Δεν θέλω κανέναν αλλον - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 205
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Τι να σου πω μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες.και μακαρι να αρεσει και σε αυτον αυτη η κατασταση οπως και σε σενα και να πανε ολα καλα.
    Αλλα σε μια σχεση ειτε φιλικη ειτε ερωτικη πρεπει να υπαρχει ειλικρινια.Γνωριζεστε πολυ καιρο.γιατι κανεις δεν μιλαει για το τι θελει?Να του εξηγησεις και εσυ πως εχουν τα πραγματα να σου πει και αυτος τι θελει τι ζηταει τι ειναι τελος παντων γιατι εγω αμφιβαλλω οτι ειναι παρθενος.αν ηταν παρθενος και ηθελε σεξ θα πηγαινε κατευθειαν στο ψητο.Οπως και να εχει αν δεν μιλησετε ο ενας στον αλλον μπορει να περασουν χρονια και ακομη να αναρωτιεσαι.Τι σε βολευει απο αυτην την κατασταση εσενα?Εσυ δεν θες να κανεις σεξ?Εισαι ασεξουαλ?φοβασαι το σεξ σαν εμενα?δεν θες να σε φιλησει να σε αγκαλιασει ενας αντρας δεν το εχεις αναγκη?
    Μου αρέσει η παρέα ενός άντρα που ενδιαφέρεται για εμένα, δηλαδή ν με ρωτάει την γνώμη μου, να με υπολογίζει, να πηγαίνουμε όπου θέλω, να ρωτάει αν περνάω καλά
    Να μην με βλεπει δηλαδή σαν ένα κομμάτι κρέας. Και φυσικά να μου αρέσει κι εμένα , να είναι του γούστου μου. Αυτα εκτίμησα σε εκείνον.
    Να με αγκαλιάσει και να με φιλήσει θα το ήθελα , τώρα για παρακάτω δεν ξέρω πως θα πήγαινε και αν θα τον έβλεπα να αλλάζει.

    Εμένα από αυτή την κατάσταση με βολεύει ότι περνώ καλά και δεν χρειάζεται να γνωρίσω κάποιον από την αρχή αφού έχω άντρα για εξόδους
    εκτός του άλλου είναι σαν εν αθώο φλερτ, κάτι που ζω πρώτη φορά

  2. #62
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μου αρέσει η παρέα ενός άντρα που ενδιαφέρεται για εμένα, δηλαδή ν με ρωτάει την γνώμη μου, να με υπολογίζει, να πηγαίνουμε όπου θέλω, να ρωτάει αν περνάω καλά
    Να μην με βλεπει δηλαδή σαν ένα κομμάτι κρέας. Και φυσικά να μου αρέσει κι εμένα , να είναι του γούστου μου. Αυτα εκτίμησα σε εκείνον.
    Να με αγκαλιάσει και να με φιλήσει θα το ήθελα , τώρα για παρακάτω δεν ξέρω πως θα πήγαινε και αν θα τον έβλεπα να αλλάζει.

    Εμένα από αυτή την κατάσταση με βολεύει ότι περνώ καλά και δεν χρειάζεται να γνωρίσω κάποιον από την αρχή αφού έχω άντρα για εξόδους
    εκτός του άλλου είναι σαν εν αθώο φλερτ, κάτι που ζω πρώτη φορά
    Ναι σε καταλαβαινω.και εμενα μου αρεσει η ιδεα του πλατωνικου φλερτ αλλα απο το δευτερο ραντεβου μη σου πω και απο τον πρωτο θελω να τον βαλω κατω και να κανω οτι μπορω τελος παντων να κανω και εγω.Εσυ δεν μιλας για ερωτικες επιθυμιες για αυτο σε ρωτησα και πριν?φοβασαι το σεξ?δεν εχεις σεξουαλικη επιθυμια καθολου?που και αυτο φυσιολογικο μου φαινεται ο καθε ανθρωπος λειτουργει διαφορετικα και δεν μπορει κανενας να του πει τι θα κανει και τι μπορει να δωσει σε μια σχεση.
    Παντως εγω μια κουβεντα ειλικρινη μαζι του θα την εκανα.οχι τιποτα αλλο βρε πουλακι μου,μην απογοητευτεις και εσυ στο τελος.μιληστε ξεκαθαρα για το τι θελετε και τι μπορει να δωσει ο καθενας σας,μεγαλα παιδια ειστε.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Επειδη εισαι ωραια, εχεις και τη βεβαιοτητα οτι ο αλλος θα σε γουσταρει οπωσδηπιτε. Βασικα τωρα καταλαβαινω γιατι δεν βλεπεις κατι που σου το χει κανει σαφες. Οτι δεν σε γουσταρει. Μπορει να του αρεσεις εμφανησιακα και μετα να.ξενερωσε. Δεν βλεπουμε μονο την εμφανιση στον αλλον. Επισης μπορει να βαρεθηκε που τοσον καιρο δεν εχετε προχωρησει.
    Γουστο σου και καπελο σου να μην θες να κανεις σεξ ή και να μην σαρεσει το σεξ. Αλλα πρεπει να βρεις καποιον που να θελει το ιδιο με σενα. Οχι καποιον που αργει να προχωρησει γιατι και αυτος καποια στιγμη θα το παει το πραγμα εκει.
    Οσον αφορα τον φιλο του παιζει απλα να του πε οτι ξερεις κατι παμε για αλλα, δεν τη γουσταρω, κι ο φιλος απλα αδραξε την ευκαιρια.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Επισης, οποιος ανθρωπος θελει να κανει σεξ μαζι μας δεν σημαινει οτι μας βλεπει σαν κομματι κρεας.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Δεν είπα ότι με θέλει επειδή είμαι όμορφη
    εγώ τον γνωρίζω κι επίσης έχω γράψει εδω κάποια στοιχεία.
    Και σε όσους το έχω πει λένε ότι με γουστάρει
    Μέχρι και ένας φίλος του απ έξω απ' έξω μου το είπε

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Επισης, οποιος ανθρωπος θελει να κανει σεξ μαζι μας δεν σημαινει οτι μας βλεπει σαν κομματι κρεας.
    Όταν δεν σέβεται τα θέλω μας και δεν περιμένει αλλά κοιτάει μόνο τις ορέξεις μας και δεν μας κοιτάει σαν προσωπικότητες, ναι. Ας πάνε στους οίκους ανοχής αν θέλουν μόνο σεξ

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Όταν δεν σέβεται τα θέλω μας και δεν περιμένει αλλά κοιτάει μόνο τις ορέξεις μας και δεν μας κοιτάει σαν προσωπικότητες, ναι. Ας πάνε στους οίκους ανοχής αν θέλουν μόνο σεξ
    Στο πρωτο σκελος, ναι συμφωνω.
    Οσον αφορα το τελευταιο που λες, απο καποιον καποια μπορει να θελουμε μονο σεξ, παλι δεν σημαινει οτι τον βλεπουμε σαν κρεας. Εχω κανει μονο σεξουαλικες σχεσεις κι υπηρχε αλληλοσεβασμος. Μπορει να μην κανεις καθολου σεξ και να μη υπαρχει. Δεν εκχυδαιζει το σεξ τη σχεση.
    Θα σου προτεινα να δεις λιγο μεσα σου μηπως θεωρεις το σεξ ως κατι βρωμικο. Θελω να πω ειναι αλλο να μαι ασεξουαλ κι αλλο να καταπιεζομαι κατα βαθος γιατι θεωρω το σεξ βρωμικο.

  8. #68
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μου αρέσει η παρέα ενός άντρα που ενδιαφέρεται για εμένα, δηλαδή ν με ρωτάει την γνώμη μου, να με υπολογίζει, να πηγαίνουμε όπου θέλω, να ρωτάει αν περνάω καλά
    Να μην με βλεπει δηλαδή σαν ένα κομμάτι κρέας. Και φυσικά να μου αρέσει κι εμένα , να είναι του γούστου μου. Αυτα εκτίμησα σε εκείνον.
    Να με αγκαλιάσει και να με φιλήσει θα το ήθελα , τώρα για παρακάτω δεν ξέρω πως θα πήγαινε και αν θα τον έβλεπα να αλλάζει.

    Εμένα από αυτή την κατάσταση με βολεύει ότι περνώ καλά και δεν χρειάζεται να γνωρίσω κάποιον από την αρχή αφού έχω άντρα για εξόδους
    εκτός του άλλου είναι σαν εν αθώο φλερτ, κάτι που ζω πρώτη φορά
    Καλησπέρα. Συγνώμη για την αδιακρισία, αλλά πόσο χρονών είσαι;

    Αν αυτά που αναφέρεις σε αυτό το thread για τις ανθρώπινες/φιλικές/ερωτικές σχέσεις και του τί πλαίσια καλύπτει η καθεμία, είναι προβληματισμοί ανηλίκου μέχρι 15 ετών, τότε ενημερώσου από τους γονείς σου (κάνε μία εν βαθέων συζήτηση με αυτούς). Αν είσαι μεγαλύτερη, πρέπει οπωσδήποτε να ζητήσεις τη βοήθεια ειδικού. Έχεις πολλά θέματα κοινωνκότητας (για να ξεκινήσουμε από εκεί), αυτοεκτίμησης και αποδοχής του εαυτού σου (ίσως ενδοψυχικές συγκρούσεις, αρνητική εικόνα εμπιστοσύνης και ασφάλειας, ψυχαναγκαστικά στοιχεία προσωπικότητας που σε οδηγούν σε απόρριψη του άλλου κ.α.). Αν δε, έχεις περάσει τα 25, τότε πιθανόν να υφέρπει και κάποιου τύπου σεξουαλική δυσλειτουργία.

    Επίσκεψη σε ειδικό, είναι το καλύτερο δώρο που έχεις να κάνεις στον εαυτό σου.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν είπα ότι με θέλει επειδή είμαι όμορφη
    εγώ τον γνωρίζω κι επίσης έχω γράψει εδω κάποια στοιχεία.
    Και σε όσους το έχω πει λένε ότι με γουστάρει
    Μέχρι και ένας φίλος του απ έξω απ' έξω μου το είπε
    Εαν σε γουσταρει θα φανει γρηγορα. Οταν καποιος διατηρει επικοινωνια μαζι μας μας γουσταρει γιατι απλα δεν αντεχει χωρις αυτην.
    Οταν καποιος δεν τη διατηρει, ε δεν γουσταρει και τοσο.
    Ειναι τοσο απλα τα πραγματα.
    Προσωπικα, οταν καποιος εξαφανιζεται για μεγαλο χρονικο διαστημα, παυω να ασχολουμαι οσο κι αν μου αρεσει γιατι απλα τα αισθηματα δεν ειναι αμοιβαια. Δρν φτιαχνω θεωριες οπως βλακωδως εκανα στα20.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Εαν σε γουσταρει θα φανει γρηγορα. Οταν καποιος διατηρει επικοινωνια μαζι μας μας γουσταρει γιατι απλα δεν αντεχει χωρις αυτην.
    Οταν καποιος δεν τη διατηρει, ε δεν γουσταρει και τοσο.
    Ειναι τοσο απλα τα πραγματα.
    Προσωπικα, οταν καποιος εξαφανιζεται για μεγαλο χρονικο διαστημα, παυω να ασχολουμαι οσο κι αν μου αρεσει γιατι απλα τα αισθηματα δεν ειναι αμοιβαια. Δρν φτιαχνω θεωριες οπως βλακωδως εκανα στα20.

    εδώ λέμε ότι εξαφανίστηκε κάποιες μέρες επειδή ειπα ότι δεν με νοιαζει να φλερτάρει άλλη και ότι μου την επεσαν δύο άντρες στην έξοδο μας. Ενώ ασχολείται μαζί μου τόσους μήνες και σχεδιάζει να κάνουμε πράγματα μαζι

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Καλησπέρα. Συγνώμη για την αδιακρισία, αλλά πόσο χρονών είσαι;

    Αν αυτά που αναφέρεις σε αυτό το thread για τις ανθρώπινες/φιλικές/ερωτικές σχέσεις και του τί πλαίσια καλύπτει η καθεμία, είναι προβληματισμοί ανηλίκου μέχρι 15 ετών, τότε ενημερώσου από τους γονείς σου (κάνε μία εν βαθέων συζήτηση με αυτούς). Αν είσαι μεγαλύτερη, πρέπει οπωσδήποτε να ζητήσεις τη βοήθεια ειδικού. Έχεις πολλά θέματα κοινωνκότητας (για να ξεκινήσουμε από εκεί), αυτοεκτίμησης και αποδοχής του εαυτού σου (ίσως ενδοψυχικές συγκρούσεις, αρνητική εικόνα εμπιστοσύνης και ασφάλειας, ψυχαναγκαστικά στοιχεία προσωπικότητας που σε οδηγούν σε απόρριψη του άλλου κ.α.). Αν δε, έχεις περάσει τα 25, τότε πιθανόν να υφέρπει και κάποιου τύπου σεξουαλική δυσλειτουργία.

    Επίσκεψη σε ειδικό, είναι το καλύτερο δώρο που έχεις να κάνεις στον εαυτό σου.
    Είμαι 27 αλλά σκέψου ότι δεν είχα ούτε παρέες ούτε πάρε δώσε με το άλλο φύλο μέχρι τα 22-23
    Η ζωή μου είναι σαν να ξεκινά κάπου γύρω στα 22
    Είχα πολύ χαμηλή αυτοπεποίθηση και άλλαξα εντελώς την εικόνα μου αλλά έχει αλλάξει και η προσωπικότητα μου απέναντι στο άλλο φύλο μου προκαλεί πλέον αποστροφή με ελάχιστες εξαιρέσεις όπως ο άνθρωπος που λέω εδώ

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    εδώ λέμε ότι εξαφανίστηκε κάποιες μέρες επειδή ειπα ότι δεν με νοιαζει να φλερτάρει άλλη και ότι μου την επεσαν δύο άντρες στην έξοδο μας. Ενώ ασχολείται μαζί μου τόσους μήνες και σχεδιάζει να κάνουμε πράγματα μαζι
    Ποσον καιρο εχει να επικοινωνησει;
    Αυτη ειναι η ερμηνεια που δινεις εσυ.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Μια εβδομάδα.
    Τι άλλο θα μπορούσε να γίνει;
    Μου απαντούσε ΑΜΈΣΩΣ, μετά ειπώθηκαν αυτά και εξαφανίστηκε

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μια εβδομάδα.
    Τι άλλο θα μπορούσε να γίνει;
    Μου απαντούσε ΑΜΈΣΩΣ, μετά ειπώθηκαν αυτά και εξαφανίστηκε
    Εγω θα εκανα το εξης: Θα του εστελνα και μεσα στη συζητηση (εαν αυτος ανταποκρινοταν στη συζητηση) θα του ζηταγα να βγουμε.
    Εαν αρνιοταν με δικαιολογιες, θα ηξερα πως δεν ενδιαφερεται, αρα τελος.
    Εαν δεχοταν, θα ταν ολα τα ενδεχομενα ανοιχτα.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Αυτός δεν μου απάντησε, εγώ θα του στείλω;

    Μόνο αν περάσει καιρός.
    Κι αν δεν ενδιαφερόταν δεν θα επικοινωνούσε τόσο καιρό, όχι όταν του είπα ότι δεν με νοιάζει τι κάνει με άλλες

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη, έχω σχέση και θέλω άλλον.
    By Hypatia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 19-10-2021, 21:08
  2. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον;
    By Pako23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 22:58
  3. Έχω σχέση αλλα θελω αλλον
    By dimitra.karantzi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 15-07-2019, 17:18
  4. δε θελω να βλεπω κανεναν
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 69
    Last Post: 13-05-2017, 12:31
  5. Replies: 225
    Last Post: 27-03-2012, 13:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •