Απελπισία....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 60 1231151 ... LastLast
Results 1 to 15 of 900
  1. #1

    Απελπισία....

    Καλησπέρα!
    Όπως έχω γράψει πολλες φορές έχω πρόβλημα με τις σχέσεις μου με το άλλο φυλο.

    Διατηρώ 《σχέση》εδώ και 5 χρόνια με κάποιον με τον οποίο δεν είμαι ερωτευμενη παρόλα αυτά υπάρχουν βαθύτερα συναισθήματα καθώς με έχει βοηθήσει και μου έχει σταθεί πολύ.

    Παράλληλα γνωρίσα έναν άλλον.
    Το τελευταίο διάστημα και λόγω εργασιας συναντιομαστε συχνά. Με αποτέλεσμα να βγω μαζί του μετά από πολλά τηλεφωνηματα του.Δεν λέω μου αρεσει και εμενα αρκετά.μαλλον παραπάνω από αρκετά καθώς έμαθα ότι είναι παντρεμένος (πράγμα το οποίο μου κρύβει ακομη) και εγώ συνεχιζω και βγαίνω συνεχιζω και δένομαι μαζί του.Δεν μου φερεται καλά, με βλέπει μόνο για σεξ (πράγμα το οποίο εγώ δεν μπορώ να του δώσω καθώς δεν έχω κάνει ποτέ σεξ αν και παρα πολύ μεγάλη σε ηλικια),έρχεται να με δει μόνο όταν δουλεύει και ξεκλεβει χρόνο και κυρίως της βραδινες ώρες. Με περνει τηλ μόνο βράδυ για να βρεθούμε ποτέ για να δει τι κάνω.

    Ο μόνος λόγος που ήθελα να βρεθούμε είναι μήπως μου ξυπνήσει το πάθος για να δοκιμασω να κάνω σεξ.Έτσι ξεκίνησα ,αλλά άρχισα να ερωτεύομαι σαν χαζή. Έτσι αποφάσισα να το κόψω μαζί του και να του πω τι εμαθα καθώς τον έχω παρακαλεσει να μου πει τι θέλει από εμενα και αν έχει κάτι στη ζωή του και λέει ψέματα. Ακόμη δεν έχω καταφέρει να διακοψω.Η ανηθικοτητα μου έχει αγγίξει το ταβανι.και το κακό είναι ότι δεν μιλάω να του πω ότι μου φέρεται απαίσια. Μόνο κάθομαι και περίμενω να με παρει τηλ για να πάω για μια αγκαλιά και μερικά φιλιά.

    Έχω χάσει τον εαυτό μου.έχω αρχίσει πάλι τα κλάματα και την κακή διάθεση όπως στο παρελθόν που είχα κατάθλιψη.

    Με εχετε συμβουλεψει πολλές φορές για αυτό το θεμα και σας ευχαριστώ. Απλά ήθελα να τα πω για να ανακούφιστω και να σταματήσω πια τα κλάματα.

    Ευχαριστώ!
    Last edited by Αποστολια; 18-06-2022 at 00:41.

  2. #2
    Honorata
    Guest
    Ηρέμησε βρε κοπέλα μου. Όλα καλά θα πάνε. Λοιπόν ,αυτός ο παντρεμένος το ξέρει ότι δεν έχεις κάνει σεξ ; αν όχι τότε με ποιο πρόσχημα τον κρατας "δίπλα σου " εφόσον δεν κάνετε σεξ ;ποσο καιρό υπάρχει αυτή η "σχέση"μεταξύ σας με τον παντρεμένο;

    Καταρχάς είναι ξεκάθαρο ότι την δικιά σου σταθερή σχέση δεν τη θες. Δεν σου αρέσει αρκετά ή έχεις βολευτεί οπότε δεν σε καλύπτει φαίνεται.

    Πάμε στον παντρεμένο. Νομίζω πως ούτε για σεξ δεν σε θέλει. Γιατι αν ήθελε σεξ δεν θα καθόταν με σένα τόσο καιρό, θα έφευγε από τη δεύτερη φορά που βρεθήκατε και είδε ότι δεν πέφτεις στο κρεβάτι. Οπότε το σεξ δεν είναι το πρωταρχικό τουλάχιστον πράγμα που θέλει από σένα. Αυτός είτε μπορεί να κάνει σεξ με τη γυναίκα του είτε με καμία τρίτη γκόμενά που την έχει για αυτόν τον λόγο. Εγώ νομίζω ότι συνεχίζει μαζί σου επειδή κερδίζει κάποια είδους επιβεβαίωση, συναισθηματική υποστήριξη,αποδοχή, θαυμασμό. Όχι ότι δεν θα πήγαινε μαζί σου αλίμονο, αλλά φαίνεται ότι δεν το καίει και τόσο που δεν κάνετε σεξ.

    Εσύ όμως εφόσον λες ότι τον θες τόσο και "απατάς" τη σχέση σου για αυτόν ,πως και δεν έχετε ολοκληρώσει;; δεν σου έχει βγει να το κανετε μια από τις φορές που έχετε βρεθεί;

    Εσύ από αυτόν τι θες;
    Last edited by Honorata; 18-06-2022 at 02:10.

  3. #3
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Ηρέμησε βρε κοπέλα μου. Όλα καλά θα πάνε. Λοιπόν ,αυτός ο παντρεμένος το ξέρει ότι δεν έχεις κάνει σεξ ; αν όχι τότε με ποιο πρόσχημα τον κρατας "δίπλα σου " εφόσον δεν κάνετε σεξ ;ποσο καιρό υπάρχει αυτή η "σχέση"μεταξύ σας με τον παντρεμένο;

    Καταρχάς είναι ξεκάθαρο ότι την δικιά σου σταθερή σχέση δεν τη θες. Δεν σου αρέσει αρκετά ή έχεις βολευτεί οπότε δεν σε καλύπτει φαίνεται.

    Πάμε στον παντρεμένο. Νομίζω πως ούτε για σεξ δεν σε θέλει. Γιατι αν ήθελε σεξ δεν θα καθόταν με σένα τόσο καιρό, θα έφευγε από τη δεύτερη φορά που βρεθήκατε και είδε ότι δεν πέφτεις στο κρεβάτι. Οπότε το σεξ δεν είναι το πρωταρχικό τουλάχιστον πράγμα που θέλει από σένα. Αυτός είτε μπορεί να κάνει σεξ με τη γυναίκα του είτε με καμία τρίτη γκόμενά που την έχει για αυτόν τον λόγο. Εγώ νομίζω ότι συνεχίζει μαζί σου επειδή κερδίζει κάποια είδους επιβεβαίωση, συναισθηματική υποστήριξη,αποδοχή, θαυμασμό. Όχι ότι δεν θα πήγαινε μαζί σου αλίμονο, αλλά φαίνεται ότι δεν το καίει και τόσο που δεν κάνετε σεξ.

    Εσύ όμως εφόσον λες ότι τον θες τόσο και "απατάς" τη σχέση σου για αυτόν ,πως και δεν δέχεται ολοκληρώσει;; δεν σου έχει βγει μια από τις φορές που έχετε βρεθεί;

    Εσύ από αυτόν τι θες;
    Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου.

    Ο παντρεμενος δεν ξέρει ότι δεν έχω κάνει σεξ.την τελευταία φορά βέβαια που βρεθηκαμε του ειπα απ έξω απ έξω ότι δεν κάνω σεξ και ότι ίσως δεν μου αρέσει αλλά θεωρησε ότι έκανα χιούμορ. Βέβαια μετά με ξανά ρώτησε αλλά δεν του απάντησα,δεν φάνηκε να ενοχληθηκε το αντίθετο μάλιστα κατάλαβα.

    Τον ξέρω 2-3 χρόνια περίπου. Βγαιναμε και παλιά μέχρι που έμαθα ότι είναι παντρεμένος τότε και δεν ξανά πήγα. Μετά μετακομισαμε με τη δουλειά και βρεθηκαμε σε διπλανα κτίρια. Έτσι άρχισε πάλι η επικοινωνία. Ραντεβού πολλα δεν έχουμε βγει γιατί τον απεφευγα και τώρα τελευταία συναντηθηκαμε κάποιες φορές 3-4 όχι παραπανω και τον αποφευγω και δεν θέλω να πάω τα βράδια που μου ζηταει.του έχω ξεκαθαρίσει ότι δεν θα κάνω σεξ μαζι του και λέει θα κάνουμε ότι θέλω εγώ. Βέβαια ίσως αν ειχαμε βγει πολλααα ραντεβού και δεν να είχε εξαφανιστεί. Πάντως είμαι ειλικρινής μαζί του ότι δεν μπορώ να του δώσω αυτο που θέλει.

    Η σχέση μου απλά δεν κάνει προσπάθειες για την σχέση μας.το ποτήρι ξεχειλισε όταν είδε ένα μήνυμα του παντρεμένου να μου λέει 《λουλουδι μου σε σκεφτομαι》 και το μόνο που είπε είναι ποιος είναι αυτός. Του είπα μια γελοία απάντηση και δεν το συνεχισε το χει ξεχάσει ήδη. Οπότε μου ανοίγει το δρόμο να κάνω ότι θέλω έτσι το βλέπω εγώ.

    Η αλήθεια ειναι ούτε εγώ ήθελα να χωρίσω ούτε αυτός να χωρίσει.
    Ηθελα μονο να παρω αγκαλιες και φιλια απο αυτον και την επιβεβαιωση που μου δινει.Ηθελα όμως να μου πει την αλήθεια και να του την πω και εγώ. Και μετα να του πω το θέμα μου ότι δεν έχω κάνει σεξ και να προσπαθησουμε μαζι.βέβαια θεωρώ ότι ούτε με αυτόν θα εκανα αλλά κάπως έτσι το φανταζομουν.

    Πλέον όμως είμαι εξοργισμενη μαζί του όπως μου φερεται.του είπα αν δεν μου πεις την αλήθεια για σενα θα ρωτήσω και μου είπε ρώτα οποιον θες δεν έχω σχέση. Μετά απο τα πολλά ζόρια μου είπε έχει κάτι αλλά μαλωνουν συνέχεια και έτσι θεωρει ότι είναι ελευθερος.

  4. #4
    Honorata
    Guest
    Δηλαδή εσύ με αυτόν έχετε βγει ελάχιστες φορές αραιά.

    Δεν νομίζω ότι σε αυτή τη φάση όπως είναι η σχέση σας με τον παντρεμένο μπορείς να του κάνεις παράπονα και να του ζητάς τον λόγο για τη ζωή του. Συμφωνώ ότι αν ήθελε να είναι εντάξει έπρεπε να σου πει ότι είναι παντρεμένος. Όμως δεν το έκανε αυτο και μπορείς να βγάλεις κάποια συμπεράσματα για τον χαρακτήρα του. Ωστόσο δεν νομίζω ότι έχεις το δικαίωμα να του κάνεις σκηνή ή να απαιτήσεις αποκλειστικότητα και ειλικρίνεια καθώς δεν έχετε σχέση. Οπότε νομιζω πως είσαι λίγο υπερβολική σε αυτό που νιώθεις (προδοσία, απάτη κτλ) αν ήσουν από τη πλευρά της γυναίκας του μπορεί και να το καταλαβαίνα, γιατί τώρα εσείς δεν έχετε ουσιαστικά κάτι. Ο άνθρωπος σε φλερτάρει σου μιλάει έχει δείξει ερωτικό ενδιαφέρον λογικό είναι να θέλει σεξ από σένα.

    Είναι απλά ενα φλερτ, σου γλυκομιλαει σε αγκαλιάζει και μέχρι εκεί. Δεν έχετε ολοκληρωσει, δεν είστε ζευγάρι στο κρεβάτι και στο σπίτι. Να κάνετε πράγματα μαζί, να τα πηγαίνετε καλά, να περνάτε χρόνο μαζί.
    Οπότε θα μπορούσες να τον βρισεις ή να νιώσεις προδομένη αν είχατε μια ολοκληρωμένη σχέση. Όχι ότι τώρα δεν έχεις δίκιο αλλα δεν μπορείς να το απαιτήσεις αυτο από έναν ενήλικα που συνάπτει ερωτικές σχέσεις συμπεριλαμβανομένου και του σεξ. (Που δεν κάνετε) δεν είστε παιδάκια.

    Μόνο εάν του μιλούσες ανοικτά για σένα και συμφωνούσε ότι δεν τον ενδιαφέρει το σεξ θα μπορούσατε να πείτε ότι έχετε σχέση και τότε θα ήταν κοροϊδία να σε "απατουσε" συναισθηματικά με άλλη.

    Εγώ νομίζω ότι έχει καταλαβει πως είσαι μια κοπέλα επιφυλακτική, κλειστή και πάει με τα νερά σου , για να κάμψει τις αντιστάσεις σου πιο γρήγορα και να κάνει σεξ μαζί σου.

    Φοβάμαι πως δεν κατάλαβε ότι εσύ το εννοουσες σοβαρά ότι είσαι "ασεξουαλ" , το πήρε για πλάκα για αυτό δεν έδωσε και καλά σημασία. Νομίζει ότι είσαι ανασφαλής και είναι ρομαντικός για να σε καταφέρει. Θεωρώ ότι πρέπει να του μιλήσεις αν θες να είσαι ξεκάθαρη μαζί του γιατί κανένας σας δεν είναι ειλικρινής

    Ανησυχώ όμως ότι μπορεί να μην τον ξαναδείς οταν του πεις σοβαρά ότι είσαι ασεξουαλ. Εσύ θα το άντεχες αυτό;

    Μάλλον έχεις μπλέξει με δύο άτομα ακατάλληλα, κοψε επαφές και με τους δύο και βρες κάποιον που πραγματικά θα σε καλύπτει. Η εάν δεν μπορείς να χωρίσεις την 5ετη σχέση σου γιατι σου είναι στήριγμα τοτε απλά απομακρύνσου από τον παντρεμένο για την ώρα

    Δεν μου λες, κάποια φορά που ήσασταν πιο τρυφερά και μόνοι δεν σου βγήκε να προχωρήσεις στο κυρίως πιάτο με αυτόν;

  5. #5
    Honorata
    Guest
    Εγώ λέω να πας πάντως ένα βράδυ σε αυτόν. Να κάτσετε να φάτε μαζί να πιείτε ένα ποτό να χαλαρώσετε (εσύ ειδικα επιβάλλεται να πιεις για να ηρεμήσεις και να διώξεις τις ντροπες και τους φόβους) να πάτε να αραξετε μαζί και να δεις μήπως πάνω στη περίπτυξη σου βγει και η διείσδυση.

    Κάνε το, μπορεί να σου βγει, στη χειρότερη απλά θα πεις μια δικαιολογία ( ότι δεν νιώθεις καλά, ότι δεν θες, ότι δεν εισαι έτοιμη) και θα σταματήσετε.

    Και φεύγεις και δεν τον ξαναβλέπεις.

    Δεν σου άρεσει αυτό σαν σενάριο ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    χα χα!
    πιστευω οτι μια αντροχωριστρα και ενας απιστος μας κανουν ενα καλο ζευγαρι!

  7. #7
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Δηλαδή εσύ με αυτόν έχετε βγει ελάχιστες φορές αραιά.

    Δεν νομίζω ότι σε αυτή τη φάση όπως είναι η σχέση σας με τον παντρεμένο μπορείς να του κάνεις παράπονα και να του ζητάς τον λόγο για τη ζωή του. Συμφωνώ ότι αν ήθελε να είναι εντάξει έπρεπε να σου πει ότι είναι παντρεμένος. Όμως δεν το έκανε αυτο και μπορείς να βγάλεις κάποια συμπεράσματα για τον χαρακτήρα του. Ωστόσο δεν νομίζω ότι έχεις το δικαίωμα να του κάνεις σκηνή ή να απαιτήσεις αποκλειστικότητα και ειλικρίνεια καθώς δεν έχετε σχέση. Οπότε νομιζω πως είσαι λίγο υπερβολική σε αυτό που νιώθεις (προδοσία, απάτη κτλ) αν ήσουν από τη πλευρά της γυναίκας του μπορεί και να το καταλαβαίνα, γιατί τώρα εσείς δεν έχετε ουσιαστικά κάτι. Ο άνθρωπος σε φλερτάρει σου μιλάει έχει δείξει ερωτικό ενδιαφέρον λογικό είναι να θέλει σεξ από σένα.

    Είναι απλά ενα φλερτ, σου γλυκομιλαει σε αγκαλιάζει και μέχρι εκεί. Δεν έχετε ολοκληρωσει, δεν είστε ζευγάρι στο κρεβάτι και στο σπίτι. Να κάνετε πράγματα μαζί, να τα πηγαίνετε καλά, να περνάτε χρόνο μαζί.
    Οπότε θα μπορούσες να τον βρισεις ή να νιώσεις προδομένη αν είχατε μια ολοκληρωμένη σχέση. Όχι ότι τώρα δεν έχεις δίκιο αλλα δεν μπορείς να το απαιτήσεις αυτο από έναν ενήλικα που συνάπτει ερωτικές σχέσεις συμπεριλαμβανομένου και του σεξ. (Που δεν κάνετε) δεν είστε παιδάκια.

    Μόνο εάν του μιλούσες ανοικτά για σένα και συμφωνούσε ότι δεν τον ενδιαφέρει το σεξ θα μπορούσατε να πείτε ότι έχετε σχέση και τότε θα ήταν κοροϊδία να σε "απατουσε" συναισθηματικά με άλλη.

    Εγώ νομίζω ότι έχει καταλαβει πως είσαι μια κοπέλα επιφυλακτική, κλειστή και πάει με τα νερά σου , για να κάμψει τις αντιστάσεις σου πιο γρήγορα και να κάνει σεξ μαζί σου.

    Φοβάμαι πως δεν κατάλαβε ότι εσύ το εννοουσες σοβαρά ότι είσαι "ασεξουαλ" , το πήρε για πλάκα για αυτό δεν έδωσε και καλά σημασία. Νομίζει ότι είσαι ανασφαλής και είναι ρομαντικός για να σε καταφέρει. Θεωρώ ότι πρέπει να του μιλήσεις αν θες να είσαι ξεκάθαρη μαζί του γιατί κανένας σας δεν είναι ειλικρινής

    Ανησυχώ όμως ότι μπορεί να μην τον ξαναδείς οταν του πεις σοβαρά ότι είσαι ασεξουαλ. Εσύ θα το άντεχες αυτό;

    Μάλλον έχεις μπλέξει με δύο άτομα ακατάλληλα, κοψε επαφές και με τους δύο και βρες κάποιον που πραγματικά θα σε καλύπτει. Η εάν δεν μπορείς να χωρίσεις την 5ετη σχέση σου γιατι σου είναι στήριγμα τοτε απλά απομακρύνσου από τον παντρεμένο για την ώρα

    Δεν μου λες, κάποια φορά που ήσασταν πιο τρυφερά και μόνοι δεν σου βγήκε να προχωρήσεις στο κυρίως πιάτο με αυτόν;
    Δεν του κάνω καμιά σκηνη.επειδή στα λόγια μου λέει πολλά, πάρα πολλά του στυλ θέλω να είμαστε μαζί δεν θα ξανά βγω με καμια άλλη, θα μείνουμε κάποια στιγμή μαζί θα έρθω να σε ζητήσω από τους γονείς σου και τέτοια του λέω να είναι ειλικρινής μαζί μου.πχ εγώ δεν θέλω να ακούσω αυτές τις βλακιες που λέει γιατί δεν είμαι και τόσο χαζή να τις πιστεψω.του λέω πες αλήθεια τι θες από εμενα.πες ότι θες να κάνουμε μόνο σεξ του λέω δεν είναι κακό απλώς μη λες πολλα λόγια ψεύτικα. Νομίζω του μιλάω πολύ ξεκάθαρα.

    Μου λέει θα πάμε βόλτα θα πάμε για ποτό θα παμε για μπάνιο θα πάμε σε ξενοδοχείο την στιγμή που δεν μπορεί η δεν θέλει να κάνει τίποτα από αυτα.αυτά τα λέει για να τα πει.

    Αν μου λεγε από την αρχή ξέρει έιμαι παντρεμενος θέλω μόνο να κάνουμε σεξ ισως του έλεγα και εγώ ότι και εγώ θέλω βοηθεια σε αυτό το θέμα κι αν ήθελε να προσπαθούσαμε.

    Θα το αντέξω να μην το ξανά δω φυσικά. Άλλωστε θα φύγω από μόνη μου γιατί ούτε σωστό είναι αυτό που κανόυμε αλλά ούτε καν βασίζεται σε αληθειες.ότι τον έχω ερωτευτεί τον έχω ερωτευτεί. Θα κλαψω λίγες μέρες και θα μου περασει μετά.άλλωστε και στο παρελθόν είχα ξανα διακοψει μαζί του.

    Δεν μπόρεσα ποτέ να νοιώσω άνετα μαζί του άκομη.έρχεται με το αυτοκίνητο της δουλειάς καθαρά υπηρεσιακο όχημα και έρχεται πάντα εφόσον δουλευει και περνάει από τα μέρη μου.με το δικό του πχ δεν έχει έρθει ποτέ μένει και λίγο μακριά δεν ξέρω αν δεν θέλει να ερθει η δεν μπορεί να λειψει κρυφά από την γυναίκα. Πάντως σε τέτοιες συνθήκες δεν θα μπορούσα σίγουρα να κάνω σεξ εγώ, και μάλιστα πρώτη φορά. Μου είπε να παμε σε ξενοδοχειο κάποια μέρα αλλά δεν βλέπω να καιγεται κιόλας.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Εγώ λέω να πας πάντως ένα βράδυ σε αυτόν. Να κάτσετε να φάτε μαζί να πιείτε ένα ποτό να χαλαρώσετε (εσύ ειδικα επιβάλλεται να πιεις για να ηρεμήσεις και να διώξεις τις ντροπες και τους φόβους) να πάτε να αραξετε μαζί και να δεις μήπως πάνω στη περίπτυξη σου βγει και η διείσδυση.

    Κάνε το, μπορεί να σου βγει, στη χειρότερη απλά θα πεις μια δικαιολογία ( ότι δεν νιώθεις καλά, ότι δεν θες, ότι δεν εισαι έτοιμη) και θα σταματήσετε.

    Και φεύγεις και δεν τον ξαναβλέπεις.

    Δεν σου άρεσει αυτό σαν σενάριο ;
    Σαν σενάριο μου αρέσει. Κάπως έτσι το είχα σκεφτεί και εγώ. Αλλά οπως σου είπα και πιό πάνω εκτός δουλειάς δεν έρχεται, όλο λέει θα θα θα και όλο εκεί μενει.εκεί έχω εξοργιστει περισσότερο που ενώ λέει ότι θέλει πολύ και τρελενεται μαζί μου δεν κάνει τίποτα παραπάνω.

  9. #9
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    χα χα!
    πιστευω οτι μια αντροχωριστρα και ενας απιστος μας κανουν ενα καλο ζευγαρι!
    Και αντροχωριστά και άπιστη και εγώ. Θα πέσει φωτιά να μας καψει στο τέλος.

  10. #10
    kopela93
    Guest
    Δεν έρχεται με δικό του όχημα επειδή έχει σχέση και δε θέλει να ρισκάρει. Βλέπει ότι δεν έχει να κερδίσει πολλά. Από την άλλη όμως, φαίνεται να είναι ένας άντρας που χάνει και λίγο το χρόνο του ελπίζοντας ότι θα κάνετε σεξ. Δε βλέπω να τον πειράζει ο χρόνος που περνάει. Μαλακίζεται κι αυτός και εσύ.
    Εσύ αυτό που θες πέρα από συναισθήματα (να νιώθεις κάτι ενδιαφέρον) και επιβεβαίωση (γιατί καλή είναι κι αυτή στην τελική) θες να κάνεις σεξ πιστεύω κι όλο το λιβανίζεις και ψάχνεις να βρεις μήπως αυτός σε εμπνεύσει αλλά φοβάσαι και δεν το προχωράς.
    Αυτός δεν ξέρω γιατί δεν πάει να ασχοληθεί με καμία άλλη, μάλλον πιστεύει ότι δε θα βρει καμία.
    Επίσης πιστεύει ότι θα σε ρίξει. Πώς το πιστεύει αυτό δεν έχω καταλάβει.
    Παίρνει πάντως κι αυτός επιβεβαίωση από σένα, μη νομίζεις. Είναι αμφίδρομο.
    Λοιπόν δικές σας είναι οι ζωές κάντε ο,τι θέλετε. Απλώς δε βλέπω να είναι αυτό που θέλετε κι οι δυο. Αυτός ψάχνει πέρα από το να περάσει καλά, μια διέξοδο από αυτό που έχει με την άλλη.
    Εσύ από την άλλη, ψήνεσαι για σεξ, θες να ξεφύγεις και από τον άλλον, αλλά δεν παίρνετε αυτό που θέλετε ο ένας από τον άλλον τελικά. (Ουσιαστικά ούτε σεξ ούτε σχέση - μόνο επιβεβαίωση)

  11. #11
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δεν έρχεται με δικό του όχημα επειδή έχει σχέση και δε θέλει να ρισκάρει. Βλέπει ότι δεν έχει να κερδίσει πολλά. Από την άλλη όμως, φαίνεται να είναι ένας άντρας που χάνει και λίγο το χρόνο του ελπίζοντας ότι θα κάνετε σεξ. Δε βλέπω να τον πειράζει ο χρόνος που περνάει. Μαλακίζεται κι αυτός και εσύ.
    Εσύ αυτό που θες πέρα από συναισθήματα (να νιώθεις κάτι ενδιαφέρον) και επιβεβαίωση (γιατί καλή είναι κι αυτή στην τελική) θες να κάνεις σεξ πιστεύω κι όλο το λιβανίζεις και ψάχνεις να βρεις μήπως αυτός σε εμπνεύσει αλλά φοβάσαι και δεν το προχωράς.
    Αυτός δεν ξέρω γιατί δεν πάει να ασχοληθεί με καμία άλλη, μάλλον πιστεύει ότι δε θα βρει καμία.
    Επίσης πιστεύει ότι θα σε ρίξει. Πώς το πιστεύει αυτό δεν έχω καταλάβει.
    Παίρνει πάντως κι αυτός επιβεβαίωση από σένα, μη νομίζεις. Είναι αμφίδρομο.
    Λοιπόν δικές σας είναι οι ζωές κάντε ο,τι θέλετε. Απλώς δε βλέπω να είναι αυτό που θέλετε κι οι δυο. Αυτός ψάχνει πέρα από το να περάσει καλά, μια διέξοδο από αυτό που έχει με την άλλη.
    Εσύ από την άλλη, ψήνεσαι για σεξ, θες να ξεφύγεις και από τον άλλον, αλλά δεν παίρνετε αυτό που θέλετε ο ένας από τον άλλον τελικά. (Ουσιαστικά ούτε σεξ ούτε σχέση - μόνο επιβεβαίωση)
    Καλημέρα και ευχαριστω για την απάντηση.
    Κρατάω μόνο ότι μαλακιζομαστε και οι δύο από αυτά που εγραψες, πολύ εύστοχο και έχεις δίκιο.
    Χάσιμο χρόνου είναι κι για τους δύο. Όταν ο ένας πουλάει παραμύθια και η άλλη τα ξέρει και τα τρώει με σκοπό μήπως αυτός αλλάξει και την θελησει λίγο παραπάνω είναι τραγικό.είμαι τραγική και φουλ απελπισμενη.Χθες ήταν μια άσχημη μέρα και ήθελα κάπου να τα γράψω να τα πω.σήμερα ξύπνησα πιο καλά και αποφάσισμενη την επόμενη φορά που θα τον δω να δώσω τέλος.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Δεν καιγεται να κανει σεξ μαζι σου γιατι σαν κι εσενα εχει κι αλλη πιο προθυμη και δεν εννοω τη γυναικα του προφανως. Και με τον αλλον που λες 5 χρονια μαζι , τι κανετε?!! Ανεραστοι κι 2. Λυση δεν υπαρχει στο προβλημα σου γιατι εσυ δεν το βλεπεις σαν προβλημα αλλα σαν προφαση για την κακη σου διαθεση. Τωρα απο που βγαινει αυτη, ψαξε με μια ψυχολογο να το βρεις.

  13. #13
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καλημέρα και ευχαριστω για την απάντηση.
    Κρατάω μόνο ότι μαλακιζομαστε και οι δύο από αυτά που εγραψες, πολύ εύστοχο και έχεις δίκιο.
    Χάσιμο χρόνου είναι κι για τους δύο. Όταν ο ένας πουλάει παραμύθια και η άλλη τα ξέρει και τα τρώει με σκοπό μήπως αυτός αλλάξει και την θελησει λίγο παραπάνω είναι τραγικό.είμαι τραγική και φουλ απελπισμενη.Χθες ήταν μια άσχημη μέρα και ήθελα κάπου να τα γράψω να τα πω.σήμερα ξύπνησα πιο καλά και αποφάσισμενη την επόμενη φορά που θα τον δω να δώσω τέλος.
    Νομίζω ότι και εσύ όμως δεν ξέρεις τι θες. Δηλαδή αν ήθελες να κάνετε σεξ ή έστω να δοκιμάσετε και άμα βγει, θα τον καλουσες σπίτι σου ή κάποιο βράδυ εξω και είμαι σίγουρη ότι κάποια καλή δικαιολογία θα έβρισκε για τη γυναίκα του.

    Εσύ λες ότι τον αποφεύγεις.

    Μάλλον ιδανικά θα ήθελες να ήταν ελεύθερος,ειλικρινής να ενδιαφέρεται πραγματικά για σένα και τοτε με πολύ κόπο και προσπάθεια θα προσπαθούσες να νιώσεις άνετα, και ΙΣΩΣ να κάνετε και σεξ αλλα μπορεί και όχι.

    Είναι φως φανάρι ότι αυτά που λεει για γάμο δεν τα έννοει και είναι ψέματα για να σε τουμπαρει. Βλέπεις ότι δεν είναι ειλικρινης, βλέπεις ότι σου δείχνει κάτι ψεύτικο, γιατί επιμένεις να αλλάξει και να γίνει κάτι που δεν είναι ;

    Αυτό που πραγματικά φταίει είναι ότι δεν έχεις ξεκαθαρίσει τη σχέση σου με το σεξ. Πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσεις αν μπορείς και αν θες να κάνεις σεξ, ή αν είσαι ασεξουαλ και να καταλάβεις τι θες εσύ από έναν άντρα για να το ζητήσεις και να βρεις τον κατάλληλο που θα συμφωνήσει.

    Εγώ λέω πάντως να του μιλήσεις πρώτη εσύ ειλικρινά λέγοντας του πως είσαι και τι θες και τι πρέπει να περιμένει από σένα. Αν νιώθεις ότι δεν θες να ξανοικτεις τόσο πολύ και ότι δεν αξίζει τότε απλά απομακρύνσου.

    Είναι πολύ εύκολο εσύ το κάνεις δύσκολο

  14. #14
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Δεν καιγεται να κανει σεξ μαζι σου γιατι σαν κι εσενα εχει κι αλλη πιο προθυμη και δεν εννοω τη γυναικα του προφανως. Και με τον αλλον που λες 5 χρονια μαζι , τι κανετε?!! Ανεραστοι κι 2. Λυση δεν υπαρχει στο προβλημα σου γιατι εσυ δεν το βλεπεις σαν προβλημα αλλα σαν προφαση για την κακη σου διαθεση. Τωρα απο που βγαινει αυτη, ψαξε με μια ψυχολογο να το βρεις.
    Θα συμφωνήσω ότι θα έχει κι άλλες που θα κάνει σεξ μαζί τους.
    Όσο για τον άλλον, ναι μάλλον είμαστε και οι δύο ανεραστοι.αν δεν ήταν πρόβλημα για μένα δεν θα καθόμουν να το συζηταω εδώ ούτε θα στεναχωριομουν.απλώς προσπαθώ να απόδεχτω το πρόβλημα μου αφού δεν λύνεται καθώς είμαι ανεραστη και ασεξουαλ.

  15. #15
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Νομίζω ότι και εσύ όμως δεν ξέρεις τι θες. Δηλαδή αν ήθελες να κάνετε σεξ ή έστω να δοκιμάσετε και άμα βγει, θα τον καλουσες σπίτι σου ή κάποιο βράδυ εξω και είμαι σίγουρη ότι κάποια καλή δικαιολογία θα έβρισκε για τη γυναίκα του.

    Εσύ λες ότι τον αποφεύγεις.

    Μάλλον ιδανικά θα ήθελες να ήταν ελεύθερος,ειλικρινής να ενδιαφέρεται πραγματικά για σένα και τοτε με πολύ κόπο και προσπάθεια θα προσπαθούσες να νιώσεις άνετα, και ΙΣΩΣ να κάνετε και σεξ αλλα μπορεί και όχι.

    Είναι φως φανάρι ότι αυτά που λεει για γάμο δεν τα έννοει και είναι ψέματα για να σε τουμπαρει. Βλέπεις ότι δεν είναι ειλικρινης, βλέπεις ότι σου δείχνει κάτι ψεύτικο, γιατί επιμένεις να αλλάξει και να γίνει κάτι που δεν είναι ;

    Αυτό που πραγματικά φταίει είναι ότι δεν έχεις ξεκαθαρίσει τη σχέση σου με το σεξ. Πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσεις αν μπορείς και αν θες να κάνεις σεξ, ή αν είσαι ασεξουαλ και να καταλάβεις τι θες εσύ από έναν άντρα για να το ζητήσεις και να βρεις τον κατάλληλο που θα συμφωνήσει.

    Εγώ λέω πάντως να του μιλήσεις πρώτη εσύ ειλικρινά λέγοντας του πως είσαι και τι θες και τι πρέπει να περιμένει από σένα. Αν νιώθεις ότι δεν θες να ξανοικτεις τόσο πολύ και ότι δεν αξίζει τότε απλά απομακρύνσου.

    Είναι πολύ εύκολο εσύ το κάνεις δύσκολο
    Σίγουρα θα ήθελα να ήταν ελεύθερος και διαθεσιμος και να νοιώσω ότι με θέλει όχι για το σώμα μου αλλά επειδή του άρεσε. Στο μυαλό μου και με τις ανασφαλειες που έχω θεωρώ ότι με βλέπει ασχημη απλά για το κορμί μου μόνο με θέλει. Και ίσως είναι αλήθεια. Είναι τραγικο να μας αντιμετωπιζουν σαν ένα κομμάτι κρέας.

    Δεν περιμένω πλέον να αλλάξει. Του έδωσα μια ευκαιρία να μου πει την αλήθεια γιατί είχαμε πολύ καιρό να βρεθούμε από παλιά και είπα μήπως ειχε αλλάξει κάτι στη ζωή του.τώρα είμαι έτοιμη να το σταματησω και θα το κάνω.

    Φοβαμαι ότι αν του πω την αλήθεια θα κοροιδεψει οπότε θα αισθανθω και χειρότερα μετά.

    Εκείνο που με πνίγει και με στεναχωρει τελικα είναι ότι βγαινοντας και με αυτόν ένοιωσα ότι δεν πρόκειται να κάνω σεξ μαζί του ενώ πίστευα οτι θα μου εβγαινε κάτι πολύ δυνατό. Βέβαια δεν προχωρησαμε πολύ γιατί δεν ήθελα και γιατί δεν το επέτρεπαν και οι συνθήκες. Αλλά είμαι σίγουρη πλέον ότι δεν μπορώ να κάνω σεξ.δεν είναι ότι δε θέλω. Το σκέφτομαι συνέχεια ότι κάνω σεξ δηλαδή μου αρέσει σαν ιδέα έχω και την επιθυμία μαζί του.Φαντασιωνομαι συνέχεια μα κάνω σεξ.Αλλά δεν ξέρω τι με κραταει.ίσως εχω κουραστεί με αυτό το θέμα και αποδεχτηκα ότι δεν θα κάνω.

Page 1 of 60 1231151 ... LastLast

Similar Threads

  1. απελπισια!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-11-2020, 21:37
  2. Απελπισια;
    By Eleni44 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 38
    Last Post: 04-03-2019, 13:33
  3. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 15:13
  4. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 21:23
  5. απελπισια
    By STARAKI_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 03-11-2010, 02:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •