Τελικά είμαι αρρωστος - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 124
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Την πρώτη μέρα που ανέβασα τον υρετό μου έκαναν καρδιογράφημα άρα θα έβλεπαν αν είχε υπάρξει κάποιο θέμα. Και μετά ο γιατρός πριν τρεις μέρες με ακροάστηκε. Βέβαια έχω ήδη δύο φυσήματα και δεν μου ανέφερε τίποτα, αυτό είναι ύποπτο. Και αν πειράχτηκαν οι βαλβίδες χρειάζεται τρίπλεξ. Τώρα έχω 35.8. Δεν ξέρω. Το στομαχι μου πάντως είναι περίεργο. Μπορεί και από όλα αυτα τα χάπια, έχω πάρει και τόσα ζάναξ. Θα περιμενω το απόγευμα να τον πάρω τηλέφωνο και θα δω τι θα κάνω, μπορεί να καταλήξω να την πάρω, αλλάζω γνώμη συνέχεια ανάλογα με το τι διαβάζω για επιπλοκές του πονόλαιμου ή του φαρμάκου.

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Ορίστε και μια φωτογραφία του λαιμού μου https://postimg.cc/fV45wZ5D

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Μόλις πήρα και τα δύο χαπια. Φοβαμαι. Πιστεύω θα αναπτύξω την αρρυθμία.

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ορίστε και μια φωτογραφία του λαιμού μου https://postimg.cc/fV45wZ5D
    Ο λαιμός σου είναι πάρα πολύ ερεθισμένος.....Απορώ που λες ότι δεν σε πονάει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Συνήθως έτσι είναι από την χρόνια παλινδρομηση. Αμυγδαλες παντως δεν ειναι. Ο γιατρός πριν 3 μερες που ημουν χειρότερα ειπε ότι δεν βλέπει κάτι το ιδιαίτερο, δεν ξερω τι είναι τελικά. Λαρυγγιτιδα; Ο πονος σταμάτησε τις πρωτες μερες, μια ενοχληση νιωθω μονο σαν γαργαλητο.

    Τελικά τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε αν θέλω να την σταματήσω αλλά ότι αποκλείεται η ταχυκαρδία που νιώθω τώρα να είναι από αυτό καθώς λέει ότι ακόμα δεν απορροφήθηκε από το σύστημα μου. Τελος παντων, έτσι κι αλλιώς είναι μια δόση τηνημερα, θα δω πώς θα είμαι αύριο, κάθε 24 ώρες την παίρνεις.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Πάντως δεν νομίζω να είναι ιδέα μου, κατευθείαν έχω έξαρση στην ορθοστατικη, με το που σηκώνομαι κάνω 130 παλμούς. Τελος πάντων. Φταίει και το στομάχι μου.

    Και δεν μου φαίνεται και σοβαρή η συμβουλή του γιατρού. Τι θα πει αν θες σταμάτησε την. Γιατρός ειμαι; Εκείνος δεν πρέπει να μου πει;

    Εκτός κι αν το είπε για να είναι καλυμμένος σε περίπτωση που τα τεζαρω από την αντιβίωση.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Φοβαμαι ότι πεθαίνω. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα αν είναι φυσιολογικό να έχω θέμα με τον λαιμό μου για δέκα μέρες; Μήπως πρέπει να κάνω περαιτερω εξετάσεις;

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Φοβαμαι ότι πεθαίνω. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα αν είναι φυσιολογικό να έχω θέμα με τον λαιμό μου για δέκα μέρες; Μήπως πρέπει να κάνω περαιτερω εξετάσεις;
    Μα αφού πρώτον δεν ξεκουράζοσουν και δεύτερον δε πηρες την αντιβίωση που σου έγραψαν πως θα γίνεις καλά βρε Αντώνη; κάνεις του κεφαλιου.Ακολουθα τις συμβουλές του γιατρού κ όλα θα πάνε καλά..
    Last edited by Νοσηρή φαντασία; 20-08-2022 at 21:13.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Νομίζω ότι το άγχος σου σε έχει αποδιοργανωσει. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς είμαι και εγώ σε ένα τέτοιο κακό σημείο μόλις το απόγευμα είπα πεθαινω με μια τριπλή έκτακτη και μεγάλο κενό και μετά μεγάλο δυνατό γκντουπ που με έπιασε. Έχω χάλια το στομάχι μου. Φοβάμαι ότι θα πεθάνω. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κάνε κουράγιο και προσπάθησε να ηρεμήσεις. Πιστεύω από όσα έχω διαβάσει ότι δεν θα πεθάνεις και ελπίζω ειλικρινά μέσα από τη καρδιά μου να σου περασει και να ηρεμήσεις. Επίσης δική μου γνώμη αλλά πιστευω ναι ότι μπορεί να σε ταλαιπωρήσει ο λαιμός τόσο πολυ. Και τόσες μέρες.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Φοβαμαι ότι πεθαίνω. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα αν είναι φυσιολογικό να έχω θέμα με τον λαιμό μου για δέκα μέρες; Μήπως πρέπει να κάνω περαιτερω εξετάσεις;
    Σε πονάει όταν καταπίνεις?
    Κι εμένα μια περίοδο με πονούσε πολλές μέρες. Είχα κάνει στρεπ τεστ για στρεπτόκοκκο. Γαργαρες με αλατόνερο και pharyndol που είναι φυτικό με μέλι για τον πονόλαιμο. Αυτά είχα κάνει.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Τιποτα δεν θα παθεις, εχεις ολες τις πιθανοτητες με το μερος σου. Εχεις στρεσσαρει πολυ τον εαυτο σου κι αυτο δεν βοηθα να αναρρωσεις. Αλλα θα αναρρωσεις, δεν εχεις τιποτα το σοβαρο.

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Την ημέρα δεν με ενοχλεί ο λαιμός, το βραδυ νιώθω συνέχεια γαργαλητο με αποτελεσμα να μην κοιμάμαι. Πάλι ένα πενταωρο κοιμήθηκα. Και επιβαρύνεται και η καρδιά με την αντιβιωση και τον μην επαρκη υπνο, θα πάθει τίποτα η καρδιά μου.

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Την ημέρα δεν με ενοχλεί ο λαιμός, το βραδυ νιώθω συνέχεια γαργαλητο με αποτελεσμα να μην κοιμάμαι. Πάλι ένα πενταωρο κοιμήθηκα. Και επιβαρύνεται και η καρδιά με την αντιβιωση και τον μην επαρκη υπνο, θα πάθει τίποτα η καρδιά μου.
    Μήπως είναι αλλεργικό? Τίποτα από το αιρκοντίσιον αν έχεις ?

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Μήπως είναι αλλεργικό? Τίποτα από το αιρκοντίσιον αν έχεις ?
    Έχω και αλλεργίες και παλινδρομηση που σίγουρα επηρεάζουν. Το κλιματιστικό δεν το εχω όλη τη νύχτα, το βάζω μόνο για λίγο γιατί μου ξηραίνει το λαιμό. Τι να πω. Θα συνεχίσω τη αντιβίωση αν και όλα αυτά επιβαρύνουν την καρδιά μου.

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Νομίζω ότι αγχωθηκα υπερβολικά για μια βλακεια και έβαλα σε κίνδυνο τη ζωή μου με αυτή την αντιβιωση. Εχω πίεση 83/55 και είμαι βέβαιος ότι φταίει η αντιβιωση γιατί μπορεί να επηρεάσει τους ηλεκτρολύτες. Δεν θα την συνεχίσω. Είναι ανόητο να ασχολούμαι με έναν ερεθισμένο λαιμό. Δεν είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει. Αλλά κάτσε να δούμε αν θα επιζησω από την αντιβίωση μέχρι να φύγει από τον οργανισμό μου. Εχω πιει νερό, έφαγα αλατι, ακομα κολλημένη στα τάρταρα η πίεση.

    Και με τέτοια πίεση δεν μπορώ να πάρω και ζαναξ όπως σκόπευα για να κοιμηθώ,είμαι με πέντε ώρες ύπνο, αν δεν κοιμηθώ τουλάχιστον ένα οκτάωρο απόψε σιγουρα θα καταλήξω.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Similar Threads

  1. τελικα είμαι μονη
    By markela1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 10-10-2017, 10:15
  2. Τι είμαι τελικά?
    By lora in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-08-2009, 10:21
  3. Αγαπη η ειμαι αρρωστος που ακομα τι σκεφτομαι
    By akishellas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 16-09-2008, 20:42
  4. Τελικά δεν είμαι η μόνη...
    By Maggy_ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 28
    Last Post: 26-07-2007, 01:32
  5. Τι είμαι τελικά;
    By Braveheartroll in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 11
    Last Post: 01-07-2007, 20:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •