Μου λειπει μια φιλη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    ΟΚ να το δεχτουμε αυτο για την μαμα ..τραγικο αλλά ,άλλο κομματι ..
    οι φιλες ?
    που κολλανε και αυτες τον ενοχλουσαν ?

    μηπως να δεις τι πραγματικα συμβαινει και να μην κρυβεσαι πισω απο διακιολογιες ?
    επειτα με αυτο ον ανθρωπο γιατι χωρισες ?
    Δεν λέω δικαιολογίες λέω την πραγματικότητα.. γιατί αυτά δε συμβαινουν;πρώτη φορά τα ακους;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by smile View Post
    Δεν λέω δικαιολογίες λέω την πραγματικότητα.. γιατί αυτά δε συμβαινουν;πρώτη φορά τα ακους;
    Ναι πρώτη φορά να την πέφτει μάνα και φίλες ταυτόχρονα σε ένα γκομενο ...

    Η ο γκομενος είχε θέμα ή οι φίλες ή ή μάνα...

    Όπως και να ψάχνεις φίλους από εδώ που ως γνωστο πανω κατω τα θεματακια μας τα εχουμε οσοι ειμαστε εδω,ειναι παντελώς άκυρο στο λέω γι αυτό καλή τύχη!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by smile View Post
    Δεν λέω δικαιολογίες λέω την πραγματικότητα.. γιατί αυτά δε συμβαινουν;πρώτη φορά τα ακους;
    γιατι; εσυ το εχεις ακουσει κι αλλου η μανα να την πεφτει στο αγορι της κορης της;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Το οτι δεν έχετε ακούσει κάτι, δεν σημαίνει πως δεν συμβαίνει. Δεν είναι κάτι που θα το ακούγατε στις ειδήσεις.
    Και θεωρώ πολύ πιθανό να λέει αλήθεια όπως περιγράφει την κατάσταση, σε συνδυασμό ειδικά αν η μητέρα της πίνει.
    Στο θέμα φιλίας, αν δεν έχετε δει ποτέ κάποια-κάποιον να "την πέφτει" στη σχέση του φίλου του-της (ειδικά σε μικρές ηλικίες) δεν ξέρω που έχετε μεγαλώσει!
    Εμένα μου έχει τύχει αρκετές φορές να χαλάσω φιλίες για αυτό το λόγο. Όπως και να μάθω παρόμοια περιστατικά.
    Ισχύει συχνά, αλλά δεν είναι ο κανόνας. Ίσως είναι υπερβολή το "όλες οι φίλες μου". Αλλά αν είχε 2-3 φίλες πχ δεν το θεωρώ καθόλου απίθανο (σε αυτη την ηλικια).

    smile, να ξέρεις πως όσο συζητάς αυτά τα βιώματα τα αναπαράγεις.
    Σκέψου το ενδεχόμενο να είσαι υπερβολική με τις φίλες σου.
    Αν δεν του έκαναν κάποια συγκεκριμένη πρόταση ίσως παρεξήγησες τις προθέσεις τους.
    Αν όμως δεν τις εμπιστεύεσαι (άσχετα με το τι έγινε), ξέχασε ότι έχει γίνει, μην το συζητάς καν, και κάνε νέες φίλες.
    Θα είναι ευκολότερο να τις βρεις μέσα απο κάποια ασχολία-χόμπι ή τη δουλειά.

    Προσωπικά δε θεωρώ απαραίτητο να έχεις κοινές παρέες με το αγόρι σου.
    Αν δεν εμπιστεύεσαι κάποια, ή δεν είσαι σίγουρη, μην τη φέρεις σε επαφή με το αγόρι σου.
    Μπορεί να είναι φίλη σου και χωρις να ξέρει το αγόρι σου.

    Εύχομαι να βρεις γρήγορα φίλες που να εμπιστεύεσαι!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Το οτι δεν έχετε ακούσει κάτι, δεν σημαίνει πως δεν συμβαίνει. Δεν είναι κάτι που θα το ακούγατε στις ειδήσεις.,...!
    ουτε το οτι επειδη εχει συμβει, σημαινει οτι επρεπε και να το ειχαμε ακουσει...
    ποιος ειπε για ειδησεις; οι καμια 1000 γυναικες που εχουμε γνωρισει κατι θα μας ειχαν πει....
    εγω δεν ειπα οτι δεν συμβαινει απο "φιλες" της κακιας ωρας... πολυ συχνα κιολας.
    αλλα απο μανα στην κορη της, δεν το εχω ακουσει ποτε, περα απο ταινιες.. γιατι θα επρεπε να το ειχα ακουσει δηλαδη; σε σενα, συνεβη ποτε;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ουτε το οτι επειδη εχει συμβει, σημαινει οτι επρεπε και να το ειχαμε ακουσει...
    ποιος ειπε για ειδησεις; οι καμια 1000 γυναικες που εχουμε γνωρισει κατι θα μας ειχαν πει....
    εγω δεν ειπα οτι δεν συμβαινει απο "φιλες" της κακιας ωρας... πολυ συχνα κιολας.
    αλλα απο μανα στην κορη της, δεν το εχω ακουσει ποτε, περα απο ταινιες.. γιατι θα επρεπε να το ειχα ακουσει δηλαδη; σε σενα, συνεβη ποτε;
    Συμφωνώ στο πρώτο που είπες.. το ίδιο λέμε. Απλά όπως το έγραψες πριν είναι σα να το αμφισβητείς.
    Δεν γίνεται να προλάβεις σε μια ζωή να αναπτύξεις τόσο καλή σχέση με 1000 άτομα για να σου εκμυστηρευτούν κάτι τέτοιο.
    Ακόμα και αν συνέβη σε κάποια απο τις 1000 που λες, εσύ απλά δεν το έμαθες. Αλλά μπορεί και να συμβαίνει 1 στις 100.000 πχ.
    Και η smile, αν καταλάβει τι λέω, δεν θα το ξανασυζητήσει.
    Σε εμένα δεν θα μπορούσε να τύχει γιατί κρατούσα αποστάσεις και απο φίλες, και απο γονεις.
    Δεν θυμάμαι να έχω ακούσει ξανά το συγκεκριμένο περιστατικό, Αλλά έχω γνωρίσει γυναίκες ικανές να κάνουν κάτι τέτοιο.
    Δεν είχε να κάνει μόνο με την προσωπικότητα, αλλά με την κατάσταση της (αν πίνει πχ) , με το αν έχει χωρίσει, την ηλικία της, αλλά και με το πόσο θάρρος έχει δώσει ο φίλος της κοπέλας.
    Αν συνδυάσεις όλες τις παραμέτρους, θα καταλάβεις και εσύ πως είναι πιθανό να συμβεί. Σπάνιο, αλλά πιθανό.
    Έχουν συμβεί πολύ χειρότερα πράγματα απο αυτό αν το σκεφτείς.

    Το συγκεκριμένο δεν το είχαμε ξανακούσει, το ακούσαμε τώρα.
    Πάντα υπάρχει πρώτη φορά.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    οσες απο τις 1000 μου εχουν πει τα σωψυχα τους, θα μου ελεγαν και κατι τετοιο ΑΝ τους ειχε συμβει.
    δεν ηταν αμφισβητηση στο αν πραγματικα συνεβη, αλλα απαντηση στην εκπληξη της θεματοθετριας που δεν το εχουμε ακουσει...
    και να σου εχει συμβει, το θεωρω λιγο κουφο να μην φανταζεσαι οτι καποιοι δεν το εχουν ακουσει ποτε...
    στα υπολοιπα, λιγο -πολυ, συμφωνω.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οσες απο τις 1000 μου εχουν πει τα σωψυχα τους, θα μου ελεγαν και κατι τετοιο ΑΝ τους ειχε συμβει.
    δεν ηταν αμφισβητηση στο αν πραγματικα συνεβη, αλλα απαντηση στην εκπληξη της θεματοθετριας που δεν το εχουμε ακουσει...
    και να σου εχει συμβει, το θεωρω λιγο κουφο να μην φανταζεσαι οτι καποιοι δεν το εχουν ακουσει ποτε...
    στα υπολοιπα, λιγο -πολυ, συμφωνω.
    Την απάντηση "πρώτη φορά το ακούς?", την έδωσε στη Marilou σχετικά με τις φίλες,
    σε μήνυμα που η Marilou αποδέχτηκε πως είναι πιθανό να το έκανε αυτό η μητέρα της.

    Αλλά και για τη μητέρα της να το έλεγε, μην το θεωρείς απίθανο να το έχει ξανακούσει η ίδια.

  9. #24
    Honorata
    Guest
    Γειά σου ειμαι ανοικτή για επικοινωνία αν θες καθώς έχω κάνει κατά καιρούς γνωριμίες διαδικτυακές από το φόρουμ και θεωρώ ότι μπορείς να βρεις άτομα να μιλήσεις από εδώ.
    Last edited by Honorata; 04-09-2022 at 15:51.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μου λείπει, πάντα εκείνη μου λείπει
    By 85Eon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 09-12-2017, 20:55
  2. Μου λειπει η φιλη μου τοσο πολυ και νιωθω πενθος?
    By Efi25 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 16-12-2016, 13:45
  3. Μου λειπει..
    By ADIAKRITOS in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-04-2013, 14:52
  4. Μου λειπει...
    By kramel36-has-been-deleted in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 21-02-2013, 03:39
  5. Μου λείπει!
    By aura in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 03-01-2012, 07:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •