Έκανε κάτι με αλλον όταν χωρισαμε - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Ένα είναι σίγουρο. Δεν θα μάθεις ποτέ την αλήθεια. Με πόσους πήγε δηλαδή όσο δεν ήταν μαζί σου. Ούτε τι κλωτσιές έφαγε από αυτούς. Ούτε φυσικά αν τους είχε βρει πριν χωρίσει εσένα. Μακάρι να μάθεις να μην κλαις για γυναίκες. Φυσικά ανά πάσα στιγμή μπορεί να ξαναφυγει έτσι και μπλέξεις μαζί της. Αν είσαι το πιστό και καλό παιδί , ακόμη πιο εύκολα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Εγώ ένα ξέρω να απαντήσω απέναντι σε όλες τις μισογύνικες και slut shaming απόψεις κάποιων εδω πέρα (και απο γυναίκες αν είναι δυνατόον).

    Οτι κανένα rebound just sex με τον οποιονδήποτε δεν μπορεί να σβήσει δυνατά συναισθήματα εφόσον υπάρχουν..

    Οπότε να μην σε απασχολεί καθόλου και να μην το βλέπεις σαν εμπόδιο στο μεταξύ σας.

    Το ''πένθος'' ενός χωρισμού ο κάθε άνθρωπος το περνάει διαφορετικά. Άλλοι κλείνονται σπίτια τους και κλαίνε, άλλοι βγαίνουν όλη την ώρα, άλλοι προσπαθούν να βρουν κάποιον άλλο για να μη νιώθουν μοναξιά κτλ. Αλλά σου επιβεβαιώνω οτι όταν είναι μόνοι τους όλοι αυτοί σκέφτονται αυτόν που πραγματικά θέλουν, αυτό τους πονάει.

    Η πρώην σου, ίσως και λόγω ηλικίας και απειρίας αντέδρασε έτσι. Και? Έσβησε αυτό με κάποιο τρόπο την αξία της στα μάτια σου? Έγινε ξαφνικά κάποια κατώτερη για σένα? Ούτε σε απάτησε εφόσον είχατε χωρίσει, ούτε στο έκρυψε.
    Μόνη της ξαναγύρισε σε σένα, απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις σου και σου δήλωσε οτι θέλει να ξαναείστε μαζί κι αυτό δείχνει κουράγιο και ειλικρίνεια οπότε το μόνο που θα πρέπει να σας απασχολεί είναι να διευθετήσετε τους λόγους που σας έκαναν να χωρίσετε!

    Εύχομαι να το καταφέρετε και να μην δίνεις σημασία στις μισογύνικες μαλακίες που ακούς εδώ μέσα!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Εγώ ένα ξέρω να απαντήσω απέναντι σε όλες τις μισογύνικες και slut shaming απόψεις κάποιων εδω πέρα (και απο γυναίκες αν είναι δυνατόον).

    Οτι κανένα rebound just sex με τον οποιονδήποτε δεν μπορεί να σβήσει δυνατά συναισθήματα εφόσον υπάρχουν..

    Οπότε να μην σε απασχολεί καθόλου και να μην το βλέπεις σαν εμπόδιο στο μεταξύ σας.

    Το ''πένθος'' ενός χωρισμού ο κάθε άνθρωπος το περνάει διαφορετικά. Άλλοι κλείνονται σπίτια τους και κλαίνε, άλλοι βγαίνουν όλη την ώρα, άλλοι προσπαθούν να βρουν κάποιον άλλο για να μη νιώθουν μοναξιά κτλ. Αλλά σου επιβεβαιώνω οτι όταν είναι μόνοι τους όλοι αυτοί σκέφτονται αυτόν που πραγματικά θέλουν, αυτό τους πονάει.

    Η πρώην σου, ίσως και λόγω ηλικίας και απειρίας αντέδρασε έτσι. Και? Έσβησε αυτό με κάποιο τρόπο την αξία της στα μάτια σου? Έγινε ξαφνικά κάποια κατώτερη για σένα? Ούτε σε απάτησε εφόσον είχατε χωρίσει, ούτε στο έκρυψε.
    Μόνη της ξαναγύρισε σε σένα, απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις σου και σου δήλωσε οτι θέλει να ξαναείστε μαζί κι αυτό δείχνει κουράγιο και ειλικρίνεια οπότε το μόνο που θα πρέπει να σας απασχολεί είναι να διευθετήσετε τους λόγους που σας έκαναν να χωρίσετε!

    Εύχομαι να το καταφέρετε και να μην δίνεις σημασία στις μισογύνικες μαλακίες που ακούς εδώ μέσα!
    Ότι είναι μισογυνίστικες μαλακίες ποιος το λέει εσύ; Από την στιγμή πως και για τους άντρες την ίδια άποψη θα είχα αν κάναν κάτι τέτοιο όπως η κοπέλα του (αν αναφέρεσαι σε όσα είπα εγώ) τότε δεν σου επιτρέπω να με αποκαλείς μισογύνη !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by little View Post
    Ότι είναι μισογυνίστικες μαλακίες ποιος το λέει εσύ; Από την στιγμή πως και για τους άντρες την ίδια άποψη θα είχα αν κάναν κάτι τέτοιο όπως η κοπέλα του (αν αναφέρεσαι σε όσα είπα εγώ) τότε δεν σου επιτρέπω να με αποκαλείς μισογύνη !
    Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται λένε..
    Δεν αναφέρθηκα σε σένα ονομαστικά αλλά ναι sorry κι οι δικές σου απόψεις γενικά όχι μόνο σε αυτό το thread στάζουν μισογυνισμό και slut shaming.

    Quote Originally Posted by little View Post
    Δεν ξερω που πατε και τις βρίσκετε αυτες αληθεια γελαω !!!! Πρέπει να έψαξες πολύ για να την βρεις και την ερωτεύτηκες κιόλας ενω αυτη σε έχει για πέταμα στην κυριολεξία. Δεν βλέπετε που πάτε και πέφτετε; Δεν μιλατε ΠΡΙΝ κανετε σεξ και σχέση με τον άλλον να δειτε πρωτα τι μυαλα κουβαλάει;

    Quote Originally Posted by little View Post
    Εσύ πίστευες πως επειδή ήταν άβγαλτη ήταν σώνει και ντε σοβαρή; Οκ 19 είναι λογικό να μην είχε ολοκληρώσει και ειχε στην λίστα να κανει σεξ με κάποιον ώστε μετα να μπορεί να πηγαίνει και με άλλους και να καλοπερνάει με όποιον της έρθει στο κεφάλι. ή και να τους αλλάζει σαν τα πουκάμισα.


    Και αν και δεν έχω καλές προθέσεις απέναντι σε ανθρώπους με τέτοιες νοοτροπίες έχω να σου πω οτι ίσως αυτά τα κολλήματα στο κεφάλι σου να είναι η αιτία όλων των θεμάτων που αντιμετωπίζεις. Οπότε ξεκόλλα απο αυτές τις αντιλήψεις και ζήσε τη ζωή σου όπως θες και σταμάτα προφανώς να κρίνεις τους άλλους με βάση αυτά τα κολλήματά σου!

    Και το ίδιο πιστεύω και για τους άντρες και για τις γυναίκες με τέτοιο σκεπτικό αλλά όπως και να το κάνουμε ρε παιδί μου ε, είναι πιο λυπηρό να έχουν γυναίκες τέτοιες απόψεις, μπορούμε να είμαστε πάντα πιο μπροστά απο αυτούς..
    Είναι η αποψή μου πάντα, έτσι?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Κωνσταντίνα, συμφωνούσα μαζί σου, μέχρι που είπες αυτό
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    μπορούμε να είμαστε πάντα πιο μπροστά απο αυτούς..
    Μετά απο αυτό, η λέξη "μισογυνισμός" θα καταλαβαίνω πως κρύβει έναν τρόπο σκέψης πολύ διαφορετικό απο το δικό μου.

    flavor, αν εσύ το θεωρείς "απιστία" "προδοσία" κτλ. ξέχνα την
    Αν το βλέπεις έτσι, θα ειναι πάντα αγκάθι στη σχέση σας.
    Αν όμως μπορείς να το δεις "ήταν εκτός σχέσης, συνεχίζω να την εμπιστεύομαι" συνέχισε το.
    Δεν έχει σημασία πως το βλέπουν οι άλλοι, αλλά πως το βλέπεις εσύ.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Κωνσταντίνα, συμφωνούσα μαζί σου, μέχρι που είπες αυτό

    Μετά απο αυτό, η λέξη "μισογυνισμός" θα καταλαβαίνω πως κρύβει έναν τρόπο σκέψης πολύ διαφορετικό απο το δικό μου.

    flavor, αν εσύ το θεωρείς "απιστία" "προδοσία" κτλ. ξέχνα την
    Αν το βλέπεις έτσι, θα ειναι πάντα αγκάθι στη σχέση σας.
    Αν όμως μπορείς να το δεις "ήταν εκτός σχέσης, συνεχίζω να την εμπιστεύομαι" συνέχισε το.
    Δεν έχει σημασία πως το βλέπουν οι άλλοι, αλλά πως το βλέπεις εσύ.
    Αν είσαι άντρας μπράβο για τις απόψεις σου αλλά μπορείς να υποθέσεις νομίζω την αναντιστοιχία τέτοιων νοοτροπιών και απόψεων στα 2 φύλα οπότε εκεί έγκειται η φράση μου που σε triggaρε.
    Όπως και να το κάνουμε δυστυχώς η αντρική νοοτροπία στη πλειοψηφία είναι πιο πίσω σε τέτοιες απόψεις και πραγματικά για αυτό για μένα είναι εξαιρετικά πιο λυπηρό να τις ακούω απο γυναίκες.

    Άν είσαι γυναίκα θα απαντήσω πάλι το απο πάνω απλά και με το ότι η ισότητα ανάμεσα στα φύλα είναι και για μένα κάτι το οποίο θα επιθυμούσα διακαώς αλλά φαντάζει ουτοπικό στη σεξιστική και μισογύνικη κοινωνία μας που βασανίζεται απο την πατριαρχία.

    Καταλαβαίνω πάντως και στις 2 περιπτώσεις την αναφορά σου και την επισήμανση!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται λένε..
    Δεν αναφέρθηκα σε σένα ονομαστικά αλλά ναι sorry κι οι δικές σου απόψεις γενικά όχι μόνο σε αυτό το thread στάζουν μισογυνισμό και slut shaming.




    Και αν και δεν έχω καλές προθέσεις απέναντι σε ανθρώπους με τέτοιες νοοτροπίες έχω να σου πω οτι ίσως αυτά τα κολλήματα στο κεφάλι σου να είναι η αιτία όλων των θεμάτων που αντιμετωπίζεις. Οπότε ξεκόλλα απο αυτές τις αντιλήψεις και ζήσε τη ζωή σου όπως θες και σταμάτα προφανώς να κρίνεις τους άλλους με βάση αυτά τα κολλήματά σου!

    Και το ίδιο πιστεύω και για τους άντρες και για τις γυναίκες με τέτοιο σκεπτικό αλλά όπως και να το κάνουμε ρε παιδί μου ε, είναι πιο λυπηρό να έχουν γυναίκες τέτοιες απόψεις, μπορούμε να είμαστε πάντα πιο μπροστά απο αυτούς..
    Είναι η αποψή μου πάντα, έτσι?
    E και η δικη μου αποψη ειναι οτι εσυ εισαι μισογυνιστικό άτομο που όλο κράζεις τις γυναίκες και βρισκεις αφορμές από το υπερπέραν !

    Προφανως 2-3 σχολιάσαμε και οχι 200 για να υποθέτω ότι το πες ΚΑΙ για μένα. Αν θες να λες ονομαστικά σε ποιον αναφέρεσαι άλλη φορα γιατι αυτό που κανεις ειναι παθητική επιθετικότητα. Το φωναζω για να το ακουσουν ολοι και για ΚΑΠΟΙΟΝ απο εδω μεσα το λεω ίσως και για όλους. Ε εγώ προσωπικά αδιαφορώ για την αποψη σου δεν ζητησα ποτε την γνωμη σου ουτε σε ρώτησα αν ειμαι μισογύνης ή οχι! Κράτα την λοιπόν για τον εαυτούλη σου.
    Επίσης οπως ΤΟΝΙΣΑ την ίδια άποψη εχω και για τους άντρες που κανουν οσα οι γυναικες. ΤΗΝ ΙΔΙΑ Ακριβως. Μισογύνης θα ημουν αν ελεγα πως ειναι καλό οι αντρες να πηγαινουν καθε μερα με αλλη, ενω η γυναικα πρεπει να μην πηγαινει και να κοιτα το πάτωμα. Από την στιγμή που θα εκρινα το ίδιο και έναν άντρα όσα ειπες περι μισογυνισμού ηταν μια ΜΠΟΥΡΔΑ. Μάθε τι σημαίνει μισογυνισμός και μετά έλα μίλα μου!
    Επίσης ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ εγω καμια συμβουλη για την προσωπικη μου ζωη και δεν το δα; Και εσυ λοιπον αν θες μια συμβουλή σωστη ειναι η εξης "ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ συμβουλες οταν δεν στις ζητανε". Εχεις μάθει να μην παίρνεις από όρια και αυτό ειναι άκρως τοξικό. Τις χειριστικές σου συμπεριφορές κάντε σε όποιον σου αφήνει το χώρο. Εγώ δεν σχολιάσα ποτέ εσένα και τις επιλογές σου και αν θα το έκανα θα το έκανα μονο σε θέμα το οποίο ειχες ανοίξει και ΖΗΤΑΓΕΣ την γνώμη μας. Αλλα τοσο ειναι το μένος σου για τις γυναίκες που σε άσχετο θέμα ήρθες να πετάξεις το φαρμάκι σου!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post

    μπορούμε να είμαστε πάντα πιο μπροστά απο αυτούς..
    εσενα γινεται μεγαλος πολεμος με τους αντρες στον......εγκεφαλο σου.......
    Ειχα καταλαβει το ποιον σου αλλα τωρα ξεμπροστιαστικες οσο περισσοτερο μπορουσες.
    Βεβαια ποιος ξερει τι γολγοθα τραβας και εσυ και εγινες ετσι.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Εγώ ένα ξέρω να απαντήσω απέναντι σε όλες τις μισογύνικες και slut shaming απόψεις κάποιων εδω πέρα (και απο γυναίκες αν είναι δυνατόον).

    Οτι 1.κανένα rebound just sex με τον οποιονδήποτε δεν μπορεί να σβήσει δυνατά συναισθήματα εφόσον υπάρχουν..

    Οπότε να μην σε απασχολεί καθόλου και να μην το βλέπεις σαν εμπόδιο στο μεταξύ σας.

    2.Το ''πένθος'' ενός χωρισμού ο κάθε άνθρωπος το περνάει διαφορετικά. Άλλοι κλείνονται σπίτια τους και κλαίνε, άλλοι βγαίνουν όλη την ώρα, άλλοι προσπαθούν να βρουν κάποιον άλλο για να μη νιώθουν μοναξιά κτλ. Αλλά σου επιβεβαιώνω οτι όταν είναι μόνοι τους όλοι αυτοί σκέφτονται αυτόν που πραγματικά θέλουν, αυτό τους πονάει.

    3.Η πρώην σου, ίσως και λόγω ηλικίας και απειρίας αντέδρασε έτσι. Και? Έσβησε αυτό με κάποιο τρόπο την αξία της στα μάτια σου? Έγινε ξαφνικά κάποια κατώτερη για σένα? Ούτε σε απάτησε εφόσον είχατε χωρίσει, ούτε στο έκρυψε.
    Μόνη της ξαναγύρισε σε σένα, απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις σου και σου δήλωσε οτι θέλει να ξαναείστε μαζί κι αυτό δείχνει κουράγιο και ειλικρίνεια οπότε το μόνο που θα πρέπει να σας απασχολεί είναι να διευθετήσετε τους λόγους που σας έκαναν να χωρίσετε!

    Εύχομαι να το καταφέρετε και να μην δίνεις σημασία στις μισογύνικες μαλακίες που ακούς εδώ μέσα!
    1. ισχυει, αλλα εσυ που το ξερεις οτι ηταν ριμπαουντ σεξ;;; κιε γω σου ελω οτι ενδιαφερθηκε πραγματικα για τον επομενο αλλα στραβωσε η ιστορια... εχεις καμια αποδειξη για το αντιθετο; πολλω δε μαλλον , που ξερεις οτι ειχε δυνατα συναισθηματα;;;


    2. ισχυει, αλλα δεν ξερουμε αν η κοπελα ειχε καποιου ειδους "πενθος". αντιθετα, ξερουμε οτι η ιδια προκαλεσε τον χωρισμο και η ιδια βρηκε γρηγορα καποιον αλλον. δεν βλεπουμε ενδειξεις πενθους, ασχετως που δεν αποκλειεται...

    3. τελικα αποφασισε. ειναι ελευθερη συνειδητοποιημενη γυναικα και πηγε με οποιον γουσταρε επειδη χωρισε, ή ηταν μια απειρη κοπελα και εκανε ενα "λαθος";
    μαλλον κατι καταλαβες λαθος, εσυ.
    δεν μειωνει την αξια της το οτι πηγε με αλλον.
    η ιδια απαξιωνει τον πρωην της και τον θεωρει καβαντζα και αποκουμπι, οταν ξαναγυρναει σε εκεινον επειδη δεν πηγε καλα η νεα προσπαθεια της.

    γιατι εγω, αυτο πιστευω οτι εγινε...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εσενα γινεται μεγαλος πολεμος με τους αντρες στον......εγκεφαλο σου.......
    Ειχα καταλαβει το ποιον σου αλλα τωρα ξεμπροστιαστικες οσο περισσοτερο μπορουσες.
    Βεβαια ποιος ξερει τι γολγοθα τραβας και εσυ και εγινες ετσι.
    XAXAX με κρίνει έτσι ένας τεράστιος εκπρόσωπος του φεμινισμού και της ισότητας όπως έχω παρατηρήσει πολλάκις απο τα posts σου. Ήθελα να ήξερα απο που έχεις καταλάβει ΕΣΥ το ποιόν μου..

    Τέλοσπάντων κακώς σχολίασα και μπήκα και σε διαδικασία απάντησης, η κατάσταση εδω μέσα έχει γίνει τραγική, είναι ορισμένα άτομα που χρησιμοποιούν τη σελίδα για να βγάλουν απλά τη χολή τους και τα κόμπλεξ τους. Κρίμα γιατί αυτό δυσκολεύει μόνο τους θεματοθέτες που τα posts τους ευτελίζονται και πολλές φορές κλείνουν.

    Δεν υπάρχει κανένας λόγος αντιπαράθεσης με τέτοιες αμοιβάδες, I'm out.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    1. ισχυει, αλλα εσυ που το ξερεις οτι ηταν ριμπαουντ σεξ;;; κιε γω σου ελω οτι ενδιαφερθηκε πραγματικα για τον επομενο αλλα στραβωσε η ιστορια... εχεις καμια αποδειξη για το αντιθετο; πολλω δε μαλλον , που ξερεις οτι ειχε δυνατα συναισθηματα;;;


    2. ισχυει, αλλα δεν ξερουμε αν η κοπελα ειχε καποιου ειδους "πενθος". αντιθετα, ξερουμε οτι η ιδια προκαλεσε τον χωρισμο και η ιδια βρηκε γρηγορα καποιον αλλον. δεν βλεπουμε ενδειξεις πενθους, ασχετως που δεν αποκλειεται...

    3. τελικα αποφασισε. ειναι ελευθερη συνειδητοποιημενη γυναικα και πηγε με οποιον γουσταρε επειδη χωρισε, ή ηταν μια απειρη κοπελα και εκανε ενα "λαθος";
    μαλλον κατι καταλαβες λαθος, εσυ.
    δεν μειωνει την αξια της το οτι πηγε με αλλον.
    η ιδια απαξιωνει τον πρωην της και τον θεωρει καβαντζα και αποκουμπι, οταν ξαναγυρναει σε εκεινον επειδη δεν πηγε καλα η νεα προσπαθεια της.

    γιατι εγω, αυτο πιστευω οτι εγινε...
    Remedy 1,2 είπα σε όλα ΕΦΟΣΟΝ οπότε να η απάντηση σου.

    3, Όσον αφορά την ηλικία και την απειρία αυτό πήγαινε στον τρόπο που επέλεξε να ακολουθήσει για να ''πενθήσει''ο οποίος εμένα μου φαίνεται 100% legit σύμφωνα με αυτά τα δεδομένα.

    Δεν ξέρω ποιος κατάλαβε λάθος και ποιός σωστά, εγώ είπα απλά την άποψη μου με στόχο να βοηθήσω τον θεματοθέτη, THAT'S ALL FOLKS!

    Σε ευχαριστώ!

    Θεματοθέτη σου εύχομαι τα καλύτερα!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    Καλησπέρα, είχα ένα χρόνο σχέση με μια κοπέλα και χωρισαμε πριν 3 μήνες. Ειμασταν καλά αλλά για κάποιες χαζομάρες και νεύρα λόγο πίεσης από από εξωτερικούς παράγοντες χωρισαμε χωρίς να μαλωσουμε. Με πλησίασε ξανά πριν κάποιες μέρες κ χαζομιλουσα. Χθες βρεθήκαμε και μ είπε ότι θα ήθελε να ξανα είναι μαζί μου. Εγώ ήθελα να μάθω τι έχασα αυτούς τους 3 μήνες. Μου είπε ότι έβγαινε με κάποιον και προχώρησε κιόλας. Ήμουν ο πρώτος της... Όσο ήμουν σε σχέση ποτέ δεν μου είχε δώσει κάποιο δικαίωμα...Πάντα την αγαπούσα και ακόμα την αγαπάω. Μετά από αυτό π έμαθα νομίζω ότι περνάω ένα πένθος. Δεν ζητάω κάποια συμβουλή αλλά ποια είναι η γνώμη σας πάνω στο θέμα? Είστε της άποψης ότι ήταν χωρισμένη? Εγώ δεν μπορώ να το ξεπεράσω. Όταν έχω αισθήματα για κάποια δν μπορώ να προχωρήσω . Αλλά εγώ δενομαι πολύ... Αυτή το θεωρεί φυσιολογικό. Αυτή είναι 19 εγώ 27. Όπως ξανά είπα δεν θέλω κάποια συμβουλή γιατί κανείς δεν ξέρει πως αισθάνεται κάποιος άλλος. Εσείς πως το βλέπετε?
    Αυτό που νοιώθεις και το περιγράφεις ως "πένθος" είναι απόλυτα φυσιολογικό να το νοιώθεις, αλλά πρόσεχε γιατί αυτά τα συναισθήματα είναι που μας κάνουν να κολλάμε με λάθος άτομα. Κι αυτό διότι το πένθος είναι κάτι το οδυνηρό και ο πιο γρήγορος τρόπος να φύγει είναι η επανασύνδεση. Στην περίπτωσή σου υπάρχει και ακόμα κάτι που πρέπει να προσέχεις. Εάν δεχτείς την κοπέλα πίσω με ευκολία θα πέσεις πάρα πολύ στα μάτια της. Γενικά πάντως να ξέρεις ότι όταν οι γυναίκες φεύγουν από μία σχέση, δεν το κάνουν για να είναι μόνες τους, εκτός εαν επρόκειτο για πολύ προβληματική σχέση η αν βαρέθηκε μέχρι θανάτου μαζί σου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Konstantina m View Post

    Δεν ξέρω ποιος κατάλαβε λάθος και ποιός σωστά, εγώ είπα απλά την άποψη μου με στόχο να βοηθήσω τον θεματοθέτη, THAT'S ALL FOLKS!
    Εγώ πάντως από αυτά που διαβάζω βγάζω το συμπέρασμα ότι περισσότερο ήθελες να εκφράσεις τις φεμινιστικές σου απόψεις παρά να βοηθήσεις κάποιον

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    Καλησπέρα, είχα ένα χρόνο σχέση με μια κοπέλα και χωρισαμε πριν 3 μήνες. Ειμασταν καλά αλλά για κάποιες χαζομάρες και νεύρα λόγο πίεσης από από εξωτερικούς παράγοντες χωρισαμε χωρίς να μαλωσουμε. Με πλησίασε ξανά πριν κάποιες μέρες κ χαζομιλουσα. Χθες βρεθήκαμε και μ είπε ότι θα ήθελε να ξανα είναι μαζί μου. Εγώ ήθελα να μάθω τι έχασα αυτούς τους 3 μήνες. Μου είπε ότι έβγαινε με κάποιον και προχώρησε κιόλας. Ήμουν ο πρώτος της... Όσο ήμουν σε σχέση ποτέ δεν μου είχε δώσει κάποιο δικαίωμα...Πάντα την αγαπούσα και ακόμα την αγαπάω. Μετά από αυτό π έμαθα νομίζω ότι περνάω ένα πένθος. Δεν ζητάω κάποια συμβουλή αλλά ποια είναι η γνώμη σας πάνω στο θέμα? Είστε της άποψης ότι ήταν χωρισμένη? Εγώ δεν μπορώ να το ξεπεράσω. Όταν έχω αισθήματα για κάποια δν μπορώ να προχωρήσω . Αλλά εγώ δενομαι πολύ... Αυτή το θεωρεί φυσιολογικό. Αυτή είναι 19 εγώ 27. Όπως ξανά είπα δεν θέλω κάποια συμβουλή γιατί κανείς δεν ξέρει πως αισθάνεται κάποιος άλλος. Εσείς πως το βλέπετε?
    Καλημερα !

    Κατσε λιγακι και δες τι θες καθαρα .
    Ασε το πενθος και τα τραγικα σεναρια ..
    Η κοπελα οτι εκανε το εκανεν χωρισμενη ,αλλωστε το κανω σεξ δεν σημαινει αυτοματα οτι διαγραφω και οτι συναισθηματα εχω ..

    Μπορει να ηθελε να πειραματιστει ,να δοκιμασει ή οτιδηποτε αλλο ..
    Αυτο τι σημαινει οτι την κανει αμεσως ακαταλληλη για μια μονιμη σχεση ?

    Εγω θα σου ελεγα να μιλησετε να δειτε τι πραγαμτικα θελετε και αν ειστε συμφωνοι να ξαναειστε μαζι ..
    Μην προδικαζεις τιποτα και στην τελικη δεν εχεις να χασεις κατι ..
    Μετετρεψε το πενθος σου σε χαρα και απολαυση και δες μεσα απο την δευτερη ευκαιρια αν αξιζει να περνας ολη αυτη την κατασταση ..

    Το παν στην ζωη μας ειναι να κυνηγαμε αυτο που θελουμε ,μακρυα απο στερεοτυπα και καχυποψιες .Αν δεν το προσαθησεις σιγουρα θα σου δημιουργηθουν απωθημενα και μια ζωη θα πενθεις για κατι που δεν προσπαθησες
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Μπορει να ηθελε να πειραματιστει ,να δοκιμασει ή οτιδηποτε αλλο ..
    Αυτο τι σημαινει οτι την κανει αμεσως ακαταλληλη για μια μονιμη σχεση ?


    Ναι.



    αμα θελεις γραψε μας το παραπονο σου

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Γυναίκα που πάει με διάφορες ... πειραματίζεται .... μαζεύει εμπειρίες .... ψάχνει την ταυτότητά της .... ζει τη ζωή της .... ψάχνεται ... είναι σε φάση αναζήτησης ....
    δεν έχει κατασταλάξει .......

    άνδρας που πάει με διάφορες, είναι ζώο .... αμόρφωτος ... πρωτόγονος .... άχρηστος .......

    Ελλάδα 2022. Κανένα μέλλον .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. οταν κατι σε αυτη τη σελιδα δεν λειτουργει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 4
    Last Post: 07-09-2013, 12:18
  2. Όταν αγαπάς κάτι άστο να φύγει...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 11-02-2013, 12:03
  3. Όταν μου πέφτει το ηθικο μου ανεβαινει κατι αλλο
    By the_downward_spiral in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 10-02-2013, 06:41
  4. οταν παντα κατι λειπει..
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 27-09-2011, 00:15
  5. Can i help you? Το να λυσεις ενα προβλημα ειναι πιο ευκολο οταν ανηκει σε αλλον.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 05-08-2011, 04:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •