Πολλά νεύρα - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 18 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 256
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Να σε ρωτήσω κάτι; Γιατί δεν αποφασίζεις να ρίξεις μια μούντζα σε όλα και να φύγεις ;;Αφού άκρη δεν βγάζετε μεταξύ σας και με τον πατέρα σου δεν πρόκειται να έχετε μια νορμαλ σχέση, σήκω και φύγε μόλις τελειώσει η σεζόν και κρατά τα τυπικά, εαν θέλεις. Μπορεί να σε τρώει «το γαμωτο» γιατί να χαίρεται την περιουσία η μητριά σου, αλλα αν εισαι καπως εξασφαλισμενος, πες ο,τι είναι να πεις τελος της σεζόν, να να τα βγάλεις από μέσα σου και κοψε επαφές. Εγώ αυτό θα έκανα δηλαδή. Θα έριχνα ένα ξεχεστηριο σε ολους να το ευχαριστηθώ και θα έκανα μια νέα αρχή άλλου.Σου κάνει περισσότερο κακό να βλέπεις την αδιαφορία του πατέρα σου από τη διαμάχη που έχεις με τον τύπο. Πιστευω σε πληγώνει ότι δεν έχεις την υποστήριξη του και από το να χαλιέσαι, προτιμότερο είναι να απομακρυνθείς.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Δεν είναι τόσο απλό. Αλλά θα υπάρξουν έτσι κι αλλιως εξελίξεις με το θέμα των περιουσιακών τέλος σεζόν , έτσι το κόβω τουλάχιστον. Όπως είπα ψαχνω δουλειά για το χειμώνα. Κατα τα αλλα δεν είμαι εξασφαλισμενος. Οκ, σεζόν μπορώ να δουλέψω και σε άλλο ξενοδοχείο, αλλά αυτό που θέλω είναι να έχω δουλειά όλο το χρόνο. Ίσως κακώς άφησα τη δουλειά στην εφημερίδα.

    Με τη μήνυση τι λέτε να κανω; Αυτό με τρώει αυτή τη στιγμή. Και αν θα του το πω ή όχι.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Αφού έχεις υλικό απο κάμερες, δεν χρειάζεσαι στήριξη απο κάποιον.
    Το πιθανότερο είναι να είπε η αδερφή σου στον τύπο πως δεν θα δεχτείς τη συγνώμη. (γιατί απο ότι κατάλαβα αυτό της είπες)
    Και απο την τακτική "του ζητάω συγνώμη και θα αποσύρει τη μήνυση" πήγαν στην τακτική "αφού τώρα έχει καλή συμπεριφορά, γιατί να μην αποσύρει τη μήνυση?"
    Μάλλον ότι λες στις αδερφές σου, τα λένε σε εκείνον. Εσύ λες στις αδερφές σου τις σκέψεις σου και το πρόβλημα σου, και εκείνες "προσπαθούν (και καλά) να σας τα βρουν".
    Δεν ξέρω πόσο βοηθάει αυτό που κάνουν (αν ισχύει). Αλλά αν καταλάβαινα κάτι τέτοιο στη θέση σου θα αντέστρεφα το παιχνίδι τους.
    Μην ψαρώνεις με το τι λέει. Όντως μπορεί να είπε πως θα σε κομματιάσει, και να νευριάσει οταν δει το χαρτί. Αλλά περισσότερο θα φοβηθεί.
    Και εσύ σκέφτηκες να βάλεις άτομα να τον δείρουν και να πάρεις αεροβόλο. Θα το κάνεις? (ρητορική η ερώτηση)

    Στη θέση σου θα συνέχιζα κανονικά με τη μήνυση και δεν θα του έλεγα τίποτα.
    Μόνο αν του ερχόταν το χαρτί και μου ερχόταν ο τύπος κλαμένος θα την απέσυρα.
    Στη φάση που σε απειλεί (έστω μέσω της αδερφής σου) κατα τη γνώμη μου είναι λάθος να κάνεις πίσω.

    Αν πιστεύεις πως το σκηνικό θα σταματήσει εδώ και δεν θέλεις να τιμωρηθεί για αυτό που έκανε, προσπάθησε να την αποσύρεις.
    Αλλά υπάρχει και το ενδεχόμενο να τον ψάξουν πχ πλαστά πιστοποιητικά (ακόμα και αν την αποσύρεις),
    να βρουν κάτι σχετικό με πιστοποιητικά ή κάτι άσχετο και να τον τρέχουν αυτεπάγγελτα.
    Πάλι θα νευριάσει μαζί σου, και θα έχει την ίδια αντίδραση με αυτή της μήνυσης.
    Αλλά τότε, δεν θα έχει κάτι να φοβάται. Δεν θα κάνει κάτι σοβαρό, αλλά θα αρχίσει πάλι να σε σκουντάει πχ.
    Ενώ αν εκκρεμεί το δικαστήριο θα θέλει να τα έχει καλά μαζί σου για να αποσύρεις τη μήνυση στο δικαστήριο.

    Υποθετικό σενάριο το παραπάνω. Μπορεί να μην έχει σχέση με την πραγματικότητα.
    Μπορεί πχ να μη μάθει ποτέ οτι τον έψαξαν επειδή έκανες μήνυση ή να μην βρουν τίποτα ή να μην τον ψάξουν καν.
    Κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά την εξέλιξη.

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Εγώ αυτό θα έκανα δηλαδή. Θα έριχνα ένα ξεχεστηριο σε ολους να το ευχαριστηθώ και θα έκανα μια νέα αρχή άλλου.Σου κάνει περισσότερο κακό να βλέπεις την αδιαφορία του πατέρα σου από τη διαμάχη που έχεις με τον τύπο. Πιστευω σε πληγώνει ότι δεν έχεις την υποστήριξη του και από το να χαλιέσαι, προτιμότερο είναι να απομακρυνθείς.
    Αυτό είναι το πιο σωστό πάντως. Αν βγεις απο την κατάσταση και το δεις αντικειμενικά είναι το καλύτερο.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Φέτος δεν γίνεται να σταματήσω. Το να τον πιασω μπροστά σε μάρτυρες το βρισκετε κακη ιδεα; Αν παρεκτραπει πια τοσο πολυ και χασει τον ελεγχο σε σημειο να σπαει πραγματα μπορει να αναγκαστει να τον διωξει ο πατερας μου. Θα του πω "όντως σου έχω κάνει μήνυση και το αν θα την αποσύρω θα εξαρτηθεί από το πόσο αλλάζεις τη συμπεριφορά σου εδώ μέσα. Επειδή μέχρι χθες απειλούσες ότι θα με κομματιασεις είναι δύσκολο να πιστέψω πως έχεις μετανιώσει ή ότι δεν θα μου επιτεθείς με σκοπό να με βλάψεις. Το ξενοδοχείο είναι χώρος εργασίας και δεν μπορούμε ούτε να χτυπάμε τοίχους ούτε να σπρώχνουμε και να βριζουμε"

    Σε περίπτωση που δεν μάθει τώρα για τη μήνυση θα το μάθει ή τέλος σεζόν ή αφοτου έχουμε κλείσει. Όπως είπα μένω σε ερημιά. Διπλα βεβαια είναι τα σπίτια των αδερφών μου. Αλλά σίγουρα θα μπορούσε να διαρρήξει την πόρτα μου. Δεν έχω κάτι ακριβό στο σπιτι μου απο άποψη επίπλων αλλά φοβάμαι για τη μαμά μου. Εγώ όταν του έρθει το χαρτί θα πάω να μένω σε φίλο μου.

    Καταγραφές δεν γίνονται πάντα δέκτες στα δικαστήρια. Κλειστού συστήματος μπορεί, αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Οχι ότι με απασχολεί αυτό και μόνο τη φάτσα του να δουν και τον τρόπο που μιλάει θα φανεί τι άτομο είναι.

    Εγώ σκέφτηκα διάφορα ναι. Αλλά εγώ έχω ηθική και ενσυναισθηση και επίσης σέβομαι τους νόμους κάτι που εκείνος , όπως δηλώνει με μαγκιά, δεν κάνει.

    Οι πελάτες άρχισαν πάλι να είναι φιλικοί μαζί του από ότι μου είπε η αδερφή μου. Καλά, ηθική δεν έχουν; Εφόσον μάλιστα ένας εξ αυτών όπως μου είπε έβλεπε τα απειλητικα νοήματα που μου έκανε.
    Last edited by Skiouros8; 28-08-2022 at 08:51.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει, αλλά οι πελάτες σε ένα παραθεριστικό ξενοδοχείο έρχονται για να να χαλαρώσουν, να περάσουν καλά και να σπάσουν λίγη πλάκα. Δεν έρχονται για να πάρουν το μέρος των Βροντάκηδων ή των Φουρτουνάκηδων και στο θέατρο του παραλόγου. Μπορεί να δίνει λίγο αλατοπίπερο όλο αυτό να έχουν να κουτσομπολεύουν, αλλά σε εκτίμηση ιδιαίτερη δεν έχουν κανέναν σας αν δεν το έχεις καταλάβει. Ξέρω ότι θα μου πεις έρχονται κάποιοι χρόνια και είναι λογικό να λες ορισμένες κουβέντες παραπάνω κτλ, αλλά πάντα υπάρχουν όρια στο τι τους λες και πως το λες.

    Στα υπόλοιπα τώρα: Το θεωρώ λάθος να παίζετε την κολοκυθιά εκεί πέρα. Ο πατέρας σας σαν ιεραρχικά ανώτερος μπορεί ήδη να είπε με τον τρόπο του τι θέλει από εσάς και να έκανε προσπάθεια να πέσουν οι τόνοι. Ότι ήταν να κάνει το έκανε προς το παρόν. Αλλά γιατί όλο αυτό το σου 'πα μου 'πες με τις αδερφές; Άσε τις αδερφές σου απέξω από όλο αυτό. Τα πάτε όλα και τα φέρνετε.
    Αν κατάλαβα καλά ο τύπος έχει ενημερωθεί για τη μήνυση, απλά πιστεύει ότι μπλοφάρεις. Πρόβλημά του. Αν σου δώσει αφορμή και γίνει εριστικός με σκουντιές και σχόλια, του λες κι εσύ "Ξέρεις εκκρεμεί μία μήνυση που όπως το πας δεν βλέπω να την παίρνω πίσω, μάλλον θα έρθει και άλλη" και το πιάνεις από εκεί. Αν τον πιάσεις εσύ τώρα, σε άσχετη στιγμή, είναι σαν να ρίχνεις εσύ λάδι στη φωτιά.

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Και μην ορκίζεσαι για το τι στάση θα κρατήσει ο πατέρας σου αν σπάσει αυτός πράγματα κτλ. Έχει τύχει κάπου που δούλευα να έχουν τρομερή κόντρα πριν χρόνια στη δουλειά κάτι καμαριέρες, που η μία μάλιστα ήταν ανιψιά του διευθυντή και σε έναν τσακωμό που ακούστηκαν σε όλο το ξενοδοχείο, έφτασε η ανιψιά να λέει "ή αυτή ή εγώ" και η άλλη που είχε πολλά χρόνια εκεί το ίδιο. Παρόλο που υπήρχε έλλειψη προσωπικού και έμπαινε ο Αύγουστος τότε θυμάμαι, τα πήρε στο κρανίο ο διευθυντής και τις έδιωξε και τις δύο. Και καμία δεν ήθελε να το πιστέψει, τόσο σίγουρη ήταν ότι ήταν αναντικατάστατη. Ουδείς αναντικατάστατος λέω εγώ. Μη φτάνεις τα πράγματα στα άκρα.
    Τέλος επιμένω ότι κάποια πράγματα ίσως να μην τα έχεις ψυχανεμιστεί. Ο πατέρας σου θα έχει τους λόγους του να κρατάει στη δουλειά αυτόν τον τύπο (και τη μάνα και την αδερφή του). Δεν ξέρεις πως τα σταθμίζει, πέρα από το να βγει η σεζόν μπορεί να έχει κι άλλους λόγους.

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Σονια, θεωρω πως ο πατέρας μου δεν θα μπορούσε να με διώξει γιατί ιδιοκτησιακά δεν είναι ο μοναδικός ιδιοκτήτης, υπάρχει και ποσοστό της μητέρας μου. Επίσης το ξενοδοχείο παλαιότερα ανήκει σε Α.Ε της οποίας ήμουν στο διοικητικό συμβούλιο και η οποία τώρα βρίσκεται στα δικαστήρια με τη θεία μου (ως ΑΕ). Το μόνο που μπορεί να κάνει ο πατέρας μου είναι να μου πει να μην έρχομαι στο χωρο του ξενοδοχείου αλλά να πληρώνομαι αλλά δεν μπορώ να το ρισκάρω να φύγω όντως, γιατί δεν ξερω αν οντως θα πληρωθω στο τελος (το λεω αυτο γιατί σε καυγα μεταξυ μας [εμου και του πατερα μου στο παρελθον εννοω] αυτο ειχε προτεινει ο ιδιος) Σε περίπτωση που ο πατέρας μου κάνει κάτι εναντίων μου η μεσαία μου αδερφή μπορεί να κλείσει το ξενοδοχείο γιατί κρατάει τις κρατήσεις και τα συμβόλαια. Τον πατερα μου για να το πω λαϊκά δεν τον παίρνει να με διώξει. Τον παίρνει βεβαια να με μειώνει ή να παίρνει το μέρος του τραμπουκου, έστω και έμμεσα.

    Σε σχέση με τους πελάτες συμφωνώ σε αυτο που λες και αυτο το είχα πει άλλωστε και σε αυτόν που έδειξα το βίντεο, ότι ξέρω ότι εδώ πέρα έρχονται για να χαλαρώσουν απλώς ήταν παρών όταν ήρθε η αστυνομία και ήθελα να του εξηγήσω τι έγινε για να μην νομίζει ότι αντέδρασα υπερβολικά. Από κει και περα εγώ προσωπικά αν ήξερα κάτι τέτοιο, ακομα και διακοπές να ήμουν, θα κρατούσα αποστάσεις από το άτομο που είδα ότι προκαλεί τέτοια θέματα. Δεν μου φαίνεται εξωπραγματικο ότι δεν το κάνουν και δεν πολυενδιαφερονται, απλά μου φαίνεται ανήθικο για τα δικά μου στάνταρ.

    Ο λόγος που τους κρατάει ,εκτος της δουλειάς,είναι η μητρια μου όπως ήδη ανέφερα. Ο πατέρας μου επηρεαζεται παρα πολυ. Πχ την ημερα του καυγα ειπε στην αδερφη μου οτι παρεκτραπηκε οντως αυτος. Την επομενη μερα, αφοτου ακουσε την κρεβατομουρμουρα της γυναικας του, αλλαξε ακομα περισσότερο σταση κατα μου. Έχουμε μαλώσει ακόμα μια φορά με τον συγκεκριμένο υπαλληλο και παλαιότερα. Με είχε βρίσει και τότε και τον είχα διώξει εγώ την ώρα της δουλειάς και για τις επόμενες μέρες μέχρι που ήρθε με τη μαμά του και μου ζήτησαν συγνώμη και δέχτηκα να τους πάρουνε πίσω. Τότε βέβαια ήταν πολύ κοντυτερος ως μικρότερος σε ηλικία και δεν πήγαινε γυμναστήριο και μπορούσα να επιβληθω (δεν εννοώ σωματικά με βία, απλως ως παραστημα, εκείνος ήταν ακόμα με παραστημα εφηβου) ,τώρα δεν τον μαζεύει κανείς γιατί θεωρεί ότι επιβάλλεται με τη βία. Η μητρια μου απο τοτε τον υποστηρίζει. Οτιδήποτε δεν αρέσει σε εμένα ή τις αδερφές μου το υποστηρίζει με πάθος.

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Με πήρε πριν η μεσαία και μου είπε ότι είχε αγοράσει μια τούρτα για έναν παλιό πελάτη που είχε γενέθλια και είχε πει στη μεγάλη μου αδερφή να τη δώσει εκείνη. Η μεγάλη μου αδερφή όμως την έδωσε στον τραμπουκο και η μεσαία μου αδερφή με πήρε τώρα έξαλλη τηλέφωνο να μου πει ότι τα κανει επίτηδες για να αντιστρέψει το αρνητικό κλίμα που είχε δημιουργηθεί εις βάρος του τραμπουκου τις τελευταίες μέρες καθώς τώρα παρακολουθεί από τις κάμερες τους πελάτες να χειροκρότανε και να μετέχει κι αυτός. Πιστεύει και αυτή ότι έχουν παρεκτραπει οικογενειακως αλλά ότι πρέπει να βγει η σεζόν. Πιστεύει επίσης ότι αυτός πιάνει πελάτες να γράφουν αρνητικές κριτικές ενίοτε για να κάνει ζημιά στο ξενοδοχείο. Τώρα τι να σας πω, ότι η μεγάλη μου αδερφή είναι λίγο ανακατωστρα είναι όντως, αλλά ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω πια τις προθέσεις του καθένα σε αυτό το μπάχαλο.

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Εμένα όλα αυτά νιώθω ότι έχουν πλήξει την αυτοπεποίθηση μου. Τις τελευταίες ημέρες νιώθω ότι δεν μπορώ να λειτουργήσω ούτε σεξουαλικα. Επίσης βλέπω όνειρα ότι αυτός μου σπάει το κεφάλι. Και ναι , φευγαλέα σκέφτηκα να του ρίξω κατι στο φαγητό, να του χαλάσω τη μηχανή κ.ά, τα οποία βέβαια δεν θα πράξω. Μπορεί όντως να είμαι επικινδυνος, αλλά με κρατάει πάντα η λογική πίσω. Ίσως να είναι φαντασιώσεις που έχουν όλοι όταν τους ταπεινωνει κάποιος, δεν ξερω.

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Οι καταγραφές απο όσο ξέρω δεν γίνονται δεκτές όταν είναι παράνομες.
    Η συγκεκριμένη είναι του ξενοδοχείου, και αυτός γνώριζε οτι καταγραφόταν.
    Δεν μπορώ να φανταστώ λόγο να μη γίνει δεκτή.

    Τα σκηνικά που λες για διαρρήξεις κτλ είναι ακραία. Ειδικά όταν υπάρχει άνθρωπος μέσα (η μητέρα σου πχ).
    Ακόμα και αν έρθει στο σπίτι σου (στην ερημιά) περισσότερο φοβάμαι για εκείνον παρά για εσένα.
    Όπως και να χει, καλό θα ήταν να βάλεις κάμερες. Αλλά το να μείνεις σε φίλο σου δεν θα βοηθήσει κάπου.

    Η συμπεριφορά του πάντως δείχνει πως είναι παιδί, όχι επικίνδυνος.
    Αυτα που λέει για μαφίες κτλ αλλά και η συμπεριφορά (το να σε σκουντάει πχ ή να κάνει νοήματα) είναι αστεία.

    Η αλήθεια είναι πως δεν ενδιαφέρει τους πελάτες τι κάνετε εσείς.
    Δεν είναι καλό να βγάζεις συμπεράσματα (μόνο) απο κινήσεις όπως "δεν μου έδωσε μπισκότα" ή "έδωσε την τουρτα στον τύπο" κτλ.
    Όταν πήγε να σου επιτεθεί, τον είχε σταματήσει η μεγάλη σου αδερφή?

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έχεις σκεφτεί ότι ο πατέρας σου δεν είναι τόσο λαπάς όσο λες, να ακούει απλά τη "μητριά" σου; Μπορεί να σκέφτεται κι άλλα πράγματα, π.χ. "αυτός είναι τσογλαναράς αλλά βγάζει τη δουλειά και μαλάκες να έρχονται να δουλεύουν τρίσπαστο δεν βρίσκω εύκολα. Η αδερφή του και ειδικά η μάνα του έχουν χρόνια στη δουλειά κι είναι σταθεροί εδώ μέσα, ενώ έτσι μπουρδέλο που το κάνουν τα παιδιά μου, δεν βρίσκω εύκολα άνθρωπο να έρθει να δουλέψει και να μείνει κι άλλη σεζόν."
    Δεν ξέρω υποθέσεις κάνω.

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Οι καταγραφές απο όσο ξέρω δεν γίνονται δεκτές όταν είναι παράνομες.
    Η συγκεκριμένη είναι του ξενοδοχείου, και αυτός γνώριζε οτι καταγραφόταν.
    Δεν μπορώ να φανταστώ λόγο να μη γίνει δεκτή.

    Τα σκηνικά που λες για διαρρήξεις κτλ είναι ακραία. Ειδικά όταν υπάρχει άνθρωπος μέσα (η μητέρα σου πχ).
    Ακόμα και αν έρθει στο σπίτι σου (στην ερημιά) περισσότερο φοβάμαι για εκείνον παρά για εσένα.
    Όπως και να χει, καλό θα ήταν να βάλεις κάμερες. Αλλά το να μείνεις σε φίλο σου δεν θα βοηθήσει κάπου.

    Η συμπεριφορά του πάντως δείχνει πως είναι παιδί, όχι επικίνδυνος.
    Αυτα που λέει για μαφίες κτλ αλλά και η συμπεριφορά (το να σε σκουντάει πχ ή να κάνει νοήματα) είναι αστεία.

    Η αλήθεια είναι πως δεν ενδιαφέρει τους πελάτες τι κάνετε εσείς.
    Δεν είναι καλό να βγάζεις συμπεράσματα (μόνο) απο κινήσεις όπως "δεν μου έδωσε μπισκότα" ή "έδωσε την τουρτα στον τύπο" κτλ.
    Όταν πήγε να σου επιτεθεί, τον είχε σταματήσει η μεγάλη σου αδερφή?
    Ναι, μάλλον έχεις δίκιο για τις καταγραφές. Αλλά πώς τις δίνω στο δικαστήριο; σε usb και εκτυπωμένα τα καρε; Θα πάρω δικηγορο βεβαια όταν έρθει η ώρα, ο πατέρας μου εννοείται πως δεν πρόκειται να παρασταθει υπέρ μου. Ικανός είναι να δώσει νομικές συμβουλές σε αυτόν.

    Η μεγάλη μου αδερφή ήταν μέσα στην κουζίνα τη δευτερη φορά που πήγε να με χτυπήσει. Δεν βγήκε. Η μεσαία ναι, έτρεξε να τον κρατήσει.

    Όσον αφορά αυτόν, είναι σίγουρα ανώριμος απλά παλαιότερα ανέφερε ότι στην Αλβανία πέρασε και αναμορφωτηριο. Άρα μέσα στην ανωριμότητα του,δύσκολο είναι να έχει ένα μαχαίρι να με ξεκοιλιασει;

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Έχεις σκεφτεί ότι ο πατέρας σου δεν είναι τόσο λαπάς όσο λες, να ακούει απλά τη "μητριά" σου; Μπορεί να σκέφτεται κι άλλα πράγματα, π.χ. "αυτός είναι τσογλαναράς αλλά βγάζει τη δουλειά και μαλάκες να έρχονται να δουλεύουν τρίσπαστο δεν βρίσκω εύκολα. Η αδερφή του και ειδικά η μάνα του έχουν χρόνια στη δουλειά κι είναι σταθεροί εδώ μέσα, ενώ έτσι μπουρδέλο που το κάνουν τα παιδιά μου, δεν βρίσκω εύκολα άνθρωπο να έρθει να δουλέψει και να μείνει κι άλλη σεζόν."
    Δεν ξέρω υποθέσεις κάνω.
    Ο πατέρας μου δεν έχει ίχνος ανδρισμού ή αξιοπρέπειας δυστυχώς. Το χρήμα και η μητρια μου είναι τα μόνα στα οποία υπακούει. Μπορεί να το σκέφτεται όπως το λες, πάντως πέρυσι, εν μέσω σεζόν που πνιγομασταν δεν δίστασε να διωξει τον λαντζιερη και την καμαριέρα (ηταν ανδρογυνο) γιατί μάλωσαν με τη μητρια μου (οταν ακομα ερχοταν στο ξενοδοχείο). Άρα, στο υποθετικό σενάριο που όλα αυτά τα είχε κάνει στην μικρή του κόρη και στη γυναίκα του, θα είχαν πάρει πόδι οικογενειακως.
    Επίσης δεν δουλεύει τρισπαστο, σπαστο είναι, αλλά πολύ χαλαρό σπαστο. Η ίδια η δουλεια δεν είναι καθόλου απαιτητική,στην πισίνα να χαζολογαει με τους πελάτες τη βγάζει.

    Εγώ νιώθω ταπεινωμενος και σκέφτομαι ο ίδιος εγκληματικές ενέργειες. Πιστεύω ότι δεν είμαι ικανός να τις πράξω αλλά αυτός πιστεύω ότι αυτος είναι ικανός να πράξει τις απειλές του καθώς έχει και ποινικό μητρώο στην Αλβανία, όπως ανέφερα.

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλημέρα Skioure. Νομίζω ότι είναι παρατραβηγμένο το να σε «ξεκοιλιάσει» ή να σου κάνει κάτι κακό. Εγώ πιστευω ότι επαφίεται στο γεγονός ότι εισαι πιο μετρημένος και οτι ο πατέρας σου είναι άλλου ντ’άλλου και προτιμά να μην εμπλέκεται σε αυτά τα επεισόδια για να βγει η δουλειά, όποτε τον παίρνει να κάνει τον τραμπούκο. Σκυλί που γαβγίζει δεν δαγκώνει, συνηθως. Μπορεί να έχει καταλάβει οτι ακούγοντας αυτά εσυ φοβάσαι και το συνεχίζει. Αν θες να το συνεχίσεις με τη μήνυση, πράξε το ώστε να του κοπεί ο βήχας.

Page 7 of 18 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 27-04-2019, 19:47
  2. Επιθετικοτητα-Πολλα Νευρα!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2014, 02:58
  3. Πολλα νευρα και αγχος χωρις λογο?
    By chtinick in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2013, 22:29
  4. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 18:18
  5. Πολλά νεύρα!
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-2011, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •