Βοήθεια δεν αντέχω άλλο την βρωμιά του άντρα μου - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έχεις δίκιο ότι δεν είναι δουλειά μου να λέω αν είναι τρόλ και σπάνια το κάνω. Κακώς έγραψα.
    Απλά το φόρουμ έχει πιάσει πάτο με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
    Κρίμα.

  2. #47
    kopela93
    Guest
    Εμένα πιο πολύ να σου πω την αλήθεια με εκνευρίζουν αυτά τα ποστ διαφημίσεις που μπαίνουν ξεμπαρκα σε κάτι θρεντς που είναι περσινά ξινά σταφύλια και τα βγάζουν ξανά στη φόρα χωρίς λόγο. Τουλάχιστον το τρολλ το σωστό μπαίνει ανοίγει θέμα τρολλαρει και φεύγει. Λέμε και κάτι δηλαδή. Ενώ το άλλο η απλή διαφήμιση απλά σπαστικό.

  3. #48
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Σταματήστε να μας τρολλάρετε συνεχώς εδώ μέσα!
    Ο τύπος είναι χειριστικός τριμάλαξ και σε γράφει στα @@ του, είναι κτητικός, εκβιάζει με αυτοκτονίες αν πας να φύγεις, αλλά κατά τα άλλα συνεννοείστε απίστευτα και αν κάνει μπάνιο θα είναι όλα καλά.

    Ρε πάτε καλά, τι παραμύθια λέτε συνεχώς και τι νομίζετε ότι κάνετε με αυτά τα τρολοθέματα;

    Συνήθως δεν σχολιάζω, αλλά το έχετε τερματίσει εντελώς!

    Σόνια τώρα πως σου φάνηκε που ενώ βρίσκεις την αλήθεια, δέχτηκες επίθεση;

    Όταν έλεγα σε κάποιον ( με στοιχεία και επιχειρήματα ) ότι είναι τρολ, εσύ μόνη σου είπες ότι μου εκανες αναφορά και ότι δεν είναι δική μας δουλειά να βρίσκουμε τα τρολ και ότι είναι της διαχείρισης.

    Βασικά τσαντιστηκα με σένα γιατί εσένα σου κόβει και ξέρεις ότι δεν κάνει (σχεδόν) τίποτα η διαχείριση σε αυτόν τον τομέα
    Επίσης έλεγες ότι δεν σου αρέσουν αυτές οι αντιπαραθέσεις με τα τρολ.

    Μα όταν πας να αποκαλύψεις ένα τρολ ( με στοιχεία
    και επιχειρήματα) αυτός δεν λέει
    –Α ωραία με.βρηκες, τώρα το σταματάω –

    Ενώ αντίθετα προβάλλει λυσσώδη αντίδραση και κάνει τα πάντα να μην αποκαλυφθεί.
    Μετά μπαίνουν και άλλοι να υποστηρίξουν το τρολ ,που συνήθως είναι αυτοί που παίζουν τον ρόλο του καλού και κυρίως όσοι συνομιλούσαν πριν με το τρολ γατί δεν μπορει να σηκώσει ο εγωισμός τους ότι τους κοροϊδεύει κάποιος κατάμουτρα και δεν μπορούν να χωνέψουν ότι βλέπουν μόνο ένα μικρό μέρος της εικόνας.

    Έτσι μοιραία έρχονται και οι αντιπαραθέσεις.

    Τώρα λες ότι έχει υποβαθμιστεί η ποιότητα του φόρουμ και έχει γεμίσει τρολ.

    Τι προτείνεις μιας και η διαχείριση δεν κάνει τίποτα σε αυτόν τον τομέα;
    Όσοι έχουν την ικανότητα να βρίσκουν τα τρολ, πρέπει να συνεχίσουν να το κάνουν ή να αφήσουν το φόρουμ να καίγεται όμορφα;

  4. #49
    kopela93
    Guest
    Σαλβαδόρ δε σε ξέρω αλλά πες μου κάτι. Γιατί ασχολείσαι τόσο μα τόσο πολύ με το φόρουμ λες και είναι δεύτερο σπίτι σου;
    Γράψε καμία απάντηση σε κάνα μέλος που έχει ανάγκη τη βοήθεια σου κι ένα καλό λόγο. Τα τρολλ πάντα θα υπάρχουν.

  5. #50
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Σαλβαδόρ δε σε ξέρω αλλά πες μου κάτι. Γιατί ασχολείσαι τόσο μα τόσο πολύ με το φόρουμ λες και είναι δεύτερο σπίτι σου;
    Γράψε καμία απάντηση σε κάνα μέλος που έχει ανάγκη τη βοήθεια σου κι ένα καλό λόγο. Τα τρολλ πάντα θα υπάρχουν.
    Δεν ασχολούμαι τόσο με το φόρουμ.Συνηθως στο σύνολο ασχολούμαι με καμιά ώρα την μέρα.Αλλωστε δες πόσα μηνύματα έχω (αν και μου έχει σβήσει η διαχείριση άδικα καμιά 80-100 μυνήματα

    Κανείς λάθος που δεν βοηθάω τα μέλη

    Το να βρίσκεις τα τρολ είναι αξιοσημείωτη βοήθεια , γιατί γλυτώνεις από τα μέλη τον πολυτιμότατο χρόνο και την κοροϊδία που υφίστανται

    Βασικά σπέρνω την αμφιβολία ( με επιχειρήματα). γιατί όπως θα ξέρεις , η υπερβολική ευπιστία οδηγεί σε ψυχολογικά προβλήματα.
    Αναρίθμητα τα παραδείγματα εδώ μέσα όπου λόγω της ευπιστίας και της μη σωστής ανάγνωσης όλων των δεδομένων,οδηγήθηκαν σε μύρια προβλήματα .

    Επίσης έχω γράψει πολλές ιστορίες δικές μου, που ήταν ενδιαφέρουσες και είχαν στοιχεία ενδυνάμωσης και κινήτρου, αλλά πέρασαν ασχολιαστες.
    Μάλιστα όσο πιο ενδιαφέρουσα ιστορία είναι κάποια ιστορία, τόσο πιο γρήγορα ξεχνιέται.
    Μην πω κιόλας ότι κάποιοι με μισούν που γράφω τέτοιες ιστορίες.

    Εδώ μέσα πουλάνε οι ιστορίες που έχουν πόνο και δράμα (άσχετα αν είναι αληθινές ή ψεύτικες)
    Έχω γράψει και για πολλά άλλα θέματα και αν έφτιαχνε κάποτε η διαχείριση επιτέλους,να βλέπεις όλα τα μυνήματα του κάθε μέλους, θα έβλεπες ότι δεν είμαι μονοδιάστατος.

    Βοήθεια δεν είναι μόνο να σου λέει κάποιος ωραία λόγια(αυτό είναι το πιο εύκολο) αλλά να σε βγάζει από τον λήθαργο και την πλάνη του μυαλού σου.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Σταματήστε να μας τρολλάρετε συνεχώς εδώ μέσα!
    Ο τύπος είναι χειριστικός τριμάλαξ και σε γράφει στα @@ του, είναι κτητικός, εκβιάζει με αυτοκτονίες αν πας να φύγεις, αλλά κατά τα άλλα συνεννοείστε απίστευτα και αν κάνει μπάνιο θα είναι όλα καλά.

    Ρε πάτε καλά, τι παραμύθια λέτε συνεχώς και τι νομίζετε ότι κάνετε με αυτά τα τρολοθέματα;

    Συνήθως δεν σχολιάζω, αλλά το έχετε τερματίσει εντελώς!
    το ειπα, αλλα δεν ηθελα να δωσω εκταση γιατι τον εχει σιχαθει η ψυχη μου.
    λεει την σαχλαμαρα του και δεν ξερει ουτε να απαντησει ουτε να εμβαθυνει σε τπτ..
    οποιος εχει ματια ας τα ανοιξει κι ας δει τι γινεται εδω μεσα απο αυτον τον βλαμμενο...

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εαν δεν μπορει να αφιερωσει δεκα λεπτα απο το χρονο του να κανει ενα ντουζ τι να πω. Φανταζομαι θα υπαρχουν και αλλα προβληματα που συσσωρευονται, αλλα αυτο φαινεται το πιο χτυπητο και το πιο παραλογο και δεν θες να αναφερεις πολλα. Εαν δεν περνας ωραια χωρισε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι γενικα ψευδη μηνυματα απλα για να τραβηξεις ενδιαφερον ειναι προβλημα, το παρατηρω και σε αλλα μεσα οπως reddit στο καναλι greece γενικης θεματολογιας αλλα και γενικα ολη η βιομηχανια influencers και γενικα τα social media ειναι πλαστα,το καθενα με τον τροπο του. Οποτε δεν το ψαχνω πολυ, δεν μπορεις να εισαι και σιγουρος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Σόνια τώρα πως σου φάνηκε που ενώ βρίσκεις την αλήθεια, δέχτηκες επίθεση;

    Όταν έλεγα σε κάποιον ( με στοιχεία και επιχειρήματα ) ότι είναι τρολ, εσύ μόνη σου είπες ότι μου εκανες αναφορά και ότι δεν είναι δική μας δουλειά να βρίσκουμε τα τρολ και ότι είναι της διαχείρισης.

    Βασικά τσαντιστηκα με σένα γιατί εσένα σου κόβει και ξέρεις ότι δεν κάνει (σχεδόν) τίποτα η διαχείριση σε αυτόν τον τομέα
    Επίσης έλεγες ότι δεν σου αρέσουν αυτές οι αντιπαραθέσεις με τα τρολ.

    Μα όταν πας να αποκαλύψεις ένα τρολ ( με στοιχεία
    και επιχειρήματα) αυτός δεν λέει
    –Α ωραία με.βρηκες, τώρα το σταματάω –

    Ενώ αντίθετα προβάλλει λυσσώδη αντίδραση και κάνει τα πάντα να μην αποκαλυφθεί.
    Μετά μπαίνουν και άλλοι να υποστηρίξουν το τρολ ,που συνήθως είναι αυτοί που παίζουν τον ρόλο του καλού και κυρίως όσοι συνομιλούσαν πριν με το τρολ γατί δεν μπορει να σηκώσει ο εγωισμός τους ότι τους κοροϊδεύει κάποιος κατάμουτρα και δεν μπορούν να χωνέψουν ότι βλέπουν μόνο ένα μικρό μέρος της εικόνας.

    Έτσι μοιραία έρχονται και οι αντιπαραθέσεις.

    Τώρα λες ότι έχει υποβαθμιστεί η ποιότητα του φόρουμ και έχει γεμίσει τρολ.

    Τι προτείνεις μιας και η διαχείριση δεν κάνει τίποτα σε αυτόν τον τομέα;
    Όσοι έχουν την ικανότητα να βρίσκουν τα τρολ, πρέπει να συνεχίσουν να το κάνουν ή να αφήσουν το φόρουμ να καίγεται όμορφα;


    Κι όμως, δεν προτείνω να καθόμαστε να κάνουμε τους αστυνόμους Σαλβαδόρ. Τις περισσότερες φορές δεν δίνω σημασία. Τώρα έτσι μου βγήκε και το έγραψα όπως αισθάνθηκα εκείνη τη στιγμή. Κακώς. Αναφορές κάνω κι ότι καταλαβαίνει η διαχείριση ας κάνει. Ως εκεί.
    Ότι ανεβαίνει κατεβαίνει και το αντίστροφο. Κάποια στιγμή και το φόρουμ θα έρθει η ώρα να πάρει τα πάνω του και να ασχοληθεί και κάποιος διαχειριστής όπως πρέπει, εκτός κι αν πιάσει τόσο πάτο πια που δεν μπαίνει άνθρωπος και το κλείσουν κι ησυχάσουν.

    Προσωπικά απλούστατα δεν μπαίνω τόσο συχνά όσο έμπαινα εδώ και γράφω όπου και όποτε μου έρθει ανάλογα τη διάθεση. Δεν εξαρτάται η ζωή μου από το φόρουμ και δεν νομίζω ότι εξαρτάται και η ζωή κανενός από ένα φόρουμ. Καμια φορά παθιάζεσαι με ένα θέμα ή μία συζήτηση, αλλά ισχυρές λέξεις όπως γράφεις πιο κάτω "σε μισούν" ή "δέχτηκα επίθεση" ή να δώσω τόσο πολύ βάση και να "τσαντιστώ" πέρα από στιγμιαία δεν το κάνω. Για κάποιους ανθρώπους είναι μία μεγάλη διέξοδος, αλλά θα βρουν άλλες και αν δεν βρουν, δεν νομίζω ότι μπορεί να αναλάβει ένα μέλος ή δυο την ευθύνη για ένα φόρουμ που δεν είναι καν δικό του.

  10. #55
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    α χα χα!!
    σεξουαλικη αποχη σε νταλικερη ειναι λιγο χαμενος κοπος.
    ρε κοριτσια πως τα σκεφτεστε ολα αυτα;;
    Quote Originally Posted by Σούλα View Post
    Βρίσκομαι σε απελπισία. Δεν ξέρω πώς να το χειριστώ και τι άλλο να κάνω.
    Εν συντομία το θέμα μου.
    Είμαι παντρεμένη εδώ και σχεδόν 4 χρόνια, εδώ και 2 χρόνια σχεδόν, που πιστεύω ότι και πριν ήταν έτσι, ο άντρας μου αδιαφορεί παντελώς για την σωματική του υγιεινή. Δεν το είχα καταλάβει πριν γιατί σαν οδηγός φορτηγού έλειπε όλη την εβδομάδα και ερχόταν σπίτι τα σ/κ. Από τότε που άλλαξε δουλειά και είναι σπίτι η κατάσταση είναι ανυπόφορη. Κυκλοφορεί στο σπίτι μόνο με το μποξεράκι, και μπάνιο μια φορά την εβδομάδα και αν. Σαν υπέρβαρος ιδρώνει υπερβολικά, δεν δείχνει όμως να ενοχλείτε. Σηκώνεται από τον καναπέ και μυρίζει.....Το χειρότερο από όλα είναι ότι θέλει να κάνουμε και έρωτα και εγώ πλέον άρχισα δυστυχώς να τον σιχαίνομαι. Του έχω αναφέρει επανειλημμένα ότι αυτή η κατάσταση δεν μπορεί να συνεχιστεί έτσι όμως δεν δείχνει να συγκινείται. Το περασμένο Νοέμβρη είχαμε φτάσει πριν το χωρισμό γι'αυτό το λόγο. Δραματική η στάση του, απείλησε ότι θα σκοτωθεί και αποφάσισα να το ξαναπροσπαθησουμε αφού συζητήσαμε για όλα και συμφώνησε να αλλάξει. Όλη η αλλαγή κράτησε με το ζόρι και πάλι 3 μήνες.
    Πλέον ούτε στο ίδιο κρεβάτι κοιμωμαστε, αυτός καναπέ, από επιλογή του, ότι τον παίρνει και καλά ο ύπνος μπροστά στην τηλεόραση.
    Δεν αντέχω άλλο, έχω σκεφτεί απλά να εξαφανιστω γιατί απλά δεν θα με αφήσει να φύγω, αρχίζει και με κατηγορεί ότι υπάρχει άλλος και γενικά ένας ψυχολογικός πόλεμος. Είναι και τον δύο μας δεύτερος γάμος, αλλά πραγματικά και σε σχέσεις που είχα, πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο.
    Quote Originally Posted by Σούλα View Post
    Ναι, ξέρω ότι όλοι έχουμε τα ελαττώματα μας, αλλά πραγματικά αυτό είναι για μένα ένα σοβαρό πρόβλημα, εσύ Olivia θα το αντεχες αυτό, να σε παίρνει ο άλλος αγκαλιά και να σου έρχεται η ξινηλα, να σηκώνεται και να μυρίζει ο αέρας που αφήνει πίσω του και τα σκεπάσματα.....κακακια;;;
    Υπάρχουν κάποια πράγματα που με βάση το χαρακτήρα και τα βιώματα που φέρνουμε μας ενοχλάν σε τέτοιο βαθμό που δύνανται να καθορίζουν πια ολόκληρο το είναι μιας διαπροσωπικής σχέσης εκεί που αν δεν υπήρχε αυτό το κάτι οι σχέσεις μας μπορεί να ήταν άριστες. Πχ να μιλάει ο άλλος πολύ δυνατά, να μένει στο δίπλα διαμέρισμα και να βάζει δυνατά τη μουσική, να βρωμάει όπως στο προκείμενο. Άμα αυτό το κάτι δεν το ανέχεσαι, καποια στιγμή θα το δείξεις κι έπειτα δεν ξέρεις πως θα εξελιχθούν οι σχέσεις. Καλό είναι να του το επιβάλεις με τρόπο, με αυτοπεποίθηση.Με τον καιρό όταν δεν τρέχει κάτι άλλο μεταξύ σας κι αν είναι καλοπροαίρετος κατά τα λοιπά, δεν αποκλείεται να το υιοθετήσει. Αν δεν το δεχτεί ούτε συ μπορείς να ανεχτείς τότε αν η αναισθησία δεν βοηθάει σαν λύση... τη συνέχεια της πρότασης την τελειώνεις εσύ.
    γιάννης

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Κι όμως, δεν προτείνω να καθόμαστε να κάνουμε τους αστυνόμους Σαλβαδόρ. Τις περισσότερες φορές δεν δίνω σημασία. Τώρα έτσι μου βγήκε και το έγραψα όπως αισθάνθηκα εκείνη τη στιγμή. Κακώς. Αναφορές κάνω κι ότι καταλαβαίνει η διαχείριση ας κάνει. Ως εκεί.
    Ότι ανεβαίνει κατεβαίνει και το αντίστροφο. Κάποια στιγμή και το φόρουμ θα έρθει η ώρα να πάρει τα πάνω του και να ασχοληθεί και κάποιος διαχειριστής όπως πρέπει, εκτός κι αν πιάσει τόσο πάτο πια που δεν μπαίνει άνθρωπος και το κλείσουν κι ησυχάσουν.

    Προσωπικά απλούστατα δεν μπαίνω τόσο συχνά όσο έμπαινα εδώ και γράφω όπου και όποτε μου έρθει ανάλογα τη διάθεση. Δεν εξαρτάται η ζωή μου από το φόρουμ και δεν νομίζω ότι εξαρτάται και η ζωή κανενός από ένα φόρουμ. Καμια φορά παθιάζεσαι με ένα θέμα ή μία συζήτηση, αλλά ισχυρές λέξεις όπως γράφεις πιο κάτω "σε μισούν" ή "δέχτηκα επίθεση" ή να δώσω τόσο πολύ βάση και να "τσαντιστώ" πέρα από στιγμιαία δεν το κάνω. Για κάποιους ανθρώπους είναι μία μεγάλη διέξοδος, αλλά θα βρουν άλλες και αν δεν βρουν, δεν νομίζω ότι μπορεί να αναλάβει ένα μέλος ή δυο την ευθύνη για ένα φόρουμ που δεν είναι καν δικό του.
    δεν φταιει σε τπτ ο διαχειριστης.
    οταν καποιος μπαινει απο διαφορα μεσα (κινητο α, κινητοβ, σπιτι, δουλεια, κλπ) ειναι αδυνατον να φανει οτι προκειται για τον ιδιο μαλακα...
    τωρα αν θα εχει παρακμη το φορουμ, αυτο ειναι ενα αλλο θεμα, που δεν εχει μεγαλη σχεση με το τρολ, νομιζω. παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν τρολ..
    προσωπικα, οποτε μου ερθει το λεω, οποτε μου ερθει απαντω σαν να ειναι αληθινο θεμα, οποτε μου ερθει, ειρωνευομαι...
    στα υπολοιπα συμφωνω..

  12. #57
    Άρα το θέμα είναι από τρολ?
    γιάννης

  13. #58

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Κι όμως, δεν προτείνω να καθόμαστε να κάνουμε τους αστυνόμους Σαλβαδόρ. Τις περισσότερες φορές δεν δίνω σημασία. Τώρα έτσι μου βγήκε και το έγραψα όπως αισθάνθηκα εκείνη τη στιγμή. Κακώς. Αναφορές κάνω κι ότι καταλαβαίνει η διαχείριση ας κάνει. Ως εκεί.
    Ότι ανεβαίνει κατεβαίνει και το αντίστροφο. Κάποια στιγμή και το φόρουμ θα έρθει η ώρα να πάρει τα πάνω του και να ασχοληθεί και κάποιος διαχειριστής όπως πρέπει, εκτός κι αν πιάσει τόσο πάτο πια που δεν μπαίνει άνθρωπος και το κλείσουν κι ησυχάσουν.

    Προσωπικά απλούστατα δεν μπαίνω τόσο συχνά όσο έμπαινα εδώ και γράφω όπου και όποτε μου έρθει ανάλογα τη διάθεση. Δεν εξαρτάται η ζωή μου από το φόρουμ και δεν νομίζω ότι εξαρτάται και η ζωή κανενός από ένα φόρουμ. Καμια φορά παθιάζεσαι με ένα θέμα ή μία συζήτηση, αλλά ισχυρές λέξεις όπως γράφεις πιο κάτω "σε μισούν" ή "δέχτηκα επίθεση" ή να δώσω τόσο πολύ βάση και να "τσαντιστώ" πέρα από στιγμιαία δεν το κάνω. Για κάποιους ανθρώπους είναι μία μεγάλη διέξοδος, αλλά θα βρουν άλλες και αν δεν βρουν, δεν νομίζω ότι μπορεί να αναλάβει ένα μέλος ή δυο την ευθύνη για ένα φόρουμ που δεν είναι καν δικό του.
    Αυτό το --κάνουμε τους αστυνόμους – (με πιθανόν υποτιμητική χροιά ) δεν το καταλαβαίνω.
    Έχω μια αλλεργία στο ψέμα και όπου το αντιλαμβάνομαι , συνήθως το εκφράζω.
    Δεν το κάνω μόνο εδώ , αλλά και στην κανονική μου ζωή.
    Μου κάνει εντύπωση που το έχεις για αρνητικό
    Επίσης πάρα πολλοί εδώ μέσα ( και συ αρκετά πολλές φορές) δεν αντιλαμβάνονται που βρίσκεται το ψέμα και μου αρέσει να τους επιστώ την προσοχή.
    Που καταντησαμε , να σου λέει κάποιος --Πρόσεχε εδώ - και να σου προσάπτουν δεκάδες χαρακτηρισμούς.


    Όταν βλέπω κάποιον και είναι καλός σε κάποιους τομείς, προσπαθώ να πάρω στοιχεία από αυτόν, χωρίς να μειώσω την αξία της οποιαδήποτε προσφοράς του και δεν παίρνω ένα συγκεκαλυμμένο υπεροπτικό ύφος για να του δείξω ότι δεν είναι και τόσο σημαντικό αυτό που κάνει.

    Εσύ τώρα παρουσιάζεις τον εαυτό σου σαν γκουρού και ότι δεν σε πειράζει να σου λέει κάποιος ψέματα, ότι τα ξεχνάς όλα αμέσως και σαν να είσαι λίγο πριν την φώτιση.
    Μακάρι να σου συμβαίνουν όλα αυτά, αλλά θα ήθελα να σε δω σε συνθήκες πίεσης και απρόβλεπτων γεγονότων.

    Στην έξω ζωή σου όταν αντιλαμβάνεσαι ότι κάποιος σου λέει ψέματα, παίρνεις την ίδια στάση;
    Εκεί είσαι υπεράνω (όπως εδώ ) ή το εκφράζεις;



    Επειτα μου βάζεις σαν κατηγορία ότι κάποιες φορές παθιαζομαι
    Είναι κακό όταν πιστεύω ότι έχω δίκιο ,να στηρίζω την άποψη μου με μεγαλύτερη ένταση από αυτήν που εσύ θεωρείς κανονική;
    Ποιος ορίζει το σημείο που είναι φυσιολογικό και από πού και έπειτα ξεφεύγει κάποιος από τα ιδεατά δικά σου όρια;

    Επειτα μου λες ότι χρησιμοποιώ ισχυρές εκφράσεις όπως -Καποιοι με μισουν—
    Επαναλαμβάνω ότι έγραψα κάποιοι και όχι στο σύνολο
    Με συν χωρείς αλλά σου είναι άγνωστες λέξεις η ζήλεια και ο φθόνος;
    Αν στην έξω ζωή υπάρχει σε ένα βαθμό, εδώ μέσα υπάρχει επί δέκα.

    Επειτα μου λες σαν αρνητικό την φράση μου –Ότι δέχτηκα επιθεση—
    Αυτό το πράγμα μου συμβαίνει κατά κόρον.
    Τι να εξηγήσω ; Συνεχείς επιθέσεις μέχρι να βρούνε τρωτό μου σημείο.

    Αυτά τα ολίγα για να στηρίξω τις απόψεις μου.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γκουρού δεν είμαι, απλά σου γράφω πως βλέπω τα πράγματα. Αν θεωρείς ότι έχει ίδια βαρύτητα το φόρουμ με το εκεί έξω στη ζωή μου ή ακόμα και με όλες οι καταστάσεις στη ζωή μου τι να σου πω. Όσο κι αν σου κάνει εντύπωση, όταν κάτι το θεωρώ ελάσσον δεν κάθομαι να χαλάσω τη ζαχαρένια μου, δεν μου αρέσει να μου λέει κάποιος ψέματα, αλλά ναι, πολλές φορές δεν το εκφράζω αφού με ρωτάς. Αφήνω και κάτι να πέσει κάτω αν είναι να χαλάσω τον χρόνο μου και την ψυχολογία μου για βλακείες.

    Παίρνεις μία αντίδραση της στιγμής που έγραψα εδώ και θεωρείς ότι επειδή εκείνη τη στιγμή φάνηκε εκνευρισμός, αγανάκτηση, απογοήτευση, όπως θες πες το, μου χάλασε η μέρα και κάθομαι και αναλύω ότι να, η "Σούλα" σε ένα φόρουμ είναι τρολ και δεν θα κοιμηθώ το βράδυ. Με τη δική μου λογική, αυτή τη στιγμή κάνεις την τρίχα τριχιά. Το πως το βλέπω στο είπα και πιο πάνω. Αν εσύ αισθάνεσαι ότι σου θίγεται η τιμή κι ότι σε δουλεύουν και πρέπει να βγούμε στα άρματα, εμπρός στον αγώνα, σεβαστό. Δεν το γράφω ειρωνικά. Όμως μου φαίνονται υπερβολικά όλα αυτά.

    Ας συμφωνήσουμε ότι έχουμε άλλη οπτική.

  15. #60
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Γκουρού δεν είμαι, απλά σου γράφω πως βλέπω τα πράγματα. Αν θεωρείς ότι έχει ίδια βαρύτητα το φόρουμ με το εκεί έξω στη ζωή μου ή ακόμα και με όλες οι καταστάσεις στη ζωή μου τι να σου πω. Όσο κι αν σου κάνει εντύπωση, όταν κάτι το θεωρώ ελάσσον δεν κάθομαι να χαλάσω τη ζαχαρένια μου, δεν μου αρέσει να μου λέει κάποιος ψέματα, αλλά ναι, πολλές φορές δεν το εκφράζω αφού με ρωτάς. Αφήνω και κάτι να πέσει κάτω αν είναι να χαλάσω τον χρόνο μου και την ψυχολογία μου για βλακείες.

    Παίρνεις μία αντίδραση της στιγμής που έγραψα εδώ και θεωρείς ότι επειδή εκείνη τη στιγμή φάνηκε εκνευρισμός, αγανάκτηση, απογοήτευση, όπως θες πες το, μου χάλασε η μέρα και κάθομαι και αναλύω ότι να, η "Σούλα" σε ένα φόρουμ είναι τρολ και δεν θα κοιμηθώ το βράδυ. Με τη δική μου λογική, αυτή τη στιγμή κάνεις την τρίχα τριχιά. Το πως το βλέπω στο είπα και πιο πάνω. Αν εσύ αισθάνεσαι ότι σου θίγεται η τιμή κι ότι σε δουλεύουν και πρέπει να βγούμε στα άρματα, εμπρός στον αγώνα, σεβαστό. Δεν το γράφω ειρωνικά. Όμως μου φαίνονται υπερβολικά όλα αυτά.

    Ας συμφωνήσουμε ότι έχουμε άλλη οπτική.
    Γιατί νομίζεις ότι εγώ χαλάω την ζαχαρένια μου εδώ μέσα;

    Έχω πολύ ξεκούραστο ύπνο.


    Παρόλο που ( σχεδόν) ποτέ δεν προκαλώ πρώτος την αντιπαράθεση ,δεν έχω κανένα πρόβλημα στην αντιπαράθεση ( με επιχειρήματα βέβαια).

    Η μάχη σε κάνει δυνατότερο και βλέπεις που είναι τα αδύνατα σημεία σου και σου δίνει κίνητρο να βελτιωθείς.

    Στα βιβλία σου λένε να καλωσορίζεις ην μάχη και αν δεν έχεις εχθρούς, φρόντισε να τους δημιουργησεις.
    Έτσι δεν έχω πρόβλημα να αντιπαρατεθώ με τον οποιοδήποτε και λόγω της ενασχόλησης μου και με αυτόν τον τομέα, αν κάποιος μου επιτεθεί άδικα, μπορώ εύκολα να τον βάλω στην θέση του.

    Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί κανείς τόσο μεγάλη διάκριση, μεταξύ του ψηφιακού κόσμου με τον κανονικό.
    Οι ίδιοι άνθρωποι δεν κυκλοφορούν και έξω;
    Κάποιος που γράφει εδώ , δεν έχει περίπου παρόμοια συμπεριφορά και έξω;
    Εσύ δηλαδή εδώ είσαι cool και έξω είσαι bitch ; ( ή ότι άλλο θες)
    Απλώς εδώ μέσα βλέπεις πιο εύκολα την υποκρισια ,που έξω θα σου έπαιρνε λίγο περισσότερο χρόνο.

    Επειδή όντως έχουμε άλλη οπτική, ας το αφήσουμε εδώ.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
    By fragile in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 13-06-2014, 17:15
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-01-2011, 16:21
  3. βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
    By ferro in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 39
    Last Post: 05-07-2009, 01:09
  4. Δυσμορφοφοβια!βοηθεια!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!!
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 283
    Last Post: 02-07-2009, 00:41
  5. Βοηθεια...δεν αντεχω αλλο!!
    By mauros_vuthos_f in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 119
    Last Post: 25-02-2007, 11:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •