Ερωτευμένη με άτομο που είναι σε σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    4

    Ερωτευμένη με άτομο που είναι σε σχέση

    Καλησπέρα. Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα μου. Καταρχάς είμαι σε σχέση εδώ και 3 χρόνια και αγαπάω παρά πολύ το αγόρι μου. Εδω και λίγο καιρό όμως μου αρέσει ενα παιδί στην δουλειά. Δεν είχα δείξει κανένα ενδιαφέρον προς το πρόσωπο του εκτός από φιλικό επίπεδο. Τον έβλεπα όμως ότι εκείνου του αρέσω. Άρχισε να μου στέλνει μηνύματα ερωτικού περιεχομένου στην δουλειά και μιλούσαμε έτσι (ξέροντας ότι και οι δυο έχουμε σχέσεις). Είχαμε συμφωνήσει ότι απλά θα μιλάμε με μηνύματα και τίποτα παραπάνω απλά και μόνο επειδή νιώθαμε έλξει ο ένας για τον άλλον. Εδω και λίγες μέρες όμως δεν μου στέλνει και όταν προσπάθησα να του στείλω εγώ δεν ανταποκρίθηκε, ήταν παγωμένος. Το βλέπω στο βλέμμα του ότι του αρέσω αλλά είναι σαν να προσπαθεί να το ξεκόψει, και προσπαθεί απεγνωσμένα να με αποφεύγει. Δεν θέλω να τον πιέσω για κάτι και τον αφήνω να μου στείλει όταν εκείνος θέλει αλλά νιώθω ερωτευμένη μαζί του και όλο αυτό με έχει ενοχλήσει ενώ δεν θα έπρεπε επειδή είμαι σε σχέση. Δεν μπορείς όμως να ελέγξεις τα συναισθήματα σου!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το να ανταλλάζετε σαχλαμάρες ... "έχοντας κάνει συμφωνία να μην κάνετε τίποτε" είναι (αν)ωριμότητα β' γυμνασίου. Και βγάλε. Αν έχετε και οι 2 σχέσεις και γουστάρετε, ενήλικη συμπεριφορά είναι meeting σε hotel , ποτάκι και βουρ να αναστενάξει το αμαρτωλό κρεβάτι . Τα άλλα είναι αστείο και να τα συζητάμε.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    4
    Δεν ξέρω πως να τον ξανά προσεγγίσω. Δεν θέλω να χαλάσω τις σχέσεις μας εντελώς και μετά να μην μιλιόμαστε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Εαν η σχέση σου ήταν οκ και ισορροπημένη ή αν αγαπούσες πολύ το αγόρι σου (όχι σαν άνθρωπο έπειτα από τρία χρόνια σχέσης) τότε δεν θα αναζητούσες κάτι άλλο. Το ίδιο ισχύει και για το παιδί από τη δουλειά και τη δικη του σχέση. Όσο το γιατί σε αποφεύγει υπάρχουν πολλοί λόγοι. Ή τον ανακάλυψε η σύντροφος και έγινε γλέντι τρικούβερτο και προφανώς από το να χάσει εκείνη έκοψε το καυλαντισμα με εσένα ή γιατί επειδή είστε και συνάδελφοι το έκοψε πριν χοντρύνει η Φασουλα μεταξύ σας. Τώρα με έναν συνάδελφο που καυλαντιζατε, μετά ξεκόψατε και τώρα θελεις να αναθερμάνετε την επικοινωνία σας ως καλοί συνάδελφοι, αναρωτιέμαι ποσό καλα μπορεί να πάει αυτό και ποσό αβολο δεν θα είναι. Γενικά μην μπλέκετε τα μπούτια σας όσο είστε σε σχέση. Κάντε ένα ξεκαθάρισμα μέσα σας πριν πάρετε αμπάριζα και τους τρίτους γύρω σας.

  5. #5
    kopela93
    Guest
    Δεν είσαι ερωτευμένη απλώς σού δίνει κάτι που στη σχέση σου δεν υπάρχει πλέον, σημασία, ένα μυστήριο μια αγωνία. Σού έδωσε σημασία και τώρα όχι πια και θες κι άλλο. Σού κακοφαινεται τώρα. Ξεπέρασε το. Κάτσε στη σχέση σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by starlight00 View Post
    Δεν ξέρω πως να τον ξανά προσεγγίσω. Δεν θέλω να χαλάσω τις σχέσεις μας εντελώς και μετά να μην μιλιόμαστε.
    να τον ξαναπροσσεγγισεις και να κανετε τι;;
    να συνεχισετε να λετε μπουρδες στα μηνυματα χωρις να συναντιεστε;

    πιθανοτατα ειδε κατι η σχεση του και το εκοψε μαχαιρι αυτος, πριν διακινδυνεψει κατι.
    βλεπεις, οταν κρυβεσαι μπορει να εχεις την ψευδαισθηση οτι ενδιαφερεις καποιον, αλλα οταν σε αδειασει στα γρηγορα για να μην ενοχληθει η σχεση του, καταλαβαινεις την πικρη αληθεια... ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by starlight00 View Post
    Καλησπέρα. Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα μου. Καταρχάς είμαι σε σχέση εδώ και 3 χρόνια και αγαπάω παρά πολύ το αγόρι μου. Εδω και λίγο καιρό όμως μου αρέσει ενα παιδί στην δουλειά. Δεν είχα δείξει κανένα ενδιαφέρον προς το πρόσωπο του εκτός από φιλικό επίπεδο. Τον έβλεπα όμως ότι εκείνου του αρέσω. Άρχισε να μου στέλνει μηνύματα ερωτικού περιεχομένου στην δουλειά και μιλούσαμε έτσι (ξέροντας ότι και οι δυο έχουμε σχέσεις). Είχαμε συμφωνήσει ότι απλά θα μιλάμε με μηνύματα και τίποτα παραπάνω απλά και μόνο επειδή νιώθαμε έλξει ο ένας για τον άλλον. Εδω και λίγες μέρες όμως δεν μου στέλνει και όταν προσπάθησα να του στείλω εγώ δεν ανταποκρίθηκε, ήταν παγωμένος. Το βλέπω στο βλέμμα του ότι του αρέσω αλλά είναι σαν να προσπαθεί να το ξεκόψει, και προσπαθεί απεγνωσμένα να με αποφεύγει. Δεν θέλω να τον πιέσω για κάτι και τον αφήνω να μου στείλει όταν εκείνος θέλει αλλά νιώθω ερωτευμένη μαζί του και όλο αυτό με έχει ενοχλήσει ενώ δεν θα έπρεπε επειδή είμαι σε σχέση. Δεν μπορείς όμως να ελέγξεις τα συναισθήματα σου!
    Αλλο ερωτας ,αλλο ενθουσιασμος μην μπερδευσαι ..
    δεν ερωτευεσαι ενα ανθρωπο μονο απο τα μηνυματα ..

    επειτε εκεινος προφανώς και ζει κατι πολυ πιο δυνατο απο εσενα ,αντιληφθηκε οτι η φαση η δικη σας δεν μενει μονο στα μηνύματα και πολυ καλα εκανε και το σταματησε ..

    εσυ τι θες ακριβως ?
    να κανεις παραλληλη σχεση ή μια φαση της μιας βραδυας ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    4
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Από ότι φαίνεται θα πρέπει να το αφήσω όπως έχει το πράγμα, να μην το προσπαθήσω άλλο. Δεν θέλω να είμαι το τρίτο πρόσωπο σε μια σχέση όποτε θα προσπαθήσω να το ξεπεράσω. Δεν είναι σωστό να πιέζω καταστάσεις!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Aπο κοντά βλεπόσαστε?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    4
    Δουλεύουμε μαζί απλά σε διαφορετικά γραφεία! Είχαμε βρεθεί εκτός γραφείο μια φορά και απο τότε ξεκίνησε να το κόβει. Εκείνος όμως επέμενε να βρεθούμε αν και δεν παίχτηκαν πολλά πολλά. Το είχαμε ξεκαθαρισει απο την αρχή οτι δεν γίνεται. Μου έλεγε οτι για κάποιο λόγο τον τραβάω αλλά δεν ήθελε να κάνει κάτι παραπάνω λόγω της σχέσης του.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Από τις γυναικείες απαντήσεις που βλέπω, μαντεύω ότι όσες τις γράφουν , νηστεύουν τετάρτη και παρασκευή και δεν κάνουν και σεξ τις μέρες αυτές , όπως και 40 μέρες πριν από τις 3 μεγάλες γιορτές. Και η θεματοθέτρια όμως, μόνο για smileys ενδιαφερόταν στο smart που πήρε, για να δικαιολογήσει τις δόσεις που έβαλε.

    Για να βρισκόσασταν σε κανά ξενοδοχείο , ΣΑΝ ενήλικες, χωρίς κάποιος να το πει στη μαμά του ... ή στην "αγάπη" του, ούτε λόγος έτσι ; Μόνο smileys κσι λινκ για το ... τικ τοκ ...
    Από τεχνολογία η χώρα 2022, στα άλλα 1700 ... και βγάλε.

Similar Threads

  1. Ερωτευμενη με το λαθος ατομο
    By Kerasakiii in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 12-11-2018, 12:51
  2. Nομιζω ειμαι ερωτευμενη με αλλον, και εχω σχεση....
    By triantafyllo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 26-09-2014, 23:14
  3. Replies: 20
    Last Post: 17-04-2013, 01:45
  4. σχεση με οροθετικο ατομο
    By ΧΑΝΙΩΤΗΣ81 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2012, 23:26
  5. σχεση με ατομο με ψυχολογικα
    By rouva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 14:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •