Πέθανε ο μπαμπάς μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671

    Πέθανε ο μπαμπάς μου

    Χθες πέθανε ο μπαμπάς μου. Έγιναν όλα πολύ ξαφνικά. Είχε πολλά θέματα υγείας, αλλά πέθανε από κάτι άλλο, από μια σπάνια μορφή καρκίνου που τα συμπτώματα εμφανίζονται όταν είσαι στα τελευταία στάδια. Μέσα σε δύο εβδομάδες πέθανε. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Είχα πολύ καλή σχέση με τον μπαμπά μου, ήμασταν πολύ δεμένοι και μεταξύ μας και σαν οικογένεια. Θέλω απλά τον μπαμπά μου. Μας αγαπούσε πάρα πολύ, γιατί σε αυτόν που ταλαιπωρήθηκε τόσο στην ζωή του. Από την στιγμή που το έμαθα νιώθω σαν να χάθηκε ταυτόχρονα όλη μου η παιδικότητα και η ανεμελιά που είχα σαν ενήλικη. Δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω γιατί έγινε όλο αυτό σε διάστημα δύο εβδομάδων. Ήθελα κάπου να το πω. Απλά θέλω τον μπαμπακούλη μου πίσω να με πάρει αγκαλιά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλησπέρα και συλλυπητήρια. Λυπάμαι τόσο πολύ γι΄ αυτό που διάβασα και σε νιώθω πλήρως. Έχω χάσει και εγώ τον πατέρα μου απο αυτή την ασθένεια, μέσα σε τρεις μήνες. Και σε εκείνον τα συμπτώματα εμφανίστηκαν, όταν πλέον είχε προχωρήσει πολύ. Κουράγιο και δύναμη εύχομαι. Ο χρόνος κάπως απαλύνει τον πόνο, χωρίς να αναπληρώνει το κενό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Σε ευχαριστώ, Ρένια μου. Συλλυπητήρια και σε σένα. Είμαι πόλη νέα, ο μπαμπάς μου ήταν πολύ νέος. Δεν ξέρω, νιώθω πως είχε τόση ατυχία αυτός ο άνθρωπος στην υγεία του. Απλά θέλω τον μπαμπακούλη μου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Πραγματικά λυπάμαι πολύ και νιώθω τον πόνο σου. Είναι δύσκολο να αποχωρίζεσαι τον γονιό σου. Εμένα συνέβη στα 31 μου και παρότι ενήλικη ενιωσα απροστατευτη. Εσύ πόσο χρονών είσαι; Έχεις αδέρφια;; Φιλική συμβουλή να σταθείτε στη μαμα σας, καθώς πονάει διπλά. Και για τον άντρα της και για τον πατέρα των παιδιών της.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Εγώ είμαι 28 και οι γονείς μου μόλις 62. Εντωμεταξύ εγώ ένα χρόνο μένω εξωτερικό, τώρα αυτό που θέλω είναι απλά να πληρώνομαι και να τους στέλνω όσα περισσότερα μπορώ. Δεν με νοιάζει για μένα. Προς το παρόν το μόνο κίνητρό μου είναι αυτό. Δεν θέλω να τους λείψει τίποτα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,345
    Τα συλλυπητήρια μου καλό παράδεισο να έχει!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Συλλυπητήρια κι από μένα... Αυτά τα ξαφνικά είναι ότι χειρότερο, είναι σοκ... Έχω εμπειρία και σε καταλαβαίνω, αν βοηθάει αυτό καθόλου... Κουράγιο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Χθες πέθανε ο μπαμπάς μου. Έγιναν όλα πολύ ξαφνικά. Είχε πολλά θέματα υγείας, αλλά πέθανε από κάτι άλλο, από μια σπάνια μορφή καρκίνου που τα συμπτώματα εμφανίζονται όταν είσαι στα τελευταία στάδια. Μέσα σε δύο εβδομάδες πέθανε. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Είχα πολύ καλή σχέση με τον μπαμπά μου, ήμασταν πολύ δεμένοι και μεταξύ μας και σαν οικογένεια. Θέλω απλά τον μπαμπά μου. Μας αγαπούσε πάρα πολύ, γιατί σε αυτόν που ταλαιπωρήθηκε τόσο στην ζωή του. Από την στιγμή που το έμαθα νιώθω σαν να χάθηκε ταυτόχρονα όλη μου η παιδικότητα και η ανεμελιά που είχα σαν ενήλικη. Δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω γιατί έγινε όλο αυτό σε διάστημα δύο εβδομάδων. Ήθελα κάπου να το πω. Απλά θέλω τον μπαμπακούλη μου πίσω να με πάρει αγκαλιά.
    Αχ πολύ κρίμα.. συλλυπητήρια καλό παράδεισο να έχει ο μπαμπάς.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    καλο παραδεισο στον μπαμπα σου , ξερω πως ειναι, εχασα κι εγω φετος τον δικο μου ......

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,500
    συλλυπητηρια , καλο παραδεισο, και εγω εχασα το μπαμπα μου πριν εναμιση μηνα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Συλλυπητήρια παιδιά και σε εσάς. Είναι τραγικό. Εντωμεταξύ από πέρυσι μαθαίνω για θανάτους πατεράδων συμμαθητριών μου και γενικότερα νέων ανθρώπων. Τι τραγικό κι αυτό. Τώρα το μόνο που μου δίνει δύναμη είναι απλά η αγάπη του. Απλά σκεπτόμενη την αγάπη του, κλαίω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Συλλυπητήρια...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Συλλυπητήρια ,καλή αντάμωση να έχετε...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    216
    Συλλυπητήρια και καλό κουράγιο. Σε καταλαβαίνω και ξέρω πόσο άσχημο και σκληρό είναι, γιατί έχω χάσει και γω το μπαμπά μου πριν λίγα χρόνια και ακόμα νιώθω ορφανή, παρότι μεγαλύτερή σου. Έφυγε και ο μπαμπάς μου ξαφνικά από εγκεφαλικό και ήταν πεσμένος και αβοήθητος στο χωράφι. Τον περίμενα να φάμε και εκείνος δεν ήρθε ποτέ. Σαν σήμερα θα μου έλεγε χρόνια πολλά για τα γενέθλιά μου. Ζει όμως μέσα στη καρδιά μου...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Χρόνια πολλά. Νιώθω τόσο την ανάγκη να πάρω τον πατέρα μου τηλέφωνο, να χαζομιλήσουμε, να με πειράξει, να νευριάσω. Δεν μπορώ να πιστέψω πως αυτό δεν θα ξαναγίνει. Δεν θα είμαι ποτέ όπως πριν. Θέλω απλά τον μπαμπά μου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως πια δεν θα υπάρχει αυτή η επαφή, αυτή η ζωή που είχαμε.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. αχ αυτός ο μπαμπάς μου!
    By Johana in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 01-06-2018, 16:05
  2. Ο μπαμπας μου ηταν διπολικος...
    By takecareofyourself in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-2018, 17:22
  3. που είναι ο μπαμπάς?
    By ουμ μαρία in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 15
    Last Post: 29-05-2012, 01:55
  4. πέθανε ο μπαμπάς μου..
    By broken horse in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 36
    Last Post: 24-07-2011, 13:22
  5. ο μπαμπάς μου
    By STARAKI_ed in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 08-11-2010, 18:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •