Πολλά νεύρα - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 256
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Μηνυση κανεις μονο εαν υπαρχουν μαρτυρες που μπορουν υποστηριξουν τα λεγομενα σου,και ειναι προθυμοι να καταθεσουν στο δικαστηριο,αλλιως ειναι ο λογος ο δικος σου απεναντι στον δικο του λογο.Απο κει και περα ,σημασια δεν εχει τι σου λενε αλλα ποιοι στο λενε,τι αξιζουν σαν ανθρωποι.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Μάνο, μάλλον έδρασα παρορμητικά γιατί τελικά υπέβαλα μήνυση απευθείας στην εισαγγελία μέσω μειλ. Βεβαια χρειάζεται να πληρώσεις παράβολο αλλιώς αρχειοθετειται άρα θα δω πώς θα το χειριστώ εν καιρώ. Θα καλέσω στην εισαγγελία τη Δευτέρα να δω καταρχας αν έλαβαν το μειλ.

    Είμαι αρκετά καλύτερα τώρα, καποιοι πελατες που είδαν μέρος του σκηνικού χθες μου έδωσαν κάτι μπισκότα.

    Ρενια, ναι έχω αναφέρει ξανά πως με πιάνουν κρίσεις ανασφάλειας και επίσης είμαι ευθικτος όταν με θίγουν σε θέματα οικογένειας. Εδώ εγώ το εξέλαβα ετσι: είστε τα παιδιά του αποτυχημένου γάμου,είστε ένα τίποτα εδώ μέσα. Παρόλο που η μαμά μου έχει ποσοστό στο ξενοδοχείο, ενώ η μητρια μου ότι έχει είναι λόγω του πατέρα μου ως γυναίκα του (εννοώ ότι η μαμά μου είναι μέτοχος ανεξάρτητα της σχέσης της με τον πατερα μου).


    Σε σχέση με το παρελθόν, όχι ποτε δεν μου έχει τύχει να είχαμε υπάλληλο που να πει τέτοιες χοντράδες ή που να δυσανασχετησει γιατί θα του πω να κάνει κάτι που είναι έτσι κι αλλιως μέσα στα καθήκοντά του. Αντιθέτως, παλιά, όταν ήμουν νεότερος, ήμουν συνήθως στο μπαρ και όχι στη ρεσεψιόν, κάναμε παρέα με πελάτες και με υπαλλήλους, πίναμε μέχρι το πρωί κλπ. Μια από τις σχέσεις μου ήταν με Τσέχα που είχε έρθει για σεζόν (ερχόταν για τρία χρονια). Έχει τύχει φυσικά να ξαναμαλωσω με μέλος του προσωπικού αλλά ποτέ έτσι, ποτέ με χειροδικιες και ασχημους χαρακτηρισμούς, πάνω στη δουλειά απλά. Μου φαίνεται πραγματικά εξωπραγματικη η αντίδρασή τους.

  3. #48
    Για να πω την αλήθεια κ εμένα μου φαίνεται ότι έχεις έλλειψη εμπιστοσύνης στον εαυτό σου σκιουρε, οποιος έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του δεν αραδιαζει τα προσόντα του ούτε συγκρίνεται με άλλους..οκ, για το περιβάλλον που είσαι ένα πτυχίο ΑΕΙ κ άριστα Αγγλικά είναι πολλά, για το περιβάλλον που είμαι εγώ ξέρω γω αρκετά είναι από διδακτορικό κ πάνω, οπότε δεν έχουν νόημα οι συγκρίσεις...το θέμα για μένα είναι να καταφέρουμε να συνυπάρχουμε αρμονικά σε γενικές γραμμες με τους ανθρώπους του περιβάλλοντός μας...θα έλεγα ότι το challenge για σένα θα ήταν να αναπτύξεις τις κοινωνικές σου δεξιότητες ώστε να μπορείς να ανταπεξερχεσαι σε ένα περιβάλλον όπου η αλληλεπίδραση με τους γύρω είναι υποχρεωτική...κ επίσης αυτό που όλη μέρα μετράς πιέσεις κ σφυγμούς κλπ μου φαίνεται πολύ υπερβολικό, έως παραλογο

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by σισσυ View Post
    Για να πω την αλήθεια κ εμένα μου φαίνεται ότι έχεις έλλειψη εμπιστοσύνης στον εαυτό σου σκιουρε, οποιος έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του δεν αραδιαζει τα προσόντα του ούτε συγκρίνεται με άλλους..οκ, για το περιβάλλον που είσαι ένα πτυχίο ΑΕΙ κ άριστα Αγγλικά είναι πολλά, για το περιβάλλον που είμαι εγώ ξέρω γω αρκετά είναι από διδακτορικό κ πάνω, οπότε δεν έχουν νόημα οι συγκρίσεις...το θέμα για μένα είναι να καταφέρουμε να συνυπάρχουμε αρμονικά σε γενικές γραμμες με τους ανθρώπους του περιβάλλοντός μας...θα έλεγα ότι το challenge για σένα θα ήταν να αναπτύξεις τις κοινωνικές σου δεξιότητες ώστε να μπορείς να ανταπεξερχεσαι σε ένα περιβάλλον όπου η αλληλεπίδραση με τους γύρω είναι υποχρεωτική...κ επίσης αυτό που όλη μέρα μετράς πιέσεις κ σφυγμούς κλπ μου φαίνεται πολύ υπερβολικό, έως παραλογο
    Μα το θέμα είναι ότι δεν έχω αναφέρει ποτέ σε κανέναν αυτά που λέω εδώ. Δεν έχω πει ποτέ σε κανέναν υπάλληλο ότι είμαι συγγραφέας. Επίσης εννοείται ότι το παρόν βιογραφικό δεν το αναφέρω ως βιογραφικαρα για άλλες θέσεις αλλά σε σύγκριση με αυτόν που με προσέβαλε. Το να έχεις γράψει δύο βιβλία (το ενα υπο εκδοση και εκτος των ανθολογιων που μετεχω) πάντως δεν είναι λίγο. Επίσης το ένα βιβλίο μου αναφέρθηκε σε μεταπτυχιακή μελέτη και γενικά έχω τα φόντα να κάνω και διδακτορικό απλώς ποτέ δεν με ενδιέφερε να αναμασησω γνώση άλλων, με ενδιαφέρει ακριβώς αυτο: να γίνομαι εγώ βιβλιογραφικη αναφορά.

    Έκανα πάντως αίτηση για μεταπτυχιακά φέτος και βλέπουμε.

    Σίγουρα υστερω σε πολλά πράγματα. Σε κάποια είμαι καλός σε άλλα όχι,όπως όλοι. Για μια δουλειά γραφείου πιστεύω έχω ικανοποιητικα προσοντα.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Νομίζω ότι όλο αυτό ξύπνησε μέσα μου μετατραυματικο στρες και τώρα φοβάμαι να κατέβω κάτω που είναι αυτός. Δεν ξερω καταρχας αν θα έχω εγώ τη ψυχραιμία να μην σχολιάσω κάτι. Και για τη μήνυση τελικά αποφάσισα να την προχωρήσω. Μάρτυρες δεν χρειάζομαι γιατί αναφέρω και στη μήνυση ότι όλο το περιστατικό έχει καταγραφεί από το κλειστό κύκλωμα.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Κατέβηκα κατω χαμογελαστος και μου είπε "τι γελάς μωρε" και μετά με έσπρωξε όταν περνούσε από διπλα μου. Όχι δυνατά. Με τον ώμο. Με προκαλεί όταν δεν είναι άλλοι μπροστά.
    Last edited by Skiouros8; 26-08-2022 at 20:31.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Το πρόβλημα ξεκινάει από τον πατέρα μου. Ποιος πατέρας θα τα άκουγε όλα αυτά και δεν θα έκανε τιποτα; Δεν ήθελε καν να δει το βίντεο που με χτύπησε, το μόνο που τον νοιάζει είναι να βγει η σεζόν. Μην σας πω ότι συμφωνεί κιόλας με ότι είπε ο άλλος. Θεωρώ ότι μας θεωρεί βάρος. Απειλεί ότι θα κλείσει το ξενοδοχείο αν συνεχιστεί η ένταση. Αλλά εγώ πώς ακριβώς συνεισφέρω στην ένταση αφού κατέβηκα χαμογελαστος και ο άλλος με έβρισε; Του είπα να το κλείσει. Απειλεί και ο άλλος ότι θα φύγει. Αλλά φυσικά δεν ισχύει. Ούτε με βεντούζες δεν ξεκολλανε από το χρυσωρυχείο.

    Σκέφτομαι να κάνω εγώ ενέργειες να κλείσει. Τύπου καταγγελίες σε σδοε, καταγγελία στην επιτροπή εργασίας, καταγγελία για το πλαστο πιστοποιητικό εμβολιασμού (αν και λέει ότι το τσέκαρε ο πατέρας μου και βγαίνει οκει, αυτός καυχιέται ότι είναι πλαστό)

    Προτιμώ να κλείσει από αυτή την κατάντια.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Το πρόβλημα ξεκινάει από τον πατέρα μου. Ποιος πατέρας θα τα άκουγε όλα αυτά και δεν θα έκανε τιποτα; Δεν ήθελε καν να δει το βίντεο που με χτύπησε, το μόνο που τον νοιάζει είναι να βγει η σεζόν. Μην σας πω ότι συμφωνεί κιόλας με ότι είπε ο άλλος. Θεωρώ ότι μας θεωρεί βάρος. Απειλεί ότι θα κλείσει το ξενοδοχείο αν συνεχιστεί η ένταση. Αλλά εγώ πώς ακριβώς συνεισφέρω στην ένταση αφού κατέβηκα χαμογελαστος και ο άλλος με έβρισε; Του είπα να το κλείσει. Απειλεί και ο άλλος ότι θα φύγει. Αλλά φυσικά δεν ισχύει. Ούτε με βεντούζες δεν ξεκολλανε από το χρυσωρυχείο.

    Σκέφτομαι να κάνω εγώ ενέργειες να κλείσει. Τύπου καταγγελίες σε σδοε, καταγγελία στην επιτροπή εργασίας, καταγγελία για το πλαστο πιστοποιητικό εμβολιασμού (αν και λέει ότι το τσέκαρε ο πατέρας μου και βγαίνει οκει, αυτός καυχιέται ότι είναι πλαστό)

    Προτιμώ να κλείσει από αυτή την κατάντια.
    Φίλε πρέπει σιγά σιγά να φεύγεις από εκεί, ο πατέρας σου μου θυμίζει τους γονείς μου που κι όταν με κορόιδευαν στο σχολείο όχι μόνο δε με στήριζαν, αλλά μου την έλεγαν πολύ άσχημα επειδή έδινα σημασία και επειδή... δεν διάβαζα! Αυτή η στάση τους δεν θα αλλάξει ποτέ αν δεν σπάσεις τον κύκλο. Εγώ θα φύγω εξωτερικό σύντομα, ψάξου κι εσύ γιατί όλο αυτό το κλίμα δεν αντέχεται. Άκου να είσαι γιος του αφεντικού του και να σου κάνει τσαμπουκάδες!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Το πρόβλημα ξεκινάει από τον πατέρα μου. Ποιος πατέρας θα τα άκουγε όλα αυτά και δεν θα έκανε τιποτα; Δεν ήθελε καν να δει το βίντεο που με χτύπησε, το μόνο που τον νοιάζει είναι να βγει η σεζόν. Μην σας πω ότι συμφωνεί κιόλας με ότι είπε ο άλλος. Θεωρώ ότι μας θεωρεί βάρος. Απειλεί ότι θα κλείσει το ξενοδοχείο αν συνεχιστεί η ένταση. Αλλά εγώ πώς ακριβώς συνεισφέρω στην ένταση αφού κατέβηκα χαμογελαστος και ο άλλος με έβρισε; Του είπα να το κλείσει. Απειλεί και ο άλλος ότι θα φύγει. Αλλά φυσικά δεν ισχύει. Ούτε με βεντούζες δεν ξεκολλανε από το χρυσωρυχείο.

    Σκέφτομαι να κάνω εγώ ενέργειες να κλείσει. Τύπου καταγγελίες σε σδοε, καταγγελία στην επιτροπή εργασίας, καταγγελία για το πλαστο πιστοποιητικό εμβολιασμού (αν και λέει ότι το τσέκαρε ο πατέρας μου και βγαίνει οκει, αυτός καυχιέται ότι είναι πλαστό)

    Προτιμώ να κλείσει από αυτή την κατάντια.
    Κι εγω απο αυτα που λες εκει εντοπιζω το προβλημα. Βλεπουν οτι ο πατερας σου δεν δεν σε στηριζει, κι εκ του ασφαλους φερονται οπως φερονται Εαν πιστευαν οτι κινδυνευουν να χασουν τη θεση τους θα ταν αγγελουδια μπροστα σου, κι ας σε εβριζαν απο πισω.
    Γνωμη μου, το προβλημα το χεις κυριως με τον πατερα σου. Εαν αυτος δεν σε σεβεται, πώς θα σε υπολογισουν οι υπαλληλοι σου;
    Μην κανεις παρορμητικες κινησεις.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Δηλαδη τωρα αρχιζω να θυμωνω κι εγω με τους τζαμπα μαγκες. Αυτος ο ιδιος τυπος, αν σε ειχε αναγκη, θα σε εγλειφε μερα νυχτα.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Φίλε πρέπει σιγά σιγά να φεύγεις από εκεί, ο πατέρας σου μου θυμίζει τους γονείς μου που κι όταν με κορόιδευαν στο σχολείο όχι μόνο δε με στήριζαν, αλλά μου την έλεγαν πολύ άσχημα επειδή έδινα σημασία και επειδή... δεν διάβαζα! Αυτή η στάση τους δεν θα αλλάξει ποτέ αν δεν σπάσεις τον κύκλο. Εγώ θα φύγω εξωτερικό σύντομα, ψάξου κι εσύ γιατί όλο αυτό το κλίμα δεν αντέχεται. Άκου να είσαι γιος του αφεντικού του και να σου κάνει τσαμπουκάδες!
    Από ότι φαινεται ναι,είναι η μόνη λύση. Αλλιώς δεν θα αντέξω άλλο.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Κι εγω απο αυτα που λες εκει εντοπιζω το προβλημα. Βλεπουν οτι ο πατερας σου δεν δεν σε στηριζει, κι εκ του ασφαλους φερονται οπως φερονται Εαν πιστευαν οτι κινδυνευουν να χασουν τη θεση τους θα ταν αγγελουδια μπροστα σου, κι ας σε εβριζαν απο πισω.
    Γνωμη μου, το προβλημα το χεις κυριως με τον πατερα σου. Εαν αυτος δεν σε σεβεται, πώς θα σε υπολογισουν οι υπαλληλοι σου;
    Μην κανεις παρορμητικες κινησεις.
    Ναι το ξέρω και του το είπα και σήμερα του πατερα μου. Και είπε ότι δεν έχει όρεξη για κουβέντα. Η κατάσταση κλιμακωνεται ολοένα και πιο πολύ. Αυτος από ότι μου είπε η αδερφή μου είπε ότι σήμερα ενοχλούσα τις καμαριέρες κάτι που φυσικά δεν ισχύει. Τις έψαξα να τους πω για κάτι πετσετες και μετά μίλησα με τη μαμά του ήρεμα,όπως σας είπα. Το να τους πω δηλαδή να βάλουν πετσετες επειδή μου το ζήτησε πελάτης το θεωρούν ενόχληση.
    Έκανα κι εγώ κάτι που δεν έπρεπε ίσως. Τώρα που φευγαμε του είπα καληνύχτα με το όνομά του ειρωνικά και αυτός σηκώθηκε από το τραπέζι που έτρωγε πήγε να μου ορμησει και τον σταμάτησε η αδερφή μου. Έχει ξεφύγει η κατάσταση.

    Επίσης είπε στην αδερφή μου ότι οι αστυνομικοί χθες του έλεγαν ότι είμαι τρελός. Σε μένα οι αστυνομικοί έλεγαν ότι φαίνεται κακοποιο στοιχείο άρα δεν ξερω τι να πιστέψω. Μάλλον αυτός τους είπε ότι είμαι τρελός και τα μεταφέρει αλλιώς.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ναι το ξέρω και του το είπα και σήμερα του πατερα μου. Και είπε ότι δεν έχει όρεξη για κουβέντα. Η κατάσταση κλιμακωνεται ολοένα και πιο πολύ. Αυτος από ότι μου είπε η αδερφή μου είπε ότι σήμερα ενοχλούσα τις καμαριέρες κάτι που φυσικά δεν ισχύει. Τις έψαξα να τους πω για κάτι πετσετες και μετά μίλησα με τη μαμά του ήρεμα,όπως σας είπα. Το να τους πω δηλαδή να βάλουν πετσετες επειδή μου το ζήτησε πελάτης το θεωρούν ενόχληση.
    Έκανα κι εγώ κάτι που δεν έπρεπε ίσως. Τώρα που φευγαμε του είπα καληνύχτα με το όνομά του ειρωνικά και αυτός σηκώθηκε από το τραπέζι που έτρωγε πήγε να μου ορμησει και τον σταμάτησε η αδερφή μου. Έχει ξεφύγει η κατάσταση.

    Επίσης είπε στην αδερφή μου ότι οι αστυνομικοί χθες του έλεγαν ότι είμαι τρελός. Σε μένα οι αστυνομικοί έλεγαν ότι φαίνεται κακοποιο στοιχείο άρα δεν ξερω τι να πιστέψω. Μάλλον αυτός τους είπε ότι είμαι τρελός και τα μεταφέρει αλλιώς.
    Πρεπει να λυσεις το θεμα με τον πατερα σου. Να παρει σαφη θεση υπερ σου και να τους κοψει τον αερα. Αν.δεν το κανει, πρεπει να βρεις τις εναλλακτικες σου.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Παιδιά μου είπε η αδερφή μου ότι αυτός είπε ότι αν του έκανα μήνυση και του έρθει χαρτί θα μπει μέσα στο σπίτι μου και θα με σκοτώσει. Για να τα λέει αυτά στην ίδια μου την αδερφή καταλαβαίνετε τι θα γίνει αν με πετύχει έξω μόνο μου. Πήρα πάλι και την αστυνομία και μου είπε ο άνθρωπος λέει στο λέω οφ δε ρεκορντ σήκω φύγε από κει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Και να φύγω έχω ήδη κάνει τη μήνυση

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Παιδιά μου είπε η αδερφή μου ότι αυτός είπε ότι αν του έκανα μήνυση και του έρθει χαρτί θα μπει μέσα στο σπίτι μου και θα με σκοτώσει. Για να τα λέει αυτά στην ίδια μου την αδερφή καταλαβαίνετε τι θα γίνει αν με πετύχει έξω μόνο μου. Πήρα πάλι και την αστυνομία και μου είπε ο άνθρωπος λέει στο λέω οφ δε ρεκορντ σήκω φύγε από κει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Και να φύγω έχω ήδη κάνει τη μήνυση
    Μη φοβάσαι, άλλο να το λέει κι άλλο να το κάνει. Δεν είναι τόσο απλό να ρισκάρεις μια ζωή στη φυλακή για να σκοτώσεις κάποιον που απλά δεν τα πάτε καλά στη δουλειά. Αν ήταν έτσι, όλοι θα σκότωναν τους εργοδότες τους που τους καταπιέζουν. Δεν είμαι 100% σίγουρος βέβαια, αλλά οι πιθανότητες είναι να προσπαθεί να σε φοβίσει να μην κάνεις τη μήνυση και, όταν έρθει το χαρτί, να σου κάνει καμιά σκηνή, κάποιο τσαμπουκά και μέχρι εκεί. Πολλοί είναι μάγκες στα λόγια και δάγκες όταν έρθει η ώρα της πράξης.

Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 27-04-2019, 19:47
  2. Επιθετικοτητα-Πολλα Νευρα!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2014, 02:58
  3. Πολλα νευρα και αγχος χωρις λογο?
    By chtinick in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2013, 22:29
  4. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 18:18
  5. Πολλά νεύρα!
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-2011, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •