Πόνος κάτω από το αριστερό στήθος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727

    Πόνος κάτω από το αριστερό στήθος

    Ποναω ακόμα κάτω από το αριστερό στήθος. Σήμερα πιο λίγο αλλά φοβάμαι ακόμα. Όταν παιρνω βαθιά ανάσα αισθάνομαι ένα τσίμπημα πια σε σχέση με χθες είναι πολυ πιο λίγο αλλά τι έχω παθει? Εκανα εξετάσεις και υπερηχο άνω κάτω κοιλιάς δεν θα έδειχνε κάτι αν ήταν εκεί? Υποψιάζομαι τη δυσκοιλιότητα που έχω μεγάλο θέμα και αέρα πολυ ένιωθα χθες να σκάω και είχα να παω τουαλέτα μέρες. Ήρθες και περιοδος με πολυ πονο στη κοιλιά και έδεσε το γλυκό. Νιώθω χάλια. Να είναι νευρόπονος? Να πιαστηκα? Να είναι μυϊκό η τράβηγμα? Ελπίζω κάτι τέτοιο γιατί φοβάμαι τα χειρότερα. Με το ζεστό μπάνιο ανακουφίζομαι πολυ και με τα ζεστά χαμομηλι κλπ αλλά φοβάμαι γαμωτο. Έχει συμβεί σε κανέναν?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Ποναω ακόμα κάτω από το αριστερό στήθος. Σήμερα πιο λίγο αλλά φοβάμαι ακόμα. Όταν παιρνω βαθιά ανάσα αισθάνομαι ένα τσίμπημα πια σε σχέση με χθες είναι πολυ πιο λίγο αλλά τι έχω παθει? Εκανα εξετάσεις και υπερηχο άνω κάτω κοιλιάς δεν θα έδειχνε κάτι αν ήταν εκεί? Υποψιάζομαι τη δυσκοιλιότητα που έχω μεγάλο θέμα και αέρα πολυ ένιωθα χθες να σκάω και είχα να παω τουαλέτα μέρες. Ήρθες και περιοδος με πολυ πονο στη κοιλιά και έδεσε το γλυκό. Νιώθω χάλια. Να είναι νευρόπονος? Να πιαστηκα? Να είναι μυϊκό η τράβηγμα? Ελπίζω κάτι τέτοιο γιατί φοβάμαι τα χειρότερα. Με το ζεστό μπάνιο ανακουφίζομαι πολυ και με τα ζεστά χαμομηλι κλπ αλλά φοβάμαι γαμωτο. Έχει συμβεί σε κανέναν?
    Από την περίοδο θα είναι. Εγώ συνήθως πονάω στις ωοθήκες μόνο την πρώτη μέρα αλλά ο κάθε άνθρωπος θα έχει διαφορετικά συμπτώματα. Κάποιος μπορεί να έχει και νευρόπονους. Εκτός και αν είσαι πολύ αγχωμένη γενικά και σε συνδυασμό με την περίοδο επιδεινώθηκε. Μην νομίζεις το πολύ άγχος μπορεί να «ξεσπάσει» παντού! Και θα πρέπει όσο είναι νωρίς να μάθεις να το διαχειρίζεσαι γιατί μπορεί με την πάροδο του χρόνου να προκαλέσεις κακό στον εαυτό σου δημιουργώντας «αυτοάνοσο» νόσημα. Μπορεί θεωρητικά το άγχος να είναι κάτι «αθώο» αλλά αν το αφήσεις και δεν το ελέγχεις θα υποφέρεις και θα αισθάνεσαι μονίμως άρρωστη. Για να γράφεις και σε αυτή την κατηγορία πιθανότατα έχεις καταλάβει ότι μεσολαβεί κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα που ευθύνεται για τους πόνους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176
    Το έντερο σου είναι πολύ πιθανό να σε ενοχλεί εκεί. Σκέψου ότι είναι πολύ μεγάλο και πιάνει αρκετό χώρο στην κοιλιά μας.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Η το έντερο η το στομάχι μου που δεν λέει να στρωσει με τίποτα. Δεν ξέρω τι να κάνω ρε παιδια εχω κόψει πολλα φαγητά και παλι εκεί. Παίρνω ένα νεξιουμ την ημέρα αλλά δεν μπορώ να το παιρνβλω και για πάντα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Η το έντερο η το στομάχι μου που δεν λέει να στρωσει με τίποτα. Δεν ξέρω τι να κάνω ρε παιδια εχω κόψει πολλα φαγητά και παλι εκεί. Παίρνω ένα νεξιουμ την ημέρα αλλά δεν μπορώ να το παιρνβλω και για πάντα.
    Προβιοτικα είχες πει ότι παιρνεις ε;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Οχι δεν παιρνω. Προσπαθώ με ένα σιρόπι και με ζεστό νερό το πρωι να ρυθμισω το έντερο μου.. Θα δείξει. Τουλάχιστον ξεφουσκωσα λίγο και νιώθω καλυτερα.

Similar Threads

  1. Πόνος στον αριστερό κρόταφο και μούδιασμα στην αριστερή πλευρά του προσώπου.
    By Biliskov in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 11-12-2022, 09:22
  2. Πονος αριστερά λίγο πιο κάτω απο τον ωμο
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 06-02-2020, 23:05
  3. Πονος στο στηθος
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 24-01-2020, 19:03
  4. Ξαφνικός πόνος στη καρδιά και στο αριστερό χέρι!
    By Biliskov in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 23-12-2019, 03:11
  5. Πονος στο αριστερό χέρι
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 18-12-2019, 01:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •