Κορονοιος ο άτιμος!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    124

    Κορονοιος ο άτιμος!!

    Καλησπέρα σε όλους! Μετά από 3 χρόνια συνεχόμενης προσπάθειας να μην κολλήσω, τελικά κόλλησα μια εβδομάδα πριν τις διακοπές!! Τρέλα!! Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα παρά μόνο λίγο πόνο στο λαιμό την πρώτη μέρα και λίγο βήχα όποτε θυμάμαι. Δεν με λέτε και αντικειμενικό κρούσμα εδώ που τα λέμε. Το στρες όμως που έχω δεν υπάρχει!! Κάθε λεπτό μετράω οξυγόνο, θερμοκρασία, παλμούς!! Οι παλμοί ανεβοκατεβαίνουν σαν ασανσερ και η καρδιά μου πετάγεται από τη θέση της σε άσχετες στιγμές. Ο φόβος που με έχει πιάσει δεν περιγράφεται! Δεν μπορώ να μην καπνίζω κιόλας και φοβάμαι μην πάθω και τίποτα. Είμαι 4η μέρα σήμερα χωρίς συμπτώματα και ενώ νιώθω καλά νομίζω θα πεθάνω! Τι έχω;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Dora1982 View Post
    Καλησπέρα σε όλους! Μετά από 3 χρόνια συνεχόμενης προσπάθειας να μην κολλήσω, τελικά κόλλησα μια εβδομάδα πριν τις διακοπές!! Τρέλα!! Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα παρά μόνο λίγο πόνο στο λαιμό την πρώτη μέρα και λίγο βήχα όποτε θυμάμαι. Δεν με λέτε και αντικειμενικό κρούσμα εδώ που τα λέμε. Το στρες όμως που έχω δεν υπάρχει!! Κάθε λεπτό μετράω οξυγόνο, θερμοκρασία, παλμούς!! Οι παλμοί ανεβοκατεβαίνουν σαν ασανσερ και η καρδιά μου πετάγεται από τη θέση της σε άσχετες στιγμές. Ο φόβος που με έχει πιάσει δεν περιγράφεται! Δεν μπορώ να μην καπνίζω κιόλας και φοβάμαι μην πάθω και τίποτα. Είμαι 4η μέρα σήμερα χωρίς συμπτώματα και ενώ νιώθω καλά νομίζω θα πεθάνω! Τι έχω;;;;
    Περαστικά σου.. εγώ κόλλησα 2 φορές και τωρα ειναι άρρωστος ο αδερφός μου κ σήμερα τον είδα, ελπιζω να μη κόλλησα κ τρίτη φορά
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τι έχω;;;;
    Νοσοφοβία κι άγχος έχεις. Δεν θα πεθάνεις από αυτό κι όχι τώρα κοντά.

    Καταλάβετε ότι μια ζωή την έχουμε και δεν αξίζει να την σπαταλάμε με το να σκεφτόμαστε βλακείες και να μη ζούμε τίποτα. Κάποια στιγμή θα έρθει και ο θάνατος, αλλά αν είναι να έχεις σπαταλήσει όλη σου τη ζωή να σκέφτεσαι αυτόν, τι διαφορά έχει αν πεθάνεις αύριο ή σε 50 χρόνια;
    Ότι άσχημο είναι στο χέρι σου να το προλάβεις στο μέτρο του εφικτού και του λογικού, παίρνεις μέτρα και το αποφεύγεις. Από εκεί και πέρα για ότι δεν είναι στο χέρι σου όμως, δεν πρέπει να κάθεσαι να σκας. Ότι είναι να 'ρθει θε να 'ρθει, αλλιώς θα προσπεράσει! Ψυχραιμία!

Similar Threads

  1. Κορονοιος
    By Χριστίνα900 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-2022, 13:32
  2. Κορονοϊος
    By Evap99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 07-12-2021, 16:33
  3. Κορονοιος
    By Evap99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 15-11-2021, 23:05
  4. Άτιμος φαύλος κύκλος.
    By Gia66 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 12-03-2020, 00:10
  5. Άγχος, αυτός ο άτιμος φίλος
    By Lazyshadows in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 04-01-2018, 01:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •