Τελικά είμαι αρρωστος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 124
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Ναι, μπορεις ανετα να ανεβασεις ξανα πυρετο, ειδικα αν δεν ξεκουραζεσαι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Ναι, μπορεις ανετα να ανεβασεις ξανα πυρετο, ειδικα αν δεν ξεκουραζεσαι.
    Ναι, έρχομαι δουλειά. Άρα είναι δυνατόν να πεθάνω; Θα φύγω νωρίτερα να πάω σπίτι μου.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Παιδια SOS , νομίζω ότι ανεβάζω ξανά πυρετό, έχω δέκατα αυτή τη στιγμή και έκτακτες. Είναι φυσιολογικό να ξανανεβάζω πυρετό αφού χθες δεν είχα καθόλου; Ή σημαίνει ότι έγινε επιπλοκή; Όταν είσαι άρρωστος δλδ μπορεί να έχεις μια μερα που δεν έχεις και μετά να ξαναέχεις; Δεν ξέρω τι να κάνω.Πήρα μία βιταμίνη D και τώρα θα πάρω ντεπόν.
    Εγώ έτσι ήμουν στον κόβιντ.μια απυρετη κ την άλλη 38.Αλλα το πέρασα πολύ ελαφρύα δεν είναι κατι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγώ έτσι ήμουν στον κόβιντ.μια απυρετη κ την άλλη 38.Αλλα το πέρασα πολύ ελαφρύα δεν είναι κατι
    φοβάμαι πως επειδή δεν κάθομαι ξαπλωμένος θα πάθω κάτι. Όπως και ο 23χρονος που πέθανε στην παραλία.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ναι, έρχομαι δουλειά. Άρα είναι δυνατόν να πεθάνω; Θα φύγω νωρίτερα να πάω σπίτι μου.
    Καλα, απιθανο να πεθανεις. Αλλα για να σου περασει και να μην αγχωνεσαι, καλυτερα να κατσεις σπιτι σου να αναρρωσεις.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Εγω περασα κοβιντ και επειδη ειχα τα ψυχολογικα μου και μου χε κοπει κι η ορεξη, δεν ετρωγα τιποτα για 5 μερες! Και δεν επαθα τιποτα παρα.μονο.εμεινα πετσι και κοκαλο. Δεν.πεθαινουν οι ανθρωποι τοσο ευκολα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Καλα, απιθανο να πεθανεις. Αλλα για να σου περασει και να μην αγχωνεσαι, καλυτερα να κατσεις σπιτι σου να αναρρωσεις.
    Είπα στην αδερφή μου να έρθει νωρίτερα για να φύγω, αλλά αμφιβάλλω ότι θα έρθει. Την ημέρα που είχα 38.8 μου έλεγαν ότι ανεβάζω τον πυρετό μόνος μου λόγω ψυχολογικών. Τώρα ο πατέρας μου μού έλεγε ότι και εκείνος έχει πυρετό και παλμούς (δεν έχει) αλλά το αντιμετωπίζει με φυσικούς τρόπους. Δεν ξέρω, φοβάμαι ότι θα πάθω κάτι. Νιώθω και σουβλιές αριστερά. Θα πάω να ξαπλώσω στο δωματιάκι μέσα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Όταν καταλήξω βέβαια άλλα θα λένε στις ειδήσεις. Δεν έχω και το κουράγιο να γράψω οδηγίες για το ποιους πρέπει να μηνύσουν. Γιατί ίσως έχριζα νοσηλείας εδώ που τα λέμε.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Aυτη τη στιγμή έχω 37.3 και έχω πάρει ντεπον εδώ και μια ώρα. Αν έχω τώρα 37.3 το βράδυ θα ανέβει σιγουρα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Δεκατα εχεις. Δεν ειναι ανησυχητικα. Αν δεις να ανεβαινει πανω απο 38 και πανω, παρε οδηγιες απο τον γιατρο σου για να πεσει. Ειναι πιο πιθανο να πεσει γλαστρα.στο.κεφαλι σου απο το να πεθανεις απο την.αρρωστια που περνας.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν έχω πια έναν σταθερό γιατρό. Αλλά οκ, θα δω πώς θα πάω, προς το παρόν πήγα και έκανα ένα ντους και νιώθω καλύτερα. Με ενοχλει ο λαιμος αλλα οσο δεν εχωτη ζαλαδα του πυρετου και ταχυπαλμια ειμαι οκ.
    Ψυχολογικά ομως αισθάνομαι άσχημα για τη γάτα και νιωθω τυψεις όταν πάω να χαλαρώσω.

  12. #27
    Την αντιβίωση να παίρνεις όπως πρέπει κ όλα θα πάνε καλά. Αν διακόψεις την αντιβίωση τότε είναι πολύ πιθανό να έχεις επιπλοκες

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by σισσυ View Post
    Την αντιβίωση να παίρνεις όπως πρέπει κ όλα θα πάνε καλά. Αν διακόψεις την αντιβίωση τότε είναι πολύ πιθανό να έχεις επιπλοκες
    Τι εννοείς; τι είδους επιπλοκές;

  14. #29
    Εννοώ ότι όταν σου λένε να πάρεις αντιβίωση πρέπει να την πάρεις για να μην πάθεις επιπλοκές αναλόγως του τι έχεις...δηλ το ότι σου έδωσαν αντιβίωση σημαίνει ότι πρέπει να την πάρεις...το λέω επειδή είπες ότι ξέχασες, πρέπει να την πάρεις μόλις το θυμηθείς κ να τη συνεχίσεις κανονικά

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by σισσυ View Post
    Εννοώ ότι όταν σου λένε να πάρεις αντιβίωση πρέπει να την πάρεις για να μην πάθεις επιπλοκές αναλόγως του τι έχεις...δηλ το ότι σου έδωσαν αντιβίωση σημαίνει ότι πρέπει να την πάρεις...το λέω επειδή είπες ότι ξέχασες, πρέπει να την πάρεις μόλις το θυμηθείς κ να τη συνεχίσεις κανονικά
    Καλά μου έχουν δώσει πολλές φορές αντιβίωση και δεν την πήρα,δεν έπαθα κάτι. Πολλές φορές υπερσυνταγογραφουν τις αντιβιωσεις. Θα την πάρω όμως γιατί με ενοχλούν τα φλεματα. Απλά την πρώτη μέρα,επειδή δεν είχα παει ακόμα στο φαρμακείο, πήρα αντιβίωση που είχα στο σπιτι. Στα επείγοντα μου έγραψαν μια άλλη την οποία επίσης την αγόρασα αλλά φοβάμαι να την πάρω μην κάνω αλλεργία. Την έχω ξαναπαρει βεβαια στο παρελθόν αλλά κάθε φορά μπορείς να κάνεις αλλεργία σε φάρμακο.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. τελικα είμαι μονη
    By markela1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 10-10-2017, 11:15
  2. Τι είμαι τελικά?
    By lora in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-08-2009, 11:21
  3. Αγαπη η ειμαι αρρωστος που ακομα τι σκεφτομαι
    By akishellas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 16-09-2008, 21:42
  4. Τελικά δεν είμαι η μόνη...
    By Maggy_ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 28
    Last Post: 26-07-2007, 02:32
  5. Τι είμαι τελικά;
    By Braveheartroll in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 11
    Last Post: 01-07-2007, 21:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •