Επείγον SOS ΑΡΥΘΜΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152

    Επείγον SOS ΑΡΥΘΜΙΑ

    ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ Η ΚΑΡΔΙΑ … ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΖΩ.. ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΤΟ ΚΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΠΡΟΣ Η ΚΑΡΔΙΑ ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Εχω νιωσει μονο το κενο. Ειναι τρομακτικο, το ξερω. Να σου πω απο τα ποστ σου δειχνεις πως εισαι τρομερα στρεσαρισμενος, δεν βοηθας τον εαυτο σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Τότε σίγουρα ήταν κάτι σε κοιλιακή αρυθμια … σίγουρα κινδυνεύω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Η βασικά να το εξηγήσω αλλιώς σαν να κάνει κενό και 3-4 έκτακτες συνεχόμενα ουσιαστικά 4 κενά συνεχόμενα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Εχω νιώσει και εγώ πολλα. Μόλις τώρα μου έκανε μια πολυ δυνατή. Εχω νιώσει να κάνει έκτακτη με τόσους διαφορετικούς τρόπους που δεν μπορώ να το περιγραψω. Εχω νιώσει και εγώ νομίζω αυτό το να προσπαθει να παρει μπρος. Σίγουρα το άγχος σου δεν βοηθάει αλλά και πως να ηρεμήσεις αν νιώθεις συνεχώς έτσι. Ζήτα βοήθεια από το γιατρό σου ξανά.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Εχω νιώσει και εγώ πολλα. Μόλις τώρα μου έκανε μια πολυ δυνατή. Εχω νιώσει να κάνει έκτακτη με τόσους διαφορετικούς τρόπους που δεν μπορώ να το περιγραψω. Εχω νιώσει και εγώ νομίζω αυτό το να προσπαθει να παρει μπρος. Σίγουρα το άγχος σου δεν βοηθάει αλλά και πως να ηρεμήσεις αν νιώθεις συνεχώς έτσι. Ζήτα βοήθεια από το γιατρό σου ξανά.
    Κάτι σαν έκτακτη στην έκτακτη κενό κενό κενό δηλαδή κάτι τέτοιο …

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Τι να μου πει ο γιατρός θα νου πει πριν 5 μέρες έκανα τεστ κωποσεος holder triplex…

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Κατάλαβα. Εχω νιώσει πολλα σου λέω και εγώ. Και τριπλή και πολλες μαζί και σαν να γρρρρ γρρρρ και να προσπαθεί να χτυπήσει και στον υπνο μου πολλες φορες ξυπνησα από αυτό και με το που ανεβαίνω σκάλες γκντουπ αμέσως νιώθω δυνατή και μια φορά περπατουσα και ένιωσα μια δυνατή σαν κλωτσιά μιλάμε τα είδα όλα. Στον υπνο μου ήταν πραγματικα κακές και τις φοβάμαι πολυ. Γενικά με επηρεάζει πολυ το θέμα με τις έκτακτες. Αδυνατώ να ηρεμησω. Ξαπλώνω και αν κάνω το λάθος να γυρίσω αριστερά αμέσως ξεκινάει. Με φοβίζουν πολυ. Προσπαθώ να είμαι γενικά ηρεμη και με ήρεμο περιβάλλον για να είμαι λίγο καλυτερα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Εγω εγω. Είναι λες και φεύγεις λιγο από αυτή την ζωή και ως εκ θαυματος ξαναγυριζεις. Εχω γράψει πολλές φορές στο φόρουμ για αυτούς τους 4 συνεχόμενους που η καρδιά προσπαθεί να πάρει μπρος. Από τα χολτερ ξερω ότι κάνω κοιλιακες έκτακτες οπότε θεωρώ ότι είναι ριπες κοιλιακών. Συνεχείς έκτακτες. Που δυστυχώς είναι επικίνδυνες από ότι μου πε ο γιατρός. Αλλα εφόσον δεν έχουν καταγραφεί δεν μπορεί να μου πει κάτι παραπάνω. Νόμιζα είμαι η μόνη που το νιώθει αυτο το πράγμα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Δυστυχώς είμαστε πολλοι. Τι να πω ρε παιδια. Ας κάνουμε διαφορα μιας και ειμαστε εδω και μπορουμε να μοιραστουμε κάποια πραγματα μπας και βοηθηθουμε. Εγώ έχω και θέμα με το στομάχι. Νομίζω πως βοηθώντας το ένα βοηθάς και το άλλο. Εσείς?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Alex1312 View Post
    Τι να μου πει ο γιατρός θα νου πει πριν 5 μέρες έκανα τεστ κωποσεος holder triplex…
    Θυμησου οτι.επισης στο χοτλερ δεν καταγραφηκαν οσες νομιζες οτι ενιωθες. Δεν σου κανει καλο που τα διαβαζεις εδω μεσα γιατι μετα τα νιωθεις.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Κι εγω επαθα μολις τωρα εκτακτη που τα διαβαζω ενω ειχα καιρο να παθω.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Εγω εγω. Είναι λες και φεύγεις λιγο από αυτή την ζωή και ως εκ θαυματος ξαναγυριζεις. Εχω γράψει πολλές φορές στο φόρουμ για αυτούς τους 4 συνεχόμενους που η καρδιά προσπαθεί να πάρει μπρος. Από τα χολτερ ξερω ότι κάνω κοιλιακες έκτακτες οπότε θεωρώ ότι είναι ριπες κοιλιακών. Συνεχείς έκτακτες. Που δυστυχώς είναι επικίνδυνες από ότι μου πε ο γιατρός. Αλλα εφόσον δεν έχουν καταγραφεί δεν μπορεί να μου πει κάτι παραπάνω. Νόμιζα είμαι η μόνη που το νιώθει αυτο το πράγμα.
    Τι σου είπε ο γιατρός δηλαδή ; Εγώ ξέρω και φαντάζομε ότι ήταν κιλιακες ριπή σήμερα αυτές το έχω ξανά πάθει πολύ πολύ παλιά , ξέρω ότι σε φυσιολογική καρδιά δύσκολο να προκαλέσει πρόβλημα , έσενα τι σου είπε ;κάτσε τις πέτυχε στο καρδιογράφημα και στο είπε ; Ι στο χολντερ ;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Δεν πέτυχε τιποτα αλλο πέρα από λίγες απλές κοιλιακες έκτακτες. Κάθε φορά το ίδιο γίνεται όταν το βάζω σαν να χαλαρώνω και δεν καταγράφεται τιποτα. Το βγάζω παλι το ίδιο άγχος παλι τα ίδια η καρδιά. Μου είπε ότι οι κοιλιακες είναι εν δυνάμει επικίνδυνες σε αντίθεση με τις κολπικες που δεν δίνουν καν σημασία. Του περιέγραψα αυτό με τις έκτακτες στην σειρά 9ου το έχω πάθει 5 φορές συνολικά μου είπε ότι δεν γίνεται να μιυ πει κάτι παραπάνω αλλά όντως ειδικά εφόσον ζαλιζόμουν και ενιωθα να χάνομαι κατά την διάρκεια δεν είναι αμελητέο αλλα προς το παρόν να μειώσω το άγχος. Η καρδιά μοθ πάντως και δομικά έχει αρχίσει να αλλοιώνεται λόγω όλων αυτών

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Δεν πέτυχε τιποτα αλλο πέρα από λίγες απλές κοιλιακες έκτακτες. Κάθε φορά το ίδιο γίνεται όταν το βάζω σαν να χαλαρώνω και δεν καταγράφεται τιποτα. Το βγάζω παλι το ίδιο άγχος παλι τα ίδια η καρδιά. Μου είπε ότι οι κοιλιακες είναι εν δυνάμει επικίνδυνες σε αντίθεση με τις κολπικες που δεν δίνουν καν σημασία. Του περιέγραψα αυτό με τις έκτακτες στην σειρά 9ου το έχω πάθει 5 φορές συνολικά μου είπε ότι δεν γίνεται να μιυ πει κάτι παραπάνω αλλά όντως ειδικά εφόσον ζαλιζόμουν και ενιωθα να χάνομαι κατά την διάρκεια δεν είναι αμελητέο αλλα προς το παρόν να μειώσω το άγχος. Η καρδιά μοθ πάντως και δομικά έχει αρχίσει να αλλοιώνεται λόγω όλων αυτών
    Πόσες έκτακτες κιλιακες κανείς ; Επίσης το τι αλλοιώνεται στο είπε ο γιατρός ; Ποσό χρόνον είσαι ;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Επειγον
    By jim7 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 18-02-2018, 22:13
  2. ~ΕΠΕΙΓΟΝ~
    By Dreamer12 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 24-02-2016, 20:26
  3. ΕΠΕΙΓΟΝ
    By arntaben in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 07-02-2016, 21:55
  4. Επειγον
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 27-04-2015, 20:28
  5. ΕΠΕΙΓΟΝ!
    By everydayisanewstart in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-07-2012, 03:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •