμετοχή σου στο φόρουμ.

    Είσαι γλυκός και καλοπροαίρετος άνθρωπος, αυτή είναι η αίσθηση που έχω απο εσένα.

    Επίσης μου άρεζαν πολύ τα κατα καιρούς γενικότερου περιεχομένου θέματα που έχεις θέσει.

    Τέλος, σχετικά με το θέμα της ευθιξίας, θα σου έλεγα, όσο μπορείς να το καταπολεμάς..

    Καλή συνέχεια, καλές διακοπές και καλό καλοκαίρι εύχομαι.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    sabb,
    παντα μπορεις να εισπραξεις κριτικες που δεν σου αντιστοιχουν,
    εδω μεσα, απο το γειτονα σου απο παντου.

    Εχω ερθει στη θεση σου αρκετες φορες, αλλα τελικα με κρατησε κατι εδω.
    Το κατι δεν ηταν ουτε τα ουρλιαχτα, ουτε μυωπικες αντιληψεις, που αλλα βλεπουν και αλλα θελουν να καταλαβαινουν. Ηταν καποιες λιγες φωνες με ενα μικρο ευχαριστω για την συζητηση μας, οποτε ειχε γινει αυτη.


    Δεν θα ταιριαξουμε ολοι με ολους, μην πω οτι θα σκοτωθουμε κιολας.
    Ωστοσο δεν εβρισκα ποτε κακη αυτη την διαφορετικοτητα.
    Αυτα ολα ομως, ειμαι εγω και οχι εσυ φιλε σαββα.



    Αν νομιζεις οτι δεν αντεχεις το βαρος εδω μεσα,
    μπορεις να αποχωρησεις και βεβαια εισαι ελευθερος να επανελθεις οποτε το νομιζεις σκοπιμο.
    Απο μεριας μου, εφοσον αποφασίσεις να μην γραφεις εδω, να σε ευχαριστησω για τις ομορφες παρεμβασεις σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    SAAB οπως σου λενε και τα αλλα παιδια, καταλαβαινουμε την ευθιξια σου, και εξαρταται απο τον καθενα μας ξεχωριστα το ποια ειναι τα ορια του και σε ποιο σημειο αποχωρει.

    Πηγαινε κοιταξε ομως στο θεμα: ενα καλο λογο για τον καθενα, ποσοι ανθρωποι μιλησαν για εσενα.
    Και η αληθεια ειναι οτι παντα σε σοβαρα θεματα περιμενουμε να δουμε την παρουσια σου και να ακουσουμε τη γνωμη σου την οποια καποιοι απο εμας υπολογιζουμε.
    Η δουλεια σου ειναι δουλεια της πιατσας. Δεν πιστευω ολοι να μιλανε με το \'σεις και το \'σας...... Αυτο δεν σημαινει οτι καθε φορα που κατι σου καθεται στραβα αλλαζεις δουλεια.
    Ετσι και εδω, μεινε για αυτους που σε υπολογιζουν και μην υπολογιζεις οσους εσυ δεν επιθυμεις.
    Και ο Κρινο δεν ακουει λιγα, (για καποια απο αυτα παει και γυρευοντας ισως....σορρυ Κρινο!) αλλα δεν το βαζει κατω και βλεπεις οτι και εκεινος εσπευσε να σου απαντησει.

    Αυτα τα λιγα και ταπεινα απο μια χαζοχαρουμενη μαμα και νοικοκυρα - ανοικοκυρευτη.( αν κρινω ποσο εξω πεφτεται στον χαρακτηρισμο μου, μπορουμε να καταλαβουμε ποσο λιγο γνωριζομαστε και ποσες λιγες πιθανοτητες εχουμε να συννεονηθουμε πραγματικα εδω μεσα)
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by boubourina

    αλλα δεν το βαζει κατω



    η ημερα που θα το βαλω κατω,
    θα σημαινει οτι με κλειδωσαν σε φερετρο.



    Ο σαββας,
    ειναι απο τις ευγενικες ψυχες εδω μεσα,
    για αυτο ακριβως ομως δεν αντεχει.



    ΥΓ....... μπου, ο σαββας δεν ειναι οχημα :P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by krino
    Originally posted by boubourina

    αλλα δεν το βαζει κατω
    η ημερα που θα το βαλω κατω,
    θα σημαινει οτι με κλειδωσαν σε φερετρο.

    Ελα, και παλι θα εχεις κατακτησεις!!!!!!
    Με τοσες ανωμαλιες που ξερεις μπορει να βρεθει και καμμια νεκροφιλη!!!

    ΥΓ....... μπου, ο σαββας δεν ειναι οχημα :P
    Καλα ντε!!!, και εγω δεν εχω ροδες αλλα με εχουν κανει πατινι!!!!:P:P:P
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Σάββα,
    σε κάθε συζήτηση που συμμέτέχουμε ενεργά είναι λογικό να δεχτούμε κριτική, είτε θετική είτε αρνητική.
    Τώρα, είναι στη διακριτική ευχαίρεια του καθένα από εμάς πως θα την αξιοποιήσει αυτή την κριτική, είτε τη θετική είτε την αρνητική. Γιατί, κάποιες φορές, μπορεί να ισχύει κάποιες άλλες όχι, άλλοτε εν μέρει, άλλοτε και εξ\'ολοκλήρου. Οτι και να συμβαίνει, είναι θέμα ατομικής αξιοποίησης και επεξεργασίας.

    Το να αποχωρώ για μένα δεν είναι λύση Σάββα.
    Το να απέχω για κάποιο διάστημα για να κατασταλλάξουν κάποια πράγματα μέσα μου, σοφό.
    Εύχομαι να διαλέξεις το δεύτερο δρόμο.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by anwnimi
    Το να αποχωρώ για μένα δεν είναι λύση Σάββα.
    Το να απέχω για κάποιο διάστημα για να κατασταλλάξουν κάποια πράγματα μέσα μου, σοφό.

    και το τριτο,
    να κατσεις εκει που εισαι,
    και να μην αφηνεις να περνανε οδοστρωτηρες απο πανω σου,
    σοφοτατο.....

    (αρκει να το θες και να το αντεχεις)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Σάββα σεβαστή η απόφαση σου αλλά λυπηρό που επιτρέπεις τέτοια άσχημα να έχουν περισσότερο επίδραση πάνω σου από ότι τα καλά.

    Εκτός και αν δεν υπάρχουν καλά, οπότε σοφά πράττεις.

    Θέλω να σε σημειώσω κάτι εδώ και σε παρακαλώ να μην με παρεξηγήσεις, δεν το λέω με κακία.

    Αναρωτιέμαι σε άλλα επίπεδα της ζωής σου, όταν κάποιος σε κάνει να νιώθεις ανεπιθύμητος ή νιώθεις ότι σε κακολογά, τι κάνεις?
    Φεύγεις και από αυτόν/αυτή?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by Nora
    Αναρωτιέμαι σε άλλα επίπεδα της ζωής σου, όταν κάποιος σε κάνει να νιώθεις ανεπιθύμητος ή νιώθεις ότι σε κακολογά, τι κάνεις?
    Φεύγεις και από αυτόν/αυτή?
    Την ίδια απορία είχα κι εγώ Νόρα...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by krino
    Originally posted by anwnimi
    Το να αποχωρώ για μένα δεν είναι λύση Σάββα.
    Το να απέχω για κάποιο διάστημα για να κατασταλλάξουν κάποια πράγματα μέσα μου, σοφό.

    και το τριτο,
    να κατσεις εκει που εισαι,
    και να μην αφηνεις να περνανε οδοστρωτηρες απο πανω σου,
    σοφοτατο.....

    (αρκει να το θες και να το αντεχεις)
    Σωστό.
    Αλλά και ενίοτε να επεξεργάζεσαι τό ποσοστό αληθείας των οδοστρωτήρων αυτών.
    (αρκεί να το θες και να το αντέχεις)
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Nora

    Αναρωτιέμαι σε άλλα επίπεδα της ζωής σου, όταν κάποιος σε κάνει να νιώθεις ανεπιθύμητος ή νιώθεις ότι σε κακολογά, τι κάνεις?
    Φεύγεις και από αυτόν/αυτή?

    Κατσε βρε νορα,
    μισο λεπτο δηλαδη.....
    ο ανθρωπος μπορει να ζει αρμονικα γυρω του,
    με την γυναικα του μια χαρα, τα παιδια του επισης, τους φιλους του εξω καρδια, ολα πριμα.
    Ισως να μην ειχε τετοιες εμπεριες οπως αυτη που εζησε τελευταια και καλα εκανε, τυχερος ισως.....

    Ηρθε εδω λοιπον και καποια στιγμη εφαγε στα μουτρα ενα τρενο εξυπναδες απο τον πασα ενα που δεν τον ξερει κιολας.
    Αυτο σημαινει οτι πρεπει να το λουστει και να μην φυγει γιατι θα θεαθει οτι το βαζει στα ποδια?


    Εγω παντως δεν μπορω να βγαλω τοσο ευκολα συμπερασματα και για ανθρωπο που δεν γνωριζω προσωπικα.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by anwnimi
    Originally posted by krino
    Originally posted by anwnimi
    Το να αποχωρώ για μένα δεν είναι λύση Σάββα.
    Το να απέχω για κάποιο διάστημα για να κατασταλλάξουν κάποια πράγματα μέσα μου, σοφό.

    και το τριτο,
    να κατσεις εκει που εισαι,
    και να μην αφηνεις να περνανε οδοστρωτηρες απο πανω σου,
    σοφοτατο.....

    (αρκει να το θες και να το αντεχεις)
    Σωστό.
    Αλλά και ενίοτε να επεξεργάζεσαι τό ποσοστό αληθείας των οδοστρωτήρων αυτών.
    (αρκεί να το θες και να το αντέχεις)






    για πες μου ποση επεξεργασια παιρνουν τα βοθρολυματα?
    (η ατακα της εβδομαδας με trademark)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Originally posted by krino
    Originally posted by Nora

    Αναρωτιέμαι σε άλλα επίπεδα της ζωής σου, όταν κάποιος σε κάνει να νιώθεις ανεπιθύμητος ή νιώθεις ότι σε κακολογά, τι κάνεις?
    Φεύγεις και από αυτόν/αυτή?

    Κατσε βρε νορα,
    μισο λεπτο δηλαδη.....
    ο ανθρωπος μπορει να ζει αρμονικα γυρω του,
    με την γυναικα του μια χαρα, τα παιδια του επισης, τους φιλους του εξω καρδια, ολα πριμα.
    Ισως να μην ειχε τετοιες εμπεριες οπως αυτη που εζησε τελευταια και καλα εκανε, τυχερος ισως.....

    Ηρθε εδω λοιπον και καποια στιγμη εφαγε στα μουτρα ενα τρενο εξυπναδες απο τον πασα ενα που δεν τον ξερει κιολας.
    Αυτο σημαινει οτι πρεπει να το λουστει και να μην φυγει γιατι θα θεαθει οτι το βαζει στα ποδια?


    Εγω παντως δεν μπορω να βγαλω τοσο ευκολα συμπερασματα και για ανθρωπο που δεν γνωριζω προσωπικα.
    Δεν έβγαλα κανένα συμπέρασμα, ερώτηση έκανα.
    Και φυσικά σκέφτηκα πάνω κάτω ότι λες και εσύ.
    Ότι πιθανώς ο άνθρωπος να ζει σε μια αρμονία (και τον ζηλεύω γιαυτό) και αυτό να του είναι πρωτόγνωρο.

    Ξέρεις το να φεύγεις από κάτι που σου δεν σου κάνει καλό, δεν είναι κακό, καθόλου μάλιστα.

    Είδες λοιπόν, πόσο μα πόσο εύκολο είναι αλλιώς να ερμηνεύεις εσύ τα δικά μου φραζόμενα?
    όπως επίσης ότι οι άνθρωποι βλέπουν το κάθετι από διαφορετική σκοπιά.

    Εγώ τους ανθρώπους που φεύγουν τους θαυμάζω..και ποτέ δεν λέω \"α αυτός είναι κότα και το βάζει στα πόδια\";)

    Εν πάσει περιπτώσει, επειδή το φόρουμ δεν έχει μόνο εξυπνάκηδες αλλά και ανθρώπους συννενοήσημους (όπως όλα τα φόρουμ), απλά του προτείνω να έχει και αυτό κατά νου

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •