Μια νίκη ακομα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234

    Μια νίκη ακομα

    Καλησπέρα σας!!! Σημερα εχω μια τεράστια χαρα κ ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας γτ ξερω πως εσείς θα την εκτιμήσετε παραπάνω από όλους! Περάσαμε κ περνάμε τα ιδια οπότε αυτά που θα πω ξερω πως σε κάποιους θα δώσουν ελπίδα κ θάρρος! Φέτος ήρθα διακοπές πρώτη φορα με την οικογενεια μου! Εμω όπως σας έχω ξαναπεί τον τελευταίο καιρό είμαι πάρα πολύ καλά λίγες μέρες πριν τις διακοπές με επισαν οι γνωστές φοβίες. Μήπως παθω κατο εκει που θα παμε κ τι θα κανω κ θα είμαι μακρυα απο το σπιτι μου κ ολα τα γνωστα! Όμως ήρθα! Κ σημερα εκανα κατι που πριν 2 χρόνια που ζούσα τον εφιάλτη μου δν θα μπορούσα καν να το σκεφτώ! Πήρα τα 2 μου παιδια ηλικίας κάτω από 6 κ τα δύο κ πηγαμε μονοήμερη εκδρομή με καραβάκι να δούμε τις χελώνες καρέτα κ τα γύρω νησιά ( είμαστε ζακυνθο) .την ώρα που ξεκινούσε το καραβάκι κοντοσταθηκα αλλα.μολις είδα τον ενθουσιασμό των μικρών μου κ τη λαχτάρα τους να παμε απλα μπήκα μέσα κ είπα όλα θα πάνε καλά!! Ήταν οι πιο όμορφες 3 ώρες των τελευταίων χρόνων..έπαιξα σαν παιδί γέλασα ενθουσιαστηκα με αυτα που είδαμε! Κ οταν γυρισαμε απλα.ενιωθα τόσο περηφανη για αυτο που κατάφερα!! Ξςρω σε κάποιους ίσως φανεί χαζό που νιωθω τόσο χαρούμενη που κατάφερα κάτι τέτοιο αλλά για μένα εινια κατι τεράστιο! Για αυτο θα σας πω άλλη μια φορά! Μν απελπίζεσαι έρχονται μαγικές στιγμές στη ζωή μας! Απλά θέλει προσπάθεια επιμονή κ φυσικά τις οδηγίες των γιατρών μας!! Σήμερα θα κοιμηθω ανάλαφρη κ ευτυχισμένη!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Πολύ σε ευχαριστώ Αφρούλα που μοιράστηκες μαζί μας αυτή την υπέροχη εμπειρία!

    Η Ζάκυνθος είναι ένα πανέμορφο νησί! Εύχομαι να το καταευχαριστηθείς!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #3
    kopela93
    Guest
    Μπράβο σου !!!! Κάθε βήμα που μας βγάζει από τη ζώνη άνεσης μας είναι μια μεγάλη νίκη. Να κάνουμε αυτό που φοβόμαστε. Συνέχισε έτσι!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    25
    Χωρίς να σε γνωρίζω χάρηκα με τη χαρά σου! Πόσο σημαντικές είναι αυτές οι νίκες και πόσο μας ανεβάζουν την αυτοπεποίθησή μας!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Αυτά είναι τα μικρά βήματα που δίνουν τεράστια ώθηση για ακόμη μεγαλύτερα. Μπράβο σου!

Similar Threads

  1. η 1η μου νικη!
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 24-03-2017, 17:19
  2. Replies: 7
    Last Post: 23-06-2015, 23:48
  3. Ψυχίατρος στη Θεσ/νίκη.
    By LOSTRE in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-2011, 22:50
  4. ΙΔΨΧ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
    By nickrn in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 15-11-2010, 19:50
  5. Ψυχιατρος στη Θεσ/νικη.
    By LOSTRE in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 4
    Last Post: 11-10-2010, 12:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •