Εμμονή με ομοφυλοφιλικές φαντασιώσεις - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 86
  1. #61
    Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Δεν έχεις ιδέα την άποψη που έχει η επιστημονική κοινότητα για την ομοφυλοφιλία, ειδάλλως δεν θα έδειχνες συνεχώς την άγνοια σου βαφτίζοντας την "προσωπική σου άποψη".

    Δεν εξέφρασα καμία θεωρητική άποψη. Εξέφρασα εμπειρικά τεκμηριωμενες απόψεις της επιστημονικής κοινότητας που βασίζονται σε μελέτες κ ερευνες με συγκεκριμένες μεθόδους εγκυρότητας κ αξιοπιστίας. Βεβαια αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον στην προκειμένη περίπτωση πρέπει να ξεκινήσουμε αναλύοντας το τι είναι η επιστήμη και πως προκύπτουν οι διάφορες προσεγγίσεις αλλά κ πάλι πιστεύω ότι εσύ κ η κυρία Μαρίκα θα διαφωνήσετε!

    Κοινώς ότι δε ταιριάζει στο αφήγημα σου απορρίπτεται ακόμη κι αν πρόκειται για αξιωματικό νόμο!

    Είναι πιο "απαλό" απ' όσο καταλαβαινω να αυτοπροσδιοριζεσαι ως ψυχικα ασθενής ο οποιος "πάσχει" από κάτι που τον κάνει να γουστάρει άντρες αντί να αποδεχτείς ότι γουστάρεις άντρες.

    (επιθέσεις βλέπουμε συνέχεια όταν διαβάζουμε πράγματα που πηγαίνουν κόντρα σε αυτό που ειμαστε...στο επόμενο σχόλιο θα πεις ότι σε ξέρω προσωπικά και σου πηγαίνω κοντρα επειδή δε σε χονευω! νοοτροπία γυμνασίου!)
    Δεν είναι απλά μια άποψη αυτά που παραθέτω. Είναι προσωπικά μου βιώματα και εμπειρίες από τα οποία προέκυψαν συμπεράσματα.
    Από την άλλη εσύ το μόνο που εκφράζεις είναι αμπελοφιλοσοφίες από δήθεν επιστημονικές μελέτες που διάβασες δεξιά κι αριστερά και νομίζεις ότι έμαθες τα πάντα.
    Προσπαθείς να με πείσεις για κάτι για το οποίο δεν έχεις ιδέα. Διάβασες κάπου την καραμέλα «γκέι σε άρνηση» και την πιπιλάς συνεχώς ως ψυχολόγος που βγάζει διαγνώσεις μέσα από το ίντερνετ!!
    Και μάλιστα επιμένεις σε αυτές, θεωρώντας ότι έχεις το αλάθητο και αγνοώντας την άποψη κάποιου που έχει ζήσει το θέμα.


    ΥΓ: Το «σε αντίθεση με εσένα...» που έγραψες ήταν ξεκάθαρα ομοφοβική επίθεση. Με αυτή τη φράση, μας έβαλες και τους δύο σε σύγκριση, προσπαθώντας να φανείς εσύ ως περισσότερο άντρας και ταυτόχρονα να μειώσεις εμένα. Αυτή η σύγκριση που έκανες δεν μπορεί να αποσκοπεί κάπου αλλού παρά να εκφράσεις μια ανάγκη σου να φανείς άντρας...

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Μη προβάλεις επάνω μου ξανά τη δική σου ομοφοβική νοοτροπία μιας που δεν έχεις να πεις κάτι άλλο κ απλά επαναλαμβάνεις ξανά κ ξανά ότι η αμφι-ομοφυλοφιλια ειναι ψυχική διαταραχή απλά επειδή έτσι γουστάρεις εσύ. Δε πιάνει!

    Πολλοί αμφι/γκέι είναι ομοφοβικοί και κυρίως προς τον εαυτό τους. Καλή ώρα!

  3. #63
    Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Μη προβάλεις επάνω μου ξανά τη δική σου ομοφοβική νοοτροπία μιας που δεν έχεις να πεις κάτι άλλο κ απλά επαναλαμβάνεις ξανά κ ξανά ότι η αμφι-ομοφυλοφιλια ειναι ψυχική διαταραχή απλά επειδή έτσι γουστάρεις εσύ. Δε πιάνει!

    Πολλοί αμφι/γκέι είναι ομοφοβικοί και κυρίως προς τον εαυτό τους. Καλή ώρα!

    Ξέρεις ποιο είναι το θέμα σου;

    Ότι αδυνατείς να διανοηθείς πως μπορεί να υπάρχει περίπτωση κάποιος που πήγε με άντρα να μην του άρεσε. Είσαι σίγουρος ότι του αρέσει ενώ βγάζεις και κατευθείαν διάγνωση ότι είναι γκέι/μπάι σε άρνηση!

    Και όμως, σε πληροφορώ ότι υπάρχουν άντρες που πήγαν με άλλους άντρες και δεν τους άρεσε. Αποδέξου το και αυτό ως μια πιθανότητα. Δεν είναι όλα τόσο απόλυτα όσο τα έχεις στο μυαλό σου ή όπως τα έχεις διαβάσει στις επιστημονικές σου μελέτες.


    ΥΓ1: Επιπλέον ακόμα ένα θέμα σου, είναι ότι καθρεφτίζεις συμπεριφορές σου σε άλλους! Τρολ, ομοφοβικές επιθέσεις κλπ. Ενώ εσύ τα κάνεις, τα χρεώνεις στον συνομιλητή σου! Να το κοιτάξεις κι αυτό!

    ΥΓ2: Δεν έγραψα ότι η ομοφυλοφιλία είναι ψυχική διαταραχή. Έγραψα ότι προκαλείται από κάποια διαταραχή, είτε ψυχική είτε ορμονική! Έχει διαφορά!

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Τώρα αντιγράφεις κ τα λεγόμενα μου; Χαχαχα. Χαίρομαι που σου έμαθα έναν ακόμη μηχανισμό άμυνας, την προβολή.

    Κάποιος που άραζε με το φιλαράκι του κ για τον χ ψ λόγο άρχισαν να έρχονται κοντά κ κατάλαβε ότι δε γουστάρει εκεί είναι ξεκάθαρο ότι δε του άρεσε.
    Κάποιος που φαντασιωνοταν άντρες κ μπήκε στη διαδικασία να ψάξει συνειδητά άτομο για να κανει σεξ και το έψαξε ξανά κ ξανά και ολοκλήρωσε κανονικά ξανά κ ξανα, δεν είναι το άτομο που δε του άρεσε διότι αν δε του άρεσε δε θα ήταν τώρα εδώ να το συζηταμε. Είσαι τόσο ομοφοβικός που νιώθεις τρόμο από την ταμπέλα που θεωρείς ότι πάει να καρφωθεί στο μέτωπο σου. Λες κ αυτό έχει σημασία. Το αν κατηγοριοποιεισαι ως έτσι ή ως αλλιώς. Όχι η ουσία του πραγματος.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Kostas1992 View Post
    ΥΓ2: Δεν έγραψα ότι η ομοφυλοφιλία είναι ψυχική διαταραχή. Έγραψα ότι προκαλείται από κάποια διαταραχή, είτε ψυχική είτε ορμονική! Έχει διαφορά!
    Έχει διαφορά το αν τη θεωρείς πρωτοπαθή ή δευτεροπαθή ψυχική διαταραχή; Διότι αυτό μόλις είπες. Ότι είναι δευτεροπαθής ψυχική διαταραχή ως απόρροια άλλων ψυχικών διαταραχών! Τρικυμία εν κρανιω!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Όταν παρέθεσα αυτά που μου είπαν οι γιατροί μου για το ζήτημα του καθορισμού της σεξουαλικής προτίμησης το έκανα για να δείξω την αφέλεια μου γιατί θεωρούσα ότι θα με βοηθήσουν να το βάλω σε ένα κουτάκι και να ξεμπερδευω, με άλλα λόγια δεν ήθελα να έχω το βάρος/ευθύνη της επιλογής. Ήθελα να δείξω επίσης ότι ανάλογα με τη σχολή ψυχοθεραπείας και το γνωσιακό και βιωματικό υπόβαθρο του κάθε επιστήμονα διαμορφώνονται και οι απόψεις τους. Ο Γιωσαφάτ ως κλασικός ψυχαναλυτής και μεγάλος σε ηλικία στα δύο βιβλία του που έχω διαβάσει πρεσβεύει απόψεις που με ενόχλησαν εν έτει 2022. Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ ότι βοηθάει τους ανθρώπους να τους αντιμετωπίζουν οι ψυχολόγοι τους ως διαταραγμένους και από την άλλη να συζητούν μαζί τους για αποδοχή και αγάπη του εαυτού. Υπάρχει μια οφθαλμοφανης αντίφαση. Υπάρχει ένα βιβλίο ενός Γάλλου επιστήμονα που υποστηρίζει τον βιολογικό παράγοντα ως μια από τις κύριες αιτίες της σεξουαλικής προτίμησης του (δεν το συστήνω, είναι πολύ δυσνόητο, μόνο με γνώσεις βιολογίας γίνεται κατανοητό) καθενός. Το αν ο γιατρός μου που μου ανέφερε ότι η σεξουαλική προτίμηση καθορίζεται ήδη από εμβρυακή κατάσταση εννοούσε την ορμονική διαταραχή όπως εκλαμβάνει ο Kostas δεν το ξέρω, είναι απλά εικασία και γενικά οι σωστοί ψυχοθεραπευτές (όπως εκείνος) δεν μιλούν για διαταραχές. Ο συγκεκριμένος δεν δέχονταν ούτε τον όρο "ασθενής" για τον ψυχοθεραπευομενο. Εν τέλει το γιατί επιλέγουμε (αν επιλέγουμε) το ένα ή το άλλο στη ζωή μας δεν ξέρω αν έχει τόση σημασία όσο το πώς μας κάνει να αισθανόμαστε αυτό. Εφόσον ο Kostas 1992 δεν γουστάρει να πάει με άντρες, για οποιονδήποτε λόγο κι αν συμβαίνει αυτό, είτε επειδή είναι γκέι σε άρνηση είτε επειδή είναι στρέιτ που απλά πειραματίστηκε (λόγω εμμονών, περιέργειας, οτιδήποτε), με κανένα τρόπο δεν πρέπει να το κάνει. Το αν μπορεί να λέγεται στρέιτ ένας άντρας που πειραματίστηκε με άντρες ή πρέπει να λέγεται μπάι επίσης για μένα δεν έχει νόημα να το συζητάμε. Αν αύριο αλλάξει γνώμη δικαίωμα του. Βέβαια απ'τη στιγμή που αναρτα κάποιος ένα θέμα θα πρέπει να είναι έτοιμος να ακούσει διαφορετικές προσεγγίσεις από τη δική του (αλλιώς γιατί να το αναρτήσει;). Θυμάμαι αυτό που είπε ο Κρισναμουρτι όταν τον ρώτησαν την άποψη του για τους ομοφυλόφιλους, αν είναι φυσιολογικό κλπ. Απάντησε πως από τη στιγμή που εκδηλώνεται ως ανθρώπινη συμπεριφορά δεν υπάρχει κάτι να συζητήσει (σημειωτέον ότι παρατηρείται και σε ζώα).

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,501
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Προφανώς και η ομοφυλοφιλία δεν είναι διαταραχή, αλλά κι αυτός έχει δίκιο όταν λέει ότι πάτε με το ζόρι να τον βγάλετε γκέι σε άρνηση. Δε φτιάχνεται με άντρες ο άνθρωπος, ένα φετίχ έχει, μια φαντασίωση. Δεν θα μπορούσε να το κρύψει από τον εαυτό του αν του άρεσαν οι άντρες! Στην πράξη δεν του άρεσε το σεξ με άντρες, ενώ του αρέσει με γυναίκες, τι να κάνουμε. Τώρα, αν έχει ΙΔΨ, μπορεί να φταίει κι αυτό.
    τι λες βρε ιγκλ κι εσυ...
    οι φαντασιωσεις τι ειναι;
    δεν ειναι αυτα που μας φιαχνουν;
    αν ειχε φαντασιωση να πηδαει γυναικες δηλαδη, θα του λεγαμε οτι μαλλον ειναι ομοφυλοφιλος αλλα εχει μια τυχαια φαντασιωση οτι πηδαει γυναικες;;; ελεος κι εσυ!!
    ΦΥΣΙΚΑ και θα μπορουσε να το κρυψει απο τον εαυτο του οτι του αρεσουν οι ανδρες, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΝΕΥΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ.
    αν το θεωρουσε φυσιολογικο, το συζητουσαμε, αλλα επειδη δεν το θεωρει φυσιολογικο ειναι ενδειξη εως αποδειξη οτι απλα το απωθει...
    ναι, λεει οτι "στην πραξη δεν του αρεσει το σεξ με ανδρες", μονο που το επαναλαμβνει. γιατι το επαναλαμβανει αφου δεν του αρεσει;
    ειναι υποχρεωτικο;;;;

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,501
    προσωπικα, πιστευω οτι ο κοστάς, ξερει πολυ καλα οτι του αρεσει να κανει σεξ με ανδρες και μπηκε εδω για να βρει καποιον να προσπαθει να τον πεισει οτι ειναι φυσιολογικο και να του πει να το ξαναδοκιμασουν να σιγουρευτουν αν τους αρεσει...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,107
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προσωπικα, πιστευω οτι ο κοστάς, ξερει πολυ καλα οτι του αρεσει να κανει σεξ με ανδρες και μπηκε εδω για να βρει καποιον να προσπαθει να τον πεισει οτι ειναι φυσιολογικο και να του πει να το ξαναδοκιμασουν να σιγουρευτουν αν τους αρεσει...
    Για παράδειγμα, εμένα δεν μου αρέσει το σεξ και ειδικά η διείσδυση, αλλά κάποιες φορές έχω κάποιες μαζοχιστικές σκέψεις. Τι σημαίνει αυτό? Ότι είμαι μαζοχιστής? Προφανώς έχω μια τέτοια τάση, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι. Η έννοια του φετίχ είναι να σε φτιάχνει κάτι πέρα από την "κανονική" σου σεξουαλικότητα. Για αυτό είπα ότι έχει φετίχ. Και τελικά, όταν έχεις ένα φετίχ, δε σημαίνει ότι πρέπει ντε και καλά να το "δοκιμάσεις", αλλιώς είσαι "φοβικός" με αυτό. Δηλαδή, εγώ πρέπει να πληρώσω μια αφέντρα να με δένει, επειδή κάποιες φορές έχω αυτή τη σκέψη? Το αφήνω να υπάρχει και δεν του δίνω σημασία!
    Ο Κώστας ερεθίζεται με τη ΣΚΕΨΗ του να κάνει κάτι με άντρα και όχι με τους ίδιους τους άντρες- σύμφωνα με όσα λέει τουλάχιστον. Αν λέει ψέματα επειδή δεν θέλει να παραδεχτεί πως είναι γκέι, δεν το ξέρω. Λέω με βάση αυτά που γράφει ο ίδιος.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Δηλαδή, εγώ πρέπει να πληρώσω μια αφέντρα να με δένει, επειδή κάποιες φορές έχω αυτή τη σκέψη? Το αφήνω να υπάρχει και δεν του δίνω σημασία!
    .
    σοβαρεψου!
    τετοια πραματα σκεφτονται μονο οι γυναικες.
    για αυτο οι 50 αποχρωσεις του γκρι ειχαν μεγαλη επιτυχια, γιατι οι κορασιδες πηγαν κατα συρροη να την δουν και να αγορασουν το βιβλιο.

    μπορεις να φανταστεις τι αποτυχια θα ηταν μια ταινια με γυναικες να μαστιγωνοιυν αντρες και τετοια;

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προσωπικα, πιστευω οτι ο κοστάς, ξερει πολυ καλα οτι του αρεσει να κανει σεξ με ανδρες και μπηκε εδω για να βρει καποιον να προσπαθει να τον πεισει οτι ειναι φυσιολογικο και να του πει να το ξαναδοκιμασουν να σιγουρευτουν αν τους αρεσει...
    οι ομοφυλοφυλοι αντρες βρισκουν σεξ πιο ευκολα και απο τις γυναικες

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,501
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Για παράδειγμα, εμένα δεν μου αρέσει το σεξ και ειδικά η διείσδυση, αλλά κάποιες φορές έχω κάποιες μαζοχιστικές σκέψεις. Τι σημαίνει αυτό? Ότι είμαι μαζοχιστής? Προφανώς έχω μια τέτοια τάση, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι. Η έννοια του φετίχ είναι να σε φτιάχνει κάτι πέρα από την "κανονική" σου σεξουαλικότητα. Για αυτό είπα ότι έχει φετίχ. Και τελικά, όταν έχεις ένα φετίχ, δε σημαίνει ότι πρέπει ντε και καλά να το "δοκιμάσεις", αλλιώς είσαι "φοβικός" με αυτό. Δηλαδή, εγώ πρέπει να πληρώσω μια αφέντρα να με δένει, επειδή κάποιες φορές έχω αυτή τη σκέψη? Το αφήνω να υπάρχει και δεν του δίνω σημασία!
    Ο Κώστας ερεθίζεται με τη ΣΚΕΨΗ του να κάνει κάτι με άντρα και όχι με τους ίδιους τους άντρες
    - σύμφωνα με όσα λέει τουλάχιστον. Αν λέει ψέματα επειδή δεν θέλει να παραδεχτεί πως είναι γκέι, δεν το ξέρω. Λέω με βάση αυτά που γράφει ο ίδιος.
    ΠΟΙΑ ΣΚΕΨΗ;
    ακριβως αυτο ειναι το θεμα
    εσυ λες για μια σου φαντασιωση.
    ο κωστας την εχει κανει πραξη και μαλιστα επανειλλημενα.
    μια φαντασιωση που γινεται πραξη, δεν παραμενει φαντασιωση. εχει γινει συγκεκριμενη ΕΠΙΘΥΜΙΑ.
    καντο τωρα επι τρια, εαν γινεται και επανειλλημενα...

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,501
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οι ομοφυλοφυλοι αντρες βρισκουν σεξ πιο ευκολα και απο τις γυναικες
    με την καμια... ειδικα αν δεν βλεπονται και δεν θελουν να πληρωσουν..

  14. #74
    Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι λες βρε ιγκλ κι εσυ...
    οι φαντασιωσεις τι ειναι;
    δεν ειναι αυτα που μας φιαχνουν;
    αν ειχε φαντασιωση να πηδαει γυναικες δηλαδη, θα του λεγαμε οτι μαλλον ειναι ομοφυλοφιλος αλλα εχει μια τυχαια φαντασιωση οτι πηδαει γυναικες;;; ελεος κι εσυ!!
    ΦΥΣΙΚΑ και θα μπορουσε να το κρυψει απο τον εαυτο του οτι του αρεσουν οι ανδρες, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΝΕΥΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ.
    αν το θεωρουσε φυσιολογικο, το συζητουσαμε, αλλα επειδη δεν το θεωρει φυσιολογικο ειναι ενδειξη εως αποδειξη οτι απλα το απωθει...
    ναι, λεει οτι "στην πραξη δεν του αρεσει το σεξ με ανδρες", μονο που το επαναλαμβνει. γιατι το επαναλαμβανει αφου δεν του αρεσει;
    ειναι υποχρεωτικο;;;;
    Σύμφωνα επίσης με αρκετές έρευνες, πολλές γυναίκες έχουν ως φαντασίωση τον βιασμό!
    Αυτό όμως δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι τους αρέσει να τις βιάζουν.
    Υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ μιας φαντασίωσης που σε ερεθίζει και το τι επιθυμείς στην πραγματικότητα!

  15. #75
    Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Τώρα αντιγράφεις κ τα λεγόμενα μου; Χαχαχα. Χαίρομαι που σου έμαθα έναν ακόμη μηχανισμό άμυνας, την προβολή.

    Κάποιος που άραζε με το φιλαράκι του κ για τον χ ψ λόγο άρχισαν να έρχονται κοντά κ κατάλαβε ότι δε γουστάρει εκεί είναι ξεκάθαρο ότι δε του άρεσε.
    Κάποιος που φαντασιωνοταν άντρες κ μπήκε στη διαδικασία να ψάξει συνειδητά άτομο για να κανει σεξ και το έψαξε ξανά κ ξανά και ολοκλήρωσε κανονικά ξανά κ ξανα, δεν είναι το άτομο που δε του άρεσε διότι αν δε του άρεσε δε θα ήταν τώρα εδώ να το συζηταμε. Είσαι τόσο ομοφοβικός που νιώθεις τρόμο από την ταμπέλα που θεωρείς ότι πάει να καρφωθεί στο μέτωπο σου. Λες κ αυτό έχει σημασία. Το αν κατηγοριοποιεισαι ως έτσι ή ως αλλιώς. Όχι η ουσία του πραγματος.
    Εσύ φίλε τελικά πρέπει να έχεις μεγάλο πρόβλημα, θα πρέπει να το κοιτάξεις σίγουρα.

    Οι αντιδράσεις σου φανερώνουν ότι τελικά εσύ είσαι ο ομοφυλόφιλος σε άρνηση.

    Μόλις έγραψα ότι η ομοφυλοφιλία προέρχεται από κάποια διαταραχή, αντέδρασες έντονα, θαρρείς και σε έθιξα σε κάποιο προσωπικό ζήτημα. Προσπαθείς να επιβάλλεις με κάθε τρόπο τη δική σου άποψη ότι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το φυσιολογικό επειδή προφανώς δεν μπορείς να αποδεχτείς ότι δεν είσαι φυσιολογικός. Η αντίδραση σου δεν συνάδει με αντίδραση ενός μέσου στρέιτ άντρα. Οι περισσότεροι στρέιτ αν τους πεις ότι η ομοφυλοφιλία είναι για παράδειγμα ανωμαλία, το πιο πιθανό είναι να συμφωνήσουν. Σίγουρα πάντως δεν θα αντιδράσουν τόσο υπερβολικά και δεν θα προσπαθήσουν να σε πείσουν.

    Μόλις είπα ότι μπορεί να είσαι γκέι, αντέδρασες επίσης υπερβολικά. Κατευθείαν έκανες σύγκριση μεταξύ μας προσπαθώντας να παρουσιάσεις τον εαυτό σου ως άντρακλα σε «αντίθεση με εμένα…». Συνήθως οι κρυφοί ομοφυλόφιλοι είναι αυτοί που κάνουν τις περισσότερες ομοφοβικές επιθέσεις προκειμένου να μη φανερωθούν και να κρύψουν την ομοφυλοφιλία τους.

    Επίσης, αδυνατείς να διανοηθείς ότι κάποιος μπορεί να δοκίμασε με άντρα και να μη του άρεσε. Προφανώς, έχεις πάει με άντρα και σου άρεσε και τώρα αναρωτιέσαι πως είναι δυνατόν να μην αρέσει σε κάποιον άλλον. Γι’ αυτό επιμένεις στη θεωρία ότι σε όλους αρέσει το σεξ με άντρα και ότι απλά είναι «γκέι σε άρνηση».

    Τέλος, καθρεφτίζεις τις συμπεριφορές σου σε άλλους. Έκανες ομοφοβική επίθεση και στο καπάκι κατηγόρησες εμένα ότι εγώ έκανα ομοφοβική επίθεση. Με χαρακτήρισες τρολ και στο καπάκι εσύ συμπεριφέρθηκες ως τρολ.

    Όλα τα παραπάνω, σε συνδυασμό με το ότι καθρεφτίζεις συμπεριφορές και έχεις εμμονή με το «γκέι σε άρνηση», δείχνουν ότι τελικά εσύ είσαι ο γκέι σε άρνηση.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Φαντασιώσεις
    By Demo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 12-07-2020, 00:09
  2. Φαντασιωσεις
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 72
    Last Post: 20-04-2018, 15:05
  3. Φαντασιώσεις-ονειροπολησεις
    By Lonely Heart in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 13-11-2017, 19:32
  4. ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ
    By mr bubbles in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 18-05-2012, 22:32
  5. παιδια και ομοφυλοφιλικες κινησεις
    By vasi in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-2009, 21:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •