Dna centers και microneedling
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285

    Dna centers και microneedling

    Καλησπέρα σε όλους. Έχω καιρό να γράψω. Χθες πήγα να κάνω μια δωρεάν περιποίηση προσώπου που με είχαν πρήξει από τα γνωστά ινστιτούτα αισθητικής. Συνήθως τους σταματάω, αλλά να που παρασύρθηκα. Ενώ ξεκινήσαμε για σώμα κι άρχισαν τα γνωστά να με βάλουν σε πρόγραμμα, τους το έκοψα λέγοντας πως ήρθα για συγκεκριμένο σκοπό, τη δωρεάν περιποίηση. Τέλος πάντων, με βάζουν κ μου κάνουν microneedling, δλδ αυτή τη θεραπεία με την κεφαλή με τις μικροσκοπικες βελονιτσες στο πρόσωπο. Ρωτάω την κοπέλα κ μου λέει είναι μιας χρήσης κ ότι πετιούνται μετά οι κεφαλές. Ήταν αρκετά ήπιο, δεν κοκκινισε το πρόσωπο μου στο τέλος. Μετά φυσικά μου μπήκε η ιδέα μήπως είχε ξαναχρησιμοποιηθει η κεφαλή, γιατί δεν την είδα να την ανοίγει μπροστά μου. Είναι δυνατόν να το κάνουν αυτό? Αυτά είναι μικρά ανταλλακτικά οι κεφαλές που υποτίθεται είναι μιας χρήσης. Μετανιώνω που δεν της είπα να το ανοίξει μπροστά μου να το δω. Από την άλλη με τη συγκεκριμένη θεραπεία δε βγαίνει αίμα, γίνονται μικροσκοπικοι τραυματισμοί στις ανώτερες στιβαδες του δέρματος, πιο επιφανειακα. Αλλά κοιτούσα ένα σαν σπυράκι (μπορεί κ μυρμηγκια) που έχω στο πρόσωπο κ είναι λίγο κόκκινο κ σκέφτομαι εκεί αν πέρασε η κεφαλή, όσο ήπια κ να είναι τα χτυπήματα, από κάτω δε θα βρήκε αίμα? Κι αν ήταν χρησιμοποιιημενη όντως? Διάβασα κ κάπου ότι γίνονται μικρές τρυπούλες στο δέρμα αναιμακτες, αλλά κάπου ανέφερε κ τρυπούλες σε αιμοφόρα αγγεία κι εκεί έφαγα τη φρίκη.
    Οποίος γνωρίζει, έχει άποψη, γνώμη σας παρακαλώ ενημερώστε με γιατί με έφαγε η αγωνία!!!

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Πώς ήταν ; Συσκευή; Στυλό; Ή ρολλερ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Σα στυλό μου φάνηκε έτσι όπως το είδα από πίσω

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Νταξει δεν ξέρω τι παίζει με αυτά αλλά λογικά αν κοστίζει πολύ η συνεδρία θα αλλάζουν αυτές τις κεφαλές. Λογικά αν δε θέλουν να έχουν πρόβλημα, θα τηρούν τα μέτρα. Δεν ξέρω. Ανάλογα με το κόστος της θα είναι και το κόστος της κεφαλής που θα αλλάζουν και λογικά θα τις παίρνουν σε τιμές χονδρικής. Τεσπά δεν ξέρω. Πάντως από ο,τι είδα έχεις ανοίξει παρόμοια θέματα οπότε απλά τσιλλ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Η θεραπεία ήταν δωρο. Από τα κλασικά που θέλουν να σε προσελκυσουν

  6. #6
    kopela93
    Guest
    Και δώρο να ήταν, δεν είναι τόσο ανεύθυνοι να σού βάλουν χρησιμοποιημένες βελόνες. Είτε η κεφαλή αλλάζει 5-8€ είτε με κάποιο τρόπο αποστειρώνεται. Αν μπορεί να μπει σε κλίβανο ξηράς θερμότητας θα είναι καλά. Αν έχει πάνω πλαστικό δεν μπαίνει. Δεν ξέρω πάντως πως είναι και τι τακτική ακολουθούν. Εμπιστευσου ότι είναι μεγάλο μαγαζί και δεν κάνουν μαλακίες.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Είχε πλαστικό οπότε σε κλιβανο δε μπαίνει. Η κοπέλα μου είπε ότι είναι μιας χρήσης κ ότι πετιούνται μετά οι κεφαλές. Κι από όσο είδα στο ίντερνετ σαν αυτή που μου έκανε ήταν γύρω στα 2-3 ευρώ τα ανταλλακτικά. Μπορεί να τα παίρνουν κ φθηνότερα. Γνωστό κέντρο με υποκατάστηματα Αθήνα κ Θεσσαλονίκη. Σκέφτομαι ότι κ η γραμμή τους να είναι να λένε ψέματα για το μιας χρήσης, ε τουλάχιστον θέλω να πιστεύω ότι με κάποιον τρόπο τα απολυμαινουν, τα βουτάνε σε κάνα οινόπνευμα ή οτιδήποτε.

  8. #8
    kopela93
    Guest
    Ναι σίγουρα κάτι θα κάνουν. Αποκλείεται έτσι στο τίποτα. Είπαμε. Δεν είναι και ο,τι ναναι. Παντού τηρούνται τα πρωτόκολλα υγιεινής. Θέλω να πιστεύω. Αλλιώς θα τους κλείνανε. Είναι και η φήμη στη μέση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Με την ιψδ βέβαια όλο μου στριφογυρναει η σκέψη κ με βάζει σε αμφιβολίες...

  10. #10
    kopela93
    Guest
    Λογικό είναι αλλά τουλάχιστον δε σε ακινητοποιεί κιόλας να κάνεις πράγματα. Πήγες έκανες αυτό που ήθελες φοβάσαι ναι μεν αλλά το κάνεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Nαι είμαι σε καλύτερη κατάσταση από παλιά. Θα θελα τις γνώμες από όσες έχουν κάνει τέτοια μεσοθεραπεια microneedling να μου πουν τι γνωρίζουν μπας και ηρεμήσω λίγο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Ρε παιδιά εκεί που πάω να ηρεμήσω ρωτάω μια γνωστή δερματολόγο κ μου είπε ότι να τις αποφεύγεις αυτες τις δωρεάν θεραπείες, κι ότι οι κεφαλές είναι ακριβές, κι ότι μπορεί να κόλλησες κάτι κλπ. κλπ. Μετά βέβαια μου είπε εφόσον δεν είδες αίμα δεν υπάρχει πρόβλημα, τη ρώτησα αν υπήρχε εσωτερική αιμορραγία? Μου λέει κάτι θα φαινόταν, μια μελάνια κλπ. Είχα μια κοκκινίλα σαν σπυρι/μυρμήγκια /γδαρσιμο δεν ξέρω κι εγώ πως να το περιγράψω... Αλλά δε νομίζω να έγινε από τη βελόνα. Το είχα κ πριν ξεκινήσω τη θεραπεία. Τώρα έχω χεστει πάνω μου. Τι να κάνω??

  13. #13
    kopela93
    Guest
    Μπες στη σελίδα του ινστιτούτου στο ινστα, πάτα στη λίστα ακολούθων. Φτιάξε ένα τυποποιημένο μήνυμα το οποίο θα κάνεις κοπυ πειστ και στείλε σε μερικές άκυρες πελάτισσες από τη λίστα και ρώτα τες αν θυμούνται από την εμπειρία τους στο κέντρο αισθητικής να σού πουν τι ξέρουν για την αλλαγή κεφαλών αν παρατήρησαν κάτι.
    1-2 μηνύματα στην καθεμία μην τις πρήξεις. Ρώτα μερικές εκεί να σου πουν. Κάτι θα θυμούνται. Και προχώρα παρακάτω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Δε βρήκα καμία που να είχε εμπειρία από το συγκεκριμένο κέντρο...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Δε μπορώ να βγάλω την σκέψη από το μυαλό μου. Είναι δυνατόν να χρησιμοποιούν ίδιες κεφαλές σε διαφορετικά πρόσωπα? Έχει κανείς άποψη τι συμβαίνει?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •