Επέστρεψε η πρώην ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49

    Επέστρεψε η πρώην ;

    Καλησπέρα,

    Το Νοέμβριο του 20 με χώρισε η κοπέλα μου μετά από σχεδόν 1 χρόνο σχέσης,ο λόγος ότι με θεωρούσε πλέον δεδομένο της είχε φύγει ο έρωτας και η έλξη , ήτανε η περίοδος που είχαμε καραντίνα και μιλούσαμε όλη μέρα χωρίς να έχουμε κάτι να πούμε και χωρίς να έχουμε την ζωή που είχαμε

    Χωρίσαμε, προσπάθησα να τα ξανά βρούμε όταν είμασταν στην ίδια πόλη μετά από περίπου 4 μήνες κατέληξε σε block στα social αφού πρώτα μου ειπε πως πλέον έχει κάποια σχέση

    Έπειτα από 1.5-2 χρόνια χωρίς καμία επικοινωνία ούτε σε σοσιαλ ουτε από κοντά τυχαία ούτε τίποτα λαμβάνω μνμ από αυτήν πως είδε σε όνειρο ότι έπαθα κάτι και έστειλε να δει αν είμαι καλά

    Επιβεβαίωσα αν είμαι καλά και ακολούθησε η ερώτηση μου αν ήτανε αυτός ο μόνος λόγος που μου έστειλε

    Συνέχισε με ότι πάντα με εκτιμούσε σαν άνθρωπο και ότι μετά από αυτό που είδε με σκέφτετε παραπάνω αλλά όχι μόνο έτσι αλλά και σαν την σχέση της που ειχε κάποτε

    Είπαμε να βρεθούμε, με ρώτησε αν έχω σχέση αυτό το διάστημα καθώς ήθελε να ξέρει πως και σαν τι θα βρεθούμε και εξήγησα ότι θα τα πούμε από κοντά

    Είπε ότι θα έρθει στην πόλη μου, καθώς σε αυτήν σπουδάζει λίγες μέρες αφού στείλαμε αυτά τα μνμ, οι μέρες πέρασαν γνωρίζω ότι ακόμα δν έχει έρθει εξαιτίας του ότι με τις φιλες της είμαστε στα social κανονικά και έκτοτε δν έχουμε ξανά μιλήσει εδώ και περίπου 10 μέρες

    Ναι μεν την θέλω...και αυτό που κατάλαβα είναι ότι και αυτή ίσως θέλει κάτι τέτοιο αλλιώς δεν βρίσκω εγώ προσωπικά τον λόγο να στείλει μετά από αρκετό καιρό χωρίς επικοινωνία ενώ με χώρισε και με μπλόκαρε...ωστοσο σκέφτομαι αν πρέπει να κάνω κάποια κίνηση αφού πέρασαν οι μέρες που θα ερχόταν αλλά με την "παγίδα" μην ξανα φανώ δεδομένος ή να περιμένω όταν έρθει και αν στείλει έστειλε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Να μην της στειλεις! Οντως θα φανεις δεδομενος!
    Οπως και αν εχει, κρατα μικρο καλαθι. Ειναι πιθανον να μη βρηκε κατι καλυτερο και να επιστρεφει σε σενα για να χει με κατι να ασχοληθει.
    Το οτι δεν εχει επικοινωνησει 10 μερες μπορει να μην σημαινει τπτα, μπορει ομως και να σημαινει οτι η επικοινωνια μαζι σου ηταν της στιγμης και της περασε. Αυτο θα φανει.
    Δεν ξερω πραγματικα τι νοημα θα ειχε να μπειτε σε μια σχεση που δεν τραβηξε. Επειδη ομως, αν εχεις συναισθηματα, ας ειμαστε ρεαλιστες, θα ναι πολυ δυσκολο να κρατηθεις μακρια της, θα σε συμβουλευα, εαν οντως επιστρεψει, να μην ξανοιχτεις πολυ μαζι της, να σαι συγκρατημενος.
    Κι ενα ερωτημα, τωρα ερχεται στην πολη σου για σπουδες; Ή σπουδαζει εκει ολα αυτα τα χρονια;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Κι ως τακτικη, κανε και συ λιγο τον δυσκολο. Ασε και κανα υπονοουμενο οτι κατι παιζει και με καμια αλλη. Αν οντως επικοινωνησει ξανα (μην το χεις σιγουρο), μην της το κανεις τοσο ευκολο να στε ξανα μαζι. Αυτη θα επικοινωνει 2 φορες και εσυ μια. Να σε κυνηγησει, δηλαδη. Κι αν δεν σε κυνηγησει, αστο, δεν θα παει μακρια.ουτως η αλλως.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    συμφωνω με την ολιβια, και καλα εκανες που δεν της απαντησες τι κανεις στην ζωη σου κι αν εισαι ελευθερος.
    ηθελε να σιγουρεψει οτι εισαι διαθεσιμος, χωρις να εχει απαραιτητα σκοπο να κανει κατι. ετσι, για επιβεβαιωση. αν εμφανιστει και βρεθειτε να εισαι πολυ επιφυλακτικος και να μην δωσεις πολλες πληροφοριες για την ζωη σου.
    επικεντρωσου καλυτερα στο να την ρωτησεις προς τι η αλλαγη της και η επανεμφανιση.
    παντως, μην την ψαξεις πρωτος....

  5. #5
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Σπούδαζε στην πόλη μου και έρχεται να δώσει ένα μάθημα για την Σχολή της γενικά άλλοτε μένει εδώ άλλοτε εκεί γιατί εδώ σπουδάζει και ο αδερφός της με τον οποίον μένουν μαζί

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλησπέρα!! Από προσωπική εμπειρία οι επιστροφές ειναι καταστροφές. Σε είχε δεδομένο, δεν έχει κάτι άλλο στη ζωή της και σου έστειλε με αυτή τη δικαιολογία. Μην επικοινωνήσεις εσύ και καθόλου θα ήταν καλύτερα.

  7. #7
    Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Οι επιστροφές είναι καταστροφές. Το έχω ζήσει. Όσο κι αν πιέζεσαι, όσο κι αν έχεις αισθήματα για αυτήν, να θυμάσαι ότι αυτή σε απέρριψε, σε αγνόησε, σε μπλόκαρε. Δεν αξίζει λοιπόν να κάνεις χώρο για να γυρίσει αυτός ο άνθρωπος στη ζωή σου

  8. #8
    Φαντάζομαι ότι είναι στην ηλικία που γι αυτήν είσαι το ασφαλές, γνώριμο λιμάνι στο οποίο μπορεί να βρει την ηρεμία της όταν το σαφάρι λουκάνικων την οδηγεί στο κόκκινο. Ο "σ' ευχαριστώ για την αποδοχή" πυρφόρος που θα της δώσει την ηρεμία που επιθυμεί προσωρινά. Θέλεις να φορέσεις αυτό το ρόλο; Αποφάσισε!

    Αν εσύ θέλεις όμως μερικά ακόμα πηδήματα μαζί της στο παλμαρέ σου, δράσε σα stealth. Χωρίς πολλά πολλά και να ανοίγεσαι... την αφήνεις να κάνει παιχνίδι και μετά την αφήνεις να σε θεωρεί "friend with benefits".

  9. #9
    ozric82 ΘΕΟΥΛΗΣ!
    Δεν πιστεύω ότι το 'χει ο φίλος μας να δράσει σα stealth.
    Για να το κάνεις αυτό, ή πρέπει να μη δίνεις μία για τον άλλον, ή να έχεις ατσάλινα νεύρα κι υπομονή...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αφου σε θυμαται κατι θελει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Σαφαρι εχει καθε καλοκαιρι εσυ θα κανεισ τον καλοχειμωνακια

  12. #12
    Quote Originally Posted by silencer View Post
    ozric82 ΘΕΟΥΛΗΣ!
    Δεν πιστεύω ότι το 'χει ο φίλος μας να δράσει σα stealth.
    Για να το κάνεις αυτό, ή πρέπει να μη δίνεις μία για τον άλλον, ή να έχεις ατσάλινα νεύρα κι υπομονή...
    Αυτά τα δύο!


    Quote Originally Posted by elis View Post
    Σαφαρι εχει καθε καλοκαιρι εσυ θα κανεισ τον καλοχειμωνακια
    Τον καλοχειμωνάκια ας τον κάνει. Τον καληνυχτάκια να μην...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Καληνυχτακια ειμαι εγω αλλα τωρα συζηταμε για το παιδι εδω αν ανοιγα θεμα θα τα ακουγα κι εγω αλλα τωρα ανοιξε αυτοσ

Similar Threads

  1. Ο εφιάλτης επέστρεψε για τα καλά.
    By Poseidonas458 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-07-2021, 22:50
  2. Δουλειά ο εφιάλτης επέστρεψε!
    By andreas86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 12-04-2021, 15:18
  3. Το άγχος επέστρεψε!
    By nightwalker77777 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 28-06-2020, 02:06
  4. Το θηρίο επέστρεψε....Και μας μάμησε.
    By Theojamaica in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 15-09-2019, 03:44
  5. Επεστρεψε και τώρα τι γινεται ?
    By Laura in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 31-07-2006, 17:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •