Τσακώθηκα με την φίλη μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    5

    Τσακώθηκα με την φίλη μου

    Καλημερα σας,
    Είχα πάει σε ένα νησί που δούλευε η κολλητή μου και με φιλοξένησε σπίτι της μαζί με μια άλλη φίλη μας.Ένα πολύ μικρό δωμάτιο ήταν με μια ντουλάπα και μια συρταριερα. Πάμε λοιπόν την προτελευταία μέρα κρουαζιέρα, γυρνάμε σπίτι και εγώ με την άλλη φίλη μας βγαίνουμε βόλτα. Η κολλητή μένει σπίτι. Την άλλη μέρα το πρωί η κολλητή μου πάει για δουλειά και εγώ ετοιμαζόμουν να πάω για μπάνιο αλλά δεν έβρισκα τα γυαλιά ηλίου μου, λέω κάπου θα είναι και δεν τα βλέπω. Πάω για μπάνιο, γυρνάω και ψάχνω τα γυαλιά. Δεν τα βρίσκω πουθενά, παίρνω την εταιρία που είχαμε πάει κρουαζιέρα δεν τα είχαν. Εντομεταξυ βρίσκω μια φωτογραφία που φοράω τα γυαλιά έξω από το σπίτι μετά την κρουαζιέρα όποτε λεω τα γυαλιά είναι μέσα στο σπίτι. Η κολλητή μου κάνει πως ψάχνει την συρταριερα αλλά δεν βρίσκει κάτι, εγώ από τον τρόπο της κατάλαβα πως τα έχει πάρει αυτή γιατί πήρε ένα τζιν και το έβαλε στο δεύτερο συρτάρι. Φεύγει η κολλητή πάει στο μπάνιο, ανοίγω το δεύτερο συρτάρι και τα βρίσκω μέσα. Την ρώτησα πως βρέθηκαν εκεί κ μου είπε πως δεν ξέρει και πως την προσβάλω, με έδιωξε από το σπίτι της και έμεινα ένα βράδυ σε ξενοδοχείο. Εγώ δεν ξέρω αν μπήκαν καταλαθος ή αν ηθελε να τα πάρει .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Fenia96 View Post
    Καλημερα σας,
    Είχα πάει σε ένα νησί που δούλευε η κολλητή μου και με φιλοξένησε σπίτι της μαζί με μια άλλη φίλη μας.Ένα πολύ μικρό δωμάτιο ήταν με μια ντουλάπα και μια συρταριερα. Πάμε λοιπόν την προτελευταία μέρα κρουαζιέρα, γυρνάμε σπίτι και εγώ με την άλλη φίλη μας βγαίνουμε βόλτα. Η κολλητή μένει σπίτι. Την άλλη μέρα το πρωί η κολλητή μου πάει για δουλειά και εγώ ετοιμαζόμουν να πάω για μπάνιο αλλά δεν έβρισκα τα γυαλιά ηλίου μου, λέω κάπου θα είναι και δεν τα βλέπω. Πάω για μπάνιο, γυρνάω και ψάχνω τα γυαλιά. Δεν τα βρίσκω πουθενά, παίρνω την εταιρία που είχαμε πάει κρουαζιέρα δεν τα είχαν. Εντομεταξυ βρίσκω μια φωτογραφία που φοράω τα γυαλιά έξω από το σπίτι μετά την κρουαζιέρα όποτε λεω τα γυαλιά είναι μέσα στο σπίτι. Η κολλητή μου κάνει πως ψάχνει την συρταριερα αλλά δεν βρίσκει κάτι, εγώ από τον τρόπο της κατάλαβα πως τα έχει πάρει αυτή γιατί πήρε ένα τζιν και το έβαλε στο δεύτερο συρτάρι. Φεύγει η κολλητή πάει στο μπάνιο, ανοίγω το δεύτερο συρτάρι και τα βρίσκω μέσα. Την ρώτησα πως βρέθηκαν εκεί κ μου είπε πως δεν ξέρει και πως την προσβάλω, με έδιωξε από το σπίτι της και έμεινα ένα βράδυ σε ξενοδοχείο. Εγώ δεν ξέρω αν μπήκαν καταλαθος ή αν ηθελε να τα πάρει .
    εννοεις οτι δεν θυμασαι αν τα εβαλες εσυ εκει και το ξεχασες, ή οτι δεν ξερεις αν τα εβαλε η φιλη σου εκει για να συμμαζεψει αλλα το ξεχασε; τι ακριβως δεν ξερεις; μονα τους αποκλειεται να "μπηκαν" οπως χαρακτηριστικα γραφεις...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    5
    Εγώ δεν τα έβαλα.
    Τα βρήκα μεσα στο συρτάρι κάτω από τα ρούχα της. Αυτή λέει πως δεν ξέρει πως βρέθηκαν εκεί . Εγω σκέφτηκα πως ηθελε να τα κλέψει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Fenia96 View Post
    Καλημερα σας,
    Είχα πάει σε ένα νησί που δούλευε η κολλητή μου και με φιλοξένησε σπίτι της μαζί με μια άλλη φίλη μας.Ένα πολύ μικρό δωμάτιο ήταν με μια ντουλάπα και μια συρταριερα. Πάμε λοιπόν την προτελευταία μέρα κρουαζιέρα, γυρνάμε σπίτι και εγώ με την άλλη φίλη μας βγαίνουμε βόλτα. Η κολλητή μένει σπίτι. Την άλλη μέρα το πρωί η κολλητή μου πάει για δουλειά και εγώ ετοιμαζόμουν να πάω για μπάνιο αλλά δεν έβρισκα τα γυαλιά ηλίου μου, λέω κάπου θα είναι και δεν τα βλέπω. Πάω για μπάνιο, γυρνάω και ψάχνω τα γυαλιά. Δεν τα βρίσκω πουθενά, παίρνω την εταιρία που είχαμε πάει κρουαζιέρα δεν τα είχαν. Εντομεταξυ βρίσκω μια φωτογραφία που φοράω τα γυαλιά έξω από το σπίτι μετά την κρουαζιέρα όποτε λεω τα γυαλιά είναι μέσα στο σπίτι. Η κολλητή μου κάνει πως ψάχνει την συρταριερα αλλά δεν βρίσκει κάτι, εγώ από τον τρόπο της κατάλαβα πως τα έχει πάρει αυτή γιατί πήρε ένα τζιν και το έβαλε στο δεύτερο συρτάρι. Φεύγει η κολλητή πάει στο μπάνιο, ανοίγω το δεύτερο συρτάρι και τα βρίσκω μέσα. Την ρώτησα πως βρέθηκαν εκεί κ μου είπε πως δεν ξέρει και πως την προσβάλω, με έδιωξε από το σπίτι της και έμεινα ένα βράδυ σε ξενοδοχείο. Εγώ δεν ξέρω αν μπήκαν καταλαθος ή αν ηθελε να τα πάρει .
    Μιλας για την κολλητη σου ,αρα να υποθεσω την ξερεις πολυ καλα .
    Καποιο αλλο δειγμα αυτης της συμπεριφορας σου εχει ξαναδωσει ή ειναι το πρωτο περιστατικο ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    5
    Δεν έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο. Για αυτό σκέφτομαι μήπως την κατηγόρησα άδικα. Την πήρα τηλέφωνο αλλά δεν το σήκωσε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Κολλητη ειναι, βγαινετε μαζι, θα σου επαιρνε κατι που θα το εβλεπες να το φοραει? Κι αφου την κατηγορησες ευθεως τωρα γιατι την παιρνεις τηλεφωνο?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    5
    Δεν ξέρω πραγματικά, την πήρα για να μιλήσουμε.. Αυτή μάλλον δεν θέλει να μου μιλήσει. Ίσως να πρέπει να της ζητήσω συγγνώμη εφόσον την κατηγόρησα για κάτι που δεν είμαι σίγουρη ότι το έχει κάνει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Fenia96 View Post
    Δεν ξέρω πραγματικά, την πήρα για να μιλήσουμε.. Αυτή μάλλον δεν θέλει να μου μιλήσει. Ίσως να πρέπει να της ζητήσω συγγνώμη εφόσον την κατηγόρησα για κάτι που δεν είμαι σίγουρη ότι το έχει κάνει.
    το θεμα ειναι οτι επρεπε να το σκεφτεις καλα πριν την κατηγορησεις, οχι μονο επειδη την προσβαλες, αλλα και γιατι μπορει να ειναι αληθεια, αλλα δεν εχεις αποδειξεις...
    οποτε , θα βρεθεις στην πολυ αχαρη θεση να της ζητας συγνωμη και να σε διωχνει, ενω μπορει να το εχει κανει οντως....
    κακως μιλησες εφοσον δεν το απεδειξες, αν δεν ηθελες να τα σπασετε.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    5
    Έχεις απόλυτο δίκιο, είμαι σε αδιέξοδο. Δεν ξέρω πως να πράξω για να είμαι σωστή. Όσο σωστή γίνεται τώρα δηλαδή…
    Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις.

  10. #10
    kopela93
    Guest
    Σιγά μη νιώσεις και τύψεις που πήγε να σε κλέψει!
    Φόρα τα γυαλιά και γιόλο. Θα καταλάβει τι έκανε και θα θέλει να σού μιλήσει μόλις τής περάσει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Fenia96 View Post
    Έχεις απόλυτο δίκιο, είμαι σε αδιέξοδο. Δεν ξέρω πως να πράξω για να είμαι σωστή. Όσο σωστή γίνεται τώρα δηλαδή…
    Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις.
    αν πιστευεις οτι το εκανε, απλα απομακρυνσου, εκτος κι αν ερθει μονη της να σου δωσει εξηγησεις για το πως βρεθηκαν τα γυαλια σου στον πατο του συρταριου της..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ρε φενια αν εσυ εισαι η παλια η φενια χαλαρωσε λιγο στην ηλικια που εισαι κανενασ δεν μπορει να υπερσπιστει τον εαυτο του ηρεμησε τα εχετε παρει ολα πολυ στα σοβαρα αυτα γινονται πρεπει να χαλαρωσεισ λιγο το θεμα ειναι να μη σε βαλουν στο ματι πληροφοριακα να σ πω κανενασ δε σπουδαζει ολοι δουλευουν να σου πω τι επαθα εγω ειμαι 50 δουλεψα καμια 20 χρονια κ παω στο γιατρο κ μου λεει δε δουλεψεσ κοροιδευεσ εν τω μεταξυ εγω πληρωνομουν κανονικα τα εφαγα περασα καλα στα αυτια μου τι λεει ο ντοκτορασ ετσι κι αλλιωσ δε δουλεψε κανενασ αυτα που λενε οι πολιτικοι παντωσ ειναι παπαντζιλικια να ξερεισ ουτε πισω γινεται να παμε ουτε μπροστα γτ δε δουλευει κανενασ γτ υπαρχει λογοσ σοβαροσ κι εχει να κανει με την υγεια οποτε χαλαρωστε ολοι

Similar Threads

  1. Η φίλη μου
    By PICKOULINI in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 05-06-2020, 01:50
  2. Η φίλη μου
    By Sty in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 28-12-2019, 13:48
  3. Replies: 19
    Last Post: 16-08-2019, 21:52
  4. τσακωθηκα με τους γονεις μου και λιποθυμησα
    By Anna Mar in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 03-05-2016, 19:58
  5. Φίλη...;
    By anna laki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 80
    Last Post: 07-06-2014, 04:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •