Πολλά νεύρα - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 18 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 196 to 210 of 256
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Προφανώς και το είπα επίτηδες για να τον νευριασω γιατί όπως είπα άρχισε να με βρίζει από το πουθενά λες και εγώ δημιούργησα το θέμα. Μιλάμε για έναν πατέρα που θα μπορούσε να είχε λήξει το θέμα με αυστηρή επίπληξη στον υπάλληλο από την πρώτη στιγμή.
    Πιστεύω παντως ότι με αφορά τι κάνει η μικρή μου αδερφή μιας και τα λεφτά των σπουδών της καλύπτονται από εδώ μέσα ενώ αυτή δεν έχει δουλέψει ποτέ. Είναι δικαίωμα του πατέρα μου (τουλάχιστον μέχρι να του κάνουμε καμιά αγωγή για νόμιμη μοιρα) να αδικεί τα υπολοιπα παιδιά του εις βαρος της μιας του κόρης, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να το επισημάνω.
    Επιπλέον είμαι άνθρωπος και νευριαζω κι εγώ, αν του λέω ήρεμα "οριστε η λίστα με τα τηλέφωνα " και αρχίζει να με στέλνει στο διαολο, τότε προφανώς κι εγώ θα αντιδρασω με ειρωνεία. Αλλά σε κάθε περίπτωση, το σχόλιο αυτό και γενικά η διαδραση που είχα με τον πατερα μου χθες έγινε για ελάχιστα λεπτά, δεν του ξαναμιλησα έκτοτε και ούτε έχω σκοπό. Ακόμα και να φέρουν πίσω το τσογλανι αδιαφορώ. Δεν τον έδιωξα εγώ (βασικά ούτε η αδερφή μου, απλως του έκανε κάποιες παρατηρήσεις και αυτός σηκώθηκε και εφυγε) δεν μας έχει δηλώσει καν επίσημη παραιτηση, δεν ξερω τι περιμένει, να του κάνουμε απόλυση για να πάρει και επιδομα; Σε κάθε περίπτωση, ας κάνουν ο,τι θέλουν. Του χρόνου δεν τους θέλω σίγουρα, για φέτος τους έδωσα λύσεις, δεν ασχολούμαι περαιτερω εχω αλλα στο κεφάλι μου αυτό το διάστημα.


    Σε σχέση με τα μπολντ προφανως και δεν ισχυει. Έχω γεννηθεί εντός δυσλειτουργικης οικογένειας και η δυσλειτουργεια, οι κακές σχέσεις, η κακή δυναμική και οι εντάσεις υπήρχαν πριν καν γεννηθώ. Εγώ απλώς προσπαθώ να επιβιώσω στο δυσλειτουργικο περιβάλλον. Με τα καλά μου και τα κακά μου. Κάνω λάθη, κάνουν και οι άλλοι λάθη όμως.

    Και τέλος, δεν μπορείς να κάνεις συζήτηση με κάποιον, αν πριν καν ακούσεις τι θα πει, λες "δεν με νοιάζει τι θα πεις,δεν με νοιάζουν οι δικαιολογίες σου". Συμφωνω απόλυτα μαζί σου ότι το σχόλιο μου ήταν εριστικο. Και; Όταν σε βρίζει κάποιος ή δεν απαντάς, ή βρίζεις ή ειρωνευεσαι, αν βλεπεις ότι η συζήτηση δεν είναι κάτι που ανέχεται. Κι εγώ άνθρωπος είμαι και νευριαζω, έκανα ένα εριστικο σχόλιο, σιγά τα ωά.

    Εγώ θα φτασω ακόμα και να παραδεχτώ ότι όντως συνεβαλα στην αποφαση της αδερφης μου να του κανει τις παρατήσεις γιατί το τελευταίο διαστημα μου έλεγε παράπονα για αυτόν και εγώ συμφωνουσα . Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο είναι αυτό επιρροή, αλλά ότι επαυξανα στο κλίμα υποδόρια ισχύει. Ούτε για αυτό θα απολογηθώ. Θεωρώ ότι ο τύπος έπρεπε να είχε φύγει ένα μήνα πριν. Βασικά έπρεπε να είχε φύγει χρόνια πριν.

    Του το είπα από την πρώτη στιγμή που τόλμησε να με σπρώξει ότι δεν θέλει να τα βάλει μαζί μου. Επέλεξε να με αγνοήσει. Όπως είπε βεβαια και ένας πελάτης, ματια έχουν όλοι και βλέπουν, η συμπεριφορά του δεν ήταν ποτέ η πρέπουσα, άρα ορθώς έφυγε. Από κει και περα ,δεν ασχολούμαι περαιτερω. Όπως είπα και να τον φέρει πίσω ο πατέρας μου δεν με νοιάζει, θεωρώ ότι έχει λάβει το μάθημά του και ελπίζω να έχει την εξυπνάδα να καταλάβει ότι όλα αυτά είναι συνέπειες των πράξεων του και ότι είτε έρθει πίσω είτε όχι, είναι η τελευταία τους σεζόν.

    Σε σχέση με τον χαρακτηρισμό εμμονικο, δεν μπορώ να διαφωνήσω ακριβώς, μιας και έχω διαγνωστεί, με όλες τις φιλοσοφικές αυθαιρεσίες της ψυχιατρικής, με ΙΔΨ, που περιλαμβάνει φυσικά εμμονές. Θεωρώ ωστόσο ότι τυπικα δεν μπορεί να χαρακτηριστεί εμμονή μιας και έχει αντικειμενικά και περιβαλλοντολογικα ερείσματα. Αλλά όπως έχω ξαναπεί, δεν βρισκω αυτό που χαρακτηριζουμε εμμονή κάτι αρνητικό ντε φακτο. Δεν το λεω για να διαφωνήσω απλά,όπως εχω γράψει πολλές φορές, ο ΙΔΨ καταλήγει να μου δίνει περισσότερα θετικά πάρα αρνητικά. Θεωρώ για παράδειγμα ότι μπορεί να μην είχα καν έφεση στη συγγραφή χωρίς τον ΙΔΨ. Τελος παντων, δεν θέλω να παρεκτραπω από τη συζήτηση.
    Last edited by Skiouros8; 25-09-2022 at 11:41.

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    κανεις λαθος.
    αν εννοεις οτι ο πατερας σου καταχραται λεφτα ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ, ειναι αλλο θεμα.
    ΑΝ ΤΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ομως, δεν σε αφορα το που τα ξοδευει.
    εισαι 30 κιε χεις τελειωσει σπουδες, δεν εισαι προσταττευομενο μελος για να συγκρινεσαι με την μικρη α δερφη σου.
    αν δεν του ανηκουν, να τα ζητησεις, να του κανεις μηνυση, να κανεις ο,τι ειναι νομιμο.
    σε καμια περιπτωση δεν σε αφορα το πως τα ξοδευει.

    το οτι εχωσες το θεμα των σπουδων της αδερφης (που δεν σε αφορα) στο θεμα του προσωπικου, σημαινει οτι εισαι ανακατωστρας και δεν λυνεις προβληματα αλλα δημιουργεις. ακομα και να σε αφορουσε, δεν ηταν χρονος για να το θεσεις.
    ακομα κι αν το εκανες απλα εκδικητικα για να τον νευριασεις, δεν λυενις τπτ ετσι.

    στο ειπα πριν αρχισεις τον αντιλογο, οτι το ξερω οτι αληθινες αιτιες υπαρχουν για τις συμπεριφορες σου (δυσλειτουργικη οικογενεια κλπ κλπ).
    αυτο που λεω ειναι οτι η συμπεριφορα σου διαιωνιζει τα προβληματα και δημιουργει κι αλλα.
    δεν λυνει τιποτε.

    κανεις δεν σου ειπε να απολογηθεις.
    μην απολογηθεις ποτε σου.
    απλα πρεπει να κατανοεις οτι εισαι μερος του προβληματος.
    δεν φταινε μονο οι αλλοι.
    φταινε κι οι συμεπριφορες σου, που τπτ δεν λυνεται κι ολα φτανουν σε αδιεξοδα.


    υ.γ. εγω μιλησα για εμμονικη συμπεριφορα οχι με την εννοια της διαγνωσης, αλλα για τον τροπο που λειτουργεις. δεν το θετω σαν διαγνωση. το οτι δεν με ενδιαφερουν οι δικαιολογιες, εννοω οτι τις εχεις πει 200 φορες και τις απαναλαμβανεις συνεχως και τις γνωριζω. δεν ειπες κατι νεο. αλλα εσυ, εισαι παντα πολυε υκαιρος να επαναλαβεις δικαιολογιες (και αιτιες) αλλα καθολου προθυμος να αλλαξεις τις δικες σου προβληματικες συμπεριφορες.

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Συμφωνω κι εγω με Remedy..συγνωμη σκιουρε αλλα νομιζω με αυτα που γραφεις τοσο καιρο οτι πυροδοτεις ασχημα την κατασταση..φταις κι εσυ σε πολυ μεγαλο βαθμο.χωρις παρεξηγηση

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Συμφωνω κι εγω με Remedy..συγνωμη σκιουρε αλλα νομιζω με αυτα που γραφεις τοσο καιρο οτι πυροδοτεις ασχημα την κατασταση..φταις κι εσυ σε πολυ μεγαλο βαθμο.χωρις παρεξηγηση
    Ποια κατάσταση εννοείς? Δεν καταλαβαίνω. Εγώ έχω να του μιλήσω ένα μήνα. Μόνος του σηκώθηκε και εφυγε.


    Remedy είναι μεγάλο θέμα που βαριέμαι να αναλυσω λεπτομερως. Επί της ουσίας ναι, είναι λεφτά που ο πατέρας μου παίρνει από το ξενοδοχειο χωρίς απαραίτητα να του ανήκουν, ειναι κεφάλαιο της επιχείρησης. Φυσικά και εγώ που του είπα ότι θέλω να παρω ταμπλετ και τραπεζαρία μου είπε να πάρω, αλλά δεν είναι συγκρίσιμα καν τα ποσά.

    Δεν εχω πρόθεση, πλέον, να λύσω κανένα πρόβλημα στην οικογένεια μου. Είναι αλυτα αλλωστε. Εχω μεγαλώσει σε ένα εξαρχής αδιέξοδο περιβάλλον γεμάτο συμφεροντολογους. Αυτό δεν είναι κάτι που διακρινω μόνο εγώ και η αδερφή μου μού έχει πει να μην εμπιστεύομαι πολύ τον πατερα μου το έχω δει και στην πράξη άλλωστε.

    Λυπάμαι να τον βλέπω να τρέχει πίσω από τον 20χρονο σερβιτόρο και να δουλεύει για να διατηρήσει τη σχέση που σύναψε με μια 20χρονια νεότερη του , αλλά είναι άξιος της μοιρας του. Άρα, ναι ξέρω πολυ καλα ότι συνεισφέρω στην ένταση, ξέρω πολύ καλά ότι είναι τοξικό περιβάλλον και όλοι μας έχουμε μερίδιο σε τοξικές συμπεριφορές αλλά δεν έχω ούτε την όρεξη ούτε το κίνητρο να αλλάξω το οτιδηποτε. Δεν ήμουν ποτέ αρκετά σκληρός, ίσα ίσα κοιμόμουν το μεγαλύτερο διάστημα της ενήλικης ζωής μου. Το να είμαι εριστικός είναι προοδος.

    Και φυσικά λυπάμαι που αναγκαζομαστε να προσλάβουμε άλλο υπάλληλο,γιατί όλα αυτά είναι εις βαρος της επιχείρησης, λυπάμαι που βλέπω την αδερφή μου να κουράζεται παραπάνω, λυπάμαι γενικά να βλέπω την κατάντια που διαμορφώνεται, αλλά είναι τόσοι πολλοί παράγοντες και εγώ μόνο ένας από αυτούς. Ναι, θα μπορούσα να είχα εξομαλύνει καπως την κατασταση. Εις βαρος μου όμως. Και έχω βαρεθεί να δρω εις βαρος μου. Θα δω και μακροπροθεσμα βεβαια κατά πόσο ήταν λάθος όλο αυτό. Θέλω να αποκωδικοποιησω κάπως τη συμπεριφορά του πατέρα μου. Μου μιλάει σήμερα μεν, αλλά με ένα πολύ ειρωνικό ύφος. Άρα σκέφτομαι, αν καταληξει πχ να πουλήσει το ξενοδοχείο άμεσα και να μην μου δώσει μερίδιο εξαιτίας του όλου περιστατικου, τι σημασία έχει που θα γίνει μια ώρα νωριτερα; Που θα δω μια ώρα νωρίτερα ότι αυτό είχε σκοπό να κάνει εξαρχης; (που βεβαια δεν είναι τόσο απλό λόγω του μεριδίου της μαμάς μου, αλλά είναι δικηγόρος, μπορεί να σκεφτεί το οτιδηποτε) Άρα δεν έχω τίποτα να κερδίσω ούτε να χασω πρακτικά. Μόνο να αποκαλύψω πιο γρήγορα τις προθέσεις του καθένα.
    Last edited by Skiouros8; 25-09-2022 at 12:47.

  5. #200
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Δεν σου ειπα οτι φταις εσυ για ολα προς Θεου..εννοειτε οτι εχεις κι εσυ τα δικια σου.αφου λες και μονος σου οτι τα προβληματα ειναι αλυτα τι σκας?δεν εννοω να μην προσπαθεις να τα λυσεις.εννοω να μην τα κανεις χειροτερα.κι αφου βλεπεις οτι δεν βγαινει μια ακρη αστο να πανει στο καλο.προσπαθησες να πιασεις τον πατερα σου ομορφα κι ωραια να μιλησετε για τα προβληματα και τις εντασεις στο ξενοδοχειο?χωρις τσακωμους..βαλτε κατω τα πραγματα και δειτε τι μπορειτε να κανετε.οικογενεια ησαστε.δεν μπορει.μια λυση θα υπαρχει.

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Φίλε η λύση για ένα περιβάλλον δυσλειτουργικής οικογένειας σαν το δικό σου είναι να βρεις μια δουλειά σε ένα άλλο μέρος και να φύγεις χωρίς να τους έχεις ανάγκη πια! Όσο μένεις εκεί τόσο ανακυκλώνονται όλα, θες να περνάς τα ίδια και του χρόνου στη σεζόν? Και του παραχρόνου? Έχεις εμπειρία σε τουριστικές δουλειές, έχεις σπουδές, ε, όλο και κάτι θα βρεθεί εντός Ελλάδος, αλλά και εκτός, αν το τολμήσεις και το ψάξεις.

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δουλειά μάλλον έχω βρει για το χειμώνα αν και δεν έχω κλείσει ακόμα σιγουρα. Για τη σεζον όμως μου φαίνεται χαζό,όσο υπάρχει ανοιχτή η επιχείρηση, που είμαι πιο άνετος και δεν χρειάζεται να πληρώνω και μεταφορικά, να πάω σε άλλο ξενοδοχείο. Δεν βλέπω το λόγο δλδ εφόσον θα παίρνω λογικά τα ίδια λεφτά και απλως θα πρέπει να κάνω μεγαλύτερη διαδρομή. Όταν κλεισει/πουληθεί, ναι, αναγκαστικά θα πιάνω σεζόν σε άλλα ξενοδοχεία, εκτός κι αν στο μεταξύ έχω βρει κάτι πιο μόνιμο, αν και είναι δύσκολο στο νησί. Για κάτι εκτός νησιού αυτή τη στιγμή με τη μαμά μου και τις γάτες, όπως έχω πει, δεν γίνεται και δεν είναι κάτι που σχεδιάζω να κάνω προς το παρόν.


    Τεσπα, θα δούμε. Ο πατέρας μου σήμερα κατέβασε μισό μπουκάλι ρακι. Τη δουλειά του τσογλανιου τύπου καθάρισμα εστιατορίου κλπ , παρόλο που μπορούσα να πω στις καμαριερες (ήρθαν τελικα) ,δεν ήθελα να εντεινω το κλίμα έντασης και την έκανα εγώ. Ένα δίωρο τρώει αυτός, ένα μισάωρο έκανα εγώ (και όχι όσα βλέπει η πεθερά, μέχρι και ιστούς αράχνης βρήκα) Για το πρωί βρήκα έναν τυπο που θα ξεκινήσει από αύριο.

    Απλά ακόμα τον πληρωνουμε τυπικά τον τσογλανο. Εγώ όπως είπα δεν έχω πρόβλημα να γυρίσει, αλλά ούτε εκφέρω γνώμη ούτε έκανα άλλη κουβέντα στον πατέρα μου. Φοβαμαι βεβαια για την αδερφή μου γιατί έχει παραπάνω κιλά, έχει χοληστερίνη (την είχα βάλει εγώ πέρυσι να πάει πρώτη φορά σε καρδιολογο και να κάνει εξετάσεις) και αν κουράζεται τόσο μπορεί να πάθει τίποτα.

    Και τον πατερα μου λυπάμαι, αλλά αφού δεν καταλαβαίνει, δεν κάνω καν τον κόπο να του μιλήσω. Κούρεψα και το μισό γκαζόν που συνήθως το κάνει ο τσογλανος (με εξτρα λεφτα), αλλά φουλαρε η μηχανή γιατι την ειχε αφησει ακαθαριστη απο την προηγουμενη φορα , έκανε και ζέστη και το αφησα, θα συνεχίσω το βράδυ, αλλά άκουσα τον πατερα μου να μουρμουραει στην αδερφή μου. Λες και ας πούμε το μοναδικό πρόβλημα του ξενοδοχείου αυτή τη στιγμή είναι το γκαζόν στην πισω μερια του κηπου. Τελος παντων. Θα δούμε πώς θα εξελιχθεί η κατάσταση.

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Τελικά παρατηρώ οτι με έχει ρίξει ψυχολογικά η εξέλιξη αυτή,δεν ξερω γιατί. Νιώθω άσχημα και μια ανησυχία/μελαγχολία.

  9. #204
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σημερα το πρωι μας απείλησαν η μάνα και η αδερφή του ότι αν δεν τον φέρουμε πίσω θα σταματήσουν κι αυτές, και ο πατέρας μου υπέκυψε στον εκβιασμό και τον έφερε πίσω. Καλά,ήμουν βέβαιος ότι θα απειλήσουν. Αυτός στον καυγα έλεγε ότι έχει υπερπροσοντα, τέτοια προσοντα που πρέπει να βάλει τη μάνα του να μας απειλησει για να τον πάρουμε πίσω στη δουλειά. Αξιοπρεπεια δεν εχει; Εγώ θα ντρεπόμουν να κάνω εμφάνιση μετά από όλα αυτά. Να πρέπει να απειλησει η μάνα μου για να δουλεψω; Θα είχα την αξιοπρεπεια να παραιτηθώ. Το παίζει και καλά άντρας παλαιάς κοπής ο κλόουν και δεν έχει ούτε στοιχειώδη αντίληψη τιμής και αξιοπρέπειας.


    Η κλίκα των παλιών πελατών (αποτελούμενη από 4 δωμάτια, όχι όλους τους παλιούς) τον υποδέχτηκαν,οπως το περίμενα, σαν ήρωα με αγκαλιές κλπ στο πάρκινγκ (ετυχε να συναντηθουν οπως ειδα στη καμερα αλλα και μεσα τα ιδια θα εκαναν, λες και γυρισε απο τον πολεμο). Έχουν γίνει και αλλα με αυτούς. Δεν χαιρετανε τις αδερφές μου επίτηδες, γενικά έχουν δημιουργήσει ένα πολύ αρνητικό κλίμα για διαφορους λογους που δεν μπορω να αναπτυξω με λεπτομέρειες (συνοπτικα: ερχονται απο την εποχη που δουλευαμε συνεταιρικα τις επιχειρησεις με τη θεια μου και εμεναν στο αλλο ξενοδοχειο που ηταν και αυτη και γενικα συμπαθουσαν τη θεια μου περισσοτερο απο τον πατερα μου απλα συνεχισαν να ερχονται σε εμας μετα το κλεισιμο του αλλου ξενοδοχειου επειδη η αδερφή μου τους εκανε καλες τιμες για να τη σπασει στη θεια μου οτι κρατησαμε την πελατεια. Κακως βεβαια,εγω το ειχα πει απο την πρωτη στιγμη) και σήμερα η αδερφή μου που κάνει τις κρατήσεις τους έκανε έμμεσα ξεκάθαρα ότι δεν θα κανει δεκτή κράτησή τους του χρόνου ή, αν κλεισουν απο πρακτορείο, θα ανεβασει πολυ τις τιμες. Ένας εξ αυτών είναι ο τύπος που είδε το βίντεο. Η αδερφή μου συμφωνεί ότι ειναι ανακατωστρας και ανηθικος. Εγώ τον είχα πιάσει να του εξηγήσω τη φάση με την αστυνομία. Στην τελικη είδε ένα βίντεο που με σπρώχνει αυτός και χτυπάει τους τοίχους, το να μου λεει μετα δεν τον θεωρει φιλο του αλλα επι της ουσιας μολις ερχεται πισω με τη γυναικα του βλεπουμε μια αλλη εντελως σταση, τυπου να τον αγκαλιαζει, να μην χαιρετανε κανεναν απο την οικογενεια μας, να μας κουτσομπολευουν φανερα κλπ, σημαινει ξεκαθαρα πως το τσογλανι με τα κουτσοαγγλικα του μας θάβει οικογενειακως και παρουσιάζει την κατασταση σαν να είναι αυτοί οι καημενοι εργαζόμενοι και εμείς τα κακά αφεντικά ενώ το μόνο που δεν έχουν κάνει ακόμα είναι να μας πηδηξουν (συγνώμη για την έκφραση).

    Αλλά ο,τι και αν έχει πει το τσογλανι, εξακολουθώ να θεωρώ τον πελάτη ανηθικο. Βλέπεις ένα βίντεο που κάποιος είναι επικινδυνος. Ακόμα και να έχει ισχυριστεί ο άλλος ότι του έβρισα τη μάνα, η βία δεν δικαιολογειται. Και αυτά που έλεγε αρχικά ότι και καλά κάνει χαλαρά τις διακοπές του ήταν μουφες γιατι έχουν διαλέξει ξεκάθαρα πλευρά και το κάνουν εριστικα και με αγένεια.

    Τα σημερινά με το τσογλανι, φυσικά, συμβαινουν επειδή ο πατέρας μου δεν έχει καμία εμπειρία στο να διαλεγει προσωπικό και όχι μόνο μας έφερε μια γυναίκα (τη μανα του) που κάποτε της είχε γίνει μήνυση από προηγούμενη καμαριέρα επειδή της ειχε κλέψει μεγάλης αξίας δαχτυλίδι (το έμαθα και αυτο σήμερα απο την αδερφη μου), αλλά δέχτηκε να φέρει και τα παιδιά της οικογενειακως για να έχει την ευχέρεια να μας απειλεί ότι θα φύγουν όλοι μαζί πριν τελειώσει η σεζόν.

    Τέλος πάντων. Ανεξαρτητα από το κακό κλίμα εγώ τον αγνοώ και αυτόν και το σόι του. Με τον πελάτη που είδε το βίντεο και εγώ και η αδερφή μου είμαστε ηθελημένα ψυχροι. Ξεκουμπιζεται σε δύο μέρες και ούτε αυτόν θα τον ξαναδούμε του χρόνου γιατι δεν πρόκειται να ξαναδεχτουμε κράτηση του (όπως είπα αυτοί οι πελάτες από ένα σημείο και μετά ειναι φορτώματα και ζημιά γιατί και μας κουτσομπολευουν και απαιτούν πολύ χαμηλές τιμές, κεράσματα κλπ κλπ) Να φύγουν και να μην ξανάρθουν. Ήμουν όμως φιλικός με κάτι άλλους παλιούς που είναι πολύ ευγενικοί άνθρωποι και δεν έχουν καταδεχτει να συμμετάσχουν σε αυτό το τσιρκο και το θεατράκι από το σόι τους και τους κερασα μπροστά τους.

    Αυτός που είδε το βίντεο εντωμεταξύ πήρε με το έτσι θέλω σουίτα , το καλύτερο δωμάτιο του ξενοδοχείου, που θέλαμε να το δώσουμε στους πελάτες που κερασα σήμερα. Και όταν λέω με το έτσι θέλω, μου άρπαξαν πραγματικά τη λίστα από τα χέρια και διάλεξαν δωμάτιο. Και δεν ήθελα να είμαι αγενής γιατί τότε ακόμα δεν είχα προσέξει τη συμπεριφορά της γυναικας του που δεν μιλάει σε κανέναν άλλο εκτός από το τσογλανο. Και έστω,εμένα μπορεί να μην με συμπαθεί. Ειναι χωρίς λόγο αγενής στις αδερφές μου. Δεν μου κάνει εντύπωση βεβαια που συμπαθούν το τσογλανι, ο γιος τους είναι παρόμοιας συνωμοταξιας.

    Ανέφερα ότι το τσογλανι έχει τατουάζ που γράφει hate στο χέρι του? Ο τύπος είναι πραγματικά επικίνδυνο άτομο, γεμάτο φθόνο και δυστυχώς κάνει κακό και στην επιχείρηση. Το μόνο καλό στην όλη η ιστορία είναι ότι πλέον δεν είμαι ο μόνος που το βλέπει και έχω πλήρη υποστήριξη από τις αδερφές μου για να πάρουν πόδι του χρόνου.

    Εγώ όπως είπα κάνω υπομονή, λιγότερο από μήνας έμεινε και μετά τελειώνει το πανηγύρι τους.
    Last edited by Skiouros8; 27-09-2022 at 00:51.

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Το πρόβλημα ειναι οτι δεν μπορώ να ηρεμήσω από σκέψεις. Οχι απαραίτητα για αυτό το θέμα, γενικά μια άσχημη και αβολη αίσθηση οπως ανεφερα προχθες. Αισθάνομαι πολύ κουρασμένος από αυτή τη συνεχη ένταση. Θέλω απλά να μην τους βλέπω μπροστά μου, ουτε αυτον,ουτε την αδερφη του, ουτε τη μανα του. Δεν έχω καν θυμό πια απέναντι τους, απλά αηδία και κούραση. Και ειλικρινά η κλίκα των παλιών μου τη σπάει περισσότερο και από τον ίδιο το τσογλανο. Και έχω υπερβεί τον εαυτό μου που δεν σχολιάζω την ανηθικότητα του τυπου, αλλά σκέφτομαι ότι δεν ωφελεί και στην τελική δεν με νοιάζει και τι πιστεύει, να ξεκουμπιστουν θέλω και να μην ξανάρθουν στο ξενοδοχείο. Ας κλεισουν στην Μύκονο που πέταξε ο ομοφοβικος ότι θα πάει (και καλα)

    Εντωμεταξύ αυτός σήμερα ήρθε και καθυστερημενος και όταν του έκανε παρατήρηση η αδερφή μου έπαιξε ένα θεατράκι ότι δεν ήξερε ότι θα ερχόταν σήμερα στη δουλειά. Και καλά δεν ήξερε. Και καλά μας απείλησαν οικογενειακως χωρίς να το ξερει. Ξεφτιλας εντελώς. Και η ειρωνεία είναι ότι το παίζει πολλά βαρυς άντρας. Και βασίζεται στη μάνα του για να έχει δουλεια. Ας μην ήταν ο πατέρας μου τη μέση, θα τον είχα ξεσκίσει με πολλούς τρόπους, αλλά δεν θέλω να το φτασω σε καταγγελία τύπου σε επιθεώρηση εργασίας γιατί δεν θέλω να κάνω κάτι που ίσως στο τέλος βγει εις βαρος της επιχείρησης. Είναι τυχερός που με γνώρισε τώρα και όχι πέντε χρόνια πριν. Είναι τυχερός που δεν τον θεωρώ καν προτεραιότητα στο να τον βάλω στη θέση του πλέον γιατί η αηδία ξεπέρασε το θυμό μου.

    Τις μέρες που έλειπε όλοι καταλάβαμε πόσο αχρείαστος είναι τελικά στο ξενοδοχείο. Εκτός από το μάζεμα των πιατων όλα τα υπόλοιπα που υποτίθεται πως κάνει είναι δουλειά 40λεπτου και αυτός την βγάζει σε τέσσερις ώρες. Αισχρό άτομο πραγματικά. Από την κορφή μέχρι τα νύχια. Τουλαχιστον από άλλες καταστάσεις κάτι έμαθα, από αυτή αισθάνομαι απλά αηδία, σαν να ρυπαίνομαι.
    Last edited by Skiouros8; 27-09-2022 at 01:34.

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    οσο και να τους κατηγορεις και τους πελατες και τους εργαζομενους, οσο δικαια και να τους ακτηγορεις, δεν μπορεις να αλλαξεις την πραγματικοτητα.
    εσεις τους συντηρειτε εκει. σε σας ειναι το προβλημα.
    δεν εχει σημασια αν δεν εχετε επιλογες πλεον γιατι ειναι τελος σεζον, δενε χει σημασια ποιος φταιει περισσοτερο, σημασια εχει οτι μεταξυ σας πρεπει να συνεννοηθειτε, οχι να περιμενεις απο εναν που διαφωνει μαζι σου να σε συμπαθησει (πχ πελατες)
    και ΟΧΙ δεν αρκει ενα βιντεο που δειχνει μια εκρηξη παρανομης βιας για να διαγραψει καποιος εναν ανθρωπο, αν με αυτον εχουνα ριστες σχεσεις, αν τον εχει πεισει οτιε χει δικιο κι ας φερθηκε ετσι, αν ο αλλος σε αντιπαθει και πιστευει εκεινον.
    εσυ εξακολουθεις παντα να αναλωνεσαι στο τι λεει ο ενας τι λεει ο αλλος και να μην ασχολεισαι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με το αν θα τα βρειτε μεταξυσ ας οι συνεταιροι, ή θα σηκωθεις να φυγεις.
    κανενας αλλος δεν σου φταιει.
    φταιετε εσεις που τους εχετε στο περιβαλλον σας.
    σοβαρα τωρα; δεχτηκατε τους πελατες σε χαλια τιμες, μονο για να την σπασετε στην θεια; δικαιωμα σας!!! αρα κατι νομιζατε οτι θα ωφεληθειτε.
    αλλα δεν φταινε εκεινοι που τους δεχτηκατε. εσεις φταιτε. αν δεν σας συνεφερε να μην τους δεχοσασταν.
    δικαιωμα σας να μην τους ξαναδεχτειτε.
    δικαιωμα τους να διαλεγουν αλλη πλευρα εφοσον ΚΙ ΕΣΕΙΣ και οι αλλοι τους ανακατευετε στο κουτσομπολιο που δεν τους αφορα.

    αναγνωριζεις οτι εσεις φταιτε, αλλα παντα εχεις ενα ΑΛΛΑ. ενα αλλά οτι σας φταινε οι αλλοι και καταναλωνεις χρονο και χρονια και ΑΝΑΛΩΝΕΣΑΙ σε μπουρδολογια. ειλικρινα στο λεω, ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΙΑ.
    ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΣΟΥ ΣΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΙΤΙΕΣ κι ασε τα κουτσομπολια. κακοι θα υπαρχουν παντα. θα καθομαστε ολη εμρα να συζηταμε τι μαλακιες κανουν οι κακοι και οια χρηστοι;
    επιμενεις οτι οι εμμονες ειναι καλο πραγμα κατα την γνωμη σου και σουε χουν βγει σε καλο.
    αν ειναι καλο πραγμα, να μην παραπονιεσαι ουτε για το πως νοιωθεις, ουτε για την "νεα" καφριλα που εκανε ενας καφρος..
    καφρος ειναι, καφριλες θα κανει so what?

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Όπως είπα, ήμουν εξαρχής αντίθετος στο να δεχόμαστε τους συγκεκριμένους πελατες. Αλλά ευτυχώς πλέον το κατάλαβε και η αδερφή μου. Το θέμα με αυτόν ξέρεις ποιον είναι? Με τον πελάτη εννοώ. Δεν περίμενα να διαγράψει τον τυπο, αντιθέτως όταν του μετέφερα τι έγινε προσπάθησα να είμαι αντικειμενικος (του είπα, έγινε μια παρεξήγηση με την αδερφή του πρώτα, μπορεί το τσογλανι να παρεξήγησε τις προθέσεις μου [που δεν το πιστεύω αυτό,το είπα πραγματικά για να παρουσιάσω μια σφαιρική εικόνα στον πελάτη και γιατί για το δικό μου αξιακο σύστημα -και θελω να πιστευω για το αξιακο συστημα των περισσοτερων πολιτισμενων ατομων- δεν δικαιολογειται η βία σε καμία περίπτωση, εκτός κι αν πρόκειται για αυτοάμυνα])
    Αυτός τότε μου είχε απαντήσει:δεν είναι φίλος μου, κάνουμε απλά διακοπές, έχω ματια και βλέπω πως σου φέρεται (εννοώντας τα σπρωξιματα που ειχε κανει στο εστιατόριο) κλπ κλπ και το θέμα έληξε εκεί, ούτε είπα ποτέ να μην του μιλάει, απλώς του εξήγησα τι έγινε για να μην νομίζει ότι έφερα από το πουθενά την αστυνομία. Αλλά δεν ήταν καθόλου όπως τα έλεγε ο τύπος. Έπιασε και μετέφερε στον τσογλανο όσα είπα εγώ, και δεν κράτησε τις ισορροπίες ούτε με ξαναπιασε να μου πει,ξέρεις αυτός λέει ότι του έβρισες τη μάνα ή ο,τι άλλο έχει πει. Και δεν εννοω να μου το ελεγε ως κουτσομπολιο αλλα επειδη με βαση τη συμπεριφορά τους εικαζω οτι το τσογλανι εχει πει χοντρα ψεματα, θα μπορουσε να πιασει την αδερφη μου, οπως αλλωστε εκανε εξαρχης μονος του χωρις να ζητησει κανενας τη γνωμη του, και να της πει οτι το τσογλανι ισχυριζεται οτι τους κακοποιουμε,οτι δεν τους πληρωνουμε ή ο,τι αλλο ψεμα εχει σκεφτει.

    Και όχι μόνο αυτό, αλλά φερονται με αγένεια σε όλους εκτός των τριών αυτών ατόμων (της αδερφής του,της μάνας του και του τσογλανιου). Είναι αγένεια και εριστικο να περνάει η γυναίκα του, να χαιρετάει ονομαστικά αυτόν και να αγνοεί την αδερφή μου λες και τους χρωσταμε. Φυσικά και δεν μας έβαλε κανένας το πιστόλι στον κρόταφο να τους κάνουμε καλή τιμή στο δωμάτιο, αλλά πέρυσι είχαν ανθρώπινη συμπεριφορά, φέτος μας κάνουν ξεκάθαρα πολεμο χωρίς λόγο στην τελικη. Μόνος του είχε πει ότι έρχεται διακοπές εδώ, αντί να κάνει τις διακοπές του ομως και αυτός και η γυναίκα του είναι εριστικοι και αγενείς. Ε φυσικό επακόλουθο να ψυχραθουμε κι εμείς.

    Το ανήθικο κομμάτι για μένα δεν ξεκινά μόνο από το βίντεο αλλά και ένα σχόλιο που έκανε στην αδερφή μου ότι θεωρει το τσογλανι έχει αυτή τη συμπεριφορά (το είμαι πολλά βαρυς άντρας) επειδή πιστεύει ο πελάτης ότι είναι μουσουλμάνος (δεν είναι μουσουλμάνος, καμία σχεση) Σε κάθε περίπτωση, το να δικαιολογει κάποιος την τοξική αρρενωποτητα και να είναι φαν καποιου που εχει τατουάζ που γράφει μίσος στο χέρι του (άρα φαντάσου τι εμμονικο άτομο είναι, χωρις αξιες, και πώς συμπεριφερεται γενικα) είναι κάτι που βρίσκω ανήθικο όπως είπα και δεν τον ξαναθελω στο ξενοδοχείο ακόμα και με κανονική τιμή. Ούτε εγώ ούτε οι αδερφές μου ούτε ο πατέρας μου που χρόνια φωνάζει να μην ρίχνει τόσο τις τιμες η αδερφή μου.
    Επίσης, από καθαρή ευγένεια, όταν πλέον βλέπει ότι όλοι στο ξενοδοχείο έχουμε πρόβλημα με αυτόν, όταν εμείς είμαστε η οικογένεια που δουλεύει το ξενοδοχείο και εμείς σου κλείνουμε το δωμάτιο και σε εξυπηρετούμε, θα έπρεπε να κρατήσει μια πιο ηπια και διαλλακτικη στάση, εντός του χώρου του ξενοδοχείου τουλάχιστον. Εκτός ας κάνουν ο,τι θέλουν, ας πάνε και σπίτι του να γνωρίζουν και τον αντίστοιχης συμπεριφοράς πατερα του. Είναι λοιπόν αγενείς και εριστικοι χωρίς λόγο. Τεσπα. Σε αυτό το κομμάτι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Απλώς περιμένουμε να ξεκουμπιστουν σε δύο μέρες και το θέμα έληξε.


    Δυστυχώς το ότι είναι τέλος σεζόν παίζει το ρόλο του. Αυτός δεν είναι αναντικαταστος όχι, αλλά να βρούμε δύο καμαριέρες τέλος σεζόν είναι πολύ δύσκολο. Οχι απίθανο βεβαια, αλλά θα πάρει κάποιες μέρες και η δουλειά τρέχει. Εμεις τα πρωτα χρονια δεν ξεραμε οτι η αδερφη του ειναι αδερφη του. Ουτε ο πατερας μου (ετσι ισχυριστηκε τουλαχιστον) γιατι την ασφαλισαν με αλλο ονομα. Η μανα του ελεγε οτι ειναι φιλη του γιου της,οχι κορη της. Με απατη δλδ μας την κατσικωσε ,αν και να σου πω την αλήθεια δεν ειμαι σιγουρος οτι το πιστευω, θεωρω οτι ο πατέρας μου το ηξερε ή εστω οταν το εμαθε,δεν αντεδρασε οπως επρεπε να την απολυσει γιατι πραγματικα δεν συμφερει να εχεις ατομα της ιδιας οικογενειας σε μια επιχείρηση. Εγω και οι αδερφες μου παντως δεν το ξεραμε μεχρι περυσι, αν και εγω παντα ελεγα οτι μοιαζουν και ο πατερας μου μού ελεγε οτι δεν ειναι συγγενεις.

    Τελος πάντων. Εμενα όπως είπα και πριν επιστρέψει δεν με ενδιαφέρει πλέον το αν θα γυριζε ή οχι, περιμενω απλά να τελειώσει η σεζόν. Απλώς τα γράφω να αποφορτιζομαι. Δεν έχει καμία σχέση με εμμονή, είναι μια κατάσταση που αντιμετωπίζω καθημερινά εδώ και μήνες. Αν σας μιλάω το χειμώνα για αυτούς τότε συζητάμε τα περι εμμονής.
    Last edited by Skiouros8; 27-09-2022 at 10:35.

  13. #208
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Δεν εχει σημασια πως το ονομαζεις. Ασχολεισαι με το καθε τι πολυ περισσοτερο απ οσο θα επρεπε για να εισαι ηρεμος και ΥΓΙΗΣ και αποφευγοντας να ασχοληθεις με την ουσια. Η ουσια ειναι οι μεταξυ σας σχεσεις κι αν ειναι βιωσιμες ή θα σηκωθεις να φυγεις. Ολα τα αλλα που λες και ξαναλες με κατα 80% επαναληψεις, ειναι μονο κουτσομπολια. Καλα κανει ο πελατης και βγαζει ο,τι συμπερασματα θελει, εχει ο,τι σταση θελει απεναντι σας και πιστευει οποιον θελει . Το οτι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να στα πει να τα ξανασυζητησετε, το οτι εσυ θεωρεις το ενα και θεωρεις το αλλο, ειναι στο δικο σου μυαλο και μονο. Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ θα επρεπε να κανει και καντε κι εσεις ο,τι γουσταρετε και με τις κρατησεις και με το προσωπικο.
    Last edited by Remedy; 27-09-2022 at 11:51.

  14. #209
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν νομιζω πως ασχολούμαι σε παράλογο βαθμό, γράφω και ασχολούμαι όταν υπάρχουν εξελίξεις και εφόσον είναι κάτι που αντιμετωπίζω στην καθημερινότητά μου. Το οτι ειμαι συχνα υπεραναλυτικος ειναι στοιχειο της προσωπικοτητας μου και συμβαινει σε ολα τα θεματα. Και τη γνωμη μου για ενα βιβλιο να με ρωτησεις, σεντονι θα γραψω. Δεκτο βεβαια να το βρισκεις εμμονικο, απλα δεν βλεπω πώς μπορω να αλλαξω τον τροπο που ειναι δομημένο το μυαλο μου ή να εμποδίζω την αυτοποιημενη ροή των σκέψεων μου.
    Επειδη εχω θεματα στο εργασιακο περιβαλλον δεν είναι λογικο να με απασχολουν και να με επηρεαζουν ως ενα βαθμο, ειδικα οταν καταληγουν σε τετοια περιστατικα; Ούτε όλες οι λύσεις πρέπει να είναι "ή το βουλώνεις ή σηκώνεσαι και φευγεις". Μου φαίνεται ακραίο. Βιώσιμη λύση είναι και το να μην τους πάρουμε του χρόνου. Το να φύγω για 20 μέρες είναι άσκοπο και θα φανω εγω ο αχαριστος στα ματια του πατερα μου. Η σεζόν έχει τελειώσει χοντρικά.
    Δεν συμφωνώ,επίσης, ότι ο καθένας κάνει ο,τι γουσταρει και ,κυρίως, συμπεριφερεται όπως γουσταρει στους αλλους χωρίς συνέπειες.
    Σε κάθε περίπτωση ομως, λέμε το ίδιο πραγμα:ξεκουμπιζονται και τελειώνει η ιστορία. Εγώ δεν έχω κάνει ούτε σκοπεύω να κάνω κάτι άλλο.
    Last edited by Skiouros8; 27-09-2022 at 12:14.

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    1.Δεν νομιζω πως ασχολούμαι σε παράλογο βαθμό, γράφω και ασχολούμαι όταν υπάρχουν εξελίξεις και εφόσον είναι κάτι που αντιμετωπίζω στην καθημερινότητά μου. Το οτι ειμαι συχνα υπεραναλυτικος ειναι στοιχειο της προσωπικοτητας μου και συμβαινει σε ολα τα θεματα. Και τη γνωμη μου για ενα βιβλιο να με ρωτησεις, σεντονι θα γραψω. 2.Δεκτο βεβαια να το βρισκεις εμμονικο, απλα δεν βλεπω πώς μπορω να αλλαξω τον τροπο που ειναι δομημένο το μυαλο μου ή να εμποδίζω την αυτοποιημενη ροή των σκέψεων μου.
    3.Επειδη εχω θεματα στο εργασιακο περιβαλλον δεν είναι λογικο να με απασχολουν και να με επηρεαζουν ως ενα βαθμο, ειδικα οταν καταληγουν σε τετοια περιστατικα; Ούτε όλες οι λύσεις πρέπει να είναι "ή το βουλώνεις ή σηκώνεσαι και φευγεις". Μου φαίνεται ακραίο. Βιώσιμη λύση είναι και το να μην τους πάρουμε του χρόνου. Το να φύγω για 20 μέρες είναι άσκοπο και θα φανω εγω ο αχαριστος στα ματια του πατερα μου. Η σεζόν έχει τελειώσει χοντρικά.
    4.Δεν συμφωνώ,επίσης, ότι ο καθένας κάνει ο,τι γουσταρει και ,κυρίως, συμπεριφερεται όπως γουσταρει στους αλλους χωρίς συνέπειες.
    Σε κάθε περίπτωση ομως, λέμε το ίδιο πραγμα:ξεκουμπιζονται και τελειώνει η ιστορία. Εγώ δεν έχω κάνει ούτε σκοπεύω να κάνω κάτι άλλο.

    1. διαστρεβλωνεις κατα συστημα τα λεγομενα.
    ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΣΕ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΒΑΘΜΟ.
    ΕΙΠΑ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ.


    οχι, δεν ασχολεισαι μονο οταν υπαρχουν εξελιξεις.επαναλαμβανεις συνεχως περιστατικα που εχεις πει ηδη και προσθειτεις και νεα, παντα στην βαση της μπουρδολογιας και οχι της ουσιας.
    μικροκουβεντα, τι ειπε ο μπιξας και τι ειπε ο δειξας, ανευ ουσιας.

    2. ισως ασχολουμενος με αλλα πραγματα πιο σημαντικα, οπως πολλες και διαφορες αλλες ασχολιες, οπως και με ανθρωπινες σχεσεις ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ, ΕΡΩΤΙΚΕΣ που απ οσα εχω καταλαβει ειναι μηδενικες στην ζωη σου. κανε και καμια ερωτικη γνωριμια, μην τρωγεσαι μονο με τα ρουχα σου. αν κανεις καμια σχεση της προκοπης, ισως αυτοματως σταματησεις να ασχολεισαι τοσο πολυ με την σαχλαμαρα του καθενα κι ασχοληθεις με πιο ουσιαστικα πραγματα. ο ερωτας ειναι ουσιαστικος. το αν θα σε πιασει για κουτσομπολιο του αλβανου, ο πελατης, δεν ειναι ουσιαστικο.

    3. και παλι διαστεβλωνεις τα λεγομενα μου, συνειδητοτατα οπως σε εχω δει να κανεις παρα πολλες φορες.
    ΕΙΠΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΕΙΣ Η ΝΑ ΦΕΥΓΕΙΣ;;;;
    ΕΙΠΑ Η ΝΑ ΛΥΣΕΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙΤΕ Η ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ
    ειναι πολυ κουραστικο να θεωρεις χαζο και διαχειρισιμο τον συνομιλητη σου και να του βαζεις ανυπαρκτα λογια στο στομα, ενω στα ειπε αλλιως...

    εγω δεν ειπα να φυγεις η να μεινεις και σε ποσο χρονο. εσυ θα το αποφασισεις αυτο
    εγω ειπα οτι ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥΕ ΧΕΤΕ ΝΑ ΛΥΣΕΤΕ ΚΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΤΙΝΟΣ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΑΣ ΝΑ ΚΑΘΕΣΤΕ ΝΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΥΕΤΕ ΤΟΝ ΑΛΒΑΝΟ.

    4.
    επειδη ηξερα οτι θα το πεις αυτο, εξηγησα πολυ συγκεκριμενα οτι εννοω τον πελατη. δεν εννοω ο καθενας να κανει ο,τι παρανομια θελει!!! εισαι ανυποφορος στην διαστρεβλωση.
    το ξαναλεω λοιπον για να καταλαβεις οτι δεν μιλας με πιο χαζους απο σενα.
    ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ (ΞΑΝΑ)ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΕ ΟΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΡΙΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ.

    ΟΥΤΕ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ!!! Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΑΤΤΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. αν εσυ εισαι αντιπαθης στην συμπεριφορα, η συνεπεια θα ειναι οι κακες σου σχεσεις. αν ο αλλος κανει πλατες στον αλβανο η σας κοροιδευει, ειναι αγενης, η συνεπεια μποει να ειναι οτι δεν τον ξαναδεχεστε για πελατη. κιε σας δικαιωμα σας, κι εκεινου δικαιωμα του..
    αλλα το να σκεφτεται ο αλλος οπως θες εσυ, δεν γινεται. οπως θελει εκεινος θα σκεφτεται..
    Last edited by Remedy; 27-09-2022 at 14:00.

Page 14 of 18 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 27-04-2019, 19:47
  2. Επιθετικοτητα-Πολλα Νευρα!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2014, 02:58
  3. Πολλα νευρα και αγχος χωρις λογο?
    By chtinick in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2013, 22:29
  4. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 18:18
  5. Πολλά νεύρα!
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-2011, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •