Πολλά νεύρα - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 256
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Δεν είμαι καθόλου υπέρ σου, αλλά το να σε κάνουν να φοβάσαι για τη ζωή σου, παραπάει.
    Σιγά μη σε σκοτώσει. Προσπαθούν να σε φοβίσουν για να αποσύρεις τη μήνυση.
    Πες στην αδερφή σου να καταθέσει αυτά που της είπε, να δούμε αν θα το κάνει. Μάλλον σε δουλεύει και αυτή.
    Άσχετα με το τι θα κάνεις με την μήνυση κτλ. πάρε ότι υλικό υπάρχει στις κάμερες σε usb.
    Και να μη φύγεις μόνος σου, το πιθανότερο είναι να σε διώξει ο πατέρας σου αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση. Και θα έχει και δίκιο.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Εγώ τον θεωρώ ικανό να το κάνει. Τόσα ακούγονται. Έχω ήδη πάρει το υλικό από τις κάμερες. Οχι όλο, πρέπει να μεταφέρω και όσα έγιναν σήμερα. Εχω δείξει το βίντεο και σε αρκετούς παλιούς πελάτες που συνήθως του έδιναν τιπ και τον συμπαθούσαν και έχουν σοκαριστεί όλοι από τη συμπεριφορά.
    Η αδερφή μου δεν με δουλεύει, του απάντησε ότι αν το εννοεί αυτό θα τον καταγγείλει η ίδια αλλά αυτός της είπε ότι δεν φοβάται τις αστυνομίες. Ο αστυνομικός μου είπε ξεκάθαρα ότι θεωρει οτι κινδυνευω. Τον ρώτησα και για οσα ισχυριζεται αυτος οτι ειπαν για μενα και μου ειπε οτι φυσικα του εχουν κανει ισχυρη σύσταση και δεν ισχύουν αυτα που λεει αλλα οτι πρεπει να φυγει ή αυτος ή εγω αμεσα. Έχω μιλήσει να μένω σε έναν φίλο μου για κάποιο διάστημα. Βεβαια έχω τη μαμά μου σπίτι μου,δεν ξερω τι θα γίνει.
    Ο πατέρας μου θα έχει δίκιο να διωξει εμένα γιατί; Τι προκάλεσα εγώ από όλα αυτά; Ο πατέρας μου δεν πρόκειται να με διώξει αλλά δεν πρόκειται να διώξει ούτε αυτόν.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εγώ τον θεωρώ ικανό να το κάνει. Τόσα ακούγονται. Έχω ήδη πάρει το υλικό από τις κάμερες. Οχι όλο, πρέπει να μεταφέρω και όσα έγιναν σήμερα. Εχω δείξει το βίντεο και σε αρκετούς παλιούς πελάτες που συνήθως του έδιναν τιπ και τον συμπαθούσαν και έχουν σοκαριστεί όλοι από τη συμπεριφορά.
    Η αδερφή μου δεν με δουλεύει, του απάντησε ότι αν το εννοεί αυτό θα τον καταγγείλει η ίδια αλλά αυτός της είπε ότι δεν φοβάται τις αστυνομίες. Ο αστυνομικός μου είπε ξεκάθαρα ότι θεωρει οτι κινδυνευω. Έχω μιλήσει να μένω σε έναν φίλο μου για κάποιο διάστημα. Βεβαια έχω τη μαμά μου σπίτι μου,δεν ξερω τι θα γίνει.
    Ο πατέρας μου θα έχει δίκιο να διωξει εμένα γιατί; Τι προκάλεσα εγώ από όλα αυτά; Ο πατέρας μου δεν πρόκειται να με διώξει αλλά δεν πρόκειται να διώξει ούτε αυτόν.
    Λες αυτό:
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Σκέφτομαι να κάνω εγώ ενέργειες να κλείσει. Τύπου καταγγελίες σε σδοε, καταγγελία στην επιτροπή εργασίας, καταγγελία για το πλαστο πιστοποιητικό εμβολιασμού (αν και λέει ότι το τσέκαρε ο πατέρας μου και βγαίνει οκει, αυτός καυχιέται ότι είναι πλαστό)
    Αν σκεφτόταν κάτι αντίστοιχο ο γιός σου δεν θα τον έδιωχνες? ή νομίζεις πως ο πατέρας σου δεν καταλαβαίνει πως σκέφτεσαι έτσι?
    Το να δείχνεις βίντεο σε πελάτες, δεν κάνει κακό στο ξενοδοχείο? Γενικά η συμπεριφορά σου δεν κάνει κακό στο ξενοδοχείο?

    Αν συμπεριφέρεσαι έτσι όπου και να πας θα έχεις προβλήματα και θα τσακώνεσαι. Αλλά όταν τα κάνεις αλλού αυτά, θα σε διώξουν με ευκολία.
    Για χ λόγους στην παρούσα κατάσταση, δεν σε διώχνουν ακόμα. Αλλά πόσο νομίζεις πως θα κρατήσει αυτό?
    Μπορείς να προσπαθήσεις να εξομαλύνεις την κατάσταση αν το θέλεις αποσύροντας τη μήνυση με την προϋπόθεση πως θα σου ζητήσει συγνώμη.
    Αλλά όχι με το καθεστώς απειλής. Στη φάση που σε απειλεί είναι λάθος να κάνεις πίσω.

    Τι σχέση έχει το αν σε δουλεύει η αδερφή σου με την απάντηση που καλα του έδωσε? Στις κάμερες δεν υπάρχει αυτή η συζήτηση?
    Επειδή αυτός είπε πως δεν φοβάται τις αστυνομίες, θα κάθεσαι να απειλούν την ζωή σου?
    Ο αστυνομικός σου είπε πως κινδυνεύεις, αλλά δεν σου είπε τι να κάνεις για αυτό?
    Αν όντως της είπε κάτι τέτοιο, πρέπει να το καταθέσει και να βγάλεις ασφαλιστικά μέτρα. (αν και εγώ συνεχίζω να πιστεύω πως σε δουλεύουν)
    Και αν μείνεις στον φίλο σου τι θα αλλάξει? Για πόσο θα το κάνεις αυτό? Καταλαβαίνω πως έχεις πανικοβληθεί, αλλά αυτά που σκέφτεσαι δεν είναι λύσεις.
    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις κάμερες στο σπίτι σου.

    Στη θέση σου, θα ζήταγα συγνώμη απο τον πατέρα μου και θα του έλεγα να βρει κάποιον να με αντικαταστήσει.
    Και σε εσένα κάνει κακό που είσαι εκεί, και στους υπόλοιπους.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Με κάθε ειλικρίνεια, περιγράφεις περιστατικά εντελώς τραγελαφικά. Για ένα περιστατικό μεταξύ μιας κοπέλας και εσένα, έχει μπλεχτεί ο αδερφός της, η μάνα της, ο πατέρας σου, η μία αδερφή, η άλλη αδερφή και τώρα πας και μπλέκεις και τους πελάτες, παλιούς ή νέους. Τους πελάτες!!! Όπως είχες πει ότι θεωρείς ότι κάποια άλλη πελάτισσα ήταν ειρωνική και σε κοιτούσε αφ υψηλού και έκανες ολόκληρα σενάρια εκδίκησης ή θεωρούσες ότι έπαιρνες το αίμα σου πίσω με το να μη χαιρετάς ή ξέρω κι εγώ τι!
    Λες συχνά για τα προσόντα σου κι ότι έχεις δυνατότητες να βρεις δουλειά με αυτά κτλ, αλλά αν δεν έχεις κοινωνικές δεξιότητες ή δεν μπορείς να βάζεις τα πράγματα στις διαστάσεις που τα βάζουν οι περισσότεροι ή να ελέγξεις τις αντιδράσεις σου και δημιουργούνται θέματα συνεχώς και δεν την παλεύεις ο ίδιος ή δεν την παλεύουν οι άλλοι μαζί σου, τότε τι; Σε πολλές δουλειές ή καταστάσεις θα προτιμήσουν πιθανόν κάποιον με λιγότερα τυπικά προσόντα, αλλά και λιγότερο απροσάρμοστο. Ξέρω ότι η λέξη έχει πολύ αρνητική χροιά, αλλά κυριολεκτικά σημαίνει κάποιον που δεν προσαρμόζεται. Ο τύπος που περιγράφεις είναι απαράδεκτος αν ισχύουν αυτά που περιγράφεις, αλλά με τον αλλοπρόσαλλο τρόπο που αντιμετωπίζεις τα πράγματα, έχω την εντύπωση ότι παίζουνε πολλά που δεν έχεις αντιληφθεί και ότι δεν μπορούμε να σε συμβουλεύσουμε σωστά γιατί δεν έχουμε όλα τα γεγονότα. Π.χ. αν πράγματι κινδύνευες δεν πιστεύω ότι ο πατέρας σου θα είχε αυτή τη στάση.

    Προσωπικά και σε σχέση με τα θέματα που είχες θίξει πριν λίγο καιρό, σχετικά με τις ανησυχίες για το μέλλον σου, τα μπλεγμένα περιουσιακά, τα οικογενειακά κτλ, θα σου έλεγα να πάρεις αποστάσεις από τη δουλειά και από ψυχολογική άποψη και κυριολεκτικά. Ενημέρωσε τον πατέρα σου ή όποιος θεωρείται προϊστάμενος τέλοσπάντων για να καλύψει το κενό και φύγε μέχρι να καταφέρεις να βάλεις τις σκέψεις σου σε μία σειρά. Μίλα με κάποιον που εμπιστεύεσαι, εκτός της οικογένειας, να σου πει μία γνώμη και για το συγκεκριμένο σκηνικό αλλά και γενικότερα. Βρες κάποιον πιο αποστασιοποιημένο που θα σε βοηθήσει με τη συζήτηση να βάλεις κάποια πράγματα σε άλλη βάση. Εξακολουθώ να επιμένω ότι κάποιος ειδικός θα σε βοηθήσει αν τον αφήσεις.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Το ότι δεν είμαι κοινωνικός όπως ανέφερε και η Remedy με την οποία συμφωνώ δεν σημαίνει ότι όλα αυτά δικαιολογουνται. Και δεν έχουν σχέση και με το ποσό κοινωνικά επιδέξιος είμαι στο συγκεκριμένο περιστατικό. Τη δουλειά μου προσπαθώ να κάνω για να είναι ευχαριστημένοι οι πελάτες.

    Σε σχέση με το βίντεο, ανέφερα συγκεκριμένα ότι το δείχνω σε παλιούς πελάτες, πελάτες που έρχονται 20 χρόνια και δεν πρόκειται ποτέ να σταματήσουν να έρχονται, πελάτες που ξέρουν τα οικογενειακά μας κλπ. Τέτοια εποχή έχουμε πολλούς τέτοιους. Και πέφτει γκοσιπ για όλους μας μεταξύ τους. Επειδή είδαν την αστυνομία και το σχολίασαν στην αδερφή μου ,τους έπιασα και τους εξήγησα τι έγινε δείχνοντάς τους το βίντεο. Στο ξενοδοχείο δεν θα κάνει κακό γιατί οι άνθρωποι αυτοί κλείνουν ανεξάρτητα των διενέξεων μας , πχ με τη θεία μου κλπ, το μόνο κακό θα γίνει στη φήμη του συγκεκριμενου τύπου και θα του λιγοστεψει τα τιπς. Και όσο περισσότεροι ξέρουν τι γίνεται,τόσο λιγότερο κινδυνευω πιστεύω,τουλάχιστον εντός του ξενοδοχείου.

    Σε σχέση με τις καταγγελίες στο σδοε κλπ, τα σκέφτομαι ως απάντηση στις απειλές του πατερα μου ότι θα το κλείσει. Αν συνεχιστεί αυτό το πανηγύρι θα αναγκαστώ να το κλείσω εγώ. Αλλά επειδή το ξενοδοχείο το αγαπαω, δεν νομίζω να το πράξω ποτέ.


    Η αδερφή μου δεν με δουλεύει, είναι η μεσαία την οποία εμπιστεύομαικαι προσπαθει να επιλύσει το θέμα όπως μπορεί. Μου έχει πει εννοείται ότι ξέρει ότι η συμπεριφορά τους είναι άθλια αλλά μου λέει να κάνω υπομονή για να βγει η σεζόν, αλλά όταν άκουσε αυτό που είπε αυτός του απάντησε ότι θα τον καταγγείλει ηιδια αν συνεχίσει να λέει τέτοια πράγματα.
    Οικαμερες δεν έχουν ήχο αλλά όπως είπα δεν έχει κανένα λόγο η αδερφή μου να μου πει ψέματα. Αν μου τα έλεγε ο πατέρας μου μπορεί, τις αδερφές μου τις εμπιστεύομαι και θα καταλάβαινα και αν μου λέει ψέματα.

    Ο αστυνομικός είπε ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω, με συμβουλεψε αυτό που σας είπα και μου είπε αν ακούσω θορυβο σπίτι μου να καλέσω περιπολικό. Τα ασφαλιστικά μέτρα δεν με προστατεύουν σε τίποτα, μια εντολή θα βγει να μην με πλησιάζει την οποία μπορεί κάλλιστα να παραβιάσει και να με σκοτωσει.

    Άρα αυτό που μπορεί να γίνει τώρα είναι να περιμένω τη Δευτέρα, να καλέσω την εισαγγελία και να δω αν μπορώ να αποσύρω τη μήνυση. Η αδερφή μου μού είπε μόλις ότι απειλές σωματικής βλάβης δεν χρειάζονται παράβολο άρα είναι έγκυρη. Αν σχηματιστεί δικογραφία αναγκαστικά θα εγκαταλείψω το σπίτι και τη δουλειά.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μάλλον γενικότερα δεν καταλαβαίνετε από όρια εκεί μέσα, δεν εξηγείται αλλιώς...

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Αν σχηματιστεί δικογραφία αναγκαστικά θα εγκαταλείψω το σπίτι και τη δουλειά.
    Ακόμα και αν όντως το είπε στην αδερφή σου, γιατί πιστεύεις πως θα το κάνει?
    Και μάλιστα θα το κάνει επειδή του έκανες μήνυση?! Έχεις ξανακούσει ποτέ παρόμοιο περιστατικό?
    Ας πούμε πως η ζημιά που θα του κάνεις με τη μήνυση είναι 500-1000 ευρώ. Θα σκοτώσει ο άλλος και θα πάει φυλακή για τόσα χρήματα?
    Μπορεί να κάνει διάφορα αν είναι στον χαρακτήρα του, αλλά θεωρώ πως είναι απίθανο να σε σκοτώσει.
    Εδώ δεν τόλμησε να σε χτυπήσει όταν τον ειρωνεύτηκες. Νομίζεις πως θα τον κράταγε η αδερφή σου αν το ήθελε?
    Αν όντως υπάρχει περίπτωση να σου κάνει κακό, ο μόνος τρόπος να τον αποτρέψεις είναι να τον υποδείξεις σαν βασικό ύποπτο.
    Αυτό το κάνεις με τα ασφαλιστικά μέτρα, εξώδικο ή με κατάθεση συμβάντος στην αστυνομία. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

    Δεν ξέρω πως το βλέπεις τώρα.. αλλά το "αν δεν αποσύρεις τη μήνυση θα σε σκοτώσω" είναι αστείο.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ο λόγος που δεν κάνει κάτι χοντρό, όπως το να με ξυλοκοπησει ή να με μαχαιρωσει εντός του ξενοδοχείου είναι ότι έχει πολλούς μάρτυρες και προς το παρόν δεν θέλει να χάσει τη δουλειά. Τον θεωρώ ικανό ναι, γιατί όπως είπα κάνει τραμπουκισμους επί πληρωμή και καυχιέται ότι έχει επαφες υποκοσμου. Αν δειτε το βιντεο θα δειτε τι ανθρωπος ειναι. Ειχε προτεινει σε μέλος του προσωπικού να του δώσει πλαστο πιστοποιητικό επι πληρωμη, σε μενα ειχε προτεινει παλαιοτερα να τραμπουκισει καποιον που ειχα δικαστηριο για τις γατες επι πληρωμη, ειχε απειλησει εναν μαγειρα που ειχαμε παλια γιατί τον έβαλε να καθαρίσει πατάτες και άλλα πολλα.Αν όχι να με σκοτώσει, να μου κάνει άλλη ζημιά.

    Τη μήνυση δεν θα την αποσύρω. Απλώς θα λαβω τα μέτρα μου .Τώρα,τι πώς θα βγει η σεζόν δεν ξέρω. Εγώ πάντως δεν ξέρω αν μπορώ να συγκρατηθω όταν με σκουνταει συνέχεια. Άρα θα απαντάω κι εγώ και θα κάνει και αυτός φανερους τραμπουκισμους μπροστα σε μάρτυρες, όπως έκανε χθες (ειχε και δύο πελάτες μπροστά)
    Last edited by Skiouros8; 27-08-2022 at 08:57.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    συμβουλευσου δικηγορο πως μπορεις να του κανεις ασφαλιστικα μετρα.
    ναι, μπορει αν θελει να τα ακυρωσει και να ερθει να σου επιτεθει.
    αλλα ενας τετοιος τυπος, ειχε καιε χει πολυ χειροτερες διαφορες απο αυτην που εχει μαζι σου. μετα απο τετοιες καταγγελιες, μηνυση και την μαρτυρια της αδερφης σου, θα χαντακωσει την ζωη του για την διαφωνια που ειχε με εσενα;
    ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος βεβαια, μπορει και να το κανει, αλλα ειναι μια καποια ασφαλεια τα ασφαλιστικα μετρα.
    εννοειται οτι ολα ξεκινησαν γιατι οπως ειπαν και παραπανω, δεν εχετε διακριτους ρολους εκει μεσα.
    και κυριως, ειστε οτι ναναι μεταξυ σας, σας κουτσομπολευουν οι υπολοιποι της οικογενειας με το προσωπικο, κι ετσι δεν υπαρχει κανενας σεβασμος στο προσωπο σας και τον ρολο σας..

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ο λόγος που δεν κάνει κάτι χοντρό, όπως το να με ξυλοκοπησει ή να με μαχαιρωσει εντός του ξενοδοχείου είναι ότι έχει πολλούς μάρτυρες και προς το παρόν δεν θέλει να χάσει τη δουλειά. Τον θεωρώ ικανό ναι, γιατί όπως είπα κάνει τραμπουκισμους επί πληρωμή και καυχιέται ότι έχει επαφες υποκοσμου. Αν δειτε το βιντεο θα δειτε τι ανθρωπος ειναι. Ειχε προτεινει σε μέλος του προσωπικού να του δώσει πλαστο πιστοποιητικό επι πληρωμη, σε μενα ειχε προτεινει παλαιοτερα να τραμπουκισει καποιον που ειχα δικαστηριο για τις γατες επι πληρωμη, ειχε απειλησει εναν μαγειρα που ειχαμε παλια γιατί τον έβαλε να καθαρίσει πατάτες και άλλα πολλα.Αν όχι να με σκοτώσει, να μου κάνει άλλη ζημιά.

    Τη μήνυση δεν θα την αποσύρω. Απλώς θα λαβω τα μέτρα μου .Τώρα,τι πώς θα βγει η σεζόν δεν ξέρω. Εγώ πάντως δεν ξέρω αν μπορώ να συγκρατηθω όταν με σκουνταει συνέχεια. Άρα θα απαντάω κι εγώ και θα κάνει και αυτός φανερους τραμπουκισμους μπροστα σε μάρτυρες, όπως έκανε χθες (ειχε και δύο πελάτες μπροστά)
    Μόνος σου λες πως δεν θα ρίσκαρε να χάσει την δουλειά του πχ. Γενικά κάνει μαγκιές όταν ξέρει πως δεν θα έχει συνέπιες.
    Αρα ΔΕΝ είναι ικανός να σκοτώσει. Τουλάχιστον όχι για τα σκηνικά που λέμε. Ότι άλλο και να κάνει, θα το αντιμετωπίσεις με κάποιο τρόπο.
    Αν σε σκουντάει συνέχεια (που μου φαίνεται περίεργο να το κάνει στη φάση που είστε) καλό είναι να απαντήσεις με κάποιο τρόπο αλλά χωρίς να κλιμακώσεις την κατάσταση.
    Εκτος αν θες να το τερματίσεις και να τον απειλήσεις και εσύ. Και ξύλο να παίξετε, ακόμα και αν χάσεις, δεν θα σε ξαναενοχλήσει. Απλά φρόντισε να σε χτυπήσει αυτός πρώτος.
    Δεν έχει σημασία ποιος θα φάει τις περισσότερες, αλλά έχει σημασία να δώσεις και εσύ. Δεν το προτείνω. Αλλά είναι και αυτό μια λύση αν σε σκουντάει συνέχεια πχ.
    Γενικά μην τον φοβάσαι. Προσωπικά σε θεωρώ πολύ πιο επικίνδυνο απο εκείνον! χααχαχχααχααχ

    Η καλύτερη λύση όμως (και η πιο ψύχραιμη) θα ήταν να φύγεις απο το ξενοδοχείο.
    Όχι μόνο για εκείνον. Γενικά για το κλίμα που θα επικρατεί στο ξενοδοχείο.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Remedy ο πατέρας μου τυγχάνει δικηγόρος και γνωρίζω τη διαδικασία των ασφαλιστικών γιατί την έχω ξαναπερασει με τις φόλες. Αν κάνω ασφαλιστικά (που θέλουν εκτός των άλλων ένα 1000ρικο) ο πατέρας μου θα νευριάσει γιατί το δικαστήριο είναι άμεσο και άρα αυτός θα αναγκαστεί να λήψει ένα πρωί και το μόνο που ενδιαφέρει τον πατερα μου είναι να βγαίνει η δουλεια. Επίσης τα ασφαλιστικά λειτουργούν κυρίως με μάρτυρες και εγώ θέλω να προχωρήσω μόνο το ποινικό κομμάτι με την καταγραφή και όχι με μάρτυρες γιατί αυτός μπορεί να φέρει τα μέλη της οικογένειας του που δουλεύουν εκεί ενώ εμένα δεν θα με υποστηρίξει ο πατέρας μου.

    Έβαλα χθες αγγελία για σερβιτόρο μπας και βρω κανέναν αλλά τέτοια εποχή δύσκολο. Και μας κρατάνε στο χέρι από την άποψη ότι είναι τρία άτομα της ίδιας οικογένειας, αν φύγουν και οι τρεις ,χάνουμε τρεις υπαλλήλους εν μέσω σεζόν.

    Cmos, είμαι πιο επικίνδυνος από την άποψη ότι αν βάλω κάτι στόχο δεν το αφήνω. Το δικαστήριο με τους γείτονες για τις γάτες κράτησε 6 χρόνια και δεν εκανα πίσω σε τραμπουκισμους και σε ομαδικό πόλεμο που μου έκαναν. Είχαν πέντε μάρτυρες και κερδίσαμε μόνο με έναν. Αλλά εγώ είμαι επικινδυνος σε στυλ Αμελί Πουλέν και ηθική εκδικητικοτητα, αυτός είναι επικινδυνος σωματικά. Τώρα κρατάει μια πισινή, περιμένει και αυτός τις εξελίξεις νομίζω, για αυτό δεν κάνει κάτι πιο χοντρό. Τα σπρωξιματα συμβαίνουν με τον ώμο, όταν δεν μας βλέπει κανείς. Όπως κάνουν τα παιδάκια δημοτικού όταν δεν θέλουν να τα δει η δασκάλα. Ίσως νομίζω ότι έτσι θα κάνει εμένα να ξεσπάσω αλλά εγώ απαντάω μόνο με ειρωνεία και αυτο καταλήγει να εξοργιζει τον ίδιο.

    Σκέφτηκα να παραγγείλω μέσα αυτοάμυνας αν μου επιτεθεί, ίσως κάποιο αεροβόλο. Δεν ξερω αν είναι νόμιμο όμως. Θα δω μήπως μπορώ να αίτηση προστασία.

    Αλλά να παλέψουμε κανονικά δύσκολο. Είναι υψηλοσωμος και πιο πολλά κιλά από μένα. Θα χάσω.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Cmos, είμαι πιο επικίνδυνος από την άποψη ότι αν βάλω κάτι στόχο δεν το αφήνω. Το δικαστήριο με τους γείτονες για τις γάτες κράτησε 6 χρόνια και δεν εκανα πίσω σε τραμπουκισμους και σε ομαδικό πόλεμο που μου έκαναν. Είχαν πέντε μάρτυρες και κερδίσαμε μόνο με έναν. Αλλά εγώ είμαι επικινδυνος σε στυλ Αμελί Πουλέν και ηθική εκδικητικοτητα, αυτός είναι επικινδυνος σωματικά. Τώρα κρατάει μια πισινή, περιμένει και αυτός τις εξελίξεις νομίζω, για αυτό δεν κάνει κάτι πιο χοντρό. Τα σπρωξιματα συμβαίνουν με τον ώμο, όταν δεν μας βλέπει κανείς. Όπως κάνουν τα παιδάκια δημοτικού όταν δεν θέλουν να τα δει η δασκάλα. Ίσως νομίζω ότι έτσι θα κάνει εμένα να ξεσπάσω αλλά εγώ απαντάω μόνο με ειρωνεία και αυτο καταλήγει να εξοργιζει τον ίδιο.

    Σκέφτηκα να παραγγείλω μέσα αυτοάμυνας αν μου επιτεθεί, ίσως κάποιο αεροβόλο. Δεν ξερω αν είναι νόμιμο όμως. Θα δω μήπως μπορώ να αίτηση προστασία.

    Αλλά να παλέψουμε κανονικά δύσκολο. Είναι υψηλοσωμος και πιο πολλά κιλά από μένα. Θα χάσω.
    Αν πάρεις κάτι για αυτοάμυνα, πρέπει να είναι κάτι που θα μπορείς να το αξιοποιήσεις πρακτικά,
    αλλά χωρίς να υπάρχει κίνδυνος να του προκαλέσεις μόνιμη βλάβη και να μην μπορεί να στο πάρει για να το χρησιμοποιήσει εναντίον σου.
    Το αεροβόλο είναι εντελώς άκυρο. Ξέχνα το.
    Ή θα τον πετύχεις σε σημείο που απλά θα τον κάνεις να φοβηθεί (και τότε μπορεί να σου κάνει αυτός κακό σαν αυτοάμυνα)
    ή θα τον πετύχεις πχ στο μάτι, θα του προκαλέσεις μόνιμη βλάβη, και θα σου κάνει αυτός μήνυση. (για αυτό σου λέω πως είσαι πιο επικίνδυνος απο αυτόν! αχχααχαχα)

    Δεν λεω να πας να τον δείρεις (αν και μπορείς αν το βάλεις στόχο). Λέω να μην φοβάσαι πως θα χάσεις.
    Και να χάσεις, θα έχεις κερδίσει πως δεν θα σε ξαναενοχλήσει. Δεν θα σε ξανασκουντίξει πχ.
    Αν σε σκουντάει τώρα, και δεν παθαίνει αυτός κάτι, το συνεχιζει.
    Αν όμως ξέρει πως αυτό μπορεί να εξελιχθεί σε καυγά που θα φάει και εκείνος κάποιες, δεν θα το κάνει ξανα.
    Στην παρούσα φάση, αν απαντάς με ειρωνεία και τον εξοργίζεις είναι καλύτερο. Ας ξεκινήσει αυτός τον καυγά αν θέλει.
    Απλά μην τον φοβάσαι.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ήρθα τώρα δουλειά και μου είπε η μεγάλη μου αδερφή ότι αυτός θέλει να μου ζητήσει συγνώμη. Και ότι μάλλον θα μιλήσουμε εν παρουσία της αργότερα. Μάλλον φοβήθηκε όταν του είπε ότι δεν αποσύρω την μήνυση. Θα δω το ύφος του κι αν όντως μου ζητήσει συγνώμη. Αλλά με τη μήνυση τι να κάνω; Εγώ ήμουν έτοιμος να κάνω και βίντεο στο youtube ότι δέχομαι εκφοβισμό όπως ο Γιακουμάκης. Ίσως πιέστηκε και από τους παλιούς πελάτες γιατί αρκετοί μου είπαν ότι βλέπουν ότι μου κάνει απειλητικά νοήματα. Και επίσης ανάμεσα στους δυο μας, παρόλο που αυτός είναι πιο κοινωνικός, εγώ έχω πιο συμπαθητική φυσιογνωμία και γλυκό πρόσωπο, ενώ εκείνος αγριόφατσα. Θα δείξει, περιμένω το απόγευμα. Προς το παρόν κάθομαι ήσυχος στη ρεσεψιόν, αν έρθουν πελάτες για αιτήματα προς τις καμαριέρες, θα τα πω στην αδερφή μου να τα μεταφέρει γιατί, εκτός του ότι δεν έχω όρεξη, παρόλο που κοιμήθηκα έχω έκτακτες και ταχυπαλμία σήμερα, οπότε θέλω να ηρεμήσω και να ασχοληθώ λίγο και με κάποια διηγήματα που θέλω να στείλω.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Επισης στη μήνυση αναφέρω και ότι τον έχω ακούσει να λέει ότι πουλάει πλαστά πιστοποιητικά, άρα δεν ξέρω αν μπορώ έτσι απλά να την αποσύρω. Αυτό είναι κάτι που θα θέλει να ερευνήσει η εισαγγελία. Ας πρόσεχε να μην μου επιτίθονταν. Δεν έχει μάθει όρια στη ζωή του ούτε συνέπειες. Ένα συγνώμη τρεις μέρες μετά είναι δύσκολο να επανορθώσει.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Αλλά με τη μήνυση τι να κάνω;
    Είναι που "δεν φοβάται τις αστυνομίες"! χαχααχαχαχαχ
    Στη θέση σου δεν θα απέσυρα τη μήνυση. Και αυτό για τον εκφοβισμό που σου έκαναν.
    Θα του έλεγα "αν αλλάξει η συμπεριφορά σου, μπορεί να την αποσύρω στο δικαστήριο"

Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 27-04-2019, 19:47
  2. Επιθετικοτητα-Πολλα Νευρα!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2014, 02:58
  3. Πολλα νευρα και αγχος χωρις λογο?
    By chtinick in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2013, 22:29
  4. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 18:18
  5. Πολλά νεύρα!
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-2011, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •