ΜΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65

    ΜΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗ

    ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΠΑΝΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΨΥΧΩΣΗ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 2004 ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΨΥΧΙΚΗ ΜΟΥ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ? ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΑΛΑΓΗ ?ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΝ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ...ΑΜΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    καταρχην για να παρεις αναβολη (εαν ειναι η πρωτη φορα που ασχολεισαι) πρεπει να πας εκει και να καταθεσεις οτι χαρτια εχεις στους γιατρους εκει.
    Στην συνεχεια αυτοι σου δινουν αναβολη.


    τωρα για το γιατρο σου, δεν καταλαβαινω γιατι σου λεει κατι τετοιο.
    Αν αισθανεσαι ανασφαλης, ρωτησε και καποιον αλλον.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    επιπλεον μια συμβουλη ακομα,
    μελετησε το site αυτο,
    http://www.omhroi.gr/

    για περισσοτερες και πιο συγκεκριμενες πληροφοριες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    φιλε δε τρεχει τιποτα..
    απλως οταν σου ερθει το χαρτι απο την αστυνομια για στρατευση εσυ θα πρεπει με ενεργειες σου να περασεις για εξεταση (δε θυμαμαι τα νοσοκομεια ακριβως , νομιζω ενα στην πεντελη και το 401 ).
    Μπορει να σου δωσουν αναβολη για 2 χρονια ή 1 χρονο. Τοτε θα πρεπει να ξαναπας στο νοσοκομειο μετα θα
    σου ξαναδωσουν για 1 χρονο. Και τελικα για τριτη φορα (αμα σου δινουν μονο αναβολες του 1 χρονου) θα σου ερθει
    η αστυνομια σπιτι και θα πατε μαζι σε καποιο ψυχιατρειο για την τελικη εξεταση..
    Να εχεις ετοιμα τα χαρτια σου και να πεις ολο παραξενα και να τα θυμασαι..
    Δε τρεχει τιποτα , αυτοι φοβουνται μηπως παθεις εσυ κατι και τους κανεις μηνυση..

    Απολυομαι και τρελαινομαι ;-)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    ΔΕΝ ειναι υποχρεωτικο να παρουσιαστεις στο στρατοπεδο αυτο ειναι 100% ΒΕΒΑΙΟ. Ποτε ειναι να παρουσιαστεις κανονικά? Αθηνα εισαι? Αν ναι πηγαινε στο ΡΟΥΦ και ρωτα τι να κανεις για να παρεις αναβολη. Δικαιουσαι 1 ή 2 χρονια αναλογα τη σοβαροτητα. Αν παρεις 1 μπορεις να ξαναπαρεις 1. Αν παρεις 2 μετα δικαουσαι να παρεις αν θες απαλλαγη οριστική.

    Ο γιατρος σου δεν μου φαινεται πολυ σοϊ - χωρις παρεξηγηση για να σου λεει αυτα. Μαλλον καλο θα ναι να αλλαξεις. Αν εισαι Αθηνα σου προτεινω τον δικο μου που ειναι πρωην αρχιατρος και μπορει να σου γραψει χαρτι για αναβολη. Εγω χαρη σαυτον πηρα 2 χρονια και φετος παω για απαλλαγη. Αν θες σου στελνω στοιχεια του. Πες μου αν ειναι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    το διάταγμα για την κρίση σωματικής ικανότητας.
    http://www.ellinikos-stratos.com/stratologia/swmatikiikanotita.pdf
    σε ενδιαφέρουν οι σελίδες 14, 15 και 45.

    στο στρατολογικό γραφείο μου είπαν πως 5 μέρες πριν την ημέρα που είναι να παρουσιαστείς πηγαίνεις στο φρουραρχείο. εκεί τους λες ότι θέλεις αναβολή. χρειάζεσαι μια γνωμάτευση από κρατικό νοσοκομείο ή σου δίνουν εκεί παραπεμπτικό. και μετά από 2 χρόνια αναβολής για λόγους υγείας παίρνεις την απαλλαγή σου.
    φυσικά όπως είπε και ο winston δεν πρόκειται να παρουσιαστείς σε στρατόπεδο αφού θέλεις να απαλλαγείς.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ισως για αλλαγη περιβαλλοντος?
    Ισως για να ζησεις ανεξαρτητος?
    Εχεις φυγει ποτε απο το σπιτι σου?
    Αγνωσται αι βουλαι του γιατρου.
    Εσυ πως νοιωθεις?
    Να σου πω εμενα αν μου ελεγαν οτι υπαρχει τροπος να γλτωσω το στρατιωτικο,δεν θα πηγαινα.
    Ομως πηγα γιατι αρρωστησα κατοπιν (η μεγαλη κριση ηρθε κατοπιν).
    Τωρα αν μου ελεγαν να παω δεν θα πηγαινα αλλα οχι επειδη δεν ειμαι καλα αλλα επειδη δεν βλεπω να κερδιζω κατι στη ζωη μου απο αυτο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΠΑΩ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να αποφασισει ποιος?
    ΕΣΥ αποφασιζεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by nikv
    ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΠΑΩ
    οχι!

    καλο θεματακι!

    δεν βοηθηθηκες γι αυτο το λες?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΘΕΜΑ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by nikv
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΘΕΜΑ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ


    nikv, είναι σοβαρό θέμα κι έπρεπε να το συζητήσεις.να κάνεις αυτό που σου είπαν τα παιδιά.δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθείς.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    να πανε να πνιγουν να τους πεις!
    ακου εκει!!
    παει το καθε κωλοπαιδο επειδη δεν θελει να χασει τη βολεψη του και τη γκομενα και βγαζει χαρτι απαλλαγης και οταν υπαρχει πραγματικα λογος δεν το δινουν οι απαραδεκτοι,τα λαμογια!!
    εμ.........στην ελλαδα ζουμε!
    να μην ανυσηχεις με τους μπασταρδους αντε πια.
    το μονο που χρειαζεται ειναι να πας σε επιτροπη δημοσιου νοσοκομειου θα δειξεις το ιστορικο σου θα πουλησεις και λιγη τρελα και αυτο ηταν.
    και αυτος ο γιατρος σου.........μα ειναι δυνατον να σου λεει τετοια πραγματα?
    γιατι δεν πας σε καποιον του αιγινιτιου να δεις τι θα σου πει?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by melene
    να πανε να πνιγουν να τους πεις!
    ακου εκει!!
    παει το καθε κωλοπαιδο επειδη δεν θελει να χασει τη βολεψη του και τη γκομενα και βγαζει χαρτι απαλλαγης και οταν υπαρχει πραγματικα λογος δεν το δινουν οι απαραδεκτοι,τα λαμογια!!
    εμ.........στην ελλαδα ζουμε!
    να μην ανυσηχεις με τους μπασταρδους αντε πια.
    το μονο που χρειαζεται ειναι να πας σε επιτροπη δημοσιου νοσοκομειου θα δειξεις το ιστορικο σου θα πουλησεις και λιγη τρελα και αυτο ηταν.
    και αυτος ο γιατρος σου.........μα ειναι δυνατον να σου λεει τετοια πραγματα?
    γιατι δεν πας σε καποιον του αιγινιτιου να δεις τι θα σου πει?
    συμφωνω απολυτα!!!
    η αν θες πας στον γιατρο του winston.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Παιδια το οτι εχει ψυχωση ή δεν ξερω τι δεν τον κανει ανικανο να στρατευτει,φυσικα αν το κυνηγησει θα παρει αναβολη.
    Απο αυτον εξαρταται.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •