Προχθές το βραδυ γύρισα πολύ κουρασμένος, με έπιασε ένα τρέμουλο και μετά τάση για εμετό που μου πέρασε με γκαβισκον. Επειδή δεν μπορούσα να κοιμηθώ πήρα ζαναξ και εντέλει κοιμήθηκα πέντε ώρες. Χθες το πρωι, ξύπνησα στις επτά, τάισα τις γάτες,έφαγα ένα τοστ και ξανακοιμηθηκα για καμιά ώρα. Το απόγευμα ξάπλωσα για πολύ λίγο στο δωματιάκι που έχει πίσω από τη ρεσεψιόν. Το βράδυ δυστυχώς δεν μπόρεσα να κοιμηθώ παρόλο που πήρα ζαναξ (μικρή δοση ομως) , με πήρε ο ύπνος κατά τις 5 και κοιμήθηκα μέχρι εννιά πάρα , χοντρικά 3.5 ώρες. Το πρωί τάισα τις γάτες και ξαναξαπλωσα για ένα σαρανταλεπτο και κοιμήθηκα ελαφρά. Σας φαίνεται επικίνδυνο όλο αυτο; Σήμερα το βράδυ θα πάρω νωρίς ζαναξ και επαρκή ποσότητα για να νυσταξω εγκαιρως αλλά ανησυχώ ότι η μη επαρκής ξεκούραση και ο αποσπασματικος ύπνος θα με σκοτώσουν. Ήδη έχω 90 παλμούς ξαπλωμένος (αυτό εν μέρει ίσως είναι λόγω του ζαναξ, πάντα μου ανεβάζει τους παλμούς την επομενη ημερα) ή λόγω ορμονών του στρες που έχουν επιστρατευθει για να μην πέσω κάτω. Φοβαμαι ότι δεν θα βγάλω τη μέρα.
Παράλληλα πονάω το λαιμό μου αρκετά και βγάζω πράσινες εκκρίσεις. Δεν εχω πυρετο και δύο σελφ τεστ που έκανα ήταν αρνητικά.
Μου έχει ξανασυμβεί να είμαι εντελώς αυπνος για τρεις μέρες και ο καρδιολόγος μου είχε πει να μην ανησυχω, αλλά τότε ήταν χειμώνας και είχα την επιλογή να μείνω σπιτι. Τώρα πρέπει να κινούμαι όλη μέρα με κίνδυνο να εξαντληθω και να καταρρευσω . Τόσα ακούμε κάθε μέρα πια.