Νιώθω λίγη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    ανα μπραβο ναι αυτο ακρηβος, σε αυτες τις συνθηκες υπαρχει ενα μερος των πολητων στην χωρα μας, που οντος ταχει πιο τακτοποιημενα, και αφου οι περισωτεροι <<πεφτουν>> καμια φορα ευκολα λογο συνθηκων, καποιοι ισως και λιγο υποβοηθουμενοι απο το οικογενειακο κλημα αν ηταν τυχεροι τα τακτοποιουν ολλα σχετικα με λιγοτερο ψυχικο φορτο στην ζωη τους, και μενα μουθ ελεγαν οτι ειμαι αχρηστος για ολλα και μονο θελω να γυρναω και να κθωμαι στα καφε και στα κλαμπς, γιατι μεβλεπαν 1-2 φορες την εβδομαδα να πινω ενα καφε η ενα ποτο για να ξελαμπικαρω και να μηλησω με 2-3 καλα ατομα που δοξα τον θεο εχω ακομα διπλα μου, και δεν βλεπαν τους εαυτους τους ποσο καλα τους πιγαιναν τα πραγματα, και το καλοκαιρι καναν διακοπες σε ολλα τα νησια... τελος παντων δεν εχει τοσο σημασια αυτοππιστευω, το θεμα ειναι εμεις να συκγρινωμαστε καθε ημερα με τον χθεσινο εαυτο μας. επεισης σε αυτην την φαση που βρισκωμαστε ολλοι σαυτην την χωρα, πιστευω αξιζει να διαχωρησουμε την κατασταση σε 2 μεροι, πρωτον ειναι το γενικο κομματι, δλδ τα πεπραγμενα του συστηματος για τα οποιοα ουτε μπορουμε να κανουμε κατι αλλα και ουτε ευθηνωμαστε πραγματικα, (οχι η ψηφος μας δενευθηνεται γιατι δεν ξερουμε καν ουτε εκει τι παιζει) και το 2ο κομματι ειναι, το τι κανουμε εμεις, εστο και για τα λιγα που μπορουμε, εγω εβγαλα ενα ιεκ, δεν εδωσα ποιστοποιηση, και τβωρα παω σε αλλο, και εκει θα δω τι θα ακνω, τουλαχιστον ειναι κρατικα και δεν με ζημιωνουν, θα μου πεις με αυτα που θα κανουμε εμεις θα σωθουμε? οχι τελειως γιατι ειναι μονο ενα κομματι αλλα σηγουρα θα κερδισουμε καποια παραπανω πραγματακια

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Όταν νιώθεις λίγη το βγάζεις και προς τα έξω και το περνάς στους άλλους. Προσπάθησε να τους πλησιάζεις με καλή, ειλικρινή και φιλική διάθεση, βγάζοντας από το μυαλό σου το πώς μπορεί να σε κρίνουν. Και πάλι κάποιοι θα σε απορρίψουν γιατί απλά ΚΑΝΕΝΑΣ δεν αρέσει σε ΟΛΟΥΣ. Αλλά παρολα αυτά μη γενικεύεις την κάθε μεμονωμένη απόρριψη που θα εισπράξεις και βάζεις στον εαυτό σου την ταμπέλα της ανεπιθύμητης. Αυτό που με μπερδεύει με σένα είναι ότι από τη μια θες να σε συμπαθήσουν, από την άλλη εσύ η ίδια δεν έχεις όρεξη να βρίσκεσαι με άλλους. Αν δε δει ο άλλος ότι χαίρεσαι την παρέα του δε θα έχει και εκείνος τη διάθεση να σου την προσφέρει. Ειδικά αν έχει κι εκείνος ανασφάλειες για το αν θα γίνει αποδεκτος. Γιατί πάρα πολύς κόσμος έχει αυτό το άγχος σε μικροτερο ή μεγαλύτερο βαθμο, δεν είσαι η μόνη.

  3. #18
    οπως τα λεει ο χρηστης παραπανω ειναι τα πραγματα, και εγω νομιζω ετσι ακρηβος αισαθνωμαι ποτε θελω να ειμαι με αλλους ποτε να περνω τον χρονο μου, αλλα θα σου ελεγα για να νιωθεις οτι ερχωνται καπως καλητερα τα πραγματα, να κανεις λιγες η μετριες αλλα και ποιωτικες εξωδους, δλδ τις μερες που δεν θες και θες να περασεςι χρονο με τον εαυτο σου η σπιτι η καπου αλλου χαλαρα μην βγαινεις, αλλα τις μερες που θες να κανεις μια βραδυνη πιο καλη εξωδο καταλαβες, πιστευωειναι καλα να πιεσεις και λιγο με την καλη ενοια τον εαυτο σου και κατσε μεχρι αργα λιγο η αν συνεζησει η μιση παρεα και η μιση παει σπιτι, εσυ πανε με αυτους που συνεχιζουν για λιγο σαν εξρα εμπειρια, δλδ και εγω παλαιωτερα εμενα στα τυπικα πλαισια της παρεας και της εξωδου, μολης αρχισα να ορημαζω και να νιοθω και πιο καλα και γεματος με τον εαυτο μου (αυτο νομιζω λογο ορημασνης) παντα ηθελα και τα μικρα εξτραδακια απο καθε εξωδο η αν μπορω καπου να το ζησω να μην μενω στα τυπικα... δεν ξερω αν μπορω να το εξηγησω αλλιος. θελω να ειναι πιο πλουσια η καθε εμπιρια της ζωης μου, οχι μηχανικη και τυπικη οπως παλια

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    https://enallaktikidrasi.com/2022/09...etrietai-etsi/


    νιωθεις λιγη ? αυτο ειναι γραμμενο για σενα .....

  5. #20
    garfield
    Guest
    Πολύ καλό άρθρο έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα για πολλούς ανθρώπους δεν θα είμαστε ποτέ αρκετοί, πρέπει να βρούμε αυτούς τους λίγους που θα μας δεχτούν όπως είμαστε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Εννοείται ότι πρέπει να φιλτράρει κάποιος αυτά που του λένε ανάλογα με το ποιος του τα λέει και για ποιον λόγο. Αλλά εσύ δέχεσαι τον εαυτό σου όπως είναι; Και να βρεις άνθρωπο που να μη σε θεωρεί λίγη εάν εσύ δεν έχεις καλή γνώμη για τον εαυτό σου τίποτα δεν θα αλλάξει. Πρώτοι εμείς μειώνουμε τον εαυτό μας. Να προσθέσω και το εξής: το αποδέχομαι τον εαυτό μου δεν σημαίνει ότι μένω στάσιμος, θεωρώ ότι τα ξέρω όλα και δεν βελτιωνομαι.

  7. #22
    garfield
    Guest
    Δεν θέλω να μείνω στάσιμη αλλά χρειάζομαι ανθρώπους που να με κάνουν να γίνομαι καλύτερη. Και δεν τους έχω βρει δυστυχώς.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 15-10-2018, 02:23
  2. λιγη βοηθεια!!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 17-06-2011, 01:29
  3. λίγη βοήθεια!!!
    By το κουρδιστό πουλί in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 23-02-2011, 23:27
  4. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20
  5. Λιγη βοηθεια
    By sweetgirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 31-07-2009, 11:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •