COVID 1H ΜΕΡΑ ΔΙΑΚΟΠΩΝ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489

    COVID 1H ΜΕΡΑ ΔΙΑΚΟΠΩΝ

    Έχω τρελαθεί χθές το πρωί φτάσαμε στο νησί απ το απόγευμα δεν ένιωθα καλά πονάει λαιμός αυτιά κόκαλα και ρίγη.Δέν έχω κάνει το εμβόλιο είμαι κ πολύ αδύνατη δεν είναι να αρρωσταίνω,είμαι με το συζυγό μου ούτε αυτός δεν νιώθει καλά δεν ξέρω τι να κάνω να γυρίσουμε αθήνα η να μείνουμε αγχώνομαι πως θα εξελιχτεί η κατάσταση κ τι θα τρώμε που θα θέλουμε ένα ζεστό.Είχα τις φοβίες μην πάθω κάτι από τα ψυχοσωματικά κ έγινε αυτό δεν μπορώ να το διαχειριστώ φοβάμαι πολύ.
    Last edited by Medussa; 22-08-2022 at 11:08.

  2. #2
    Καλημέρα, κανατε rapid test;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Κάναμε σελφ τέστ και με το που το είδα θετικό μούσκεψα ολόκληρη και έκανα εμετό νιώθω ανασφάλεια εδώ δεν ξέρω αν πρέπει να γυρίσουμε η νακάτσουμε απ την άλλη δεν έχω δύναμη να σηκωθώ να φύγω πονάνε τα κοκαλά μου κ έχω πυρετό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλημέρα Medussa και περαστικά σου. Έχεις κάποιον δικό σου παθολόγο για να καλέσεις και να σε κατευθύνει ως προς τι να κάνεις;; Θα έλεγα να μην μετακινηθείτε και να μείνετε στο μέρος που είστε, γιατί όπως λες είσαι και αδύναμη. Μπορείς να μιλήσεις και με το ξενοδοχείο που είστε να σας ανεβάζουν φαγητό ή να σας προτείνουν από που μπορείτε να παραγγέλνετε. Μην φοβάσαι, αρκετός κόσμος έχει διαγωστεί στις διακοπές. Υπομονή!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Κάνω κακές σκέψεις φοβάμαι πολύ νιώθω ανασφάλεια εδώ, το μυαλό μου πλάθει χίλιες δύο εκδοχές την ώρα που με έπιασε εμετός σκέφτηκα το παιδί που ήταν στην παραλία του ήρθε εμετός και παίθανε και είχε covid.Δεν έχω όρεξη να φάω κ δεν με παίρνει γιατί είμαι πολύ αδύνατη.Εχω κ αρρωστοφοβία και μου είναι δύσκολο όλο αυτό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Κάνω κακές σκέψεις φοβάμαι πολύ νιώθω ανασφάλεια εδώ, το μυαλό μου πλάθει χίλιες δύο εκδοχές την ώρα που με έπιασε εμετός σκέφτηκα το παιδί που ήταν στην παραλία του ήρθε εμετός και παίθανε και είχε covid.Δεν έχω όρεξη να φάω κ δεν με παίρνει γιατί είμαι πολύ αδύνατη.Εχω κ αρρωστοφοβία και μου είναι δύσκολο όλο αυτό.
    Κορίτσι μου γλυκο μη σκέφτεσαι αρνητικά. Το παιδί που λες ήταν μεμονωμένο περιστατικό. Μίλα με τον γιατρό σου, λογικά θα σου δώσει βιταμίνες. Ο κοβιντ πλέον δεν είναι όπως ήταν στην αρχή. Μην ανησυχείς. Κι εγώ το πέρασα τον Μάιο κι εγώ με αρρωστοφοβια επίσης. Να τρως καλά, να ενυδατωνεσαι, ξεκούραση και βιταμίνες. Μην ανησυχείς. Είστε σε νησί ή πόλη?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Στην άνδρο,φοβήθηκα που έκανα εμετό.
    Last edited by Medussa; 22-08-2022 at 14:41.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Το πιο πιθανό είναι να έκανες εμετό από τον φόβο σου. Μην ανησυχείς. Πώς είσαι? Τι συμπτώματα έχεις?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Πονάνε τα κόκαλα μου κεφάλι λαιμός και αυτιά και από πυρετό 37.9 το ανώτερο ήπια depon τώρα είναι μέχρι 37.3 κ νιώθω αδυναμία.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Πονάνε τα κόκαλα μου κεφάλι λαιμός και αυτιά και από πυρετό 37.9 το ανώτερο ήπια depon τώρα είναι μέχρι 37.3 κ νιώθω αδυναμία.
    Κάνε υπομονή μια δυο μέρες και θα περάσει. Μη σκέφτεσαι κάτι αρνητικο. Σαν ίωση είναι. Ο σύζυγος τα ίδια?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Σε καλύτερη κατάσταση ίσως επειδή έχει κάνει εμβόλιο,τώρα τρώω λιγο ρύζι με το ζόρι δεν έχω όρεξη και το στομάχι μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Μην φοβασαι κοριτσι μου.δεν ειναι τιποτα.μια δυο μερες θα ταλαιπωρηθεις λιγο και μετα ολα καλα.κι εγω φοβομουν μην κολλησω και κολλησα και ολα καλα.διωξε τον φοβο γιατι θα τα κανεις ολα χειροτερα χωρις λογο.σου ευχομαι περαστικα και σε σενα και στον συζυγο σου.ο κορονοιος τωρα δεν ειναι τιποτα..μην φοβασαι.στο λεω εγω που φοβαμαι μεχρι και την σκια μου

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Σε καλύτερη κατάσταση ίσως επειδή έχει κάνει εμβόλιο,τώρα τρώω λιγο ρύζι με το ζόρι δεν έχω όρεξη και το στομάχι μου.
    Δεν έχει να κάνει με το εμβόλιο. Είναι αναλόγως τον οργανισμό. Φάε να συνέλθεις.. κάνε υπομονή 1-2 μέρες

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Σας ευχαριστώ που μου δίνεται κουράγιο ελπίζω να πάνε όλα καλά!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Σας ευχαριστώ που μου δίνεται κουράγιο ελπίζω να πάνε όλα καλά!
    Καλημέρα, πώς είστε?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. κάθε μέρα.. όλη μέρα σφίξιμο στο κεφάλι...!
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 14-01-2019, 08:22
  2. φόβος διακοπών
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-2013, 19:18
  3. πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-06-2013, 21:41
  4. Replies: 21
    Last Post: 01-09-2011, 16:22
  5. Κάθε μέρα νέα αρχη...κάθε μέρα τζίφος!μήπως τελικά για κάποιους δεν υπάρχει ελπίδα?
    By MeroPony in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 32
    Last Post: 24-08-2010, 15:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •