Τι ήθελε από μένα τελικά; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 83
  1. #46
    Honorata
    Guest
    Πάντως επειδή και εγω έχω ταλαιπωρηθεί με μια παρόμοια σχετικά κατασταση και έχουν κάποια κοινά οι ιστορίες μας αν θες μπορείς να μου στείλεις ινμποξ για να το συζητήσουμε..
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Κι ενώ ο καιρός περνάει και φαινομενικά δεν με νοιάζει πια όλη αυτή η ιστορία, για κάποιο ανεξήγητο λόγο το μυαλό μου γυρνάει εκει πίσω…σε αυτόν και σε ο,τι συνέβη μεταξύ μας έστω εκείνους τους δυο μήνες. Σαν ν α προσπαθώ εμμονικα να καταλάβω τι ήταν όλο αυτό για μένα και για εκείνον. Και αφού δεν ξέρω καλά καλά τι ήταν για μένα, πως θα καταλάβω τι ήμουν εγώ για εκείνον;
    Κάτι μέσα μου φωναζει πως ήμουν το απωθημένο. Η γκομενα που ποτε δεν κατάφερε να πηδήξει.
    Εκείνος βέβαια διατυμπάνιζε ότι ήμουν η γυναίκα της ζωης του. Ότι θα με περίμενε για όσο χρειαζόταν. Ότι δεν είχε νιώσει έτσι για καμία άλλη . Κι όμως μέσα σε ένα βράδυ εξαφανίστηκε.
    Τι ειναη όλα αυτά τελικά; Εγώ γιατί τα σκέφτομαι ακόμα μετά από τόσο καιρό;;

  2. #47
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Σίγουρα παίζει το ενδεχόμενο του απωθημενου...
    Τελικά δεν το προχώρησες μαζί του σωστα ;

    Και εκείνος μετά εξαφανίστηκε. Ναι σίγουρα κάτι ήθελε από σένα, αλλα για κάποιο λόγο δεν επεμεινε.. όμως είχες πει ότι πρόκειται και για τον χαρακτήρα του που δεν είναι πολύ καλός.

    Ένας άνδρας ο οποίος όπως είπες είχε πάντα τη φήμη του κακου παιδιού, που ήταν αλλοπροσαλλος προς εσένα.. Που προφανώς τα έκανε σκατα και με τη γυναίκα του και χώρισε. Ένα είδος άντρα παρτακια, ψεύτη.....
    Πως να βγάλεις ακρη για το τι ήθελε; και για το μέχρι που θα έφτανε να σε ενοχλήσει; να σου πει ψέματα;

    Θεωρεις πως ένας κακος χαρακτήρας θα είχε ενδοιασμους και καθαρές προθέσεις;
    Νομίζω ότι μερικές καταστάσεις δεν μπορούμε να τις αναλύσουμε ακριβώς. Μπορούμε όμως με τη διαίσθησή μας να καταλάβουμε στο περίπου, αν αξίζει και πόσο..
    Ναι, έτσι είναι. Και έτσι ακριβώς έπραξα και τότε που τα ζούσα όλα αυτά. Διαισθητικά ήξερα πως αυτός ο άνθρωπος καπου κάπως παρακάτω θα με πλήγωνε. Όσο και αν ορκιζόταν σε αυτά που ένιωθε για μένα.
    Οι ανασφάλειες οι συναισθηματικές ήταν και είναι ακόμα πολλές. Από πλευράς μου. Είναι και ο χαρακτήρας μου έτσι που δυστυχώς υπεραναλυω τα πάντα προσδοκώντας να βρω μια άκρη. Σίγουρα δεν μπορεί ένας τέτοιος άνθρωπος να έχει καθαρές προθέσεις όπως είπες. Και ο τρόπος που έφυγε, εξηγεί πολλά.
    Στην τελική όπως είπε κ η Ρεμεντυ σημάδι έχει εγώ τι κάνω μέσα σε όλα αυτά. Και μάλλον αυτο προσπαθώ τώρα να δω και να καταλάβω. Μέσα από τη δική του συμπεριφορά προσπαθώ να καταλάβω εμένα και να προχωρήσω χωρίς να ξανακάνω τα ίδια λάθη, εμπιστευτώ τους λάθος ανθρώπους κλπ.
    Είναι επίπονη διαδικασία και θέλει χρόνο.
    Κάποιες φορές τα καταφερνω κάποιες όχι.
    Ίσως πρέπει και να σταματήσω να λέω πως δεν με νοιάζει αυτή η ιστορία. Προφανώς και με νοιάζει ακόμα αφού προσπαθώ να καταλάβω τι σήμαιναν όλα αυτά…

  3. #48
    Honorata
    Guest
    Κοίτα και να το σκεφτείς όπως σου λέω, δεν θα βγάλεις άκρη.....
    Απλά πρέπει να ακούσεις το ένστικτο σου για να πας πιο κοντά σε ένα συμπέρασμα.

    Καμία φορά αυτά τα απωθημένα πλατωνικα κτλ λύνονται με το εξής ρητό "ότι δεν λύνεται κόβεται".....Όσο το σκέφτεσαι θα χάνεσαι στη σκέψη

    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ναι, έτσι είναι. Και έτσι ακριβώς έπραξα και τότε που τα ζούσα όλα αυτά. Διαισθητικά ήξερα πως αυτός ο άνθρωπος καπου κάπως παρακάτω θα με πλήγωνε. Όσο και αν ορκιζόταν σε αυτά που ένιωθε για μένα.
    Οι ανασφάλειες οι συναισθηματικές ήταν και είναι ακόμα πολλές. Από πλευράς μου. Είναι και ο χαρακτήρας μου έτσι που δυστυχώς υπεραναλυω τα πάντα προσδοκώντας να βρω μια άκρη. Σίγουρα δεν μπορεί ένας τέτοιος άνθρωπος να έχει καθαρές προθέσεις όπως είπες. Και ο τρόπος που έφυγε, εξηγεί πολλά.
    Στην τελική όπως είπε κ η Ρεμεντυ σημάδι έχει εγώ τι κάνω μέσα σε όλα αυτά. Και μάλλον αυτο προσπαθώ τώρα να δω και να καταλάβω. Μέσα από τη δική του συμπεριφορά προσπαθώ να καταλάβω εμένα και να προχωρήσω χωρίς να ξανακάνω τα ίδια λάθη, εμπιστευτώ τους λάθος ανθρώπους κλπ.
    Είναι επίπονη διαδικασία και θέλει χρόνο.
    Κάποιες φορές τα καταφερνω κάποιες όχι.
    Ίσως πρέπει και να σταματήσω να λέω πως δεν με νοιάζει αυτή η ιστορία. Προφανώς και με νοιάζει ακόμα αφού προσπαθώ να καταλάβω τι σήμαιναν όλα αυτά…

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ρε νεφελη τα ειπαμε τα ξαναλεμε εσυ πιστευεισ στα λογια ο αλλοσ δεν πιστευει πωσ θα συνενοειθειτε εν τω μεταξυ οι γυναικεσ του εμαθαν αυτα που ξερει οποτε να πασ να κοιταχτεισ θεωρεισε χαπατο απο τισ αλλεσ γυναικεσ κοιμασαι ορθια λεω εγω το μυστικο ειναι να δειχνεισ οτι κοιμασαι οχι να κοιμασαι επισησ υπαρχει ενα σταδιο που λεγεται παταω στα ποδια μου χωρισ κανεναν αυτο προδπαθουμε να πετυχουμε κι εσυ ασχολεισαι με μαλακιεσ καιγομαστε αν δεν το πηρεσ χαμπαρι κι εσεισ περα βρεχει πρεπει ολοι να παταμε στα ποδια μασ χωρισ κανεναν κ χωρισ εξαρτησεισ τηλεοραση κινητο κλπ κι εσεισ τον παιζετε

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Πρεπει ολοι να πατανε στα ποδια τουσ χωρισ εξαρτησεισ απο ανθρωπουσ χωρισ κινητο τηλεοραση κλπ την οικονομικη κατασταση τον τοπο κλπ οσο δυνατον πρεπει να απογαλακτιστειτε ολοι καιγομαστε ουτε ξερετε απο ψυχολογια αστο αυτο

  6. #51
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Πρεπει ολοι να πατανε στα ποδια τουσ χωρισ εξαρτησεισ απο ανθρωπουσ χωρισ κινητο τηλεοραση κλπ την οικονομικη κατασταση τον τοπο κλπ οσο δυνατον πρεπει να απογαλακτιστειτε ολοι καιγομαστε ουτε ξερετε απο ψυχολογια αστο αυτο
    Μάλιστα. Δεν ξέρω αν πρέπει να απαντησω σε αυτά που είπες παραπάνω περί γυναικας που κοιμάται όρθια κ είναι χαπατο κλπ. Μάλλον θα χαλάσω σάλιο.
    Ωστόσο, θα πω πως εσυ που δεν εξαρτάσαι από τις οθόνες και όλα αυτά που κράζεις, έχω την απορία πώς καταφέρνεις και είσαι σε τέτοιου είδους φόρουμ και συνομιλίες.

  7. #52
    Honorata
    Guest
    Τον ελις όλοι τον βλέπουμε εδώ με καλοπροαίρετη διάθεση δεν νομίζω ότι είναι σε θέση να προσβάλει κανέναν..

    Ωστόσο έπεσε μέσα ότι το πολύ το ίντερνετ βλάπτει
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Μάλιστα. Δεν ξέρω αν πρέπει να απαντησω σε αυτά που είπες παραπάνω περί γυναικας που κοιμάται όρθια κ είναι χαπατο κλπ. Μάλλον θα χαλάσω σάλιο.
    Ωστόσο, θα πω πως εσυ που δεν εξαρτάσαι από τις οθόνες και όλα αυτά που κράζεις, έχω την απορία πώς καταφέρνεις και είσαι σε τέτοιου είδους φόρουμ και συνομιλίες.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Τι να καταλάβεις; Είναι φανερό. Είναι σούργελο ο τύπος.
    Συμφωνώ.
    Για σεξ σε ήθελε μόνο.

  9. #54
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Συμφωνώ.
    Για σεξ σε ήθελε μόνο.
    Άλλο θέλει μόνο σεξ, άλλο είναι σούργελο. Το να ξεκαθαρίζεις ότι θες σεξ είναι πολύ κομπλέ. Το να είσαι σούργελο όμως είναι επικίνδυνο. Και υπάρχουν πολλά σούργελα γύρω μας δυστυχώς! Παντού βρίσκονται! Θέλει προσοχή με ποιους μπλέκεις κι όταν βλέπεις ρεντ φλαγκ να φεύγεις νωρίς.

  10. #55
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Άλλο θέλει μόνο σεξ, άλλο είναι σούργελο. Το να ξεκαθαρίζεις ότι θες σεξ είναι πολύ κομπλέ. Το να είσαι σούργελο όμως είναι επικίνδυνο. Και υπάρχουν πολλά σούργελα γύρω μας δυστυχώς! Παντού βρίσκονται! Θέλει προσοχή με ποιους μπλέκεις κι όταν βλέπεις ρεντ φλαγκ να φεύγεις νωρίς.
    Συμφωνώ. Ας ξεκαθάριζε ότι ήθελε σεξ. Δεν θα είχα θέμα. Ειδικά στις ηλικίες που είμαστε είναι αναγκαίο να ξέρουμε τι θελουμε και να το λέμε.
    Απλά πράγματα.
    Όχι όμως τόση φανφάρα και τόσες υποσχέσεις και λόγια λες κι είμαστε 15χρονα…
    Έλεος. Όχι πως κι εγώ δεν έχω ευθύνη. Σαφώς θα μπορούσα να το έχει δει, να το έχω καταλάβει. Δυστυχώς όλο αυτό προεκυψε σε μια πολύ δύσκολη φάση της ζωής μου και δεν ήμουν σε θέση να διακρίνω τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.
    Και όπως είπες δυστυχώς τα σούργελα είναι πολλά γύρω μας. Και οφείλουμε να προστατεύσουμε τον εαυτό μας από αυτά…
    Ακόμα πάντως με πονάει αυτή η ιστορία… κυρίως για όλα αυτά που εγώ πιστεψα…

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Την αληθεια σου λεω ρε προβλημα χωρισ το προ την αληθεια για το πωσ σε βλεπουν καιγομαστε λεμε

  12. #57
    Honorata
    Guest
    Πίστεψε με και κατάμουτρα να σου έλεγε ότι θέλει σεξ θα σε ξενερωνε ξέρω τι σου λέω....

    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Συμφωνώ. Ας ξεκαθάριζε ότι ήθελε σεξ. Δεν θα είχα θέμα. Ειδικά στις ηλικίες που είμαστε είναι αναγκαίο να ξέρουμε τι θελουμε και να το λέμε.
    Απλά πράγματα.
    Όχι όμως τόση φανφάρα και τόσες υποσχέσεις και λόγια λες κι είμαστε 15χρονα…
    Έλεος. Όχι πως κι εγώ δεν έχω ευθύνη. Σαφώς θα μπορούσα να το έχει δει, να το έχω καταλάβει. Δυστυχώς όλο αυτό προεκυψε σε μια πολύ δύσκολη φάση της ζωής μου και δεν ήμουν σε θέση να διακρίνω τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.
    Και όπως είπες δυστυχώς τα σούργελα είναι πολλά γύρω μας. Και οφείλουμε να προστατεύσουμε τον εαυτό μας από αυτά…
    Ακόμα πάντως με πονάει αυτή η ιστορία… κυρίως για όλα αυτά που εγώ πιστεψα…

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αφου δεν την κοβει δε βλεπεισ οτι δεν την κοβει

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αρκουν 10 λεπτα για να καταλαβεισ τον εγκεφαλο του αλλουνου αυτην δεν την κοβει τα ειπαμε τα ξαναλεμε

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Συμφωνώ. Ας ξεκαθάριζε ότι ήθελε σεξ. Δεν θα είχα θέμα. Ειδικά στις ηλικίες που είμαστε είναι αναγκαίο να ξέρουμε τι θελουμε και να το λέμε.
    Απλά πράγματα.

    Όχι όμως τόση φανφάρα και τόσες υποσχέσεις και λόγια λες κι είμαστε 15χρονα…
    Έλεος. Όχι πως κι εγώ δεν έχω ευθύνη. Σαφώς θα μπορούσα να το έχει δει, να το έχω καταλάβει. Δυστυχώς όλο αυτό προεκυψε σε μια πολύ δύσκολη φάση της ζωής μου και δεν ήμουν σε θέση να διακρίνω τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.
    Και όπως είπες δυστυχώς τα σούργελα είναι πολλά γύρω μας. Και οφείλουμε να προστατεύσουμε τον εαυτό μας από αυτά…
    Ακόμα πάντως με πονάει αυτή η ιστορία… κυρίως για όλα αυτά που εγώ πιστεψα…
    αν σου ελεγε το απλο πραγμα οτι ηθελε σεξ, θα εκανες σεξ μαζι του;

    αφου τελικα ειστε μεγαλοι ανθρωποι που ξερετε τι θελετε και τα πραγματα ειναι απλα, εσυ τι ηθελες απο εκεινον;;;

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 17-03-2022, 18:36
  2. Υπάρχει ενδιαφέρον, ή απλά ήθελε επιβεβαίωση;
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 09-08-2021, 10:54
  3. Τι θελει από μένα τελικα;;;
    By louloudaki1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 28-10-2015, 10:28
  4. εγω η κοπελα μου και γιατι δεν ηθελε σεξ..
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 56
    Last Post: 04-04-2013, 02:54
  5. για μενα
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 23-09-2009, 21:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •