Πολλά νεύρα - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Results 256 to 256 of 256
  1. #256
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Το να ονομάζεις δικαιολογίες το ότι εξηγώ ότι λες ανακρίβειες περί κουτσομπολιων και ξεκατινιασματος ενω ΟΥΔΕΠΟΤΕ έγινε κάτι τέτοιο, είναι προσβλητικό. Ουδεποτε ξεκατινιαστηκα, μου επιτέθηκαν, έφερα την αστυνομία, έκανα μήνυση (ασχετα αν δεν εγινε σωστα τελικα, αυτο το εμαθα μετα το περιστατικο) και περα από κάτι ειρωνικες απαντήσεις σε δικές του επιθέσεις, δεν ξαναέκανα τίποτε άλλο. Αν θυμασαι φοβομουν να μαθει οτι εκανα μηνυση γιατι απειλουσε οτι θα με κομματιασει. Την δεύτερη μέρα μόνο όταν με ξανασπρωξε στο εστιατοριο είπα χαμογελώντας "τα λέμε στο δικαστηριο" αλλά αυτός τότε νομιζε ότι λέω ψέματα, ενώ εγώ ήδη είχα στείλει το μειλ της μήνυσης.
    Απο κει και περα, αν δεν μπορείς να διαχωρισεις ανωνυμα σχολια σε ενα φορουμ απο πραγματικα περιστατικα, δεν ειναι δικο μου προβλημα. Επιπλέον, δεν μίλησα σε κανέναν πελάτη, παρεκτος σε αυτόν που μόνος του ρώτησε Ο ΙΔΙΟΣ τι έγινε και εξέφρασε άποψη χωρίς να έχει όλα τα δεδομένα. Κουτσομπολιο θα ηταν να γυριζω και να λεω δεξια και αριστερα για τα γκομενικα του τσογλανιου, οχι να κοινοποιησω το βιωμα μου (που δεν το εκανα ομως, ο ιδιος ο πελατης ρωτησε). Ακόμα ομως και να αποφάσιζα να δημοσιοποιησω το βίντεο ακομα και στο YouTube πχ, ειναι αρκετα προβληματικο να θεωρείς ότι αυτό είναι κουτσομπολιο και όχι άμυνα του θύματος. Αλίμονο αν απαιτούμε να θαβονται οι περιπτώσεις κακοποιησης.

    Και σε κάθε περίπτωση ο αρχικός προβληματισμος μου είναι ο εξης: έκανα αρκετα; Ήταν αρκετο ότι έφερα την αστυνομία; Πρέπει να το συνεχισω νομικά αφού ακόμα δεν νιώθω δικαιωμενος; Δεν νιώθω τη δικαίωση στην υπόθεση που νιώθω με τους γειτονες ,όπως εξήγησα. Για μένα ναι, το να έβγαζα το βίντεο ονλαιν (όχι με όνομα, αλλά φάτσες φαίνονται όπως και να 'χει) θα ήταν ένας βαθμός δικαίωσης, αλλά από την άλλη δεν θέλω να τον φέρω στα ακρα. Θα δω πώς θα νιώθω όταν θα ξεκινήσει η νέα σεζόν και δεν θα δουλεύει σε εμάς. Ίσως τότε να επουλωθει το όλο θέμα.
    Last edited by Skiouros8; 28-12-2022 at 12:06.

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 27-04-2019, 20:47
  2. Επιθετικοτητα-Πολλα Νευρα!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2014, 03:58
  3. Πολλα νευρα και αγχος χωρις λογο?
    By chtinick in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2013, 23:29
  4. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 19:18
  5. Πολλά νεύρα!
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-06-2011, 00:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •