Έκανε κάτι με αλλον όταν χωρισαμε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30

    Έκανε κάτι με αλλον όταν χωρισαμε

    Καλησπέρα, είχα ένα χρόνο σχέση με μια κοπέλα και χωρισαμε πριν 3 μήνες. Ειμασταν καλά αλλά για κάποιες χαζομάρες και νεύρα λόγο πίεσης από από εξωτερικούς παράγοντες χωρισαμε χωρίς να μαλωσουμε. Με πλησίασε ξανά πριν κάποιες μέρες κ χαζομιλουσα. Χθες βρεθήκαμε και μ είπε ότι θα ήθελε να ξανα είναι μαζί μου. Εγώ ήθελα να μάθω τι έχασα αυτούς τους 3 μήνες. Μου είπε ότι έβγαινε με κάποιον και προχώρησε κιόλας. Ήμουν ο πρώτος της... Όσο ήμουν σε σχέση ποτέ δεν μου είχε δώσει κάποιο δικαίωμα...Πάντα την αγαπούσα και ακόμα την αγαπάω. Μετά από αυτό π έμαθα νομίζω ότι περνάω ένα πένθος. Δεν ζητάω κάποια συμβουλή αλλά ποια είναι η γνώμη σας πάνω στο θέμα? Είστε της άποψης ότι ήταν χωρισμένη? Εγώ δεν μπορώ να το ξεπεράσω. Όταν έχω αισθήματα για κάποια δν μπορώ να προχωρήσω . Αλλά εγώ δενομαι πολύ... Αυτή το θεωρεί φυσιολογικό. Αυτή είναι 19 εγώ 27. Όπως ξανά είπα δεν θέλω κάποια συμβουλή γιατί κανείς δεν ξέρει πως αισθάνεται κάποιος άλλος. Εσείς πως το βλέπετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Εγώ πιστεύω ότι εφόσον είχατε χωρίσει είχε το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει και θεωρώ ότι αυτό δεν πρέπει να σου σταθεί εμπόδιο αν θέλεις κι εσύ να είστε ξανά μαζί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ πιστεύω ότι εφόσον είχατε χωρίσει είχε το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει και θεωρώ ότι αυτό δεν πρέπει να σου σταθεί εμπόδιο αν θέλεις κι εσύ να είστε ξανά μαζί...
    κι εγω σαν πολυ μεγαλυτερος σου εχω την ιδια γνωμη με την Κυκνο......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Σουτ πίσω από εκεί πού ήρθε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    Καλησπέρα, είχα ένα χρόνο σχέση με μια κοπέλα και χωρισαμε πριν 3 μήνες. Ειμασταν καλά αλλά για κάποιες χαζομάρες και νεύρα λόγο πίεσης από από εξωτερικούς παράγοντες χωρισαμε χωρίς να μαλωσουμε. Με πλησίασε ξανά πριν κάποιες μέρες κ χαζομιλουσα. Χθες βρεθήκαμε και μ είπε ότι θα ήθελε να ξανα είναι μαζί μου. Εγώ ήθελα να μάθω τι έχασα αυτούς τους 3 μήνες. Μου είπε ότι έβγαινε με κάποιον και προχώρησε κιόλας. Ήμουν ο πρώτος της... Όσο ήμουν σε σχέση ποτέ δεν μου είχε δώσει κάποιο δικαίωμα...Πάντα την αγαπούσα και ακόμα την αγαπάω. Μετά από αυτό π έμαθα νομίζω ότι περνάω ένα πένθος. Δεν ζητάω κάποια συμβουλή αλλά ποια είναι η γνώμη σας πάνω στο θέμα? Είστε της άποψης ότι ήταν χωρισμένη? Εγώ δεν μπορώ να το ξεπεράσω. Όταν έχω αισθήματα για κάποια δν μπορώ να προχωρήσω . Αλλά εγώ δενομαι πολύ... Αυτή το θεωρεί φυσιολογικό. Αυτή είναι 19 εγώ 27. Όπως ξανά είπα δεν θέλω κάποια συμβουλή γιατί κανείς δεν ξέρει πως αισθάνεται κάποιος άλλος. Εσείς πως το βλέπετε?
    φυσικα και ηταν χωρισμενη.
    αλλα, εσυ μας το ειπες!
    την αληθεια δεν ειπες;

    εκτος αυτου ομως, δεν μας ειπες ποιος πηρε την αποφαση του χωρισμου, εστω κι αν ο λογος ειναι χαζος.

    κατα τα αλλα, επειδη ακριβως η κοπελα δεν ειχε αλλες σχεσεις εκτος απο εσενα, και ενω προχωρησε γρηγορα, ξαναγυρισε, πιστευω οτι απογοητευθηκε απο τον επομενο, ειτε γιατι ξενερωσε η ιδια, ειτε γιατι δεν την ηθελε για παραπανω εκεινος..
    οποτε, αν προχωρησεις μαζι της, προσεχε να δεις αν εχει ξεπερασει εκεινον και οχι εσενα...

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    φυσικα και ηταν χωρισμενη.
    αλλα, εσυ μας το ειπες!
    την αληθεια δεν ειπες;

    εκτος αυτου ομως, δεν μας ειπες ποιος πηρε την αποφαση του χωρισμου, εστω κι αν ο λογος ειναι χαζος.

    κατα τα αλλα, επειδη ακριβως η κοπελα δεν ειχε αλλες σχεσεις εκτος απο εσενα, και ενω προχωρησε γρηγορα, ξαναγυρισε, πιστευω οτι απογοητευθηκε απο τον επομενο, ειτε γιατι ξενερωσε η ιδια, ειτε γιατι δεν την ηθελε για παραπανω εκεινος..
    οποτε, αν προχωρησεις μαζι της, προσεχε να δεις αν εχει ξεπερασει εκεινον και οχι εσενα...
    Την απόφαση την πήρε αυτη. Αλλά κάπως με πίεση ας πούμε. Είχα φτάσει στο αμήν εγώ αυτή δεν ήξερε τι ήθελε και της είχα πει μέχρι αύριο πες μ αν θες να είμαστε μαζί. Κ έτσι χωρισαμε. Σε καμία περίπτωση δεν το επιδιωξε για αυτό είμαι σίγουρος. Δεν είχε τπτ κακό η κοπέλα. Απλά είχαμε πιέστει λόγο λόγο καταστάσεων-'μετακομισεων-δουλειας και γίναμε λιγο κάπως.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30
    Τι κάνω ρε παιδιά όταν έχω ακόμα πολλά αισθήματα για αυτήν, αλλά κλαίω κάθε βράδυ από τον πόνο που νιώθω?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    Τι κάνω ρε παιδιά όταν έχω ακόμα πολλά αισθήματα για αυτήν, αλλά κλαίω κάθε βράδυ από τον πόνο που νιώθω?
    την ρωτησες, γιατι ειναι παλι μονη, αφου προχωρησε και βρηκε τον επομενο;

  9. #9
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    την ρωτησες, γιατι ειναι παλι μονη, αφου προχωρησε και βρηκε τον επομενο;
    δεν είχε ξεκινήσει κάτι σοβαρό. Κ λόγο καλοκαιριου π έφυγε από την πόλη της χάθηκαν κ εχει ν μιλήσει κανένα μήνα απότι λέει... Οπότε εγώ βλέπω την πόρτα ανοιχτή τώρα που θα ξανά πάει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    μια γυναικα σπανια κανει σεξ για την ευχαριστηση της οπως ενας αντρας, αλλα γιατι περιμενει κατι περισσοτερο. αυτο το περισσοτερο, δεν το βρηκε στον δευτερο και ξαναγυρισε σε εσεναν που εχει σιγουρο και γνωριζει τι σκεφτεσαι για αυτην.

    ποτε προλαβε να κηδεψει την σχεση σας, να πενθησει και να νοιωσει ετοιμη για σεξ με τον επομενο ειναι ενα ερωτημα....
    οσο ευκολα σε ξεχασε την πρωτη, θα σε ξαναξεχασει την δευτερη

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ποτε προλαβε να κηδεψει την σχεση σας, να πενθησει και να νοιωσει ετοιμη για σεξ με τον επομενο ειναι ενα ερωτημα....
    οσο ευκολα σε ξεχασε την πρωτη, θα σε ξαναξεχασει την δευτερη
    Αυτό είναι κ αυτό που σκέφτομαι και μπαίνεις μετά σε τρύπακια και παιχνίδια του μυαλού...πότε πρόλαβε...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Δεν ξερω που πατε και τις βρίσκετε αυτες αληθεια γελαω !!!! Πρέπει να έψαξες πολύ για να την βρεις και την ερωτεύτηκες κιόλας ενω αυτη σε έχει για πέταμα στην κυριολεξία. Δεν βλέπετε που πάτε και πέφτετε; Δεν μιλατε ΠΡΙΝ κανετε σεξ και σχέση με τον άλλον να δειτε πρωτα τι μυαλα κουβαλάει;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    δεν είχε ξεκινήσει κάτι σοβαρό. Κ λόγο καλοκαιριου π έφυγε από την πόλη της χάθηκαν κ εχει ν μιλήσει κανένα μήνα απότι λέει... Οπότε εγώ βλέπω την πόρτα ανοιχτή τώρα που θα ξανά πάει.
    Εσύ πίστευες πως επειδή ήταν άβγαλτη ήταν σώνει και ντε σοβαρή; Οκ 19 είναι λογικό να μην είχε ολοκληρώσει και ειχε στην λίστα να κανει σεξ με κάποιον ώστε μετα να μπορεί να πηγαίνει και με άλλους και να καλοπερνάει με όποιον της έρθει στο κεφάλι. ή και να τους αλλάζει σαν τα πουκάμισα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    δεν είχε ξεκινήσει κάτι σοβαρό. Κ λόγο καλοκαιριου π έφυγε από την πόλη της χάθηκαν κ εχει ν μιλήσει κανένα μήνα απότι λέει... Οπότε εγώ βλέπω την πόρτα ανοιχτή τώρα που θα ξανά πάει.
    μια κοπελα που εχει κανει μια μονο σχεση και αυτος ηταν ο δευτερος, δεν "χανεται".... απλα δεν της βγηκε και στο ειπε ετσι για να μην σου πει οτι απογοητευτηκε και γι αυτο σε ξαναθυμηθηκε...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    Αυτό είναι κ αυτό που σκέφτομαι και μπαίνεις μετά σε τρύπακια και παιχνίδια του μυαλού...πότε πρόλαβε...
    πιστευω οτι σε χωρισε γιατι τον ειχε ΗΔΗ γνωρισει, ασχετως αν ειχε η δεν ειχε κανει ακομα κατι . μπορει να μην ειχε κανει πριν χωρισετε.
    παντως να "χαθηκαν", ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. μπορει εκεινος να χαθηκε...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. οταν κατι σε αυτη τη σελιδα δεν λειτουργει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 4
    Last Post: 07-09-2013, 12:18
  2. Όταν αγαπάς κάτι άστο να φύγει...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 11-02-2013, 12:03
  3. Όταν μου πέφτει το ηθικο μου ανεβαινει κατι αλλο
    By the_downward_spiral in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 10-02-2013, 06:41
  4. οταν παντα κατι λειπει..
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 27-09-2011, 00:15
  5. Can i help you? Το να λυσεις ενα προβλημα ειναι πιο ευκολο οταν ανηκει σε αλλον.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 05-08-2011, 04:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •