Τελικά είμαι αρρωστος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 124
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    φοβάμαι πως επειδή δεν κάθομαι ξαπλωμένος θα πάθω κάτι. Όπως και ο 23χρονος που πέθανε στην παραλία.
    Να πεθάνεις δεν πεθαίνεις αλλά θα ταλαιπωρηθείς παραπάνω όσο βγαίνεις.Ο κόσμος όταν αρρωσταίνει είναι μόνιμα σε ένα κρεβάτι.χρειαζεσαι ξεκούραση τώρα όντως παίζει να πάθεις κάτι.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #32
    Στο είπα γιατί τέτοιοι χαρακτήρες σαν εσένα, που φοβούνται πολύ για την υγεία τους, αποφεύγουν να παίρνουν αντιβιωσεις κλπ
    Είχα φίλη που φοβόταν να δώσει στην κόρη της κ τελικά έπαθε πνευμονία...εντάξει το πιο πιθανό είναι να συνέλθεις κ χωρίς την αντιβίωση αλλά τότε να είσαι προετοιμασμένος ότι μπορεί να σου ανεβοκατεβαίνει ο πυρετός για μέρες κ άλλα τέτοια
    Να σου συμβεί κάτι πολύ σοβαρό το αποκλείω διότι είναι σίγουρο ότι θα πας στο νοσοκομείο αν δεις το παραμικρό που θα σε αγχωσει

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Να πεθάνεις δεν πεθαίνεις αλλά θα ταλαιπωρηθείς παραπάνω όσο βγαίνεις.Ο κόσμος όταν αρρωσταίνει είναι μόνιμα σε ένα κρεβάτι.χρειαζεσαι ξεκούραση τώρα όντως παίζει να πάθεις κάτι.
    Τι να πάθω δηλαδή? Να καταρρευσω εννοείς;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by σισσυ View Post
    Στο είπα γιατί τέτοιοι χαρακτήρες σαν εσένα, που φοβούνται πολύ για την υγεία τους, αποφεύγουν να παίρνουν αντιβιωσεις κλπ
    Είχα φίλη που φοβόταν να δώσει στην κόρη της κ τελικά έπαθε πνευμονία...εντάξει το πιο πιθανό είναι να συνέλθεις κ χωρίς την αντιβίωση αλλά τότε να είσαι προετοιμασμένος ότι μπορεί να σου ανεβοκατεβαίνει ο πυρετός για μέρες κ άλλα τέτοια
    Να σου συμβεί κάτι πολύ σοβαρό το αποκλείω διότι είναι σίγουρο ότι θα πας στο νοσοκομείο αν δεις το παραμικρό που θα σε αγχωσει
    Ναι ,έχεις δίκιο σχετικά με τα χαπια. Θα την πάρω μόλις πάω σπιτι ομως. Φοβαμαι ότι θα πάθω κάτι επειδή έρχομαι στη δουλειά. Εντάξει δεν είναι και η πρώτη φορά που αρρωσταίνω και κινουμαι, αλλά με τόσα που ακούγονται φοβαμαι.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Τώρα έχω 36.7στο ένα σημείο του μετώπου και 37 λίγο πιο πάνω. Μόλις πάω σπιτι θα μετρήσω με κανονικό γιατί με αυτα δεν βγάζω άκρη. Νιώθω έκτακτες και αναπνευστική αρρυθμία. Και αναγούλα. Οι παλμοί μου είναι καλοί όμως και το οξυγόνο μου. Πίεση 107/67, , παλμοί 77, οξυγόνο 98, ζάχαρο 109 παρόλο που έφαγα. Ίσως έχει πέσει η ινσουλίνη μου λογω εξαντλησης για αυτό είναι χαμηλό για μεταγευματικο.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Τι να πάθω δηλαδή? Να καταρρευσω εννοείς;
    Μην ανεβάσεις πάλι πυρετό θα έλεγα εγώ αλλά διάβασα πιο κάτω ότι δεν έχεις ούτε δεκάτα..Μπράβο πολύ χαίρομαι που τουλάχιστον δεν έκανες πυρετό.αν έχεις αμυγδαλές η αναγουλα είναι φυσιολογικη
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Έφαγα ένα τοστ και είπα μια γουλιά κόλα και τώρα δεν ξερω αν μπορώ να πάρω την αντιβίωση. Επισης δεν ξέρω αν αξίζει αφού δεν έχω πυρετό. Τα φλεματα μειωθηκαν αλλα ακόμα βγάζω, ειδικά το πρωί.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ετοιμάζομαι να την πάρω.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Την πήρα. Τώρα θα είμαι σε επαγρύπνηση για αλλεργικές αντιδράσεις ή άλλες επιπλοκες.

  10. #40
    Καλα έκανες, τίποτε δε θα πάθεις απλά θα συνελθεις πιο γρήγορα!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν παλεύεται η αναγούλα. Και με έπιασε και το στομάχι μου σήμερα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν παλεύεται η αναγούλα. Και με έπιασε και το στομάχι μου σήμερα.
    Πω σε νιώθω...εγώ ξερνουσα συνέχεια...μια κατάσταση απελπισία!!!
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Πω σε νιώθω...εγώ ξερνουσα συνέχεια...μια κατάσταση απελπισία!!!
    Λόγω της αντιβίωσης εσύ ή λόγω των αμυγδαλων; Έβαλα καθρεφτακι, έχω λίγο ακόμα πυο αλλά κάπως σταμάτησε να με γδερνει όπως τις πρώτες μέρες. Το στομάχι μου μάλλον από την αντιβίωση είναι, θα πάρω μετά κανα χαπι.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Λόγω της αντιβίωσης εσύ ή λόγω των αμυγδαλων; Έβαλα καθρεφτακι, έχω λίγο ακόμα πυο αλλά κάπως σταμάτησε να με γδερνει όπως τις πρώτες μέρες. Το στομάχι μου μάλλον από την αντιβίωση είναι, θα πάρω μετά κανα χαπι.
    Λόγω αμυγδάλων... ξερνουσα σαν γατι όλη τη ώρα..μη σου τύχει...επίνα νερό το έβγαζα έτρωγα το έβγαζα εβηχα ξερναγα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλησπερα,να παρεις και ultra levure των 250 με την αντιβιωση,ειναι προβιοτικο για το εντερο για να μην κανεις διαρροιες απο την αντιβιωση.Περαστικα ευχομαι.

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. τελικα είμαι μονη
    By markela1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 10-10-2017, 10:15
  2. Τι είμαι τελικά?
    By lora in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-08-2009, 10:21
  3. Αγαπη η ειμαι αρρωστος που ακομα τι σκεφτομαι
    By akishellas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 16-09-2008, 20:42
  4. Τελικά δεν είμαι η μόνη...
    By Maggy_ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 28
    Last Post: 26-07-2007, 01:32
  5. Τι είμαι τελικά;
    By Braveheartroll in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 11
    Last Post: 01-07-2007, 20:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •