Wellbutrin και 22 εφιαλτικές μέρες μέχρι στιγμής - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Χα,χα, άντρας είμαι. Μπα, δεν κάνω για αυτή τη δουλειά, τα βάζω μέσα μου. Είναι δημιουργική διαδικασία το ψάξιμο αυτό, εμένα μου έκαναν εντύπωση τα βιογραφικά (μια πηγή είναι το doctor anytime, την τελευταία φορά από εκεί επέλεξα θεραπευτή, την πρώτη φορά από σύσταση, και τις δύο φορές δεν το μετάνιωσα), εκεί είναι το ζουμί. Δώσε βάση στην εμπειρία, να μην έχει μόλις ξεκινήσει. Από κει και πέρα είναι τι νομίζεις ότι σου ταιριάζει π.χ. εγώ δεν ήθελα κλασική ψυχανάλυση ούτε λακανικης προσέγγισης για διάφορους λόγους, ένας βασικός ότι δεν καταλάβαινα καλά καλά τι διάβαζα στα βιβλία αυτών των σχολών. Η πιο διαδεδομένη είναι η γνωσιακή.

  2. #32
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!! Εγω έψαξα με βάση την τοποθεσία γιατί επειδή με ξέρω και ξέρω την έλλειψη όρεξης που έχω αν έβρισκα πχ Μεταμόρφωση ενώ μένω Πειραιά ούτε στο πρώτο ραντεβού δεν θα πήγαινα!!! Βρήκα μια η οποία γράφει πως δουλεύει βάση συναισθημάτων συμπόνιας κ ενσυναίσθησης (?)… Συμπεριφορική κάνει….μάλλον εκεί θα πάω κ ο θεός βοηθός. Απλά ήταν διαφορετικό το bio της… δεν ήταν γεννήθηκα εκεί,σπούδασα εκεί κτλ!
    Ειδομεν!!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Μα και η ψυχιατρικη ειναι τοσο αμφιταλαντευομενη ιατρικη που δεν θα βρεις ευκολα ακρη... 10 διαφορετικους ψυχιατρους να βρεις, 10 διαφορετικες διαγνωσεις θα παρεις με 10 διαφορετικους συνδοιασμους φαρμακων... (εδω που τα λεμε ο καταλαγος με τις ψυχικες διαταραχες ειναι ατελειωτος)

    το θεμα ειναι ποσο εσυ θελεις να υπομενεις αυτα που νιωθεις, και πως θα δεχθεις να τα αντιμετωπισεις, χρυσο χαπι δεν βρεθηκε ακομα, και δεν νομιζω να βρεθει... εγω για παραδειγμα στην ηλικια των 20 οταν πηγα εκει ημουν τελειος ανιδεος και τους εμπιστευομουν σαν αυθεντια, ολοκληρη επιστημη θα αμφισβητισουμε ταχα? υστερα απο 7 χρονια απορω ακομα πως δεχθηκα να παρω οτι με εγραψαν και πως κανεις ψυχιατρος δεν γυρισε να πει τι εναλλαχτικες θα μπορουσα να δοκιμασω πριν καταφυγω σε αυτα... οποτε θυμα απατης? οπως θες πες το, δεν καμαρωνω και πολυ για τα χαπια αυτα, ουτε τους ψυχιατρους ουτε για την ολη διαχειριση των ψυχικων συναισθηματων
    Πολύ αμφιλεγόμενη τελικα. Κανείς δεν γνωρίζει τα πραγματικά της αποτελέσματα την ώρα που εσύ χάνεις ένα σωρό λεφτά. Εγώ μόνο από φάρμακα , είδα καλυτέρευση και γιατρό έχω να με παρακολουθεί μόνο στα φάρμακα. Πιστεύω ότι χρειάζονται πολλά άλλα να γίνουν κυρίως και μέσω τεχνών η άλλων τεχνικών.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ...ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ...
    By crystal_heart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 08-07-2022, 14:40
  2. Γιατί δεν έχω νιώσει μέχρι στιγμής έλξη για το άλλο φύλο;
    By girly14 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 02-05-2018, 14:42
  3. ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΡΕΙΣ ΕΦΙΑΛΤΙΚΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 23-06-2014, 13:31
  4. ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ
    By Deleted-member-220416 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 23-11-2013, 18:33
  5. Λογια απλα της στιγμης
    By soft in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 12-03-2010, 21:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •