Πολλά νεύρα - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 18 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 211 to 225 of 256
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Γιατί πιάνεσαι από κάθε λέξη λες και έχουμε δικαστήριο; Χαλάρωσε λίγο. Είπα ήδη ότι γράφω για να ξαλαφρωνω εδώ μέσα, δεν καταλαβαίνω τι ωφελεί και πώς με βοηθάς να μου λες ξανά και ξανά ότι είμαι εμμονικος. Ούτε καταλαβαίνω γιατί θεωρείς ότι σε διαχειριζομαι επειδή δεν μεταφέρω αυτολεξεί αυτά που λες. Αφού σου κάνω παράθεση ή τέλος πάντων απαντάω κάτω από σένα, δεν υπάρχουν περιθώρια να διαστρεβλωσω κάτι εσκεμμένα, όλοι μπορούν να διαβάσουν τι έγραψες, δλδ ποιο το νόημα από τη μεριά μου να θεωρείς ότι παραλασσω επίτηδες τα λόγια σου; Ο,τι να 'ναι. Ουτε μπορώ από το κινητό να κάνω αποσπασματικες παραθέσεις ούτε έχω όρεξη να προσέχω μην τυχον αλλάξω το κόμμα των λεγόμενων σου λες και εξετάζομαι σε κάτι ή λες και δίνω κατάθεση. Συγκεκριμένα είμαι στη ρεσεψιόν και ακούω ένα audio book και ανά διαστήματα τσεκάρω το φόρουμ, συγνώμη που δεν έδωσα την πρέπουσα προσοχή στην απάντησή σου αλλά κάποιες φορές διαβάζουμε και απανταμε βιαστικα. Αν δεν κατάλαβα το ποιντ σου με συγχωρεις.

    Επίσης δεν βρίσκω βοηθητικό τον τόνο αυτό (βρηκα καπως επιθετικη την απαντηση σου και μονο που ειδα τα καπς δλδ και τον γενικοτερο τονο, μπορει να μην ηταν αυτη η προθεση σου αλλα ετσι το εξελαβα) και γενικά το να μου λες ότι είμαι άπραγος διαπροσωπικα και άρα είμαι εμμονικος(αν δεν εννοεις αυτο εξηγησε μου τι εννοεις). Δλδ αυτός που έπιασε γκομενα πελάτισσα βλέπεις να μην ασχολείται με το θεμα; Οταν ειχα κοπελα και ασχολιομουν με τους γειτονες που εβαλαν τις φολες ημουν αραγε λιγοτερο εμμονικος; Τι είδους λογικη και επιχειρημα είναι αυτο; Μου θυμιζει στο γυμνάσιο που κάτι παιδάκια λέγαν @μητες κάτι καθηγήτριες επειδή τους έβαζαν κακό βαθμό. Μπορεί να μην είναι καν προτεραιότητα μου να συναψω ερωτική σχέση αυτή τη στιγμή, δεν καταλαβαίνω ειλικρινά πού κολλάει στο θεμα.

    Και αφού κάνεις τον κόπο και απαντάς,τουλάχιστον διάβαζε ο,τι γράφω. Ο πελάτης ήδη κάνει κουτσομπολιο και μεταφέρει ο,τι έχω πει εγώ δεξιά και αριστερά. Άρα είπε ψέματα σε μένα ότι δεν διαλεγει μεριές και ότι με υποστηρίζει και είδε ότι με έσπρωχναν, ενώ ξεκάθαρα διαλεγει μεριές και όχι μόνο διαλεγει μεριές αλλά το συνεχιζει με όλα τα περιστατικά που ανέφερα.

    Τέλος πάντων. Δεν έχω όρεξη να ψειρίζω την κάθε λέξη που θα γραψω μην τυχόν και την παρεξηγήσεις.

    Και σε κάθε περίπτωση το θέμα για μένα εχει τελειώσει από την άποψη δικής μου δράσης. Αλλά αναγκαστικά τους έχω γύρω μου και θα τους έχω για μισό μήνα ακόμα πάνω κάτω. Ε όταν κλείσουμε θα φύγουν από το μυαλό μου. Προς το παρόν είναι και θέμα συζήτησης μεταξύ των αδερφών μου και του υπολοίπου προσωπικού και γενικά δεν είμαι ο μόνος που "ασχολειται" , ούτε γυρίζω σπίτι και τους σκέφτομαι νυχθημερόν ας πούμε.

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Γιατί πιάνεσαι από κάθε λέξη ..
    επειδη πιανεσαι απο ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ που σου λενε καιτην αλλαζεις, διαστρεβλωνοντας τα λεγομενα του αλλου.

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν θα το έλεγα, όπως εξήγησα αναλυτικά. Δικαίωμα σου να το πιστεύεις βεβαια, όπως και μένα δικαίωμα μου να πιστεύω ότι δεν διάβασες καν τη μισή μου απάντηση εφόσον παρουσιάζεις διαφορετική συμπεριφορά από αυτή που έχει ο πελάτης. Επειδή όμως δεν βρισκόμαστε σε δικαστήριο, δεν θα κάτσω να πιαστώ από κάθε λέξη ή κόμμα που θα αλλάξεις ή που δεν διαβασες ή που δεν καταλαβες. Κι εγω καποιες φορες διαβαζω μια απαντηση πλαγιως,τι να κάνουμε. Αν ποτε δωσει καποια πιστοποίηση παρακολουθησης το φορουμ θα φροντισω να γινω προσεκτικοτερος.
    Τέλος πάντων.

  4. #214
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    ..και γενικά το να μου λες ότι είμαι άπραγος διαπροσωπικα και άρα είμαι εμμονικος(αν δεν εννοεις αυτο εξηγησε μου τι εννοεις).......

    είπε ψέματα σε μένα ότι δεν διαλεγει μεριές και ότι με υποστηρίζει και είδε ότι με έσπρωχναν, ενώ ξεκάθαρα διαλεγει μεριές και όχι μόνο διαλεγει μεριές αλλά το συνεχιζει με όλα τα περιστατικά που ανέφερα.

    ...
    ειπα (οπως παντα) αυτο που εγραψα, οχι αυτο που καταλαβες...
    ειπα οτι αν ειχες μια ουσιαστικη ασχολια, και ικανοποιητικη, οπως πχ καλες προσωπικες σχεσεις η εναν παθιασμενο ερωτα, πιθανοτατα δεν θα ασχολουσουν τοσο με τετοια κουτσομπολια, ποτε εβηξε και ποτε εκλασε ο αλβανος κι αν κανει τον ωραιο ενω εσυ νομιζεις οτι ειναι ασχημος ..

    το οτι ασχολουντιαι κι αλλοι, δεν σημαινει οτι ασχολουνται οσο κι εσυ, ουτε οτι τουςμαυριζει την ζωη και την διαθεση αυτη η ενασχοληση.

    ναι, πιθανοτατα σου ειπε ψεματα οτι δεν διαλεγει πλευρες καιε χει διαλεξει την πλευρα του αλβανου. εχει καθε δικαιωμα και να μην ειναι ανοιχτος/ειλικρινης απεναντι σου και να πιστευει/ συμπαθει οποιον νομιζει.

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Εστω. Ας υποθεσουμε ότι αυτο που λες είναι η λύση της κατάστασης, να ζήσω δλδ εγώ έναν παθιασμένο έρωτα τις επόμενες δύο εβδομάδες, θα ήθελες να μου εξηγήσεις πώς θα συμβεί αυτο; Έστω ότι βγαίνω έξω με έναν φίλο μου και πάμε για ποτο και την πέφτω σε κάποια. Αυτό σημαίνει ότι θα την ερωτευτω ή ότι εκείνη θα ανταποκριθεί και θα ζήσουμε έναν παθιασμένο έρωτα που θα με κάνει να βλέπω τον Αλβανό με λιγότερη αηδία; Εκτός κι αν έχεις να μου γνωρίσεις κάποια. Όσον αφορά τα ερωτικά μου προβλήματα πάντως, θα ανοίξω κάποια στιγμή άλλο θέμα για να καταλάβετε ότι δεν είμαι μια συνηθισμένη περίπτωση και δεν είναι εύκολο να βρω ταίρι, σε αυτό το νησί τουλάχιστον, παρολο που ειμαι κιουτ.


    Από κει και περα, είπα εγώ ποτέ ότι ο πελάτης δεν έχει δικαίωμα ακόμα και να κάτσει στον τσογλανο; Ποιος βάζει τώρα λόγια στους αλλους; Εγώ είπα ότι παίρνει ξεκάθαρα θέση, κουτσομπολευει, ρίχνει λάδι στη φωτιά και αυτο το βρίσκω ανήθικο και περιμένω απλά να ξεκουμπιστει να ηρεμήσουμε.

    Το ποιος ασχολείται περισσότερο ή όχι δεν το ξέρω,δεν είναι μετρησιμο. Πχ, αν δεν υπηρχαν προσωπικα δεδομενα , θα μπορουσα να σου στειλω σκριν σοτ μηνυματα της αδερφης μου στο βαιμπερ σελιδες επι σελιδων για το θεμα. Μπορει να ειναι και οικογενιακο μας, αν και η αληθεια ειναι οτι εγω και η μεσαια ειμαστε κυριως ετσι.

    Αλλα και ο ίδιος ο τσογλανος ασχολείται και με το παραπάνω, αφού υποδαυλιζει διαρκως την κατάσταση, παρολο που, σύμφωνα με τις ανεκδοτολογικες αφηγήσεις του, έχει υπερπλουσια ερωτικη ζωή.

    Ο δε πελάτης είναι παντρεμένος άρα πιθανών έχει ενεργή σεξουαλικη ζωή (βεβαια είναι παχύσαρκος, δεν ξερω μήπως υπάρχει θέμα στυτικης δυσλειτουργειας ή βαλτωδους γάμου) ασχολείται ωστοσο και με το παραπάνω και μάλιστα στις διακοπές του. Εγώ αν ήμουν διακοπές θα φρόντιζα να περάσω καλά, όχι να ασχολούμαι ολη την ωρα με τις ίντριγκες του προσωπικού και των ιδιοκτητών.

    Τέλος πάντων, έστω ότι εγώ ασχολούμαι περισσότερο από όλους, σημαινει κατι πρακτικά αυτο;

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 28-09-2022 at 11:54.

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Ειμαι ο ανθρωποσ που μεγαλωσε τον αλεξανδρο εγω αλλα τον ελεγα αλλα φταιει ο τσιπρασ που τουσ ελεγε να ψαχνουνε τουσ μαλακεσ δεν μπορω να τον συμαζεψω οτι θελει κανει μονο λεφτα δινω

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εστω. Ας υποθεσουμε ότι αυτο που λες είναι η λύση της κατάστασης, να ζήσω δλδ εγώ έναν παθιασμένο έρωτα τις επόμενες δύο εβδομάδες, θα ήθελες να μου εξηγήσεις πώς θα συμβεί αυτο; Έστω ότι βγαίνω έξω με έναν φίλο μου και πάμε για ποτο και την πέφτω σε κάποια. Αυτό σημαίνει ότι θα την ερωτευτω ή ότι εκείνη θα ανταποκριθεί και θα ζήσουμε έναν παθιασμένο έρωτα που θα με κάνει να βλέπω τον Αλβανό με λιγότερη αηδία; Εκτός κι αν έχεις να μου γνωρίσεις κάποια. Όσον αφορά τα ερωτικά μου προβλήματα πάντως, θα ανοίξω κάποια στιγμή άλλο θέμα για να καταλάβετε ότι δεν είμαι μια συνηθισμένη περίπτωση και δεν είναι εύκολο να βρω ταίρι, σε αυτό το νησί τουλάχιστον, παρολο που ειμαι κιουτ.


    Από κει και περα, είπα εγώ ποτέ ότι ο πελάτης δεν έχει δικαίωμα ακόμα και να κάτσει στον τσογλανο; Ποιος βάζει τώρα λόγια στους αλλους; Εγώ είπα ότι παίρνει ξεκάθαρα θέση, κουτσομπολευει, ρίχνει λάδι στη φωτιά και αυτο το βρίσκω ανήθικο και περιμένω απλά να ξεκουμπιστει να ηρεμήσουμε.

    Το ποιος ασχολείται περισσότερο ή όχι δεν το ξέρω,δεν είναι μετρησιμο. Πχ, αν δεν υπηρχαν προσωπικα δεδομενα , θα μπορουσα να σου στειλω σκριν σοτ μηνυματα της αδερφης μου στο βαιμπερ σελιδες επι σελιδων για το θεμα. Μπορει να ειναι και οικογενιακο μας, αν και η αληθεια ειναι οτι εγω και η μεσαια ειμαστε κυριως ετσι.

    Αλλα και ο ίδιος ο τσογλανος ασχολείται και με το παραπάνω, αφού υποδαυλιζει διαρκως την κατάσταση, παρολο που, σύμφωνα με τις ανεκδοτολογικες αφηγήσεις του, έχει υπερπλουσια ερωτικη ζωή.

    Ο δε πελάτης είναι παντρεμένος άρα πιθανών έχει ενεργή σεξουαλικη ζωή (βεβαια είναι παχύσαρκος, δεν ξερω μήπως υπάρχει θέμα στυτικης δυσλειτουργειας ή βαλτωδους γάμου) ασχολείται ωστοσο και με το παραπάνω και μάλιστα στις διακοπές του. Εγώ αν ήμουν διακοπές θα φρόντιζα να περάσω καλά, όχι να ασχολούμαι ολη την ωρα με τις ίντριγκες του προσωπικού και των ιδιοκτητών.

    Τέλος πάντων, έστω ότι εγώ ασχολούμαι περισσότερο από όλους, σημαινει κατι πρακτικά αυτο;
    τωρα, ή με τρολαρεις, ή κατι πολυ περιεργο συμβαινει και δεν μπορουμε να συνενοηθουμε σε απλα πραγματα...
    δεν μιλησα για τις επομενες 2 εβδομαδες αποκλειστικα.
    αυτος ο τροπος που λειτουργεις, ειναι μονιμος και τον παρουσιαζεις διαδοχικα, απο το ενα θεμα στο αλλο που σε απασχολει. εγω τον περιγραφω ως "τρωγεσαι με τα ρουχα σου, μονιμως". δεν ξερω πως λεγεται ψυχιατρικα.
    απο τον γκομενο της πρωην φιλης που ηρθε διακοπες εκει, στον αλβανο που κανει τον γκομενο κλπ... καθεσαι και συγκρινεσαι εντελως ακυρα με ανθρωπους που εχεις διαφορετικα προβληματα μαζι τους.
    δλδ, θα με ενοχλησει εμενα ο γειτονας, θα κανει κατι παρανομο που θα σκεφτομαι να του κανω μηνυση και θα κατσω να σχολιαζω αν ειμαι πιο ομορφη απο τον γειτονα;;; ο,τι ναναι ρε φιλε, ειλικρινα...

    φυσικα και δεν προκειται σε μια εξοδο να την πεσεις καπου να ανταποκριθει αμεσα και να πεσετε κι οι δυο ξεροι απο κεραυνοβολο ερωτα.
    εγω μιλαω για μια ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ κοινωνικοποιησης, μια διαδικασια που θα βαλει κι αλλου το μυαλο σου, εκτος απο τον αλβανο και την ομορφια του.
    μια ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ στο να κανεις γνωριμιες με κοπελες (και αγορια), και καπου μεσα στην διαδικασια θα βρεθει και κατι ταιριαστο, ναι, μπορει κι ενας μεγαλος ερωτας.
    δεν θα ερθει ομως να σε βρει εκει που μιζεριαζεις με τον αλβανο. πρεπει να αποκτησεις κοινωνικη ζωη.

    το θεμα του ποιος ασχολειται περισσοτερο, εσυ το ανεφερες πρωτος γι αυτο στο σχολιασα. η μονη "πρακτικη" αξια αυτου, ειναι το οτι η ΤΟΣΗ ενασχοληση σου επηρεαζει σοβαρα την ζωη σου, την διαθεση σου, μαλλον και την υγεια σου, σου μαυριζει την ψυχη. δεν ξερω αν κανει το ιδιο και στους αλλους. μπορει οι αλλοι να συνεχιζουν κανονικα μια ωραια σε γενικες γραμμες ζωη, κι ας σχολιαζουν τον αλβανο. εσυ εισαι αυτος που δειχνεις μιζερος και κολλημενος σε αυτο το θεμα.

    και οχι, αν αποκτησεις κοινωνικη ζωη, δεν θα βλεπεις τον αλβανο με λιγοτερη αηδια, αλλα δεν θα επηρεαζει πλεον την ζωη σου. θα το σκεφτεσαι στις πραγματικες του διαστασεις, θα επαρεις καποιες αποφασεις για το πως θα κινηθεις για τα προβληματα που σου δημιουργει, θα τις δρομολογησεις και ΤΕΛΟΣ! δεν θα καθεσαι να ξεκατινιαζεσαι ποιος ειναι πιο ομορφος κι αν παριστανει το μοντελο!! τι σε αφορα εσενα αυτο;
    δηλαδη, ειλικρινα τωρα, αν τον εβρισκες ΚΟΥΚΛΟ, θα αλλαζε κατι για σενα αν ειχε την ιδια συμπεριφορα; τι σε αφορα αν ειναι ομορφος η ασχημος; θα τα φιαξετε;

    κι ο πελατης, επισης δεν σε αφορα αν ασχολειται και ποσο ασχολειται. εσεις τον χωσατε σε αυτο. κια υτος προθυμα μπηκε. ολοι σας ειστε υπαιτιοι. κι εσυ κι ο αλβανος και ο πελατης. ο καθενας ας αναλαβει τις ευθυνες του για τον εαυτο του.
    αλλα κατα τα αλλα, δικαιωμα του και ποσο θα ασχοληθει, κι αν θα σου μιλαει/ συμπαθει και το τι κανει στον γαμο του (αυτο παλι!!!!!)
    το πως θα περνουσες εσυ ΑΝ πηγαινες διακοπες, εξισου ασχετο με ολα τα προσωπικα σχολια που μονιμως κανεις για τους "εχθρους" σου..

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ναι, δεν καταλαβαίνω τη συζήτηση που κάνουμε για να είμαι ειλικρινής. Πας από το ειναι δικαίωμά του, το οποίο αποδέχομαι, στο δε με αφορά. Αν κουτσομπολευει εμένα φυσικά και με αφορά και νομικά θα μπορούσα να του κάνω και αγωγή για συκοφαντική δυσφήμιση. Εννοείται πως δεν θα το κάνω γιατι θα ήταν υπερβολή αλλά όχι ότι δεν με αφορά. Τέλος πάντων, ουδεποτε είπα ότι δεν είναι δικαίωμα του, τη γνώμη μου γράφω σε ένα φόρουμ, ούτε σκοπεύω να του πω κάτι ούτε να κάνω κάτι περαιτερω όπως πολλακις δήλωσα.

    Σημερα ξανάγινε φασαρία γιατι αυτός αντί να μαζεύει τα πιάτα χαζολογουσε με την κλίκα. Εγώ δεν ήμουν στο ξενοδοχείο, με την αδερφή μου έγινε και με πήρε τώρα τηλ να μου τα πει (με ξύπνησε κιολας) Άρχισε να τη σπρώχνει κι αυτήν, γενικά έχει ξεφύγει η συμπεριφορά του.


    Στα υπόλοιπα που λες, δεν δουλεύει έτσι το μυαλό μου. Και για την αρρωστοφοβια (την πρωτη φαση που με ειχε πιασει στα 24) έτσι μου έλεγαν, βρες γκομενα, ε βρήκα γκομενα και όχι μόνο δεν μου έφυγε αλλά φοβόμουν ότι με κόλλησε aids. Δεν δουλεύει έτσι ο ανθρώπινος ψυχισμός,τουλάχιστον ο δικός μου.

    Επιπλέον μπορεί να σου φαίνεται μίζερο (εγω διαφωνω πληρως βεβαια, αλίμονο αν μας φαινεται μιζερο το τραυμα που αποκτα καποιος απο εναν κακοποιητη ή γενικα η σφοδρη αντιδραση σε κακοποιητικες συμπεριφορές. Το κάφρος είναι καφρικα συμπεριφερεται το βρίσκω εντελώς επικινδυνο. Αν καφρος ειναι καφρικα συμπεριφερεται θα εχει και συνέπειες. Το τι συνέπειες θα ειναι αυτες μακροπροθεσμα, θα το δουμε στην πορεια, γιατι αν συνεχισει απειλες και σπρωξιματα, θα φαει μηνυση και απο την αδερφη μου στο τελος) επειδή με ξέρεις μέσα από την υπόσταση ενός φόρουμ στο οποίο μπαίνω σχεδόν αποκλειστικά αυτό το διάστημα για να γράψω για αυτό το θέμα. Άρα ίσως σου φαίνεται δυσανάλογα ότι ασχολούμαι παραπάνω από το κανονικό.
    Αλλά στο μυαλό μου καθημερινά περνάνε αμέτρητα πράγματα, αυτό το διάστημα είμαι πολύ παραγωγικός στα γραπτά μου, χθες εγκρίθηκε ένα διήγημα μου για ενα λογοτεχνικό περιοδικό και κάνω διορθώσεις με τον επιμελητή τους στο κείμενο μου, παράλληλα διαβάζω (φέτος έως τώρα έχω διαβασει 40 βιβλία, αλλά έχω στόχο τα 70 έως το τέλος της χρονιάς, αρα διαβαζω τεσσερα βιβλια τη φορα) , κρατάω σημειώσεις για το καινούργιο μου βιβλίο και μιλάω ακόμα με εκδοτικούς. Με πήραν στο μεταπτυχιακό αλλά δεν ξέρω αν θα γραφτώ εντέλει γιατι περιμένω μια απάντηση από ένα άλλο πρόγραμμα για συγγραφείς. Γενικά απασχολώ το μυαλό μου με πράγματα πολύ σημαντικότερα και διαχρονικοτερα από τον Αλβανό. Αλλά φυσικά και όταν συμβαίνουν πράγματα μέσα στη μέρα και τους βλέπω,επανέρχεται το θέμα, κάτι που βρίσκω απόλυτα λογικο.

    Το οτι ισως φαινομαι σε καποιους εξαντλητικος ,το δεχομαι. Αλλά αυτός είμαι, δεν το κρύβω. Είμαι υπερβολικος σε όλα, βλέπω τα πάντα ως μια αφήγηση και μου ειναι πολυ δύσκολο να μιλήσω για κάτι με τρόπο όχι αναλυτικό και διεξοδικό ή να ασχοληθώ με κάτι χωρίς να το φτασω στα ακρα. Δεν το βρίσκω κακό. Θεωρώ ότι ο κόσμος θα ειχε λιγότερους μαλακες αν υπήρχαν άνθρωποι που αντιδρούσαν έτσι ακριβως: σχεδον με την ίδια σφοδροτητα του κακοποιητη.

    Σε σχέση με τις φυσιογνωμικες λεπτομέρειες, ο λόγος που το ανέφερα εδώ είναι γιατι αυτός καυχιέται και γιατι μειωνει τους άλλους, όπως και εμένα,για χαρακτηριστικά της εμφάνισης τους (πχ τα μαλλιά μου που είναι βέβαια πολύ καλύτερα από τα δικά του και επαγγελματίες κομμωτές μου έχουν πει ότι έχω τέλεια τριχα) Δεν του έχω πει ποτέ κάτι καταπροσωπο. Πρακτικά δεν αλλάζει κάτι στην κατάσταση ναι, απλώς τον κάνει περισσότερο κλόουν στα ματια μου και καταδεικνύει την έλλειψη αυτογνωσίας του. Για το φιλο της κοπελας μπορείς να το πεις και κατινια εκ μέρους μου. So what? Ο κόσμος θα συνεχίσει να γυριζει.
    Last edited by Skiouros8; 28-09-2022 at 11:03.

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Ωραια πηρεσ τα κυβικα σου ολα ηρθε το μυαλο σου στη θεση του αστον αυτον τι σου φταιει δεν ειναι τησ ταξεωσ σου πλεον αστον ησυχο

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Μιλασ σαν να εισαι ανωτερη ταξη αυτοσ ειναι ενα μυρμιγκι θεσ στα αληθεια να πατησεισ το καυμενο το μυρμηγκι ε πατα το να δουμε τι θα καταλαβεισ

  12. #222
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Παντωσ μπραβο επειδη σκοτωσεσ ενα μυρμηγκι δε θα σου πει κανεισ να ξερεισ

  13. #223
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    ......
    Το οτι ισως φαινομαι σε καποιους εξαντλητικος ,το δεχομαι. Αλλά αυτός είμαι, δεν το κρύβω. Είμαι υπερβολικος σε όλα, βλέπω τα πάντα ως μια αφήγηση και μου ειναι πολυ δύσκολο να μιλήσω για κάτι με τρόπο όχι αναλυτικό και διεξοδικό ή να ασχοληθώ με κάτι χωρίς να το φτασω στα ακρα. Δεν το βρίσκω κακό. Θεωρώ ότι ο κόσμος θα ειχε λιγότερους μαλακες αν υπήρχαν άνθρωποι που αντιδρούσαν έτσι ακριβως: σχεδον με την ίδια σφοδροτητα του κακοποιητη.

    Σε σχέση με τις φυσιογνωμικες λεπτομέρειες, ο λόγος που το ανέφερα εδώ είναι γιατι αυτός καυχιέται και γιατι μειωνει τους άλλους, όπως και εμένα,για χαρακτηριστικά της εμφάνισης τους (πχ τα μαλλιά μου που είναι βέβαια πολύ καλύτερα από τα δικά του και επαγγελματίες κομμωτές μου έχουν πει ότι έχω τέλεια τριχα) Δεν του έχω πει ποτέ κάτι καταπροσωπο. Πρακτικά δεν αλλάζει κάτι στην κατάσταση ναι, απλώς τον κάνει περισσότερο κλόουν στα ματια μου και καταδεικνύει την έλλειψη αυτογνωσίας του. Για το φιλο της κοπελας μπορείς να το πεις και κατινια εκ μέρους μου. So what? Ο κόσμος θα συνεχίσει να γυριζει.
    το οτι δεν το βρισκεις εσυ κακο, θα μου ελεγε κατι αν ησουν/ ενοιωθες υγιης..
    ή μπορει τοτε ο κοσμος να ειχε πολυ περισσοτερους που βασανιζονται με ψυχοσωματικα προβληματα.
    στα δικα μου ματια η ολη συμπεριφορα σου, ειναι αρρηκτα δεμενη με τις ψυχοσωματικες σου ενοχλησεις.
    επομενως το λιγο/πολυ μαλακες δεν ξερω τι μου λεει, αλλα δεν ξερω κανεναν να ηθελε περισσοτερους ασθενεις στον κοσμο...

    μα ξερουμε τον λογο που το ανεφερες. τον εχεις επαναλαβει. αυτο δεν το κανει λιγοτερο κατινιστικο, ουτε περισσοτερο αξιοπιστο...
    το οτι δεν το ειπες μπροστα του αλλα πισω απ την πλατη του, δεν φανταζομαι να το λες για καλο... ειναι η επιτομη του κουτσομπολιου και της κατινιας ...
    το ιδιο ισχυει και για τον φιλο της κοπελας και για τον πελατη που σχολιαζες τα κιλα του και τον γαμο του, επειδη δεν σε παει...


    και πιο πανω επαναλαμβανεις το θεμα των "συνεπειων," κανοντας οτι δεν σου εξηγησα ηδη, οτι εγω ειμαι υπερ των συνεπειων και του νομου και της αντιμετωπισης, ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. οι κατινιες που κανεις ομως, δενε χουν σχεση ουτε με μηνυσεις ουτε με απολυσεις, αλλα ουτε με "συνεπειες". ειναι μια χαμηλου επιπεδου συμπεριφορα το να μας λες οτι θεωρεις τους αλλους ασχημους σε σχεση με σενα, ενω το προβλημα σου μαζι τους, ειναιε ντελως αλλο... ασε που οσο και να επιμενεις, τα γουστα εινει εντελως υποκειμενικα και πολλες γυναικες θα προτιμουσαν εναν γοητευτικο και αρρενωπο "ασχημαντρα", απο εναν γλυκουλη ομορφουλη που ομως τους φαινεται φλουφλης, ή παιδακι..
    αν το εχουν κανει κι εκεινοι, αυτο δεν σε κανει εσενα αξιολογο κι εκεινους κατινους, αλλα σας κανει ΙΔΙΟΥΣ.

  14. #224
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Το θεμα ειναι οτι κοιμασαι ορθιοσ εχεισ τοσο μυαλο κι εσύ αναλωνεσαι σε ανθυγιεινα χομπι κουτσομπολιων αλλοσ καπνιζει αλλοσ πινει αλλοσ ειναι κουτσομπολησ μπραβο κερδισεσ το βραβειο του μαλακα εσυ θεωρεισ οτι πινουμε για χαβαλε οχι πινουμε γτ δε σασ αντεχουμε αν εκανεσ εσυ τσιγαρο θα σωνομασταν αλλα πρεπει να κανω εγω

  15. #225
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το οτι δεν το βρισκεις εσυ κακο, θα μου ελεγε κατι αν ησουν/ ενοιωθες υγιης..
    ή μπορει τοτε ο κοσμος να ειχε πολυ περισσοτερους που βασανιζονται με ψυχοσωματικα προβληματα.
    στα δικα μου ματια η ολη συμπεριφορα σου, ειναι αρρηκτα δεμενη με τις ψυχοσωματικες σου ενοχλησεις.
    επομενως το λιγο/πολυ μαλακες δεν ξερω τι μου λεει, αλλα δεν ξερω κανεναν να ηθελε περισσοτερους ασθενεις στον κοσμο...

    μα ξερουμε τον λογο που το ανεφερες. τον εχεις επαναλαβει. αυτο δεν το κανει λιγοτερο κατινιστικο, ουτε περισσοτερο αξιοπιστο...
    το οτι δεν το ειπες μπροστα του αλλα πισω απ την πλατη του, δεν φανταζομαι να το λες για καλο... ειναι η επιτομη του κουτσομπολιου και της κατινιας ...
    το ιδιο ισχυει και για τον φιλο της κοπελας και για τον πελατη που σχολιαζες τα κιλα του και τον γαμο του, επειδη δεν σε παει...


    και πιο πανω επαναλαμβανεις το θεμα των "συνεπειων," κανοντας οτι δεν σου εξηγησα ηδη, οτι εγω ειμαι υπερ των συνεπειων και του νομου και της αντιμετωπισης, ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. οι κατινιες που κανεις ομως, δενε χουν σχεση ουτε με μηνυσεις ουτε με απολυσεις, αλλα ουτε με "συνεπειες". ειναι μια χαμηλου επιπεδου συμπεριφορα το να μας λες οτι θεωρεις τους αλλους ασχημους σε σχεση με σενα, ενω το προβλημα σου μαζι τους, ειναιε ντελως αλλο... ασε που οσο και να επιμενεις, τα γουστα εινει εντελως υποκειμενικα και πολλες γυναικες θα προτιμουσαν εναν γοητευτικο και αρρενωπο "ασχημαντρα", απο εναν γλυκουλη ομορφουλη που ομως τους φαινεται φλουφλης, ή παιδακι..
    αν το εχουν κανει κι εκεινοι, αυτο δεν σε κανει εσενα αξιολογο κι εκεινους κατινους, αλλα σας κανει ΙΔΙΟΥΣ.
    Προφανώς δεν μπορείς να καταλάβεις το χιούμορ μου και πότε αναφέρω κάτι ειρωνικά (όπως στην περίπτωση του πελατη) Σε ένα περιβάλλον εξαρχής κατινιστικο, δεν είσαι ο κακός να συμπεριφερθεις κατινιστικα εξίσου (που δεν συμπεριφερομαι έτσι καθώς δεν το έκανα ποτέ σχολιο εκτος του φορουμ) Αν θίγεται τόσο πολύ η ηθική σου επειδή έκανα σχόλιο για την εμφάνιση καποιου που κοροϊδεύει τη δική μου εμφάνιση, τότε μην διαβάζεις τα χωρία αυτά. Εγώ δεν εχω τέτοιους ηθικούς ενδοιασμούς γιατί δεν είναι ηθικό το θέμα.

    Το αν είμαι ή όχι αξιόπιστος στο οτι μοιάζει με τον Φρανκεσταιν το απέδειξα στέλνοντας φωτο σε άλλο μέλος χωρίς να της πω ποιος είναι ποιος. Αν έμοιαζα εγώ με τον Φρανκεσταιν θα πίστευε ότι εγώ ειμαι αυτος. Επίσης δεν με ενδιαφέρουν καθόλου οι γυναίκες που αρέσκονται σε τοξικά αρρενωπους αρα οσες στραβες τον βρουν ωραιο, εχουν την ευλογια μου. Ας έχει και όλες τις γυναίκες του κόσμου,αυτό δεν τον κάνει λιγότερο ασχημο στα ματια μου και λιγότερο ασχημο με τα κλασικά κριτήρια συμμετρίας. Τέλος πάντων, η συζήτηση αυτή είναι γελοία. Δεν απολογούμαι ούτε αισθάνομαι άσχημα για αυτά τα σχόλια εφόσον αφορούν έναν μαλακα που μειώνει τους άλλους.

    Δεν εχω κάποια ψυχοσωματικη ενόχληση, δεν καταλαβαίνω τι λες. Σημερα συγκεκριμένα παραπέω ζαλισμένος λόγω χαμηλού αιματοκρίτη και πίεσης,αν επιδρούσε λιγάκι η ψυχολογία μου στο σώμα μου θα με φόρτωνε με λίγη αδρεναλίνη να ανέβει και η πίεση, προς το παρόν έχω ζωτικά λες και έχω πάρει μισό κουτί ζαναξ. Ούτε άρρωστο με βρίσκω, ούτε χωρίζω τον κόσμο σε αρρωστους και υγιείς. Ειδικά δε κάποιον που έχει εοιθετικη συμπεριφορά δεν θα τον κατετασσα στους υγιείς. Έστω όμως ότι είναι ακριβές αυτό που λες,είναι λες και με κατηγορείς που επηρεάζομαι από κακοποιητικες συμπεριφορές. Δεν έχει καμία λογική όλο αυτό.

Page 15 of 18 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 27-04-2019, 19:47
  2. Επιθετικοτητα-Πολλα Νευρα!!!
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2014, 02:58
  3. Πολλα νευρα και αγχος χωρις λογο?
    By chtinick in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2013, 22:29
  4. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 18:18
  5. Πολλά νεύρα!
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-2011, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •