Πολλά νεύρα - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 256
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Να με αλλάξω σε σχέση με τι; Σε σχέση με το να μην έχει η μαμά μου ψυχική ασθένεια με το στίγμα της οποίας ζω όλη μου τη ζωη; Σε σχέση με το ποσό κοινωνονικοπαθεις είναι οι άνθρωποι στον τόπο που ζω; (ρατσιστές,τοπικιστες, φιλοχρηματοι, δολοφόνοι ζωων)Να αλλάξω σε σχέση με το ότι συγγενείς με τους οποίους μεγάλωσα έκλεψαν την οικογενειακή περιουσια; Να αλλάξω σε σχέση με τους ανθρώπους που αντί να συζητάνε επιτίθενται; Γιατι να μην αλλαξουν αυτοι; Γιατι να μην σταματησουν να ειναι τοσο απιστευτα κολλημενοι σε νομους της ζούγκλας; Γιατί θεωρεις οτι οι ανθρωποι δεν μπορουν να επιφερουν θετικη αλλαγη; Η ζωή μου έγινε πολύ καλύτερη όταν αυτοί που έβαλαν τις φόλες τιμωρήθηκαν. Οχι μόνο έγινε καλύτερη βασικά, αλλά θεραπευτηκαν και οι κρίσεις πανικού μου και εσωσα τοσα ζωα. Στην τέλεια ζωή δεν πιστεύω. Αν θεωρείς ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με τη ζωή μου επειδή ασκώ κριτική στους άλλους ή παραπονιέμαι προφανώς δεν έχεις καταλάβει τον χαρακτήρα μου. Είμαι ευχαριστημένος και ευγνώμων που ζω καταρχάς, δεν περιμένω να μου χαριστει τίποτα και δεν θεωρώ δεδομένο τίποτα, ούτε αυτα που θεωρούν όλοι οι άνθρωποι δεδομένα. Δεν πιστεύω στην ευτυχία,δεν πιστεύω στην τέλεια ζωή, πιστεύω πως η ζωή είναι γεμάτη δυσκολίες, αυτό δεν με εμποδίζει να περνάω καλά. Δεν ειμαι της σχολης Μοντεχριστο, ακομα τουλαχιστον, αλλα της Αμελι Πουλέν, ξαναλέω.

    Συμπερασματικα: η ζωή μου όταν ξεκουμπιστει από εδώ το τσογλανι θα γίνει σίγουρα καλύτερη. Το να κερδίσω σε λογοτεχνικους διαγωνισμούς που οδηγούν σε έκδοση εννοείται ότι είναι κάτι που επιδιώκω ξανά (το έχω κάνει δύο φορές) αφού συνεισφέρουν στον στόχο μου να καθιερωθω στη λογοτεχνία. Το να μπω στο πρότζεκτ που κάνω αίτηση τώρα επίσης θα είναι μια πολύ ωραία εμπειρία σε άλλη χώρα σχετικά με λογοτεχνία.

    Οχι, δεν σκοπεύω να προσαρμοστω σε τέτοιες συμπεριφορές. Δεν είμαι, ακομα, κάποιος γεροπαραξενος που τα βάζει χωρίς λόγο με τους αλλους: στην υποκρισία, τη βία και ο,τι άλλο θεωρούν κάποιοι πως είναι το μότο τους σε αυτή τη ζωή, όχι δεν πρόκειται να προσαρμοστω.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Θεωρεισ οτι οι αλλοι ειναι μαλακεσ κ μονο εσυ ο σωστοσ κι αυτο σ δινει το δικαιωμα να τα βαζεισ μαζι τουσ γτ δεν τουσ λυπασαι που γεννηθηκαν βλακεσ κ μονο εσυ εξυπνοσ ποσεσ πιθανοτητεσ εχει να συμβει αυτο να σε προικισει ο θεοσ με ολα τα καλα και τουσ αλλουσ να τουσ κανει βλακεσ δηλαδη ποιοσ εισαι ρε φιλε δωσε κ σε μασ λιγο μυαλο

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Να με αλλάξω σε σχέση με τι; Σε σχέση με το να μην έχει η μαμά μου ψυχική ασθένεια με το στίγμα της οποίας ζω όλη μου τη ζωη; Σε σχέση με το ποσό κοινωνονικοπαθεις είναι οι άνθρωποι στον τόπο που ζω; (ρατσιστές,τοπικιστες, φιλοχρηματοι, δολοφόνοι ζωων)Να αλλάξω σε σχέση με το ότι συγγενείς με τους οποίους μεγάλωσα έκλεψαν την οικογενειακή περιουσια; Να αλλάξω σε σχέση με τους ανθρώπους που αντί να συζητάνε επιτίθενται; Γιατι να μην αλλαξουν αυτοι; Γιατι να μην σταματησουν να ειναι τοσο απιστευτα κολλημενοι σε νομους της ζούγκλας; Γιατί θεωρεις οτι οι ανθρωποι δεν μπορουν να επιφερουν θετικη αλλαγη; Η ζωή μου έγινε πολύ καλύτερη όταν αυτοί που έβαλαν τις φόλες τιμωρήθηκαν. Οχι μόνο έγινε καλύτερη βασικά, αλλά θεραπευτηκαν και οι κρίσεις πανικού μου και εσωσα τοσα ζωα. Στην τέλεια ζωή δεν πιστεύω. Αν θεωρείς ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με τη ζωή μου επειδή ασκώ κριτική στους άλλους ή παραπονιέμαι προφανώς δεν έχεις καταλάβει τον χαρακτήρα μου. Είμαι ευχαριστημένος και ευγνώμων που ζω καταρχάς, δεν περιμένω να μου χαριστει τίποτα και δεν θεωρώ δεδομένο τίποτα, ούτε αυτα που θεωρούν όλοι οι άνθρωποι δεδομένα. Δεν πιστεύω στην ευτυχία,δεν πιστεύω στην τέλεια ζωή, πιστεύω πως η ζωή είναι γεμάτη δυσκολίες, αυτό δεν με εμποδίζει να περνάω καλά. Δεν ειμαι της σχολης Μοντεχριστο, ακομα τουλαχιστον, αλλα της Αμελι Πουλέν, ξαναλέω.

    Συμπερασματικα: η ζωή μου όταν ξεκουμπιστει από εδώ το τσογλανι θα γίνει σίγουρα καλύτερη. Το να κερδίσω σε λογοτεχνικους διαγωνισμούς που οδηγούν σε έκδοση εννοείται ότι είναι κάτι που επιδιώκω ξανά (το έχω κάνει δύο φορές) αφού συνεισφέρουν στον στόχο μου να καθιερωθω στη λογοτεχνία. Το να μπω στο πρότζεκτ που κάνω αίτηση τώρα επίσης θα είναι μια πολύ ωραία εμπειρία σε άλλη χώρα σχετικά με λογοτεχνία.

    Οχι, δεν σκοπεύω να προσαρμοστω σε τέτοιες συμπεριφορές. Δεν είμαι, ακομα, κάποιος γεροπαραξενος που τα βάζει χωρίς λόγο με τους αλλους: στην υποκρισία, τη βία και ο,τι άλλο θεωρούν κάποιοι πως είναι το μότο τους σε αυτή τη ζωή, όχι δεν πρόκειται να προσαρμοστω.
    ειναι απλο: γιατι αυτοι που λες, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να αλλαξουν.
    για να αλλαξει καποιος, πρεπει και να το θελει.
    στο μεταξυ, εσυ ασχολεισαι 24/7 με ανθρωπους που απαξιωνεις, αντι να εχεις γυρω σου ανθρωπους που εκτιμας.
    και μαντεψε, υπαρχουν τετοιοι. το θεμα ειναι γιατι δενε χεις σχεσεις μαζι τους, αλλα καθεσαι και παραφυλας τον αλβανο με τον προγναθισμο και ολο του το σοι....

    οχι, δεν "ασκεις κριτικη" σε αυτους. ασχολεισαι εμμονικα 24/7 και ΑΝΑΛΩΝΕΣΑΙ σε θεματα και ανθρωπους που δν γουσταρεις και δεν σε γουσταρουν.
    εκπεμπεις και ελκεις τοξικοτητα σε τεραστιες ποσοτητες. δηλητηριαζεσαι μεσα σε αυτην και αρρωσταινεις.

    πας απο το ασπρο στο μαυρο.
    μεταξυ της "τελειας ζωης" και αυτου που ζεις εσυ , απ οσα μας περιγραφεις τουλαχιστον, μεσολαβει το ΧΑΟΣ.
    ναι, μπορει να μην ζεις την τελεια ζωη, ωστοσο να μπορεις να κοιμηθεις σνα ανθρωπος, χωρις να εμφανιζεις τα 1500 ψυχοσωματικα, οχι μονο λογω της ψυχικης σου επιβαρυνσης στο παρελθον , αλλα και λογω ολων αυτων των δραστηριοτητων και των εμμονων με τετοιους τυπους..

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Aντικειμενικα, πώς μπορώ να μην ασχολούμαι, εμμέσως φυσικά, να μην έχω σκέψεις για το περιστατικό, αφού:

    1. Είναι πολύ προσφατο και ξύπνησε την διαταραχή του PTSD που είχα ξεπερασει
    2. Τους βλέπω καθημερινά.
    3. Εξακολουθεί, η αδερφή του τουλάχιστον, να μου φέρεται απαξιωτικα;

    Αν μόλις κλείσει η σεζόν και σε περίπτωση που το τσογλανι δεν επιχειρήσει δολιοφθορες ή δεν δηλητηριάσει τις γάτες ή δεν επιχειρήσει να με σκοτώσει αν τελικά προχωρήσει η μήνυση ή δεν προσεγγίσει τον πατερα μου για να δουλέψει του χρόνου και γενικά ΑΝ δεν με ενοχλήσει με οποιοδήποτε τρόπο, ασχολούμαι και πάλι μαζί του,τότε ναι, θα είναι εμμονή. Το να αποκαλείτε όμως εμμονή τη διαδικασία περισυλλογής στοιχείων απο ένα άτομο που έπεσε θύμα βίας δεν το βρίσκω σωστό, ακομα κι αν δεν αφορούσε εμένα. Ή ακόμα και την οργή μου, που ναι, δυστυχώς είναι μέρος του μετατραυματικου στρες.

    Όπως δεν ασχολούμαι πια με τους γείτονες γιατί θεωρώ ότι έκλεισε εκείνη η ιστορία, μου έχει περάσει ο θυμός και τιμωρήθηκαν και νομικά (ακόμα προκαλούν βεβαια κάποιες φορές μερικοί μάρτυρες τους αλλά οχι εκτός ορίων όπως στο ζενίθ της υποθεσης), έτσι δεν θα ασχολούμαι και με αυτον όταν η υπόθεση κλείσει και όταν 1. Βγει από τη ζωή μου 2. Τιμωρηθεί για την πράξη του νομικά 3. Λάβει ηθικό μάθημα (αυτό προαιρετικά)

    Για μένα βεβαια η λέξη εμμονικος δεν έχει αρνητική χροιά. Είμαι εμμονικος με την αδικία, το θράσος, την υποκρισία και πολλά ακόμα. Το ότι καταλήγουν να είναι τοξικά για μένα εντέλει ισχύει, αλλά η εναλλακτική να τα αγνοώ δεν με ικανοποιεί συνειδησιακα.
    Επίσης θεωρώ ότι μέρος αυτού που αποκαλείτε εμμονή είναι λόγω του ΙΔΨ. Έτσι είμαι, δεν μπορώ να αλλάξω τον εγκέφαλό μου, έτσι λειτουργει.

    Και συνηθως με απασχολεί κάτι εντονα οταν δεν ισχύει. Δηλαδή αν ήταν όντως ωραίος, δεν θα σχολίαζα τόσο την έπαρση του. Αλλά αυτή η τσιρκοειδης συμπεριφορά με ενοχλεί. Ειδικά εφόσον τα σχόλια αυτά συνεχίζουν.
    Δεν είναι πάντως ότι το σκέφτομαι 24/7. Είμαι καταρχας πολύ κουρασμένος το τελευταιο διάστημα για να το κάνω. Αλλά έχω σκέψεις εννοείται.


    Το να αλλάξω περιβάλλον και κύκλο το προσπαθώ, μέσα από το μεταπτυχιακό που μάλλον με πήραν και μέσα από αυτό το πρότζεκτ που περιλαμβάνει και ταξίδι σε άλλη χώρα. Αλλα προς το παρόν υπολείπονται χοντρικά δυο μήνες εδώ μέσα.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    ....

    Για μένα βεβαια η λέξη εμμονικος δεν έχει αρνητική χροιά. Είμαι εμμονικος με την αδικία, το θράσος, την υποκρισία και πολλά ακόμα. Το ότι καταλήγουν να είναι τοξικά για μένα εντέλει ισχύει, αλλά η εναλλακτική να τα αγνοώ δεν με ικανοποιεί συνειδησιακα.
    Επίσης θεωρώ ότι μέρος αυτού που αποκαλείτε εμμονή είναι λόγω του ΙΔΨ. Έτσι είμαι, δεν μπορώ να αλλάξω τον εγκέφαλό μου, έτσι λειτουργει.

    Και συνηθως με απασχολεί κάτι εντονα οταν δεν ισχύει. Δηλαδή αν ήταν όντως ωραίος, δεν θα σχολίαζα τόσο την έπαρση του. Αλλά αυτή η τσιρκοειδης συμπεριφορά με ενοχλεί. Ειδικά εφόσον τα σχόλια αυτά συνεχίζουν.
    Δεν είναι πάντως ότι το σκέφτομαι 24/7. Είμαι καταρχας πολύ κουρασμένος το τελευταιο διάστημα για να το κάνω. Αλλά έχω σκέψεις εννοείται.


    Το να αλλάξω περιβάλλον και κύκλο το προσπαθώ, μέσα από το μεταπτυχιακό που μάλλον με πήραν και μέσα από αυτό το πρότζεκτ που περιλαμβάνει και ταξίδι σε άλλη χώρα. Αλλα προς το παρόν υπολείπονται χοντρικά δυο μήνες εδώ μέσα.
    νατο παλι το ασπρο# μαυρο στο σκεπτικο σου.
    το να μην ασχολεισαι εμμονικα, δεν συνεπαγεται να το αγνοεις! αυτο, ειτε δεν το αντιλαμβανεσαι, ειτε το λες χειριστικα απλα, για να δικαιολογησεις το πως κινεισαι.
    υπαρχει η διαχειριση κρισεων και καταστασεων και μαλιστα πριν φτασουν στα ακρα οπου συνηθως φτανουν στην ζωη σου.
    πανω στην ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ λοιπον πρεπει να εστιασεις και να δουλεψεις κατα την γνωμη μου, διαδικασια που σχεδον αγνοεις. φτανεις σε ακραιες συγκρουσεις και μετα ψαχνεσαι νομικα κλπ...

    απ ο,τι βλεπω στο μονο που συμφωνουμε ειναι οτι ολα αυτα ειναι τοξικα για σενα.
    δεν συμφωνουμε ομως στο οτι δεν φταις εσυ, αλλα φταινε παντα οι αλλοι.
    πρεπει να μαθεις να διαχειριζεσαι τ ις κακοτοπιες πριν φτασουν στα ακρα. αλλα αυτο, προυποθετει αρκετες δεξιοτητες που δεν φαινεται να διαθετεις.

    εαν το να ειναι κανεις εμμονικος δεν ειναι αρνητικο κατα την γνωμη σου, τοτε ισως και το να πασχει δεν εχει κατι επιβαρυντικο κατα την γνωμη σου, διοτι απ οτι δειχνουν τα πραγματα στην ζωη σου, το ενα σχετιζεται με το αλλο. δεν ειναι ανεξαρτητα..

    βλεπω ακομα, οτι βασανιζεσαι και απο πραγματα στα οποια εχεις απολυτο αδικο.
    π.χ. δεν θα κρινεις εσυ αν ειναι ωραιος ο τυπος. εαν εχει γυναικες που τους αρεσει σε εμφανιση, τοτε για αυτες ειναι ωραιος και καλα κανει και επαιρεται, εφοσον βλεπει τον θαυμασμο τους.
    εκτος αυτου ομως δεν σε αφορα αν ειναι ωραιος η οχι. δεν στην επεσε γκομενικα και ειναι πολυ μικροψυχο να λες για καποιον οτι ειναι ασχημος επειδη εκεινος νοιωθει καλα με την εμφανιση του.
    και για σενα τα ιδια λενε καποιοι.

  6. #156
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    43
    Σε κάποιο άλλο θέμα σου, είχα σχολιάσει πως μου θυμίζεις τον ήρωα από το "Υπόγειο" του Ντοστογιέφσκι. Ακόμα μου δίνεις αυτή την αίσθηση, αλλά τώρα θα το "ρίξω" λίγο το επίπεδο, καθώς η όλη φάση μου θυμίζει τον Κατακουζηνό στο Κωνσταντίνου και Ελένης.

    Ο πνευματικά ανώτερος καθηγητής, με την οικονομική άνεση, ανέχεται όλη την αμορφωσια της αξεστης Βλαχάκη, με πρόσχημα το ότι δεν κάνει πίσω από το σπίτι των προγόνων του. Η Βλαχάκη δεν έχει την επιλογή να φύγει και να πληρώσει ενοίκιο αλλού, εκείνος όμως την έχει αλλά δεν φεύγει. Κι όχι μόνο δεν φεύγει, αλλά προτιμά να ξοδεύει τη ζωή του συναναστρεφομενος το άξεστο παρεάκι της. Αλήθεια, γιατί δεν έχει έναν κύκλο του επιπέδου του; Σε κάθε επεισόδιο μιλάει για εκείνη όπως μιλάς εσύ για τον τραμπούκο: υποβαθμίζει τις γνώσεις της ενώ τονίζει την δική του ιδιότητα ως επίκουρος καθηγητής, χλευάζει τις καθημερινές της συνήθειες, υποβαθμίζει την εξωτερική της εμφάνιση, θεωρεί ανάξιες τις ερωτικές της κατακτήσεις, μειώνει τους φίλους και τους συγγενείς της. Στα λόγια υποφέρει εξαιτίας της, στην πράξη δεν κάνει τίποτα για να απομακρυνθεί από κοντά της. Και καθώς η ιστορία ξεδιπλώνεται, βλέπουμε ότι κατά βάθος όχι μόνο ζει μέσα από την "ημιονα" μια ζωή που μάλλον ενδόμυχα θα ήθελε να δοκιμάσει, αλλά η γυναίκα αυτή γίνεται εμμονικα το αντικείμενο του ερωτικού πόθου του.

    Νομίζω πως μια ανάλογη σχέση παίζεται με τον άνθρωπο αυτό κι εσένα. Λατρεύεις να τον μισείς, ίσως επειδή μισείς το ότι τον λατρεύεις ενδόμυχα. Ξέρω ότι θα ενοχληθείς υπερβολικά με αυτό που θα σου γράψω, πραγματικά όμως η αίσθηση που μου μένει από όλη την ιστορία και τις άπειρες συγκρίσεις που κάνεις μεταξύ σας σε όλα τα επίπεδα, μου δείχνει το εξής: ότι ένα κομμάτι του εαυτού σου θα ήθελες να είναι ο τραμπούκος. Θα ήθελες να έχεις το άγριο άξεστο παρουσιαστικό (ίσως τότε σε αντιμετώπιζαν αλλιώς), θα ήθελες να έχεις την ηλικία του, θα ήθελες να έχεις τη θετική αντιμετώπιση που έχει εκείνος από τον πατέρα και τη μητριά σου. Θα ήθελες ίσως να έχεις τη δύναμη να εκφράσεις το θυμό σου με σπρωξίματα, κι όχι παρακαλώντας στις δημόσιες υπηρεσίες να βρεθεί το χαμένο μέιλ σου. Θα ήθελες να έχεις μεγαλύτερη άνεση με τους πελάτες και να αλληλεπιδρας πιο αυθόρμητα μαζί τους. Θα ήθελες πιθανότατα να καβαλας κι εσύ μια μηχανή χωρίς να σκέφτεσαι και να αναλύεις τα πάντα, χωρίς να σε νοιάζει για τους παλμούς σου και τη διαστολικη πίεση.
    Όσο περισσότερο ασχολείσαι μαζί του, τόσο πιο κοντά έρχεσαι σε όλα αυτά. Όσο πιο κατινος γίνεσαι, τόσο πιο πολύ του μοιάζεις, κι όσο πιο πολύ του μοιάζεις τόσο μεγαλύτερη ευχαρίστηση γεννιέται μέσα σου...

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νατο παλι το ασπρο# μαυρο στο σκεπτικο σου.
    το να μην ασχολεισαι εμμονικα, δεν συνεπαγεται να το αγνοεις! αυτο, ειτε δεν το αντιλαμβανεσαι, ειτε το λες χειριστικα απλα, για να δικαιολογησεις το πως κινεισαι.
    υπαρχει η διαχειριση κρισεων και καταστασεων και μαλιστα πριν φτασουν στα ακρα οπου συνηθως φτανουν στην ζωη σου.
    πανω στην ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ λοιπον πρεπει να εστιασεις και να δουλεψεις κατα την γνωμη μου, διαδικασια που σχεδον αγνοεις. φτανεις σε ακραιες συγκρουσεις και μετα ψαχνεσαι νομικα κλπ...

    απ ο,τι βλεπω στο μονο που συμφωνουμε ειναι οτι ολα αυτα ειναι τοξικα για σενα.
    δεν συμφωνουμε ομως στο οτι δεν φταις εσυ, αλλα φταινε παντα οι αλλοι.
    πρεπει να μαθεις να διαχειριζεσαι τ ις κακοτοπιες πριν φτασουν στα ακρα. αλλα αυτο, προυποθετει αρκετες δεξιοτητες που δεν φαινεται να διαθετεις.

    εαν το να ειναι κανεις εμμονικος δεν ειναι αρνητικο κατα την γνωμη σου, τοτε ισως και το να πασχει δεν εχει κατι επιβαρυντικο κατα την γνωμη σου, διοτι απ οτι δειχνουν τα πραγματα στην ζωη σου, το ενα σχετιζεται με το αλλο. δεν ειναι ανεξαρτητα..

    βλεπω ακομα, οτι βασανιζεσαι και απο πραγματα στα οποια εχεις απολυτο αδικο.
    π.χ. δεν θα κρινεις εσυ αν ειναι ωραιος ο τυπος. εαν εχει γυναικες που τους αρεσει σε εμφανιση, τοτε για αυτες ειναι ωραιος και καλα κανει και επαιρεται, εφοσον βλεπει τον θαυμασμο τους.
    εκτος αυτου ομως δεν σε αφορα αν ειναι ωραιος η οχι. δεν στην επεσε γκομενικα και ειναι πολυ μικροψυχο να λες για καποιον οτι ειναι ασχημος επειδη εκεινος νοιωθει καλα με την εμφανιση του.
    και για σενα τα ιδια λενε καποιοι.
    Μα δεν έχει επιτυχία στις γυναικες, τους την πέφτει ,τουλάχιστον εδώ μέσα, πάντα ανεπιτυχώς. Η γκομενα του δεν ξέρω ποια είναι για να την αξιολογήσω εμφανισιακά, αν όμως θεωρεί ότι αυτός ή η αδερφή του έχουν ωραίο πρόσωπο (και αυτή έχει τεράστιο σαγονι) τότε δεν νομίζω να έχει ρίξει κανένα μοντέλο.

    Το ότι λένε τα ίδια για μένα, το ξέρω (δεν ισχύουν βεβαια) αφού αυτός κοροϊδευε το κούρεμα μου. Αρα και αυτά που σας λέω εδώ αντίδραση στη δική του απαξίωση είναι.

    Σε κάθε περίπτωση, δεν είπα πουθενά ότι δεν ευθύνομαι κι εγώ σε κάποιες περιπτώσεις. Αυτή δεν είναι από αυτές μιας και είχα κάθε δικαίωμα να κάνω μια ευγενική παρατήρηση στην αδερφή του και αυτός όχι μόνο με σκυλοβρισε και με μείωσε, αλλά με έσπρωξε κιόλας και απειλησε ότι θα με σκοτώσει. Άρα δεν βλέπω γιατί στη συγκεκριμένη περίπτωση ευθύνομαι εγώ. Δλδ πώς να μην έφτανα στα άκρα τη συγκεκριμένη περιπτωση; Ίσως κάποιος άλλο στη θέση μου να μην προχωρούσε σε μήνυση και να του αρκούσε που ο άλλος το έκοψε. Θα ηταν δηλαδη πιο διαλλακτικος, κατι που εγω δεν είμαι. Ειδικα εφοσον διεσπειρε μια φημη οτι ταχα θα μου ζητησει συγνωμη και δεν μου τη ζητησε ποτε. Το ελεγε μονο για να με αποτρεψουν και καλα οι συγγενείς μου να κανω μηνυση.

    Τα σενάρια που κάνω οτι μπορει να με σκοτωσει μπορεί να φαίνονται υπερβολικά αλλά δεν είναι και εντελώς εκτός πραγματικότητας.


    Εν κατακλείδι, αν θεωρείτε ότι η συμπεριφορά μου μετά το περιστατικό, τύπου να αφήσω το βιβλίο μου,είναι ανωριμη, θλιβερή κλπ, όπως είπα δέχομαι την οπτική αλλά δεν το βρίσκω κακό να γίνω ανωριμος και σε κάθε περίπτωση δεν είναι καν ένα περιστατικό άξιο αναφοράς σε τελική ανάλυση.
    Last edited by Skiouros8; 11-09-2022 at 17:36.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Juanita Asa View Post
    Σε κάποιο άλλο θέμα σου, είχα σχολιάσει πως μου θυμίζεις τον ήρωα από το "Υπόγειο" του Ντοστογιέφσκι. Ακόμα μου δίνεις αυτή την αίσθηση, αλλά τώρα θα το "ρίξω" λίγο το επίπεδο, καθώς η όλη φάση μου θυμίζει τον Κατακουζηνό στο Κωνσταντίνου και Ελένης.

    Ο πνευματικά ανώτερος καθηγητής, με την οικονομική άνεση, ανέχεται όλη την αμορφωσια της αξεστης Βλαχάκη, με πρόσχημα το ότι δεν κάνει πίσω από το σπίτι των προγόνων του. Η Βλαχάκη δεν έχει την επιλογή να φύγει και να πληρώσει ενοίκιο αλλού, εκείνος όμως την έχει αλλά δεν φεύγει. Κι όχι μόνο δεν φεύγει, αλλά προτιμά να ξοδεύει τη ζωή του συναναστρεφομενος το άξεστο παρεάκι της. Αλήθεια, γιατί δεν έχει έναν κύκλο του επιπέδου του; Σε κάθε επεισόδιο μιλάει για εκείνη όπως μιλάς εσύ για τον τραμπούκο: υποβαθμίζει τις γνώσεις της ενώ τονίζει την δική του ιδιότητα ως επίκουρος καθηγητής, χλευάζει τις καθημερινές της συνήθειες, υποβαθμίζει την εξωτερική της εμφάνιση, θεωρεί ανάξιες τις ερωτικές της κατακτήσεις, μειώνει τους φίλους και τους συγγενείς της. Στα λόγια υποφέρει εξαιτίας της, στην πράξη δεν κάνει τίποτα για να απομακρυνθεί από κοντά της. Και καθώς η ιστορία ξεδιπλώνεται, βλέπουμε ότι κατά βάθος όχι μόνο ζει μέσα από την "ημιονα" μια ζωή που μάλλον ενδόμυχα θα ήθελε να δοκιμάσει, αλλά η γυναίκα αυτή γίνεται εμμονικα το αντικείμενο του ερωτικού πόθου του.

    Νομίζω πως μια ανάλογη σχέση παίζεται με τον άνθρωπο αυτό κι εσένα. Λατρεύεις να τον μισείς, ίσως επειδή μισείς το ότι τον λατρεύεις ενδόμυχα. Ξέρω ότι θα ενοχληθείς υπερβολικά με αυτό που θα σου γράψω, πραγματικά όμως η αίσθηση που μου μένει από όλη την ιστορία και τις άπειρες συγκρίσεις που κάνεις μεταξύ σας σε όλα τα επίπεδα, μου δείχνει το εξής: ότι ένα κομμάτι του εαυτού σου θα ήθελες να είναι ο τραμπούκος. Θα ήθελες να έχεις το άγριο άξεστο παρουσιαστικό (ίσως τότε σε αντιμετώπιζαν αλλιώς), θα ήθελες να έχεις την ηλικία του, θα ήθελες να έχεις τη θετική αντιμετώπιση που έχει εκείνος από τον πατέρα και τη μητριά σου. Θα ήθελες ίσως να έχεις τη δύναμη να εκφράσεις το θυμό σου με σπρωξίματα, κι όχι παρακαλώντας στις δημόσιες υπηρεσίες να βρεθεί το χαμένο μέιλ σου. Θα ήθελες να έχεις μεγαλύτερη άνεση με τους πελάτες και να αλληλεπιδρας πιο αυθόρμητα μαζί τους. Θα ήθελες πιθανότατα να καβαλας κι εσύ μια μηχανή χωρίς να σκέφτεσαι και να αναλύεις τα πάντα, χωρίς να σε νοιάζει για τους παλμούς σου και τη διαστολικη πίεση.
    Όσο περισσότερο ασχολείσαι μαζί του, τόσο πιο κοντά έρχεσαι σε όλα αυτά. Όσο πιο κατινος γίνεσαι, τόσο πιο πολύ του μοιάζεις, κι όσο πιο πολύ του μοιάζεις τόσο μεγαλύτερη ευχαρίστηση γεννιέται μέσα σου...
    Ενδιαφέρον σκεπτικό. Ο Κατακουζηνος παντως ειχε δικιο, νομικα. Ειχε καθε λογο να πιστευει οτι εκεινος ως εξ αιματος συγγενης θα ειχε την αυθεντικη διαθήκη.

    Φαινεται να θεωρείτε πως έχω ανάγει τον συγκεκριμένο σε θανάσιμο εχθρό μου. Οχι, δεν είναι τόσο ψηλά στη λίστα μου. Τα ίδια μου λέγετε κι όταν έλεγα ότι ο φίλος της κοπέλας από το φόρουμ είναι καραγκιόζης και άσχημος. Αυτό πιστεύω και μπορώ να το αποδείξω και με αντικειμενικά κριτήρια προσωποσυμμετριας. Δεν θα ήθελα να είμαι σαν αυτόν εμφανισιακά σε καμία περίπτωση. Το μόνο που θα ήθελα από την εμφάνιση του είναι το ύψος του, αλλά και πάλι όχι τόσο ψηλός γιατί δεν βρίσκω ελκυστικούς του πολύ ψηλούς ανθρώπους . Το πρόσωπό του έχει υπολείμματα ακμής εκτός των άλλων, μικρά ματια, γενικά άσχημος. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το πρόσωπό μου. Σε σχέση με τη μηχανή,αντε να το δεχτώ,αν και παλαιότερα που οδηγούσα εγώ βέσπα αυτός είχε προτείνει να του την πουλησω (τότε ήταν πιο μικρός και πιο κοντος) μετά όμως πήρε μηχανή μεγάλου κυβισμού την οποία πούλησε πρόσφατα, όπως είπα. Μου αρέσει να οδηγαω το πατινι μου, παρόλο που πολλοί το κοροιδευουν. Αλλά φέτος θα βγάλω διπλωμα οδήγησης γιατί με πιέζει ο πατέρας μου και μου είπε ότι θα μου τα πληρώσει αυτός άρα θα το βγάλω να πάρω ένα μικρό αμάξι (αν και φοβαμαι)

    Την άνεση με τους πελάτες ίσως να μου άρεσε να την έχω, αν και όχι ακριβώς, γιατί κάποιους από τους παλιούς δεν τους συμπαθώ καν. Με ενοχλεί η άνεση που έχει γιατί συμπεριφερεται σαν να είναι αφεντικό εδώ μέσα. Γενικά ο χώρος που καταλαμβάνει, το ότι είναι σαν κρεμανταλας με μακριά χέρια και πόδια, με ενοχλεί, ναι.
    Άσε που δεν μου αφήνει και τον χώρο να έχω την άνεση νε τους πελάτες αφού όπως είπα πριν τον καυγα με διεκοπτε κατ 'εξακολούθηση όταν έβλεπε να μιλάω με πελάτες (το σκέφτομαι και φουντωνω, τότε δεν είχα καταλάβει γιατι το κάνει, μετά απο ολα αυτα καταλαβα) Παλαιότερα ήμουν πολυ πιο κοινωνικός εδώ μέσα και όπως είπα έκλεινα και το μπαρ. Μετά λόγω του ότι δεν κοιμάμαι πια στο ξενοδοχείο, σταμάτησα να κλείνω εγώ γιατί φεύγω νωρίτερα όταν φεύγει και ο πατέρας μου.

    Οι νεότεροι μου γενικά με ενοχλούν, όχι ακριβώς τους ζηλεύω, απλά εγώ δεν νιώθω ότι θέλω να υπακούω στα ηλικιακά στάνταρ που έχουν οι άνθρωποι και γενικά θεωρώ την ηλικια και τονχρονοαρκετα αμφιλεγόμενο κονσεπτ. Άλλωστε μικροδείχνω ,τις προάλλες ένας πελάτης νομιζε ότι η μεγάλη μου αδερφή που με περνάει 5 χρόνια είναι η μαμά μου.


    Συμπερασματικα: τον θεωρώ εμπόδιο στην καθημερινότητα μου και ελπίζω, αν ζω μεχρι του χρόνου, να έχει εξαφανιστεί από τη ζωή μου και να έχει το μυαλό να καταλάβει ότι από εδώ μέσα τον έδιωξα εγώ. Αυτό μου αρκεί.


    Σε σχέση με το αν ζηλεύω το θράσος του,δεν θα το έλεγα. Γενικά θεωρώ πως αντιδρώ δυναμικά αλλά μέχρι να φτάσουμε στην αντίδραση υπάρχει το διάστημα που ο αντίπαλος με θεωρεί εύκολο θύμα. Εδώ μπαίνει το παρουσιαστικο θύματος, αλλα το να θυσιαζα το πρόσωπό μου για να γίνω πιο άγριος εμφανισιακά δεν νομίζω ότι θα το ήθελα. Η αλήθεια είναι πάντως πως είμαι λίγο διχασμένος ορισμένες φορές. Δηλαδή πολλές φορές θαυμάζω άτομα που είχαν παραβατικη συμπεριφορά (όχι δολοφόνους, συνήθως απατεώνες τύπου Anna Delvey, ή τον τύπο που αποτυπώθηκε στην ταινία Catch me If you can. Και κάποιες φορές, ακομα και πλασματικούς χαρακτήρες όπως τον πρωταγωνιστή του You χωρις βεβαια να σημαινει οτι θα ηθελα να διαπραξω τους φονους. Ολη αυτη η ακραια φιλοσοφια αλα Μοντεχριστο ομως μου ασκει μια γοητεία, κατα βαθος μου αρεσει να ειμαι αποσυναγωγος αλλα παντα με αμφιβολίες, οπως μαλλον εχω κανει ξεκαθαρο ως τωρα, εχω αρκετα αντιφατικες επιθυμίες ορισμενες φορες.) Κάθε αντιηρωας όμως δεν ασκεί ένα βαθμό γοητείας στους θεατες; Εικάζω πως δεν είμαι ο μόνος δλδ που κάποιες φορές θα ήθελε να είναι αυτοί οι ήρωες.
    Φαντασιωθηκα ορισμένες φορές,όπως ανέφερα, ότι τον σκοτώνω,όπως και άλλους εχθρούς μου. Δεν ξερω αν αυτό είναι σημείο κοινωνικοπαθειας ή κάτι που κάνουν όλοι χωρίς να το ομολογούν. Αν μπορούσα να τον δειρω, ίσως το έκανα, αν και δεν είμαι σίγουρος. Θα ήθελα θεωρητικά, αλλά πρακτικά νομίζω ημεγαλυτερη τιμωρια για αυτόν είναι αυτό που τόσο πολύ δεν θέλει: να πληρώσει δικηγορο και να καταδικαστει.

    Σε φαντασιώσεις μου,οπως και να 'χει σχεδον ποτε δεν τον δέρνω. Κανέναν από τους εχθρούς μου. Προτιμώ τον οριστικο τους αφανισμό, δηλαδή τη δολοφονία, κάτι που κατά πάσα πιθανότητα, δεν θα έπραττα προμελετημενα αλλά σε αυτοάμυνα.
    Last edited by Skiouros8; 11-09-2022 at 19:21.

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Λοιπόν το ξέρω ότι θα λέτε ότι είμαι κομπλεξικός κλπ κλπ, μπορεί να έχετε και δικιο αλλά έχω γίνει έξαλλος πάλι.

    1ον Ο τύπος χθες χαμουρευοταν με ένα ανήλικο και έκαναν μπάνιο στην πισίνα σε ώρα που δεν επιτρέπεται. Η κοπέλα είναι 17 χρονων,δεν ξερω καν αν είναι νόμιμο στη χώρα της να έχει σχέσεις με ενήλικο. Και πριν πείτε ότι ζηλεύω, όπως έχω πει μικροδειχνω και μου την πέφτουν συχνά 16χρονα στο φβ τα οποία μπλοκάρω όπως κάθε σωστός ενήλικος, παρόλο που είναι νόμιμο από 15 και άνω. Δεν έχει αξιοπρέπεια αυτός ο άνθρωπος. Και απατάει και την υποτιθέμενη κοπέλα που έχει. Αλλά πιο πολύ από όλα με ενοχλεί η στάση του πατερα μου. Σε εμένα κάνει παρατηρήσεις και παλαιότερα όταν καθόμασταν παρέα με τον άλλο υπάλληλο πάντα έλεγε να μην πίνουμε, να μην συναπτω σχέσεις με πελάτες κλπ κλπ ,τώρα του έδειξα τα αίσχη που έκανε φάτσα φορά στη ρεσεψιόν (σχεδόν ξεβρακωθηκε) και λέει ότι φοβάται να του κάνει παρατήρηση μήπως και φύγει εν μέσω σεζόν.

    Όπως και να έχει δεν αντέχω πλέον, περιμενω πώς και πώς να κλείσουμε να τελειώσει αυτό το τσιρκο και να αρχίσω να ψάχνω προσωπικο γιατί τέτοια εποχή οι αγγελίες που έβαλα δεν έχουν μεγάλη ζήτηση μιας και δουλεύουν όλοι ακόμα.

    2ον Ο πατέρας μου έδωσε έξτρα στην αδερφή του ένα 20ευρω επειδή αυτή συνεννοηθηκε με τη λατζιερα να μην έρθει (να μην έρθει η λατζιερα δλδ και να πλύνει αυτή τα πιατα) Εφόσον ήδη ήταν το ωράριο της και ο καθαρισμός της κουζίνας είναι κάτι που κάνουν και οι καμαριέρες συμφωνημενα, για ποιο λόγο να τις δώσει έξτρα λεφτα; Δεν με πειράζουν τα λεφτά αλλά το πώς τους φέρεται. Τους δίνει αέρα να θεωρούν ότι είναι κάποιοι εδώ μέσα.

    Η μεγάλη μου αδερφή συμφωνεί μαζί μου. Βασικά αυτή μου τα μετέφερε όλα αυτά και εγώ απλώς το τσέκαρα στις κάμερες.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Έχω πήξει αυτό το διάστημα. Το ξενοδοχείο έχει γεμίσει με παλιούς πελάτες τους οποίους εγώ και ο πατέρας μου θεωρούμε ασυμφορους γιατί η αδερφή μου τους κλείνει τα δωμάτια σε χαμηλές τιμές. Οκει, οι περισσότεροι έρχονται 20 χρόνια εδώ, αλλά καταντανε φόρτωμα, να τους κερνάμε, να είμαστε φιλικοί κλπ κλπ.

    Έχει επιστρέψει και ο πελάτης που ήταν εδώ όταν ήρθε η αστυνομία και του έδειξα το βίντεο. Σήμερα έτυχε να ήταν μπροστά όταν είχα μια μικρή διαφωνία με την αδερφή μου. Εγώ γενικα μιλάω κουνώντας τα χέρια μου και ειμαι εντονα εκφραστικός. Επίσης συχνά μιλάω δυνατά λόγω της έλλειψης ακοης μου. Κάποιος εξωτερικός παρατηρητής δλδ που δεν ξερει τη γλωσσα μπορεί να θεωρήσει ότι μαλωνω με κάποιον ενώ απλώς μιλάω για κατι. Και τον πιάνω να με κοιτάει συνέχεια εξεταστικα, με ενοχλεί. Τυπου ότι προσπαθεί να καταλάβει αν εγώ είμαι ο δυστροπος για αυτό με έσπρωξε ο αλλος. Που εμένα αυτό μου φαίνεται ανήθικο, αν ισχύει. Ακομα και να τον είχα βρίσει δεν δικαιολογεί τη χειροδικια. Και ειδε το βιντεο που με σπρωχνει και βαραει τουε τοιχους σαν μανιακος,τι να δικαιολογια να βρεις για αυτο οσο κι αν συμπαθεις καποιον; Που κι όταν του εξήγησα την κατάσταση προσπάθησα να είμαι αντικειμενικος και του είπα ότι ίσως ο τραμπουκος παρεξήγησε το ύφος μου ,ή η αδερφή του κλπ κλπ, δεν τον κατηγόρησα ευθέως. Αλλά τι ανθρωπος πρέπει να είσαι για να θεωρείς ότι δικαιολογείται η χειροδικια; Υποθέσεις κάνω βεβαια, αλλά αυτή την αίσθηση μου δίνει. Και όλοι αυτοί θα μπαστακωθουν μέχρι τέλος του μήνα,είναι πραγματικά αφόρητο. Ο τραμπουκος δε έχει ξεφύγει στο ποσο αξεστος είναι εν ώρα δουλειάς. Απλα μετράω τις μέρες να τελειώσει η σεζόν. 1.5 μήνας χοντρικά.


    Λέω να πιάσω αύριο τον πελάτη και απλα να του πιασω ψιλοκουβεντα. Δεν ξερω, με ενοχλεί το ότι με κοιτάει συνεχεια. Δεν τον έχω όρεξη. Οι υπόλοιποι παλιοι είναι πιο φιλικοί μαζί μου όπως είπα και μου άφηναν και τιπς. Αλλά πιστεύω θα ατονησεο η φιλικότητα όσο περνάνε οι μέρες. Ιδανικά ούτε αυτοί θέλω να ξανάρθουν στο ξενοδοχείο. Όπως είπα είναι πρακτικά ασυμφοροι και απλως κάθονται και μας κουτσομπολευουν. Επίσης αυτός κάθεται και στέλνει στους πάντες αιτήματα φιλίας (οι φωτο προφιλ του παρολα αυτα παιρνουν κάτω από 50 λαικς)
    Αυτό εσάς θα σας αρεσε; Εγώ ακόμα και χρόνια να πήγαινα σε ένα ξενοδοχείο, δεν θα ήθελα να μου στέλνει αίτημα ο κάθε υπαλληλος εκεί μέσα. Έχει τύχει να μείνω αρκετές φορές στο ίδιο ξενοδοχείο για μεγάλα χρονικά διαστήματα όταν ήμουν επί πτυχίο στη Θεσσαλονίκη και έδινα εξεταστική έχοντας αφήσει το σπίτι. Οι υπαλληλο με ηξεραν αλλά θα το θεωρούσα παραπάνω από αδιάκριτο αν μου έστελναν αίτημα χωρίς να έχουμε συζητήσει μεταξύ μας να ανταλλάξουμε σοσιαλ. Και ξέρω ότι αυτός δεν ζητάει την άδεια γιατί τον είχα ακούσει να λέει παλαιότερα ότι ψάχνει τα βαουτσερ και βρίσκει τα ονόματα.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Το χειρότερο απ όλα είναι πως όλοι αυτοί εκεί μέσα καταναλώνουν το οξυγόνο σου και γεμίζουν την ατμόσφαιρα σου με διοξείδιο του άνθρακα! Απορώ πως το ανέχεσαι!

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Το χειρότερο απ όλα είναι πως όλοι αυτοί εκεί μέσα καταναλώνουν το οξυγόνο σου και γεμίζουν την ατμόσφαιρα σου με διοξείδιο του άνθρακα! Απορώ πως το ανέχεσαι!
    Έχεις δίκιο, θα έπρεπε να τους δίνουμε εντελώς τζάμπα τα δωμάτια και επίσης να απαιτώ οι υπάλληλοι να έχουν το απαραίτητο προσόν να σπρώχνουν κόσμο, να ξεβρακωνονται σε κοινή θέα εν ώρα δουλειάς και να θετουν σε κινδυνο το ιδιο το ξενοδοχειο κάνοντας μπανιο σε ωρες που δεν υπαρχει ναυαγωστης και η πισίνα ειναι κλειστη για ολους. Αφού μπαίνεις για να ειρωνευτεις, μην μπαίνεις καθόλου, σεβασου τους κανόνες του φόρουμ.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Δε καταλαβαίνω που ακριβώς διέκρινες την ειρωνεία! Περιτριγυρίζεσαι από τσιγκούνηδες, άτομα που σε κοιτάνε συνέχεια, αμόρφωτους, δυνάμει δολοφόνους, άξεστους, ηλίθιους, ξεβράκωτους, άσχημους με ασύμμετρα πρόσωπα, απαίδευτους, τραμπούκους, ανήθικους, μη έχοντες αυτογνωσία, κτλ... Είναι δυνατόν να μη σκέφτεσαι το οξυγόνο που σου στερούν όλοι αυτοί!!!

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ναι, αυτο ακριβώς γράφω άλλωστε. Δεν θα πω κάτι άλλο και μόνο που εμμέσως δικαιολογείς τη βία, κανεις ενα ανηθικο victim blamming και διακωμωδεις οσα γραφω, όπως άλλωστε έκανες εξαρχής στο θεμα, δείχνει το ποιόν σου. Δεν ξέρω πόσες φορές πρέπει να σου δηλώσω ότι η άποψή σου ούτε με ενδιαφέρει ούτε συνενει με τους κανόνες του φόρουμ εφόσον έχεις εξαρχης ειρωνικό τόνο. Άρα θα κάνω απλά την αναφορά μου και συνέχισε να λες τα ίδια και τα ίδια. Αφού δεν έχεις κουραστεί εσύ να αναλωνεσαι στην εμμονή σου, δεν μου πέφτει λόγος. Αν μπορείς βέβαια άνοιξε ξεχωριστό θέμα και μην σπαμαρεις στο παρόν.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Αντι να σκέφτεσαι από τι περιτριγυριζομαι εγώ στην κατά τα αλλα ιδανική πραγματικότητα που ζούμε, όπου δύο εβδομάδες πριν στην διπλα ταβέρνα από εμάς έγινε δολοφονία, σκέψου για ποιο λόγο αναλωνεσαι για ένα μέλος ενός φόρουμ που δεν γνωρίζεις καν. Εγώ τουλάχιστον αναφέρομαι σε περιστατικά που βιωνω στην καθημερινότητα μου, εσύ θα μπορούσες να γράφεις σεντόνια για ένα άτομο που δεν γνωρίζεις καν από κοντά. Θες να το κάνεις στο προσωπικό σου ημερολόγιο ή σε ξεχωριστό θέμα τηρώντας τους κανόνες του φόρουμ και να μην σπαμαρεις στα δικά μου; Ευχαριστώ

Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 27-04-2019, 20:47
  2. Επιθετικοτητα-Πολλα Νευρα!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2014, 03:58
  3. Πολλα νευρα και αγχος χωρις λογο?
    By chtinick in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2013, 23:29
  4. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 19:18
  5. Πολλά νεύρα!
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-06-2011, 00:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •