Πολλά νεύρα - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 18 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 256
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σου έστειλα δύο λινκ αλλά μην τα στείλεις αλλού πλιζ. For the record, θελω να πω ότι δεν θεωρώ τη φάτσα του εντελώς φρικτή, αλλά η έπαρση του είναι ανεδαφικη σε σχέση με τα προσόντα του. Επίσης δεν υπάρχει φωτο που να χαμογελάει για να δείτε και τα σιδεράκια (που δεν λέω ότι είναι κακό να φοράει σιδεράκια αλλά οκ, μοντέλο με στραβά δόντια δεν είναι ο,τι πιο συνηθες) και επίσης χρειαστηκε να κανω ζουμ στις φώτο γιατί είναι μακρινές και η ακμή φαίνεται μεν, αλλά όχι τόσο έντονη όσο είναι. Ούτε την ακμη τη χλευαζω -και η αδερφή μου έχει σημάδια από ακμή, δεν λεει κατι για την ομορφια αυτο- απλά όπως είπα όλη η συμπεριφορα του, η έπαρση, το ποσο ψωνισμενος είναι και το ποσό μειώνει τους γύρω του πιστεύοντας ότι ο ίδιος είναι τέλειος,είναι εντελώς εκτός πραγματικότητας. Εμενα κοροιδευε μέχρι και το κούρεμα μου όπως έχω αναφέρει και θεωρώ ότι κοροϊδεύει και το ότι είμαι κοντος, απλά όχι μπροστά μου.

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Σου έστειλα δύο λινκ αλλά μην τα στείλεις αλλού πλιζ. For the record, θελω να πω ότι δεν θεωρώ τη φάτσα του εντελώς φρικτή, αλλά η έπαρση του είναι ανεδαφικη σε σχέση με τα προσόντα του. Επίσης δεν υπάρχει φωτο που να χαμογελάει για να δείτε και τα σιδεράκια (που δεν λέω ότι είναι κακό να φοράει σιδεράκια αλλά οκ, μοντέλο με στραβά δόντια δεν είναι ο,τι πιο συνηθες) και επίσης χρειαστηκε να κανω ζουμ στις φώτο γιατί είναι μακρινές και η ακμή φαίνεται μεν, αλλά όχι τόσο έντονη όσο είναι. Ούτε την ακμη τη χλευαζω -και η αδερφή μου έχει σημάδια από ακμή, δεν λεει κατι για την ομορφια αυτο- απλά όπως είπα όλη η συμπεριφορα του, η έπαρση, το ποσο ψωνισμενος είναι και το ποσό μειώνει τους γύρω του πιστεύοντας ότι ο ίδιος είναι τέλειος,είναι εντελώς εκτός πραγματικότητας. Εμενα κοροιδευε μέχρι και το κούρεμα μου όπως έχω αναφέρει και θεωρώ ότι κοροϊδεύει και το ότι είμαι κοντος, απλά όχι μπροστά μου.
    Όντως τώρα??

    Update: Αντικειμενικά είσαι ωραίο παιδί. Τώρα για το άλλο παιδί νταξει δε μπορώ να πω ότι είναι άσχημος. Ούτε θέλω να σας συγκρίνω.

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Μην τον χαρακτηρισεις ασχημο, απλα ωραίο δεν τον λες και σιγουρα όχι μοντέλο, σωστά; Δηλαδή η Καγιά θα τον έκοβε. Δεν ξέρω πώς κυκλοφορει και λεει χωρις να ντρεπεται οτι κανει για μοντελο. Δεν σου βγαζει και μια κακια το βλεμμα του; Τα μικροσκοπικα πονηρα ματια του...Εμενα βεβαια με επηρεάζουν στην πρόσληψη και τα όσα έγιναν.

    Το φρανκεσταιν τον έβαλα για να δεις ότι μοιάζει η προσωποκατασκευη του Αλλά κάτσε να σιγουρεψουμε ότι κατάλαβες ποιος είναι ποιος εγώ είμαι ο πάνω αριστερά στη φώτο με τον φρανκεσταιν και ο δεξιός στην άλλη φωτο.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Αφού μου έβαλες τον Φρανκενστάιν λες να μη κατάλαβα???
    Όχι νταξει άσχημο δε θέλω να τον χαρακτηρίσω. .

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788


    Τον έβαλα σε κλίμακα ίδια με τη δική μου φωτογραφία τον Φρανκεσταιν για να σε μπερδέψω και να καταληξεις μόνη σου ποιος είναι ποιος, στην προσπαθεια μου να είμαι αντικειμενικος

    Τεσπα, αν είχα την ορεξη θα του έλεγα να πάει στον επόμενο κύκλο του gntm ,αλλά είμαι πεπεισμένος ότι είναι τόσο ψωνιο που καποια στιγμή μπορεί να το κάνει μόνος του.

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post


    Τον έβαλα σε κλίμακα ίδια με τη δική μου φωτογραφία τον Φρανκεσταιν για να σε μπερδέψω και να καταληξεις μόνη σου ποιος είναι ποιος, στην προσπαθεια μου να είμαι αντικειμενικος

    Τεσπα, αν είχα την ορεξη θα του έλεγα να πάει στον επόμενο κύκλο του gntm ,αλλά είμαι πεπεισμένος ότι είναι τόσο ψωνιο που καποια στιγμή μπορεί να το κάνει μόνος του.
    Νταξει κοίτα , υπάρχουν και μοντέλα που έχουν το attitude και δεν έχουν και τόσο ωραίο πρόσωπο. Οπότε μπορεί κ να τον περάσουν

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Συμφωνω αλλα θεωρω οτι δεν εμπιμπτει σε αυτη την κατηγορια. Και επιχειρηματολογω παρακατω.

    Τον περσινό κύκλο gntm δεν τον έβλεπα, έβλεπα τον προπερσινο, πχ θεωρώ ότι ο Αιμιλιανο δεν είχε το κλασικα ωραίο πρόσωπο (δεν συγκρίνω βεβαια σε καμία περίπτωση τους δύο τους, ο Αιμιλιανο είναι Άδωνις μπροστά του κ ουτε μοιαζουν). Φέρνω ως παράδειγμα αυτόν γιατί είχε επίσης προγναθισμο και όχι απαραίτητα το κλασικα ωραίο πρόσωπο και εμπίπτει στην κατηγορια που λες,ειχε το attitude του μοντελου και γενικα το ειχε. Για να περάσεις σε τέτοιους διαγωνισμούς πρέπει να έχεις γενικά σχέση με μόδα, πασαρέλα κλπ, αυτός εκτός από το ύψος δεν έχει τη στόφα μοντέλου.

    Εγώ, χωρίς πάλι να θέλω να ακουστώ ψωναρα, ξέρω πως έχω φωτογένεια και μπορώ να ποζαρω, αλλά δεν θα έκανα για μοντελο λόγω του ύψους μου. Το πρόσωπό μου το ξέρω ότι είναι ωραίο, όχι κάτι ουαου, αλλά με κλασικές αρχές συμμετρίας είναι οκει. Επίσης εγω εχω μικρά αυτια, αυτός έχει τεράστια πεταχτα αυτιά, δλδ στην ανφάς φωτο βλέπεις καποιον με μικρά στριμωγμενα ματια, πεταχτα μεγάλα αυτια, θέμα στο σαγονι και εντονο μετωπο, δεν ειναι ελκυστικος συνδιασμος ουτε σε ιντριγκαρει κατι πανω του, τουλαχιστον εμενα, ακομα και ως συγγραφεα που μου αρεσει να κανω περιγραφες φυσιογνωμίας. Γενικά δεν θα ήταν σε καμία περίπτωση καποιος που θα έβλεπα στο δρόμο,ανεξάρτητα του τι έχει παίξει στις διαπροσωπικες μας σχέσεις,και θα έλεγα αυτός είναι ωραίος, πρέπει να έχει πολλές γκόμενες.

    Άσε που τελευταία, βλέποντας πού και πού τις κάμερες έχω καταληξει στο οτι ακόμα και η αυτοπεποίθηση του είναι κάπως εύθραυστη, όπως και η αρρενωποτητα του. Πολλές φορές κάνει νευρικές κινήσεις, κοιτάει αμήχανα το κινητό του κλπ κλπ. Πλέον είμαι σίγουρος ότι μεγάλο μέρος αυτής της πλασματικης αυτοπεποίθησης τροφοδοτείται απο το να μειώνει τους άλλους και ατονει μετα.
    Last edited by Skiouros8; 20-09-2022 at 22:44.

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Νταξει κοίτα , υπάρχουν και μοντέλα που έχουν το attitude και δεν έχουν και τόσο ωραίο πρόσωπο. Οπότε μπορεί κ να τον περάσουν
    Και φαντάσου να τον περάσουν! αχαχαχχαχααχχαχαχα
    Σκίουρε, σε βλέπω να κάνεις απεργία πείνας ως ένδειξη διαμαρτυρίας αν συμβεί αυτό!

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Και φαντάσου να τον περάσουν! αχαχαχχαχααχχαχαχα
    Σκίουρε, σε βλέπω να κάνεις απεργία πείνας ως ένδειξη διαμαρτυρίας αν συμβεί αυτό!
    Αν τον περνούσαν θα έβγαζα γκοσιπ στο τουιτερ ότι είναι ομοφοβικος , τραμπουκος κλπ κλπ και θα έτρωγε κανσελ

    Στο χωριό μου έχω δύο γελοίους που πήγαν σε ριαλιτι και τώρα θεωρούν ότι είναι σελεμπριτι. Γενικά το θεωρώ κατάντια. Το gntm πάει κι έρχεται, εχει καποιο αντικειμενικο στατους με το τελικο επαθλο με συμβολαιο, αλλά αλλου τύπου που ξεφτιλιζονται για φολουερς το θεωρω εντελως ξεφτίλα. Κοινωνικά βεβαια κάτι τέτοιοι αποκτάνε στατους για μερικά χρόνια,μέχρι να γίνουν, αν δεν είναι ήδη, γραφικοι και γελοίοι. Εγώ δεν νομίζω να πήγαινα ακόμα και να με πλήρωναν.

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Αν τον περνούσαν θα έβγαζα γκοσιπ στο τουιτερ ότι είναι ομοφοβικος , τραμπουκος κλπ κλπ και θα έτρωγε κανσελ
    Έπρεπε να το φανταστώ! αχαχαχαχαχα

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ο πατέρας μου δεν θέλει να μειώσει σε τετράωρο το ωράριο τους παρόλο που έχουμε πέσει σε δυναμικότητα και η αδερφή μου του το πρότεινε. Κάθονται και τσαταρουν απραγοι και με αέρα ιδιοκτήτη. Με ενοχλεί πλεον και μόνο που βλέπω τη φάτσα του,ιδανικά θα ήθελα να πιάσω το κεφάλι του και να αρχίσω να το χτυπάω στην πόρτα του καταψύκτη. Εκεί έχω φτάσει, να φαντασιωνομαι βίαια σενάρια.


    Οι παλιοι πελατες χθες μου έκαναν ένα δώρο (μια ζυγαριά που πήραν από το τζαμπο για βαλίτσες, καταξοδευτηκαν) και με χαιρετανε αλλα έχουν ένα ειρωνικό ύφος όλοι μαζί. Είναι αγενείς και το έχουν καταλάβει πλεον όλοι (και οι αδερφές μου) οπότε ελπίζω του χρόνου να μην δεχτεί καν κράτηση τους.Ξεκουμπιζονται σε μερικές μέρες επιτέλους.

    Επίσης έμαθα απο την αδερφη μου ότι μια καμαριέρα που είχαμε παλιά και η οποία ήταν αρκετά καλή, έφυγε επειδή την απειλούσε ο πατέρας του τραμπουκου. Τι αηδιαστικοι άνθρωποι. Ο πατέρας μου βεβαια ευθύνεται για όλα.
    Last edited by Skiouros8; 23-09-2022 at 20:25.

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Breaking news: τσακώθηκε με τη μεσαία μου αδερφή και σηκώθηκε και έφυγε.
    Ψαχνω σερβιτόρο, βρήκα ήδη για απόγευμα και ψάχνω πρωινό. Αν και δεν είμαι σίγουρος ότι δεν θα επιστρέψει. Περιμένει λογικά να τον παρακαλέσει ο πατέρας μου ο οποίος μουτρωσε που του έφυγε το διαμάντι. Εντωμεταξύ για σήμερα έστω είχα συνεννοηθεί με έναν από το χωριό που κάνει ντελιβερι και τυγχάνει Πακιστανός και είπε ο πατέρας μου ότι δεν τον θέλει και ότι αν έρθει ο Πακιστανός θα φύγει και αυτός. Με την αλβανική μαφία που μας απειλεί στο ίδιο μας το ξενοδοχείο δεν έχει πρόβλημα, με τον Πακιστανό έχει πρόβλημα (που ειναι και πολυ πιο ευπαρουσιαστος απο τον Φρανκεσταιν εδω που τα λεμε). Και είμαι βέβαιος ότι οποιον άλλο του φέρω θα τον βγάλει προβληματικο.

    Επίσης δεν ξέρουμε και τι θα γίνει αύριο. Γιατί αν θυμάστε ο Γκουφυ πατέρας μου τους έχει προσλαβει οικογενειακως άρα πολύ πιθανό να απέχουν όλοι. Αν και δεν νομίζω. Επειδή αυτόν παλαιότερα τον είχα διώξει εγώ όταν με είχε ειρωνευτει (όσο ήταν ακόμα νεότερος και κοντύτερος), απείχε για μια δύο μέρες και μετά τον είχε βάλει η μάνα του να μου ζητήσει συγνώμη για να επιστρέψει. Θεωρώ ότι και αυτή τη φορά αυτό πιστεύουν ότι θα γίνει. Αλλά η αδερφή μου δεν τον θέλει.

    Ο πατέρας μου φυσικά έχει μουτρωσει όπως είπα. Πέρυσι δεν είχε διστάσει να διωξει δύο άτομα του προσωπικού γιατί αντιμιλησαν στη γυναικούλα του βεβαια.

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Κατέβηκα πριν κάτω και έδωσα στον πατέρα μου τα τηλέφωνα από την αγγελία και ξέσπασε πανω μου. Κάνει σαν παλαβός λες και η δουλειά του σερβιτορου είναι πυρηνική φυσική. Ναι, εννοείται ότι δεν είναι ιδανικό να αλλάζεις προσωπικό τέλη σεζόν, αλλά δεν θα φέρουμε κάποιον αντικαταστατη από το νηπιαγωγείο, υπάρχουν άτομα με μεγαλύτερη εμπειρία από το τσογλανι που έχει δουλέψει μόνο σε εμάς.

    Εννοείται ότι και μόνο από την ένταση που πέρασα να μιλάω με τόσο κόσμο στο τηλ τόση ώρα ψάχνοντας προσωπικό, ήδη νιώθω βάρος στο θωρακα.

    Πρώτον, δεν τον έδιωξα εγώ. Εμενα με έκανε σκουπίδι και με απείλησε και ήταν εδώ για ένα μήνα άρχοντας. Θεωρεί ότι εγώ επηρέασα την αδερφή μου. Οχι ότι η συμπεριφορά του τσογλανιου και γενικά του σογιου του έχει ξεπεράσει τα όρια.


    Του είπα στην τελικη να φέρει την άλλη του κόρη που κάνει την πλουσιοπαροχή ζωή στο εξωτερικό να σερβιρει. Και μου λέει "ναι, θα τη φέρω από την Αγγλία " ειρωνικά. Να μην βρισκόταν καν στην Αγγλία. Για να πάρει ένα χαζό πτυχίο ανθρωπιστικων σπουδών που θα μπορούσε να είχε πάρει από μια οποιαδήποτε σχολή στην Ελλάδα σε τέσσερα χρόνια. Αυτά είναι οι μεγαλομανιες της μητριας μου. Αλλο παιδί του βεβαια γίνεται βιβλιογραφικη αναφορά σε πανεπιστημιακες εργασίες (εγω) και ούτε που έχει ενδιαφερθεί να διαβάσει το βιβλίο μου. Η μόνη περίοδος που ήταν επαρκώς ευχαριστημένος μαζί μου ήταν όταν δούλευα στην εφημερίδα και το ελεγε στους φίλους του.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Κατέβηκα πριν κάτω και έδωσα στον πατέρα μου τα τηλέφωνα από την αγγελία και ξέσπασε πανω μου. Κάνει σαν παλαβός λες και η δουλειά του σερβιτορου είναι πυρηνική φυσική. Ναι, εννοείται ότι δεν είναι ιδανικό να αλλάζεις προσωπικό τέλη σεζόν, αλλά δεν θα φέρουμε κάποιον αντικαταστατη από το νηπιαγωγείο, υπάρχουν άτομα με μεγαλύτερη εμπειρία από το τσογλανι που έχει δουλέψει μόνο σε εμάς.

    Εννοείται ότι και μόνο από την ένταση που πέρασα να μιλάω με τόσο κόσμο στο τηλ τόση ώρα ψάχνοντας προσωπικό, ήδη νιώθω βάρος στο θωρακα.

    Πρώτον, δεν τον έδιωξα εγώ. Εμενα με έκανε σκουπίδι και με απείλησε και ήταν εδώ για ένα μήνα άρχοντας. Θεωρεί ότι εγώ επηρέασα την αδερφή μου. Οχι ότι η συμπεριφορά του τσογλανιου και γενικά του σογιου του έχει ξεπεράσει τα όρια.


    Του είπα στην τελικη να φέρει την άλλη του κόρη που κάνει την πλουσιοπαροχή ζωή στο εξωτερικό να σερβιρει. Και μου λέει "ναι, θα τη φέρω από την Αγγλία " ειρωνικά. Να μην βρισκόταν καν στην Αγγλία. Για να πάρει ένα χαζό πτυχίο ανθρωπιστικων σπουδών που θα μπορούσε να είχε πάρει από μια οποιαδήποτε σχολή στην Ελλάδα σε τέσσερα χρόνια. Αυτά είναι οι μεγαλομανιες της μητριας μου. Αλλο παιδί του βεβαια γίνεται βιβλιογραφικη αναφορά σε πανεπιστημιακες εργασίες (εγω) και ούτε που έχει ενδιαφερθεί να διαβάσει το βιβλίο μου. Η μόνη περίοδος που ήταν επαρκώς ευχαριστημένος μαζί μου ήταν όταν δούλευα στην εφημερίδα και το ελεγε στους φίλους του.

    Ο πατερας σου ξεσπασε πανω σου, γιατι εχετε προβληματικες σχεσεις, που απο μεριας σου κανεις ο,τι μπορεις να τις διατηρεις προβληματικες. οσο κι αν νομιζεις οτι σε αφορα, ΔΕΝ σε αφορα τι σπουδες κανει η ετεροθαλης αδερφη σου, ουτε αν σου αρεσει η σχολη της εχει καμια σημασια....
    ΔΕΝ ειναι απαντηση αυτη να χωνεις το απωθημενο που εχεις για τον δευτερο γαμο του, ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΕΜΑ που σας απασχολει.
    μην μου πεις τις χιλιαδες δικαιολογιες που λες καθε φορα που σου λεμε, γιατι πολωνεις τις καταστασεις και αο δυσκολες τις κανεις αδιεξοδες.
    εισαι εμπαθης και το αποδεικνυεις γυρω σου με κθε ευκαιρια.
    ναι, υπαρχουν λογοι και δικαιολογιες για την προβληματικη συμπεριφορα σου, αλλα δεν σου λυνει κανενα προβλημα η συμπεριφορα αυτη. αντιθετα , δημιουργει αδιεξοδα.

    η εμπαθεια σου και η εμμονικη συμπεριφορα ειναι η ουσιαια των προβληματικων σου σχεσεων με την οικογενεια και ο λογος που τπτ δεν εξομαλυνεται και ολα χειροτερευουν.

    εν προκειμενω, στο παραπανω θεμα.
    πολυ ωραια, ευτυχως καταλαβε η αδερφη με τι ατομο εχετε να κανετε, μαλωσε η ιδια, τον εδιωξε η ιδια.
    πολυ ωραια εσυ, βρηκες καποιες λυσεις για προσωπικο, τις δινεις στον πατερα ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΕΥΓΕΙΣ.
    για ποιον λογο ξαναμπερδευεσαι ;;;; για να αποδειξεις την εμπαθεια σου;
    τι δουλεια εχεις παλι να καθεσαι να μαλωνεις αν τουα ρεσει η δεν του αρεσει, και κυριως να πετας στην μεση την "λυση" της αδερφης, μονο και μονο για να του την σπασεις και να μαλωσετε;
    το ξερεις πολυ καλα οτι η αδερφη δεν ειναι καμια λυση. το ειπες μονο λογω της εμπαθειας σου.
    ετσι ομως δεν λυνονταιτ α προβληματα και γραψε οσα κατεβατα θελεις για τις δικαιολογιες που εχεις να φερεσαι οπως φερεσαι.

    ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΛΕΣ ΤΙ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΑΣ ΨΑΞΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΥ.
    εισαι πολυ ανακατωστρας ρε φιλε.
    δεν λυνεις προβληματα. λυνεις ενα και δημιουργεις 2 αδιεξοδα ταυτοχρονα.
    αναλωνεσαι σε χαζα πραγματα και μεγαλωνεις τα προβληματα σου.

  15. #195
    Συμφωνώ με remedy

Page 13 of 18 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 27-04-2019, 20:47
  2. Επιθετικοτητα-Πολλα Νευρα!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2014, 03:58
  3. Πολλα νευρα και αγχος χωρις λογο?
    By chtinick in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2013, 23:29
  4. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 19:18
  5. Πολλά νεύρα!
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-06-2011, 00:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •