Πολλά νεύρα - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast
Results 226 to 240 of 256
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν καταλαβαινεις τι σου λεω σκιουρε.
    διαστρεβλωνεις τα παντα για να μην "δεις" τα προφανη.
    δενε χει νοημα αυτη η συζητηση.
    συνεχισε να κανεις αυτα που κανεις (ετσι κι αλλιως αυτο θα κανεις) και περιμενε να εχεις διαφορετικα αποτελεσματα απο οσα εχεις μεχρι τωρα...

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν υπάρχει κανένα προφανές πέρα από εσένα που έχεις κολλήσει να υπερασπιζεσαι όλους τους υπόλοιπους εκτός από εμένα στο θεμα. Και λάθος λέξη είναι το υπερασπιζεσαι, μαλλον να βρισκεις οτιδηποτε κανω ή λεω εγω κακο. Ειπα δεκα φορές πως εγω προσωπικα, με βαση τη δικη μου ηθικη, δεν βρίσκω κακό ουτε να γίνω κατινος,εφοσον εναν κατινο αντιμετωπίζω (και πάλι βεβαια μόνο με σχόλια Σε ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ,εσυ το παρουσιαζεις διαστρεβλωμενα σαν να κανω εγω σχολια δεξια κι αριστερα σε τριτους ενω αυτο το κανει εκεινος σε άτομα που μας ξέρουν και τους δύο. Σε ευχαριστώ που τουλαχιστον παραδεχεσαι οτι ειναι υπερκατινος) ουτε βρισκω κακο να ασχολούμαι με το θεμα εφόσον κάθε μέρα γίνεται και από κάτι. Δεν καταλαβαινω γιατι συζηταμε ακομα το κατα ποσο πρεπει να είμαι ο τελευταιος που εχει δικαιωμα να ασχολειται με το θεμα ενω ολοι οι αλλοι εχουν το αναφαιρετο δικαιωμα να το κανουν. Δλδ ολοι εχουν δικαιωμα να πιστευουν το ταδε ή το δεινα εκτος απο μενα; Σήμερα δεν ήμουν καν εδώ όταν ο συνήθης ύποπτος έκανε πάλι το σόου του. Ασε που πηδας από το ένα θέμα στο αλλο και ειλικρινά δε μπορω να καταλάβω το ποιντ σου, όχι.

    Μιλάς για υγιεις και για αρρωστους, λέγοντας πως εγώ είμαι ο άρρωστος. Αν θεωρείς και αυτον ή όλους τους άλλους της υποθεσης αρρωστους, διευκρίνησε το.

    Δεν διαστρεβλωνω τίποτα. Καλωσόρισες στην αντικειμενική πραγματικότητα που οι λέξεις σου εχουν αντίκτυπο στους αλλους και εχουν δικαίωμα να τις καταλάβουν ή να μην τις καταλάβουν ή να τις ερμηνεύσουν με βάση ο,τι καταλαβαίνουν. Και εσύ αυτό κάνεις άλλωστε με τα δικά μου λεγόμενα. Αλλά στο ξαναλέω για ακόμα μια φορα: όχι δεν καταλαβαίνω τι λες .

    Είπα εγώ ποτέ ότι γράφω εδώ μέσα για να μου δώσει κάποιος λύση για τον τραμπουκο; Ή μήπως να ακολουθήσω την πανσοφη συμβουλή "σήκω φυγε "; Γράφω για αποφορτιση, το είπα κοντά στις δέκα φορές ως τώρα.

    Τέλος πάντων, συμφωνω πως δεν έχει νόημα η παρούσα συζήτηση γιατί δεν καταλαβαίνω τι λες και τι προτεινεις. Αν αυτό που προτείνεις είναι να μην ασχολούμαι τόσο πολύ, αυτό κάνω ήδη. Ούτε που είχα σχέση με το σημερινό περιστατικό και μάλιστα έχω σκοπό να φύγω και νωρίτερα γιατί ζαλιζομαι άρα ούτε που θα τον δω.
    Last edited by Skiouros8; 28-09-2022 at 18:20.

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Εμαθα σημερα οτι ενα διήγημα που ειχα στειλει, στο οποιο τον εβαλα μεσα, φτιαχνοντας ενα αλλο σεναριο, θα εκδοθεί σε μια συλλογική ανθολογία.

    Ας ελπίσουμε αυτό να είναι ο οριστικος επίλογος.

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σημερα είχα πάει όπως κάθε μέρα να ταισω τα γατιά στο ξενοδοχείο και τον πέτυχα να κόβει βόλτες με την καινούργια του μηχανη (συγνωμη, θα κανω σχολιο: ειναι κακογουστη, κραυγαλεα κοκκινη και υπερβολικα ογκωδης, σαν βάρκα. Οπως ειπα και σε αλλο θεμα,αυτοι που επιλεγουν μεγαλα οχηματα μαλλον προσπαθουν να αναπληρωσουν σε μεγεθοςτα μικρα τους πεη. Αυτος ο πολλά βαρύ αντρας φοραει και συχνα κολλητα αλλωστε, αν ειχε προσοντα θα ασφυκτιουσε με το στενο παντελονακι που εβαζε για να δειχνει τους γλουτιαιους σε καμια στερημενη).

    Τεσπα, αυτό που με ανησύχησε είναι ότι ξαφνιαστηκε μόλις με είδε και μετά έκανε κάτι κοροιδευτικο με το στόμα του. Εγώ παρόλο που έχει συννεφιά φορούσα γυαλιά ηλίου (μου πάνε και επιπλέον νιώθω πιο άνετα με γυαλιά ηλιου) ,νομίζω ότι τον ψαρωσα, παρολα αυτα σκέφτομαι τι στο καλό έκανε εκεί, και ότι ο δρόμος που ήταν οδηγεί μόνο στο ξενοδοχείο. Όταν με είδε βεβαια έστριψε και πήγε προς παραλία αλλά αρχικά φαινοταν να θέλει να πάει προς ξενοδοχείο. Και πέντε λεπτά μετά έφυγε εντελώς. Εγώ πιστεύω ότι πήγαινε να κάνει κάποια δολιοφθορα στο ξενοδοχείο. Το είπα στον πατέρα μου αλλά δεν ανησύχησε. Του είπα πάλι σήμερα ότι δεν τους ξαναθελω του χρόνου και μου είπε να του φέρω προσωπικό. Εχω βάλει ήδη αγγελία και έχω μαζέψει κάποιες αιτήσεις, αλλά σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς να κλείσουμε από τώρα,γιατί τελευταία στιγμή μπορεί να αλλάξουν γνώμη, ποτε δεν ξέρεις.

    Έχουμε και θέματα με τη θεια μου αυτό το διάστημα, ο πατέρας μου είναι πολύ πιεσμένος με δικαστήρια και επιπλέον είχε θέμα με το συκώτι του (λόγω αλκοόλ,αν και ίσως έπαιξε ρόλο και ο κοβιντ, ήταν βέβαια 4πλα εμβολιασμενος. Ίσως επηρέασαν όλα αυτά μαζί), δεν ξερω καν αν θα ανοίξουμε εντέλει με αυτή την κατάσταση, θα δείξει, συμβόλαια με πρακτορεια εχουμε κανει ηδη βεβαια, αλλά όπως και να 'χει θα δείξει. Σε κάθε περίπτωση φοβαμαι μηπως δεν βρω προσωπικό και ξαναφέρει το τσογλανι και το σόι του. Και μου χάλασε και τη διάθεση η φάτσα του. Και μόνο που τον βλέπω μου χαλάει η διάθεση.


    Εντωμεταξύ τέλος σεζόν αυτός έλεγε ότι θα πάει Γερμανία, τάχα να δουλέψει σε έναν συγγενή του και είχε φέρει και ένα χαρτι που υποστηριζε οτι ειναι το συμβόλαιό του,ότι έχει υπογράψει, πολύ καλός μισθός κλπ κλπ, εκανε φιγουρα σε ολο το προσωπικό και έβαζε τον πατερα μου να παίρνει τηλέφωνα στην πρεσβεία της Γερμανίας να ρωταει πληροφοριες για βίζα κλπ κλπ. Είχε κλεισει υποτίθεται εισιτήρια μια μέρα μετά την λήξη της σύμβασής του από εμάς. Εγώ με το που άκουσα όλο αυτό το παραμύθι και ειδα το σόου που εκανε κατάλαβα ότι πρόκειται για μουφα, αν και πολυ θα ηθελα να ισχυει και να ξεκουμπιζοταν απο το νησι και αυτος και το σοι του. Αλλα πολλοι τα λενε αυτα, είχαμε παλιά έναν υπάλληλο από Βουλγαρία που κάθε χρόνο μας έλεγε ότι θα πάει στο Λονδίνο επειδή βρήκε δουλεια και καθε χρονο ηταν εδω. Το κάνουν για να δείχνουν ότι είναι περιζήτητοι. Αυτος βεβαια το κανει γιατι ειναι κοινωνιοπαθης και ψωνισμενος. Μέχρι και η αδερφή μου ψάρωσε αλλά εγώ ήμουν βέβαιος ότι λέει μουφες. Δεν είπα κάτι σε κανέναν παρεκτος της αδερφής μου για τις υποψίες μου. Τεσπα, περασαν οι μερες και δεν εφευγε, πρώτα βρήκε δικαιολογία ότι νοσησε και αυτός απο κοβιντ και ειπε οτι θα εφευγε τελικα σε δεκα μερες. Έκτοτε έχουν περάσει δύο μήνες. Πόσο λουζερ το άτομο.


    Πάντως με κοίταξε απειλητικα. Λέτε να μου στήσει κάποια ενέδρα; Δεν είναι η πρώτη φορά που τον συναντώ. Και η περιοχή μου το χειμώνα είναι αρκετα έρημη γιατί είναι κυρίως τουριστική (νταξει αν φωναξω όλο και κάποιος θα βγει ) αλλά μέχρι τότε μπορεί να με έχει μαχαιρωσει. Και πριν πείτε ότι είναι απίθανο, μόνο τους τελευταίους μήνες έχουν γίνει 2 φονοι εδώ.
    Last edited by Skiouros8; 27-11-2022 at 20:38.

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Σκιουρε στο εχω ξαναπει πρεπει να μιλασ καλυτερα για τουσ αλλουσ

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 28-11-2022 at 16:42.

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μηπως εχει κλειδια και δεν το ξερεις;
    μηπως εχει καβατζωσει κανενα δωματιο για γκαρσονιερα του;;

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως εχει κλειδια και δεν το ξερεις;
    μηπως εχει καβατζωσει κανενα δωματιο για γκαρσονιερα του;;
    Δεν το σκέφτηκα είναι η αλήθεια, αλλα μου φαίνεται πολυ πιθανο τωρα που το λες. Και αντικλείδι να μην έχει βγάλει, ο πατέρας μου αφήνει το κλειδί σε συγκεκριμένο μέρος απέξω, το κρύβει υποτίθεται, αλλά δεν είναι δύσκολο να το βρει κάποιος που ξέρει, παρόλο που του αλλάζει θέσεις. Το αφήνει γιατί μέσα έχουμε γεμάτη αποθήκη και κατάψυξη και παίρνουμε πράγματα. Επισης το καλοκαίρι ειχε χαλασει η κλειδαρια μιας τζαμαριας στο εστιατοριο και δεν ξερω αν την εφτιαξε ο πατέρας μου. Ειναι βεβαια πισω πλευρα και υπαρχει τοιχος ,ειναι επι της ουσιας κλειστη αυλη,αλλα εννοείται οτι αυτος που ξερει τα κατατόπια μπορει να μπει και απο εκεί. Ο πατέρας μου βεβαια, οπως κι εγω, πάμε τα πρωινά, αλλά μέχρι τις 2 δεν έχει κανέναν εκεί. Για να κοιτάξω τις κάμερες πρέπει να ξέρω σε ποιο δωμάτιο μπαίνει. Θα μπορούσε όντως να το χρησιμοποιει ως γκαρσονιέρα γιατί μένουν σε μικρο διαμέρισμα που δεν μπορεί να φέρει γκομενες. Θα πρέπει να πάω για καμιά βδομάδα να κοιμάμαι εκεί για να το εξακριβωσω.

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν το σκέφτηκα είναι η αλήθεια, αλλα μου φαίνεται πολυ πιθανο τωρα που το λες. Και αντικλείδι να μην έχει βγάλει, ο πατέρας μου αφήνει το κλειδί σε συγκεκριμένο μέρος απέξω, το κρύβει υποτίθεται, αλλά δεν είναι δύσκολο να το βρει κάποιος που ξέρει, παρόλο που του αλλάζει θέσεις. Το αφήνει γιατί μέσα έχουμε γεμάτη αποθήκη και κατάψυξη και παίρνουμε πράγματα. Επισης το καλοκαίρι ειχε χαλασει η κλειδαρια μιας τζαμαριας στο εστιατοριο και δεν ξερω αν την εφτιαξε ο πατέρας μου. Ειναι βεβαια πισω πλευρα και υπαρχει τοιχος ,ειναι επι της ουσιας κλειστη αυλη,αλλα εννοείται οτι αυτος που ξερει τα κατατόπια μπορει να μπει και απο εκεί. Ο πατέρας μου βεβαια, οπως κι εγω, πάμε τα πρωινά, αλλά μέχρι τις 2 δεν έχει κανέναν εκεί. Για να κοιτάξω τις κάμερες πρέπει να ξέρω σε ποιο δωμάτιο μπαίνει. Θα μπορούσε όντως να το χρησιμοποιει ως γκαρσονιέρα γιατί μένουν σε μικρο διαμέρισμα που δεν μπορεί να φέρει γκομενες. Θα πρέπει να πάω για καμιά βδομάδα να κοιμάμαι εκεί για να το εξακριβωσω.
    να βαλεις καμερες σε σημεια που μπορει να περναει, αλλα αφου εχετε προμηθειες, μπορει να παιρνει προμηθειες για το σπιτι..

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Εγω δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφιερωσες τόσες γραμμές στο πουλί του.

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να βαλεις καμερες σε σημεια που μπορει να περναει, αλλα αφου εχετε προμηθειες, μπορει να παιρνει προμηθειες για το σπιτι..
    Αυτό μπορώ να το τσεκάρω πιο ευκολα. Η αλήθεια είναι ότι πέρυσι εξαφανίστηκε μυστηριωδως μια κούτα με μπούτια κοτοπουλου, που είχα παραγγείλει για μένα, αλλά υπέθεσα ότι την πήρε η αδερφή μου. Σήμερα δεν μπόρεσα να πάω γιατί βρέχει, θα πάω αύριο και θα δω τις κάμερες της αποθήκης.

  12. #237
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Να πας να μείνεις στο ξενοδοχείο και να κόβεις κινήσεις. Ύποπτο που βρέθηκε εκεί. Πρόσεχε τα γατιά. Κάτι τέτοιοι ξεφτιλες τα φολιάζουν.

  13. #238
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Εγω δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφιερωσες τόσες γραμμές στο πουλί του.
    Ε όταν ακούς κάποιον έξι μήνες το χρόνο να καυχιέται με άκομψο τρόπο για τα πάντα, θα σχολιάσεις αρκετά από αυτά. Το πουλί του δυστυχώς το είδαμε θολά και εγώ και η αδερφή μου γιατί αποτολμησε ερωτικές περιπτυξεις στη ρεσεψιόν όταν την έπεφτε στην ανήλικη (15 ή 16 ,δεν θυμάμαι)που είχε έρθει με την οικογένειά της (22 ετών αυτος). Αυτές τις καταγραφές μου ζήτησε η αδερφή μου να τις κρατήσω γιατι αυτός έλεγε ότι εμείς δεν έχουμε προσοντα (εργασιακά) και έχει αυτός. Αν μας ζητησει κανεις συστασεις εχουμε να πουμε πολλα. Εχω κρατησει αρχειο με ολη την αισχρη συμπεριφορα του (ασεμνες πραξεις σε κοινοχρηστο χωρο, τραμπουκισμοι, σπρωξιματα, καπνισμα εν ωρα εργασίας, ποδια πανω στο τραπεζι, ατελειωτο τσατ χωρις να κουναει το δαχτυλο του επι ενα 40λεπτο να κανει καμια δουλεια κλπ) Ας πάει λοιπον του χρόνου σε άλλη επιχείρηση να βγάζει το πουλι του στην υποδοχή, να δούμε από πόσες δουλειές θα πάρει πόδι.

    Τεσπα, αυτό που με απασχολεί είναι 1. Να μην μπαίνει στο ξενοδοχείο 2. Να βρω άτομα για του χρόνου. Για τη δική του θέση δεν φοβάμαι, εύκολα βρισκεις, ειδικά με τόσα λίγα προσοντα που είχε (αρχικά δεν ήξερε ούτε τη λέξη ice στα αγγλικα) ,καμαριερες είναι δύσκολο και δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να ξαναφέρουμε το σόι του γιατι τότε θα απειλεί και θα παρακαλαει πάλι η μάνα του να προσλάβουμε και τον τραμπουκο μπέμπη της, οπως καθε χρονο.

  14. #239
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Να πας να μείνεις στο ξενοδοχείο και να κόβεις κινήσεις. Ύποπτο που βρέθηκε εκεί. Πρόσεχε τα γατιά. Κάτι τέτοιοι ξεφτιλες τα φολιάζουν.
    Αυτό το φοβαμαι εδώ και καιρό, αλλά μπροστά δεν έχουμε κάμερα και τα γατιά είναι συνήθως μπροστά. Έχω μια κάμερα κυνηγιου που είχα πάρει παλιά για να παρακολουθώ τις ταίστρες στο χωριό αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα. Αν δουλεύει θα τη βάλω.

  15. #240
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Ήσουν τυχερός που σε είδε. Τώρα θα έχει την έγνοια μη σε ξανά πετύχει εκεί, εφόσον έχει στο μυαλό του ότι πηγαίνεις. Θα του κοπούν τα φτερά. Σε κάθε περίπτωση (διαβάζοντας με λεπτομέρεια όλο το θέμα σου) θεωρώ πως σε ζηλεύει και σε εχθρευεται. Σε βλέπει ότι αγαπάς τα γατάκια, άρα έτσι κουτοπόνηρα θα σκεφτεί να τα βλάψει για να σε πικράνει. Διότι με άλλο τρόπο δε μπορεί.

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 27-04-2019, 20:47
  2. Επιθετικοτητα-Πολλα Νευρα!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2014, 03:58
  3. Πολλα νευρα και αγχος χωρις λογο?
    By chtinick in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2013, 23:29
  4. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 19:18
  5. Πολλά νεύρα!
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-06-2011, 00:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •