Πολλά νεύρα - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 18 FirstFirst ... 715161718 LastLast
Results 241 to 255 of 256
  1. #241
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Ήσουν τυχερός που σε είδε. Τώρα θα έχει την έγνοια μη σε ξανά πετύχει εκεί, εφόσον έχει στο μυαλό του ότι πηγαίνεις. Θα του κοπούν τα φτερά. Σε κάθε περίπτωση (διαβάζοντας με λεπτομέρεια όλο το θέμα σου) θεωρώ πως σε ζηλεύει και σε εχθρευεται. Σε βλέπει ότι αγαπάς τα γατάκια, άρα έτσι κουτοπόνηρα θα σκεφτεί να τα βλάψει για να σε πικράνει. Διότι με άλλο τρόπο δε μπορεί.
    Δεν ξερω αν ζηλεύει εμένα προσωπικά, αλλά ότι είναι ζηλοφθων και γενικά μνησικακος ισχύει. Έναν υπάλληλο που είχαμε παλιά, β Σερβιτόρος κι αυτός, οπως ο τραμπούκος, του είχε κάνει τη ζωή μαύρη να τον κοροϊδεύει και να τον απειλεί (το άτομο αυτό είχε και κάποιο θέμα ΑΜΕΑ, είχε προσληφθεί μέσω της σχολής του για πρακτική. Φεροταν δλδ έτσι σε ένα άτομο με ειδικές αναγκες, φαντασου τι σκουπιδι είναι) Γενικά δεν έχει αρχές, ακριβώς όπως ο πατέρας του.

    Ελπίζω οντως να φοβήθηκε που με είδε, εγώ πηγαίνω κάθε μέρα εκεί, εκτός των ημερών που βρέχει. Θα προσπαθήσω να πηγαίνω και σε μη στάνταρ ώρες να δω αν θα τον πετύχω ξανά και στο μεταξύ θα κοιτάξω και όσες κάμερες υπάρχουν.

    Στο ξενοδοχείο το χειμώνα έχει μόνο τρία σπίτια κοντά που είναι φιλόζωοι, ριχνουν πού και πού στα γατιά αποφάγια και κάτι μικρά που έχει τώρα βλέπω ότι τα ταΐζουν. Αν γίνει κάτι θα ξερω ότι είναι αυτός 100% και δεν θα διστασω να του κάνω καταγγελία. Ελπίζω να μην τολμήσει, αλλά θα έχω το νου μου.

  2. #242
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σήμερα τον πέτυχα πάλι, αυτή τη φορά όχι στο ξενοδοχείο, αλλά σε κάτι στούντιος που ταΐζω κάτι γατιά. Αυτός ήταν στο κουρείο απεναντι και κουρευοταν. Με κοιτούσε καλά καλά πισω απο τη τζαμαρια, ήμουν στο τσακ να του κάνω κωλοδαχτυλο αλλά τελικά απλά άρχισα να λέω "τι ηλιθιος" χαμογελώντας (αυτός με έβλεπε πίσω από το τζάμι,δεν ακουγε, ελπιζω να διαβασε τα χειλη μου)
    Πάλι ήμουν κούκλος, φορούσα και ωραια ρούχα και καινούργια γυαλιά ηλιου. Αυτος πηγε να κάνει παλι κούρεμα πεζοναύτη και πιστευει οτι ειναι ωραιος. Καθεται και περπαταει ολη τη μερα να χασει θερμίδες, ουτε τα βασικα απο διατροφη και bulking δεν ξερει.
    Με κοιτούσε παντως εντονα. Ή με γουστάρει εντελει ή το κανει ξανα για να με προκαλεσει. Και σιγουρα θα σχολιάσει στο υπόλοιπο ανεκδιήγητο σόι του ότι τάιζα τις γάτες, υποτιμητικά, οπως το ειχε κανει και στον πατερα μου. Μια αλτρουιστικη πράξη είναι ακατανόητη σε τετοια άτομα.

    Τελικά κοίταξα και τις κάμερες αλλά δεν μπορώ να βγάλω ακρη γιατι ειναι αμέτρητες ώρες καταγραφης. Μερικά κοτοπουλα έλειπαν σήμερα αλλά δεν είχα το χρόνο να το ψάξω, θα πάω την Κυριακή ξανά. Φοβαμαι βεβαια μην τον πετύχω πάλι εκεί, γιατί τις Κυριακές είναι συνήθως έρημα, αλλά θα έχω το νου μου.

    Σκέφτομαι πως ίσως δεν μου κάνει κάτι ακόμα,γιατί θεωρούν ότι θα τους ξαναπάρει ο πατερας μου στη δουλειά. Άραγε αν δεν τους πάρει, κινδυνευω; Δεν ξερω, είναι πολύ κακής ποιότητας άνθρωποι. Οχι μόνο αυτός, όλη του η οικογένεια. Αφού είχαν φτάσει να απειλούν άλλη καμαριέρα που είχαμε για να φύγει από τη δουλειά. Ο πατέρας του συγκεκριμένα την απείλησε. Φταίει βεβαια ο δικός μου πατερας που τους έδωσε τόσο αέρα και τους έπαιρνε στη δουλειά χρόνια τώρα, χωρίς να τον ενδιαφέρει ότι είναι μαφιόζοι. Όπως ξανάγραψα, η μάνα του είχε κλέψει χρυσαφικά της θείας μου και κλέβει συστηματικά και πελάτες. Γενικά είναι βόθρος όλοι τους και δεν θέλω να με "φανε" κάτι τέτοια ανθρωπαρια. Αν σκοτωθω τουλάχιστον να πεθάνω για κάποιον ευγενή σκοπο,όχι επειδή ο τραμπουκος και το σόι του έχασαν το εύκολο χρήμα.

    Μια γάτα έχει εξαφανιστεί, δεν νομίζω ότι έκανε κάτι αυτος όμως (αν ήταν θα έκανε κάτι σε όλες εικαζω). Μπορεί να φταίει και ο πατερας μου, θα το ερευνήσω.
    Last edited by Skiouros8; 16-12-2022 at 22:40.

  3. #243
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Αχχαχαχαχαχχαχα ρε φιλε δεν γίνεται να μην γελάσεις με όλα αυτά αχχαχαχχαχα δεν θα πω αν διαφωνώ η συμφωνώ αλλά ότι γέλασα γέλασα.. Σκέψου να έχει και αυτός ακκουντ στο φόρουμ και να τα βλέπει αυτά.. Σιγουρεψου ότι δεν είναι μέλος αχχαχαχ

  4. #244
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Όσο για ότι λένε τα παιδιά εδώ δεν ξέρω αν έχουν και εντελώς άδικο ρε φιλε. Μου φαίνεται λίγο περίεργο κάποιος να σε έχει κάνει μπαούλο καθημερινά να σε βρίζουν σου κάνουν και εσυ να είσαι ο αθώος.. Μήπως κάπου κάτι κανείς λάθος ; Εγώ είμαι ψιλό καινούργιος στο φόρουμ δεν γνωρίζω κάποιον πολύ καιρό αλλά μήπως πρέπει να κοιτάξεις λίγο την συμπεριφορά σου γιατί μπορεί να μην είναι και αψεγάδιαστη.. απλά μου φαίνεται περίεργο ποσό μαλλον που είσαι και σε νησί και γίνεται όλο αυτό που γνωρίζεται ο ένας τον άλλον.. Εγώ θα σου πω για το άγχος γιατί για τα αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος τι ισχύει τι δεν ισχύει.. Προέχει η υγεία φιλε μου αν κάθεσαι και σκας μόνο κακό κανείς..

  5. #245
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ναι, γιατί ως γνωστόν σε νησια 300.000 κατοικων γνωριζόμαστε όλοι, ειδικά με τους νεαρούς αλλοδαπούς, και δεν υπάρχουν περιστατικά μπουλινγκ ή εγκληματικοτητα, ολοι αγαπιομαστε και ζουμε αρμονικα οπως στο στρουμφοχωριο. Είναι δε απίθανο να σε προκαλει ενα κακομαθημενο που την εχει δει μαγκας,γιατι αυτα τα παιδια μεγαλωνουν με αξιες και ιδανικα,οχι με μπαφους, τραπ μουσικη και με θεο τους τη ψευτομαγκια.
    Μάλλον δεν διάβασες ή δεν κατανόησες όλο το τοπικ.
    Και προφανώς δεν είναι άνθρωπος που γράφει σε φόρουμ. Πιο πιθανό είναι να κερδίσεις αύριο το Τζόκερ πάρα να έχει αυτό το άτομο λογαριασμό στο παρόν φόρουμ.

  6. #246
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σκέφτομαι μήπως δεν αντιδρώ αρκετα δυναμικά σε καταστάσεις που με πλήττουν με αποτελεσμα να πολλαπλασιαζονται. Θέλω να δείχνω πιο άγριος και επικινδυνος αλλα εχω baby face και δεν βοηθά. Για παράδειγμα, στο θέμα με το τσογλανι, σκέφτομαι κάποιες φορές μήπως κάποιος άλλος θα χειριζόταν διαφορετικά τα πράγματα. Αν βέβαια περνούσε αποκλειστικά από το χέρι μου θα είχα κάνει πολλά παραπάνω πράγματα. Αλλά αρκούν όσα εκανα; Υπερασπιστηκα σωστά τον εαυτό μου; Δεν ξερω.
    Στο θέμα με τις φόλες των γειτόνων πχ, σκέφτομαι ότι έκανα τα σωστά βήματα. Παρόλο που αυτο περιλάμβανε έξι χρόνια δικαστήρια και πολύ στρες. Θεωρώ ότι πήραν το μάθημά τους και δεν έχω πια τα ίδια συναισθήματα οργής, όπως πριν την απόφαση (ακομα με ενοχλει οταν τους βλεπω και οταν πηγαινω στο χωριο, αλλα οχι τοσο εντονα οσο οταν ηταν ακομα ανοιχτη η υπόθεση). Η απόφαση δεν παίρνει πίσω αυτό που έκαναν και ο,τι μου προκάλεσαν, αλλά μου εδωσε έναν βαθμό ηθικής δικαίωσης. Από την άλλη όμως,δεν γίνεται κάθε φορά να καταφεύγω στα δικαστήρια, πρακτικα δηλαδη και απο οικονομικης πλευρας. Στο θέμα του τσογλανιού φώναξα την αστυνομία, οκ, αλλά ήταν αρκετο; Κάποιος άλλος τι θα εκανε; (τυπικά προχώρησα και σε μήνυση αλλά δεν την έλαβε ποτέ η εισαγγελία, αλλά αφού το έμαθα δεν υπεβαλα νέα μηνυση) Αν ήταν τρίτος στον οποίο συνέβη, σίγουρα θα υποστήριζα την υποβολή μήνυσης.

    Αυτό το διάστημα βάζω αγγελίες. Έχω βρει κάποια άτομα αλλά φοβάμαι μήπως κλείσουν αλλού τελικά (πολλοί αλλάζουν γνώμη τελευταία στιγμή) Δεν υπάρχει περίπτωση βέβαια να δεχτώ να μου ξαναφέρει ο πατέρας μου το σόι τους. Μου είπε να αναλάβω εγώ εξολοκλήρου το θέμα του προσωπικού και να αλλάξει όλο. Θα κρατήσω μάλλον μόνο τη μια καμαριέρα (αυτή που δεν είναι συγγενης του τσογλανιού εννοω) για ασφάλεια, γιατί καμαριέρες είναι πιο δύσκολο να βρεθούν.
    Last edited by Skiouros8; 28-12-2022 at 10:07.

  7. #247
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    το να "δειχνεις πιο αγριος", σε βαζει σε διαδικασιες σωματικης αντιπαραθεσης. και η σωματικη αντιπαραθεση δεν σε συμφερει εφοσον εισαι μικροκαμωμενος. δεν ειναι μονο το baby face, αλλα και το οτι δεν μπορεις να υποστηριξεις μια τετοια "αγριαδα", αν υποθεσουμε οτι θα ηθελες να λυνεις τα προβληματα σου με ξυλο η κατι τετοιο...

    το προβλημα σου στο θεμα με το τσογλανι, ειναι οτι ΔΕΝ εισαι αφεντικο του...
    κι αποδειξη αυτου, το οτι παρολο που δεν τον γουσταρεις, δεν μπορεις να τον διωξεις απο την δουλεια.
    εκει τελειωνουν ΟΛΑ.
    οταν ο αλλος βλεπει οτι οσο νταηλικι και να σου πουλησει, δεν χανει την δουλεια του οπου υποτιθεται οτι εισαι αφεντικο, ΔΕΝ ΣΕ ΣΕΒΕΤΑΙ.
    σε σεβεται αυτος που τον πληρωνεις. αυτον τον πληρωνει ο πατερας σου κι απ οτι φανηκε, ειτε επειδη δεν μπορει να βρει αλλους, ειτε επειδη τον επηρρεαζει η γυναικα του οπως ελεγες, δεν τους εδιωχνε.
    το να μην μπορεις να διωξεις τον αλλον που στην εδωσε και δεν κανει καλα την δουλεια του, μαζι με το γεγονος οτι επειδη δεν μπορεις να του κανεις τπτ αναλωνεσαι σε κουτσομπολια με τους πελατες, οπως κι εκεινος, κανει την κατασταση ακομα πιο φαιδρη και φυσικα τον μη σεβασμο στο προσωπο σου να μεγαλωνει...
    απλα ειναι τα πραγματα.

  8. #248
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Νομιζω οτι το τσογλανι δεν σεβεται γενικα κανεναν. Οπως ειπα τραμπουκιζε και συναδελφους του στο παρελθόν. Τετοια ατομα νομιζω μονο με αντιστοιχη μαγκια μπαινουν στη θεση τους.

    Δεδομένου ότι ηταν τέλος σεζόν και ότι εντέλει το τσογλανι το έδιωξε η αδερφή μου και γύρισε με απειλές της μανας του, δεν νομίζω πως σέβεται ούτε τον πατερα μου. Αφού τον διώξαμε και ο μόνος λόγος που γύρισε είναι όταν απειλούσαν ότι θα φύγουν όλοι. Το λάθος του πατερα μου ,οπως έχω ξαναπεί, είναι ότι πήρε τρία άτομα της ιδιας οικογένειας στην δουλειά. Δεν δουλεύεις έτσι,εξυπακούεται ότι θα εχεις προβλημα. Επιπλέον, παλαιότερα, τον είχα διώξει από τη δουλειά, το 2019 ή το 18 δεν θυμάμαι, και πάλι γύρισε με παρακάλια. Άρα ποιος σεβασμος ; Δεν σεβεται ουτε την επιχείρηση οταν ξεβρακωνεται στην υποδοχη. Απλά πίστευε ότι έπιασε την καλή. Θα του βγει ξινό όμως αυτή τη σεζόν αφού το προσωπικό το διαλέγω εγώ. Πρέπει να είμαι πολύ προσεκτικος απλά για να μην μαθευτεί σε αυτους ότι ψάχνω προσωπικό και δράσουν αλλιώς.

    Πίστευε βεβαια αυτό που λες, με άλλα λόγια, μου είχε πει ότι εγώ εκεί μέσα είμαι ένα τίποτα, και αυτό το διαπίστωσε ο φωστηρας επειδή δουλεύει πέντε χρόνια, σε μια εποχή που εγώ είχα αλλα στο κεφάλι μου και δεν ασχολιομουν με την επιχείρηση. Μετά βέβαια του βγήκε ξινό αυτο που είπε, γιατί δεν περίμενε να γίνει τόσο θέμα ούτε το σπρώξιμο ούτε όλα τα αλλα. Αφού είχε το θράσος να το κάνει και μπρος στην κάμερα,τόσο αμέριμνος ως προς τις συνέπειες των πραξεων του είναι. Έτσι έχει συνηθίσει να φέρεται σε όλους,απαξιωτικά.

    Να θυμίσω επίσης ότι το τσογλανι έλεγε σε όλους ότι μου ζήτησε συγνώμη και οτι τα βρήκαμε. Παρόλο που δεν το έκανε, δείχνει ότι μάλλον κατάλαβε ότι θα έχει μπλεξίματα. Γιατί άλλαξε τη μαγκιά του από την ώρα που του είχα πετάξει χαμογελώντας "τα λέμε στο δικαστηριο".

    Τέλος πάντων, το τσογλανι είναι ένα παράδειγμα. Το να τον χτυπήσω εγώ δεν το έχω ως πιθανότητα, γιατί πρέπει να έχω νευριάσει πολύ (βεβαια όπως έχω πει έχω και σωματικο θυμό συχνά, εσπαγα πράγματα παλιά) αλλά θα μπορούσα να βάλω μπράβους να τον χτυπήσουν. Πχ ο μπακάλης του χωριού είχε βάλει μπραβους να δείρουν έναν φίλο μου που δούλευε πολλά χρόνια ντελιβερι σε αυτόν και μετά πήγε αλλού και του έκλεψε πελατεία. Εγώ δεν θα το έκανα γιατί δεν μου αρέσουν οι παράνομες δραστηριοτητες, αλλά σκέφτομαι, μήπως κάποιος άλλος θα αντιδρούσε ετσι;


    Ίσως πρέπει να κάνω μαθήματα αυτοάμυνας. Αλλά από την άλλη υπάρχει και ο κίνδυνος να υπερεκτιμησω τις δυνατότητές μου ,υπό κάθε συνθήκη και να βρεθώ σε προβλήματα.


    Πριν κάποιο διάστημα είχα δει κάποιον να χτυπάει μια γάτα με το αμάξι. Τον κυνήγησα (για κακή του τύχη τον επιασε φανάρι) και τον έβαλα να βγει έξω, φωτογράφισα μπροστά του το αμάξι του (τις πινακιδες) και του είπα ότι οφείλει σύμφωνα με το νόμο να πάρει το γατί στον κτηνίατρο. Ήταν αρκετά ψηλότερος μου και βρισκόμασταν σε ερημιά. Άραγε έπραξα καλα; Αν με χτυπούσε;

    Δεν ξερω τελικά αν πρέπει να είμαι δυναμικός ή όχι, ή τι σημαίνει αυτό πρακτικά.

  9. #249
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    οσο και να το αναλυσεις, το τσογλανι ΔΕΝ ΣΕ ΣΕΒΕΤΑΙ.
    αν ησουν πιο σωματωδης, θα σε σεβοταν παραπανω μονο αν τον πλακωνες στο ξυλο. αυτο εννοεις; το μπειμπι φεις δενε χει καμια σχεση. μονο η σωματικη διαπλαση.

    το ειπες και μονος σου, οτι τον πατερα σου δεν τον σεβαστηκε γιατι δεν μπορουσε να τον διωξει...
    αυτον που μπορει να τον διωξει οποτε θελει, τον σεβεται.

  10. #250
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οσο και να το αναλυσεις, το τσογλανι ΔΕΝ ΣΕ ΣΕΒΕΤΑΙ.
    αν ησουν πιο σωματωδης, θα σε σεβοταν παραπανω μονο αν τον πλακωνες στο ξυλο. αυτο εννοεις; το μπειμπι φεις δενε χει καμια σχεση. μονο η σωματικη διαπλαση.

    το ειπες και μονος σου, οτι τον πατερα σου δεν τον σεβαστηκε γιατι δεν μπορουσε να τον διωξει...
    αυτον που μπορει να τον διωξει οποτε θελει, τον σεβεται.
    Μα αφού τον διώξαμε και γύρισε με απειλές της μανας του. Ακριβώς,δε σεβεται κανέναν μας, αυτό λέω. Σημαντικό κομμάτι αυτού είναι ότι δεν έχει αρχές και αξιοπρέπεια. Αφού όταν γύρισε του ειπε στα μούτρα του η αδερφή μου ότι ο μόνος λόγος που τον δεχτήκαμε πίσω είναι επειδή έμειναν τρεις βδομάδες μονο και απειλούσε η μάνα του ότι θα φύγουν οι δύο καμαριέρες πριν λήξει η σύμβαση τους. Ένας άνθρωπος με αξιοπρέπεια δεν θα δεχόταν να γυρισει με εκβιαστικη μεσολάβηση της μαμάς του ενω του ειπαμε ξεκαθαρα οτι ουτε τον θελουμε ουτε τον χρειαζομαστε πια.

    To baby face δεν το συσχετίζω με την παρούσα υπόθεση,το αναφέρω ως γενικό παράδειγμα. Αν ήμουν ψηλότερος, σωματωδης και κυκλοφορούσα με ακριβό αμάξι τότε σίγουρα θα με σέβονταν παραπάνω όλοι οι επιφανειακοι, οι τραμπουκοι κλπ κλπ

  11. #251
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Μα αφού τον διώξαμε και γύρισε με απειλές της μανας του. Ακριβώς,δε σεβεται κανέναν μας, αυτό λέω. Σημαντικό κομμάτι αυτού είναι ότι δεν έχει αρχές και αξιοπρέπεια. Αφού όταν γύρισε του ειπε στα μούτρα του η αδερφή μου ότι ο μόνος λόγος που τον δεχτήκαμε πίσω είναι επειδή έμειναν τρεις βδομάδες μονο και απειλούσε η μάνα του ότι θα φύγουν οι δύο καμαριέρες πριν λήξει η σύμβαση τους. Ένας άνθρωπος με αξιοπρέπεια δεν θα δεχόταν να γυρισει με εκβιαστικη μεσολάβηση της μαμάς του ενω του ειπαμε ξεκαθαρα οτι ουτε τον θελουμε ουτε τον χρειαζομαστε πια.

    To baby face δεν το συσχετίζω με την παρούσα υπόθεση,το αναφέρω ως γενικό παράδειγμα. Αν ήμουν ψηλότερος, σωματωδης και κυκλοφορούσα με ακριβό αμάξι τότε σίγουρα θα με σέβονταν παραπάνω όλοι οι επιφανειακοι, οι τραμπουκοι κλπ κλπ
    βρε δενε χει σημασια ο λογος.
    σημασια εχει οτι ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΑΝ. αν δεν τολμουσαν για να μην μεινουν χωρις προσωπικο, λιγη σημασια εχει.
    ουτε χει σημασια το οτι καταδεχτηκε να δουλευει χωρις να τον γουσταρουν.
    μπορει να μην τον αφορα να εχει αξιοπρεπεια.
    υπαρχουν πολλοι τετοιοι.
    ε και; ποιος χανει;
    αυτος που τους λουζεται, χανει...

    υ.γ. ε ναι, αλλα το μπειμπι φεις αναφερεις. αυτο που επρεπε να αναφερεις, ειναι η σωματικη διαπλαση...

  12. #252
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Νομίζω φταίει και το πρόσωπό μου. Περισσότερο η σωματικη διαπλαση αλλά και το πρόσωπό μου και το γεγονός ότι κυκλοφορώ με το πατινι, ταιζω γατες κλπ. Ενας συνδυασμός όλων αυτών.

  13. #253
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Νομίζω φταίει και το πρόσωπό μου. Περισσότερο η σωματικη διαπλαση αλλά και το πρόσωπό μου και το γεγονός ότι κυκλοφορώ με το πατινι, ταιζω γατες κλπ. Ενας συνδυασμός όλων αυτών.
    ενας συνδυασμος ολων αυτων, αλλα κυριως το οτι ε χεις μια πλευρα που ξεπεφτει σε επιπεδο ξεκατινιασματος, κι αυτο ειναι φαιδρο, δεν το παιρνει κανεις σοβαρα.
    δλδ, αντι να κανεις 2 κινησεις και δραστικες οπως η απολυση, η μυνηση , η εστω η αδιαφορια (αν δεν μπορεις να κανεις κατι ουσιαστικο), καθεσαι και ξεκατινιαζεσαι, με κουτσομπολια, με σου πα μου πες μου κανε σου κανε, με το αν σου αρεσει η φατσα του αλλου που νομιζει οτι ειναι ομορφος αλλα εσενα δεν σουα ρεσει (λες και σε ρωτησε, η λες κι αυτο ειναι το θεμα), κι αυτα δεν ειναι πραγματα που σε δειχνουν σοβαρο και υπολογισιμο. κι επιπλεον, εχεις παντα μια δικαιολογια στο στομα σου για ολα αυτα "ναι, κουτσομπολεψα, αλλα μονο σε εναν πελατη, ναι το εκανα αλλα το εκανε κι εκεινος" σαν παιδακι 5 χρονων, οχι σαν ανδρας 30.

  14. #254
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν κουτσομπολεψα σε κανέναν. Στο έχω εξηγήσει και άλλη φορά. Πρώτον, σχόλια για τη φάτσα του κάνω μόνο ανώνυμα εδώ μέσα (και αυτο γιατι μας τα πρηζει χρονια τωρα οτι ειναι μοντελο ενω η φατσα του ειναι σαν να ειναι η μαμα του και ο πατερας του ξαδερφια) ,σε κανέναν άλλο, δεύτερον, έδειξα το βίντεο του σπρωξιματος στον πελάτη που ρώτησε την αδερφή μου τι έγινε και ήρθε η αστυνομία,ότι δεν του άρεσε που ήρθε η αστυνομία κλπ και αναφερθηκε το ονομα μου. Ένιωσα ότι πρέπει να εξηγήσω τι έγινε για να μην θεωρεί ότι είμαι υπερβολικος. Ήταν θέμα ασφάλειας για μένα και δεν με ενδιαφέρει αν θα κακοφανει σε καποιον. Απλά πράγματα. Σε κανέναν άλλο δεν ειπα κατι. Άλλος είναι αυτός που κουτσομπολευει και ξεκατινιαζεται (το τσογλανι εννοω)
    Οι περισσοτεροι άνθρωποι αλλωστε, γενικά, δεν έχουν ηθικούς φραγμούς και αξιοπρέπεια, δεν υπολογίζουν τέτοια πράγματα, δρουν ενστικτωδώς με νόμους της ζούγκλας, αν ήταν να κρίνουν με το ποιος κουτσομπολευει ή όχι,το μισό χωριό μου θα ήταν σε κοινωνική απομόνωση.

    Τέλος, λέω τι εντύπωση δίνω σε αγνωστους μου ή γενικα άτομα που έχω τυπική επαφή. Προφανώς όταν κάποιος έχει αθώο παρουσιαστικο για κάποιον επιτηδειο ή τραμπουκο ειναι πιο εύκολο να δράσει εις βαρος του.

  15. #255
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    παλι δικαιολογιες.
    σιγουρα εχεις καποιους λογους που κανεις ο,τι κανεις.
    εγω σου λεω οτι δινουν μια ασοβαρη εικονα ολα αυτα. και ευαλωτη.
    αυτος που νοιωθει σιγουρια για τον εαυτο του δεν αναλωνεται σε ξεκατινιασματα και τετοια σχολια, ουτε σε εναν, ουτε σε κανεναν, ουθτε σε γνωστους, ουτε σε αγνωστους . το οτι νομιζει οτι νομιζει για τον εαυτο του, δεν το κανει λιγοτερο κατινια να κανεις τετοια σχολια. τα ιδια κανεις και για τον γκομενο της κοπελας της αλλης. ειναι κατινιστικα ολα αυτα.
    ο υπολογισιμος ανθρωπος, κανει 2 κινησεις και δραστικες. δεν πελαγοδρομει, ουτε πισωγυριζει, ουτε λεει κατινιες.
    δεν απειλει με μηνυσεις. η τις κανει η δεν τις κανει.
    και μαζι με ολα αυτα, ενα αθωο παρουσιαστικο οπως λες, εντινει τον μη σεβασμο.

Page 17 of 18 FirstFirst ... 715161718 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 27-04-2019, 20:47
  2. Επιθετικοτητα-Πολλα Νευρα!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2014, 03:58
  3. Πολλα νευρα και αγχος χωρις λογο?
    By chtinick in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2013, 23:29
  4. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 19:18
  5. Πολλά νεύρα!
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-06-2011, 00:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •