ΜΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Κάποτε μου είπε μια ψυχολόγος ότι πήγαινε και έκανε συνεδρίες ένα παλληκάρι που είχε σχιζοφρένεια.Ηθελε να υπηρετήσει και να πάρει απολυτήριο Ι1 έπινε τα φάρμακά του και τα κατάφερε.Το να πάρεις αναβολή ή απαλλαγή είναι πολύ εύκολο εαν δηλώσεις ψυχολογικά προβλήματα σου δίνουν πανεύκολα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    γιατι να υποβληθει κατ\'εμε σε μια τοσο ανουσια διαδικασια που θα εχει τον καθε λυσσασμενο
    πανω απο το κεφαλι του να του λεει τι να κανει?
    γιατι αντι να εξασφαλισει εσωτερικη γαληνη να παει εκει στο ανδρο της ακολασιας,στον παραδεισο του φασιστα να τον διαταζουν και να τον εκμεταλευονται??
    ο φιλος σου γιοτα μπορει να το εβλεπε ως δοκιμασια.επισης το προβλημα καθε ενος ειναι διαφορετικο και δεν γινεται ολοι να το αντιμετωπιζουν με τον ιδιο τροπο.
    επισης υπαρχουν και οι ανθρωποι οι οποιοι θεωρουν οτι ο στρατος ειναι ενα σχολειο αλλοι παλι οχι...............το οτι τα καταφερε ο φιλος σου δεν σημαινει οτι μπορει να τα καταφερει ο οποιοσδηποτε.και ο μαθηματικος Nash σχιζοφρενης ειναι,ξερουμε ολοι τα επιτευγματα του.
    τι παει να πει αυτο ομως?
    αν δεν θελει δεν θα παει.και αποτι καταλαβαινω δεν θελει και για να πω και τη γνωμη μου καλα κανει!
    γιοτα,απο τον τροπο που γραφεις εχω την αισθηση οτι υπονοεις πως ο φιλος μας εδω απλα θελει να βολευτει διαλεγοντας την \"ευκολη¨\" λυση και απορριπτοντας τη δοκιμασια γιατι φυσικα θα του ηταν πολυ πιο δυσκολο.
    αν ηταν κατι πιο ουσιαστικο πιστεψε με θα συμφωνουσα ομως τωρα.....για το στρατο μιλαμε!
    μπαινεις υγιεις και με βγαινεις με ψυχολογικα και ας μη μιλησω για το θεμα των ναρκωτικων καλυτερα...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    meleme κατ\' αρχήν δεν το ξέρω το παιδί μου μίλησε η ψυχολόγος γι αυτόν.Δεύτερον έχω περάσει μεγάλες αγωνίες όταν πήγε στρατό ο γιός μου και εαν γινόταν θα υπηρετούσα εγώ στη θέση του γιατί δεν είναι και το πιο έύκολο παιδί.Οταν ορκίστηκε και πήρε μετάθεση για Σάμο ήταν την περίοδο του καλοκαιριού που κόντεψαν να την κάψουν.Είχε ένα σκληρό διοικητή και ήταν συνέχεια στην τσίτα γιατί του ανέθεσαν πολλά και δεν μιλούσε ο γιός μου αλλά ξεσπούσε στο τηλέφωνο.Ο πατέρας του ταξίδευε τον άκουγα πολύ φορτισμένο σε ένα τηλέφωνο μου λέει.Είμαι σε μια καφετέρεια και τρέχουν τα μάτια μου δάκρυα.Λόγω υποχρεώσεων δεν μπορούσα να πάω όταν τον άκουσα και κολυμπώντας πήγαινα.Προσπαθούσα να του πώ ότι είναι κάτι προσωρινό και μου έλεγε θα τρελλαθώ.Παίρνει για 15 μέρες μετάθεση σε άλλο στατόπεδο της Σάμου και μου λέει εδώ κάθομαι χρόνια υπήρχε άλλος διοικητής και άλλη αντιμετώπιση πρός τους φαντάρους.ξαναγύρισε στην βάση του και μου είπε έφυγα απο τον παράδεισο και ήλθα στην κόλαση.Ξέρεις πως φοβόμουν για το παιδί μου;Δεν το ανέφερα για αυτό τον λόγο απλώς ήθελε η ψυχολόγος να μου πεί ότι αν μπορούσε το παιδί να πάρει απολλαγή είχε τόσο πείσμα που τα κατάφερε.Επειδή προσπάθησα να μην πάει στον Εβρο λόγω της διακίνησης ναρκωτικών ίσως έχεις ακούσει ότι όταν βγαίνουν οι έμποροι ναρκωτικών χτυπάνε τύμπανα και κρύβονται οι φαντάροι για να μην δουν διαφορετικά καταλαβαίνεις τι γίνεται.Λοιπόν κάθε μέρα μου έλεγε με κατέστρεψες γιατί ήρθα εδώ δεν μπορείς να φανταστείς μέχρι να πάρει μετάθεση τι πέρασα.Φυσικά και ξέρω παιδιά που δεν υπηρέτησαν.Πέρυσι ο ανηψιός μου λόγω πεποιθήσεων δεν ήθελε να κρατήσει όπλο και βγήκε Ι3 χωρίς να αντιμετωπίζει πρόβλημα.Λέω πως αν δεν μπορεί ή δεν θέλει (και ποιός θέλει) μπορεί άνετα να πάρει αναβολή μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοούσα.Μα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα φυσικά και δεν πρέπει να πάει να πιεστεί περισσότερο.

  4. #19
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ Η ΠΑΤΡΙΣ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ

  5. #20
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    49
    παιδια μην τρελαθουμε τι στρατος και μαλακ......
    αντε μην πω.οχι αγορι μου να μην πας...ενοειτε...και τιποτα να μην ειχες παλι να μην πηγενες...τι γιατρος ειναι αυτος που σου ειπε να πας....ελεος...
    οποιος γουσταρει να πηγαινει οποιθος δεν γουσταρει δεν πηγαινει..
    και χωρις πολλα πολλα....εχουν αλλαξει τα πραγματα.κοιτα κε στο σιτε ομοιροι που σου εδωσε κε το αλλο το παιδι..και με δουλεια μην φοβασαι ποιο ευκολα θα βρεις....
    δεν φτανουν τα προβληματα 8α σκοτιζεσαι κε με το στρατο....

  6. #21
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    49
    οτι θες να ρωτησεις εδω ειμαι...τον δεκεμβρη θα παρω το χαρτι και εγω και ασε τους αλλους να κουρευονται.και απο δουλειες οno prolem.μονο ρωτανε αν εχεις τελειωσει...δεν επιτρεπεται να ζητησουν χαρτι.ξεςρεις ποσα παιδια που ουτε καν χωρις προβλημα και δεν πανε?δεν λεω οποιος γουσταρει να πηγαινει αν του κανει καλο..να παιρνει και αερα... ... ..και πολυ τους ειναι που περασα και απο γιατρο, τους εκανα και την τιμη.οτι θες ρωτησε με σε πμ με τις ενεργεις που πρεπει να κανεις.

  7. #22
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    49
    α και το χαρτι που θα παρεις θα ειναι ιδιο με αυτο που θα παρει και ενας που δνε πηγε γιατι ειχε πρβλημα στο ποδι στο χερι η οπουδηποτε αλλου :P
    σε λιγο καιρο δεν θα γραφει καν το χαρτι αν εχεις υπηρετησει η εχεις παρει απαλλαγη.θα λεει εκλπηρωμενες.αλλα εδω ειματε μπανανια και αργουμε ακομα.

  8. #23
    Απο προσωπική εμπειρία μια και υπηρέτησα για το ιστορικό χρονικό διάστημα των 2 εβδομάδων(ναι τελείωσα τη βασική εκπαίδευση!!)lol και μετά πήρα αναβολή και σε λίγο παίρνω απαλλαγή θα συμφωνήσω 100% με τον badboy.Δεν έχει νόημα να πaς εφόσον το χαρτί αυτό δε σου παρέχει απολύτως τίποτα.Πλέον δεν υπάρχουν συνέπειες στην πολιτική σου ζωή όλες οι προκηρύξεις του δημοσίου αναφέρουν να χει νομιμα απαλλαγεί απο στρατιωτικές υποχρεωσεις.Προσωπικά επειδή πάσχω απο ψυχαναγκαστική διαταραχή αυτές οι 2 βδομάδες που έζησα στο στρατό ήταν κόλαση.Μόνο και μονο το να φορέσεις τη στολή και την ενδυμασία να χεις 500 πράγματα σε ένα χώρο,να μην υπάρχει καθαριότητα και όλο αυτό σαν ψυχαναγκαστικό με γέμισαν με άγχος(μόνο που το σκέφτομαι αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ.Ευτυχώς ζήτησα και πέτυχα πανεύκολα αναβολή και σε λίγο θα πάρω και απαλλαγή.Εφόσον έχεις ψυχιατρικό πρόβλημα και παίρνεις και φάρμακα θα ναι παιχνιδάκι για σένα.Πάρε το τηλέφωνο του γιατρού του winston θα σου γράψει ενα χαρτί και τελείωσε η υπόθεση.Και φύγε από τον άχρηστο και ζώο γιατρό που πας τώρα γιατι αυτά που σου λέει είναι @@@@

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Εγω φτιαχνω χαρτια για να παρω οριστικη απαλλαγη. 10 Αυγουστου κανονικα παρουσιαζομαι.

  10. #25
    Τελικα nikv δε μας ειπες τι αποφασισες να κανεις

  11. #26
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΤΡΕΛΛΟ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΔΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ

  12. #27
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    Α ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΩ ΜΕ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ...ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΡΩΣΤΑΩ ΑΚΟΜΗ...ΚΑΤΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΑΔΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΨΑΝ 8 ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΙ ΔΙΟΙΚΗΤΕΣ ΚΑΤΙ ΜΠΑΤΣΟΙ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΙ ΦΙΔΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΤΕΤΟΙΟΙ...

  13. #28
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΑΜΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΘΑ ΠΙΑΣΤΩ ΑΡΚΕΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΤΑΒΑΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΩ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΛΛΗ

  14. #29
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    ΧΑΡΤΙ ΘΕΛΩ ΧΑΡΤΙ ΤΡΕΛΟΧΑΡΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΩ ΣΕ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΤΕΣΤ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΒΑΖΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΞΕΦΤΙΛΙΣΑΝ ΠΡΙΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΠΑΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΧΟΝΤΡΟΚΕΦΑΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΖΗΜΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ

  15. #30
    Ετσι σε θελω !Στο προηγουμενο σου post εγραψες με καλει η πατριδα και νομιζα πως πηγαινες να υπηρετησεις τη μαμα.Welcome to the club antimilitarista

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •