Βοήθεια δεν αντέχω άλλο την βρωμιά του άντρα μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    9

    Βοήθεια δεν αντέχω άλλο την βρωμιά του άντρα μου

    Βρίσκομαι σε απελπισία. Δεν ξέρω πώς να το χειριστώ και τι άλλο να κάνω.
    Εν συντομία το θέμα μου.
    Είμαι παντρεμένη εδώ και σχεδόν 4 χρόνια, εδώ και 2 χρόνια σχεδόν, που πιστεύω ότι και πριν ήταν έτσι, ο άντρας μου αδιαφορεί παντελώς για την σωματική του υγιεινή. Δεν το είχα καταλάβει πριν γιατί σαν οδηγός φορτηγού έλειπε όλη την εβδομάδα και ερχόταν σπίτι τα σ/κ. Από τότε που άλλαξε δουλειά και είναι σπίτι η κατάσταση είναι ανυπόφορη. Κυκλοφορεί στο σπίτι μόνο με το μποξεράκι, και μπάνιο μια φορά την εβδομάδα και αν. Σαν υπέρβαρος ιδρώνει υπερβολικά, δεν δείχνει όμως να ενοχλείτε. Σηκώνεται από τον καναπέ και μυρίζει.....Το χειρότερο από όλα είναι ότι θέλει να κάνουμε και έρωτα και εγώ πλέον άρχισα δυστυχώς να τον σιχαίνομαι. Του έχω αναφέρει επανειλημμένα ότι αυτή η κατάσταση δεν μπορεί να συνεχιστεί έτσι όμως δεν δείχνει να συγκινείται. Το περασμένο Νοέμβρη είχαμε φτάσει πριν το χωρισμό γι'αυτό το λόγο. Δραματική η στάση του, απείλησε ότι θα σκοτωθεί και αποφάσισα να το ξαναπροσπαθησουμε αφού συζητήσαμε για όλα και συμφώνησε να αλλάξει. Όλη η αλλαγή κράτησε με το ζόρι και πάλι 3 μήνες.
    Πλέον ούτε στο ίδιο κρεβάτι κοιμωμαστε, αυτός καναπέ, από επιλογή του, ότι τον παίρνει και καλά ο ύπνος μπροστά στην τηλεόραση.
    Δεν αντέχω άλλο, έχω σκεφτεί απλά να εξαφανιστω γιατί απλά δεν θα με αφήσει να φύγω, αρχίζει και με κατηγορεί ότι υπάρχει άλλος και γενικά ένας ψυχολογικός πόλεμος. Είναι και τον δύο μας δεύτερος γάμος, αλλά πραγματικά και σε σχέσεις που είχα, πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Σούλα View Post
    Το περασμένο Νοέμβρη είχαμε φτάσει πριν το χωρισμό γι'αυτό το λόγο. .
    νομιζω οτι και εσυ δεν εισαι και πολυ καλα.

    τελος παντων το προβλημα δεν ειναι η βρωμα του συζυγου αλλα η ελλειψη επικοινωνιας σας

  3. #3
    kopela93
    Guest
    Πω ρε φίλη λυπάμαι. Δεν ξέρω τι να πω. Να γελάσω ή να κλάψω;
    Μήπως να μπαίνετε μαζί για ντουζ, το σκέφτηκες σαν λύση;
    Μήπως έτσι πειστεί;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    9
    Δε θα χωρουσαμε, νομίζω και θα τον πείραζε απ' ότι τον ξέρω

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    9
    Όχι δεν είμαι καθόλου καλά, μα όταν του μιλάω γι' αυτό λέει ότι θέλω να τον προσβάλλω και δεν λέει τίποτα, η απόλυτη σιωπή

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Εγω αλλου εντοπιζω το προβλημα. Ο αντρας σου ειναι χειριστικος. Σε απειλει οτι θα αυτοκτονησει για να.μη φυγεις αλλα δεν κανει καμια προαπαθεια να αλλαξει γιατι αδιαφορει για σενα και δεν θελει να χασει τη βολη του.
    Σε καθε περιπτωση, αν αποφασισεις να φυγεις, μην του το πεις! Πιστευεις πως μπορει να γινει επικινδυνος ως προς εσενα; Γιατι αναφερεις ψυχολογικο πολεμο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλησπέρα Σουλα. Το ότι ένας άνθρωπος παντρεύεται δεν σημαίνει αυτόματα ότι επαναπαύεται και αρχίζει να παραμελεί τον εαυτό του. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Προσωπικά θεωρώ ότι η σωστή υγιεινή είναι το παν σε έναν άνθρωπο, πολλω δε μάλλον όταν αυτός ο άνθρωπος είναι ο άνθρωπος σου και μοιράζεστε μαζί την καθημερινότητα σας. Θα συμφωνήσω με την Olivia οτι είναι χειριστικος και δεν βλέπω ότι είναι διαθετιμενος να αλλάξει μια κακη συνήθεια. Δεν του ζητάς να αλλάξει ως προσωπικότητα αλλά να αρχίσει να πλένεται πιο συχνά!!!Τοσο απλό και όμως το κάνει τοσο δύσκολο. Γενικά, αν εξαιρέσεις αυτό το πρόβλημα, πώς σου συμπεριφέρεται;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Μήπως να μπαίνετε μαζί για ντουζ, το σκέφτηκες σαν λύση;
    αυτα γινονται μονο στις πορνοταινιες

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αυτα γινονται μονο στις πορνοταινιες
    Εγώ έκανα μπάνιο με τον σύντροφό μου το θεωρώ πολύ όμορφο...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγώ έκανα μπάνιο με τον σύντροφό μου το θεωρώ πολύ όμορφο...
    ε, αυτο λεω, εαν υπηρχε καμερα θα το λεγαμε και πορνοταινια!!

  11. #11
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ε, αυτο λεω, εαν υπηρχε καμερα θα το λεγαμε και πορνοταινια!!
    Δεν υπάρχει κάμερα, αυτό που είπα εγώ ακούστηκε πιο νορμάλ

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Εγω αλλου εντοπιζω το προβλημα. Ο αντρας σου ειναι χειριστικος. Σε απειλει οτι θα αυτοκτονησει για να.μη φυγεις αλλα δεν κανει καμια προαπαθεια να αλλαξει γιατι αδιαφορει για σενα και δεν θελει να χασει τη βολη του.
    Σε καθε περιπτωση, αν αποφασισεις να φυγεις, μην του το πεις! Πιστευεις πως μπορει να γινει επικινδυνος ως προς εσενα; Γιατι αναφερεις ψυχολογικο πολεμο.
    Με ψυχολογικό πόλεμο εννοώ τις κατηγορίες που μου ρίχνει μόλις του αναφέρω ότι δεν αντέχω άλλο, δε νομίζω να γίνει επικίνδυνος απλά θα μου ρίξει όλη την ευθύνη.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Καλησπέρα Σουλα. Το ότι ένας άνθρωπος παντρεύεται δεν σημαίνει αυτόματα ότι επαναπαύεται και αρχίζει να παραμελεί τον εαυτό του. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Προσωπικά θεωρώ ότι η σωστή υγιεινή είναι το παν σε έναν άνθρωπο, πολλω δε μάλλον όταν αυτός ο άνθρωπος είναι ο άνθρωπος σου και μοιράζεστε μαζί την καθημερινότητα σας. Θα συμφωνήσω με την Olivia οτι είναι χειριστικος και δεν βλέπω ότι είναι διαθετιμενος να αλλάξει μια κακη συνήθεια. Δεν του ζητάς να αλλάξει ως προσωπικότητα αλλά να αρχίσει να πλένεται πιο συχνά!!!Τοσο απλό και όμως το κάνει τοσο δύσκολο. Γενικά, αν εξαιρέσεις αυτό το πρόβλημα, πώς σου συμπεριφέρεται;
    Του έχω πει και εγώ ότι είναι χειριστικός αλλά εξαγριώνεται, κατά τ' αλλά ζηλεύει υπερβολικά, είναι πολύ κτητικός. Βέβαια συνεννοούμαστε απίστευτα, πιστεύω ότι θα μπορούσε να είναι ο καλύτερος μου φίλος, αλλά σαν σύντροφος πλέον.... δύσκολο

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δεν υπάρχει κάμερα, αυτό που είπα εγώ ακούστηκε πιο νορμάλ
    Το θέμα είναι ότι πλέον βαριέται να κουνηθεί, εκτός το ότι δε θα χωρουσαμε μαζί στη ντουζιέρα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Εαν ο συζυγος σου πειθοταν κι εκανε μπανιο, θα 'ταν μετα ολα καλα για σενα;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
    By fragile in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 13-06-2014, 16:15
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-01-2011, 15:21
  3. βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
    By ferro in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 39
    Last Post: 05-07-2009, 00:09
  4. Δυσμορφοφοβια!βοηθεια!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!!
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 283
    Last Post: 01-07-2009, 23:41
  5. Βοηθεια...δεν αντεχω αλλο!!
    By mauros_vuthos_f in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 119
    Last Post: 25-02-2007, 10:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •