Δεν θέλω κανέναν αλλον - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 14 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 205
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αυτός δεν μου απάντησε, εγώ θα του στείλω;

    Μόνο αν περάσει καιρός.
    Κι αν δεν ενδιαφερόταν δεν θα επικοινωνούσε τόσο καιρό, όχι όταν του είπα ότι δεν με νοιάζει τι κάνει με άλλες
    Εγω στο πα για να τελειωνεις και να μην βασανιζεσαι.
    Εαν περασει καιρος και δεν στειλει, δεν θα χει νοημα να στειλεις. Γιατι θα σου χει δειξει οτι δεν ενδιαφερεται.
    Εχεις ερμηνευσει το οτι δεν στελνει με το οτι θυμωσε γιατι του πες ετσι. Αυτη ειναι η υπικειμενικη σου ερμηνεια, κι οχι η απολυτη αληθεια.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Την τελευταία φορά που βρεθήκαμε ήταν εκείνο το βράδυ που ήταν κι ο φίλος του. εκείνο το βράδυ συνέχισε να μου κάνει λίγα κοπλιμεντα, μου χάιδεψε τα μαλλιά, μου είπε ότι το κουνάω ωραία και μετά που γυρίσαμε σπίτια μας έστειλε να ρωτήσει αν έφτασα και αν πέρασα καλά

    Μετά από λίγες μέρες μου είπε από μηνύματα πως αν θέλω να φλερτάρω με άλλον να μην τον σκεφτώ και αυτή τη βλακεία ότι φλέρταρε κι εκείνος μια και τότε εγώ του είπα ότι δεν έχω πρόβλημα να φλερτάρει και μπροστά μου κι ότι το τελευταίο βράδυ που βγήκαμε μου την επεσαν και ένας πήγε να με φιλήσει. Από τότε δεν μου ξαναπαντησε ενώ πριν απαντούσε κατευθείαν
    ποσες μερες εχουν περασει απο την τελευταια φορα που βγηκατε κι εγιναν αυτα;

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Γιατί να μην είναι η αλήθεια;
    Αν δεν ενδιαφερόταν για εμένα ,ποιο θα ήταν το πρόβλημα του να συνεχίσει η κουβέντα και να βγούμε φιλικά;
    Αν και μου έχει πει ότι δεν με βλέπει φιλικά

  4. #79
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Είμαι 27 αλλά σκέψου ότι δεν είχα ούτε παρέες ούτε πάρε δώσε με το άλλο φύλο μέχρι τα 22-23
    Η ζωή μου είναι σαν να ξεκινά κάπου γύρω στα 22
    Είχα πολύ χαμηλή αυτοπεποίθηση και άλλαξα εντελώς την εικόνα μου αλλά έχει αλλάξει και η προσωπικότητα μου απέναντι στο άλλο φύλο μου προκαλεί πλέον αποστροφή με ελάχιστες εξαιρέσεις όπως ο άνθρωπος που λέω εδώ
    Το ότι με την αλλαγή της εικόνας σου βελτιώθηκε και η αυτοπεποίθησή σου, δεν είναι σχέση αιτίου/αιτιατού, ούτε δουλεύει πάντα γραμμικά, όπως πιθανόν να φαντάζεσαι. Με άλλα λόγια δεν υπάρχει αιτιώδης συνάφεια μεταξύ αυτών των δύο καταστάσεων. Δες έναν ειδικό. Νομίζω ότι είναι αυτό που θα σε βοηθήσει περισσότερο επί του παρόντος. Και αποστασιοποιήσου από συναναστροφές με ανώριμους (αυτό αποκομίζω για τον 33χρονο -και τις μάλλον συνομήλικες παρέες του- από τη συμπεριφορά τους απέναντί σου). Μόνο δυσκολίες θα σου προσθέσουν.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποσες μερες εχουν περασει απο την τελευταια φορα που βγηκατε κι εγιναν αυτα;
    Από την έξοδο δύο εβδομάδες
    Μεταξύ της εξόδου και της συζήτησης μια εβδομάδα

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Γιατί να μην είναι η αλήθεια;
    Αν δεν ενδιαφερόταν για εμένα ,ποιο θα ήταν το πρόβλημα του να συνεχίσει η κουβέντα και να βγούμε φιλικά;
    Αν και μου έχει πει ότι δεν με βλέπει φιλικά
    επειδη, μπορει η αληθεια να ειναι οτι εφυγε οταν σου ειπε οτι δεν τον νοιαζει αν φλερταρεις, οχι επειδη του απαντησες οτι ουτε κι εσενα σε νοιαζει...
    με λιγα λογια, μπορει να απομακρυνθηκε γιατι του περασε το ενδιαφερον.

    μα απο μονη σου λες, οτι δεν σε εβλεπε φιλικα, γιατι αναρωτιεσαι γιατι δεν συνεχιζει να βγαινει μαζι σου φιλικα;
    ισως γιατι παρολο που δεν ειχε γινει τπτ μεταξυ σας, αυτος, ηθελε να προχωρησετε. τελικα βαρεθηκε να ασχολειται και αομακρυνθηκε.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    επειδη, μπορει η αληθεια να ειναι οτι εφυγε οταν σου ειπε οτι δεν τον νοιαζει αν φλερταρεις, οχι επειδη του απαντησες οτι ουτε κι εσενα σε νοιαζει...
    με λιγα λογια, μπορει να απομακρυνθηκε γιατι του περασε το ενδιαφερον.

    μα απο μονη σου λες, οτι δεν σε εβλεπε φιλικα, γιατι αναρωτιεσαι γιατι δεν συνεχιζει να βγαινει μαζι σου φιλικα;
    ισως γιατι παρολο που δεν ειχε γινει τπτ μεταξυ σας, αυτος, ηθελε να προχωρησετε. τελικα βαρεθηκε να ασχολειται και αομακρυνθηκε.
    Συμφωνω απολυτα

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Αυτός δείλιαζε να κάνει ξεκάθαρη κινηση, οπότε εγώ θα έπρεπε να ξενερωνα , όχι εκείνος.

    επίσης αν δεν ενδιαφερόταν, μόλις του είπα ότι πήγε κάποιος να με φιλήσει γιατί να ρωτήσει αν τελικά έκανα κάτι; Και μόλις του είπα μας είδε ο φίλος σου, τότε άργησε να απαντήσει (μάλλον τον ρώτησε) και απάντησε μετά οτινο φίλος του δεν είδε κάτι
    Ενώ ο φίλος του με είχε δει να μιλάω και με έναν άλλο που μου την έπεφτε ( εγώ προσπάθησα να τον διώξω ευγενικά, χορέψαμε για πολύ λίγο και τον έστειλα).
    Για αυτό λέω μήπως ο φίλος πικαρισμενος που δεν έκανα κάτι εγώ μαζι του πήγε και του είπε ότι μιλούσα και φλέρταραν με άλλον. Αυτό μου είπε μια φίλη μου που το συζητησαμε και ξέρει όλες τις λεπτομέρειες

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αυτός δείλιαζε να κάνει ξεκάθαρη κινηση, οπότε εγώ θα έπρεπε να ξενερωνα , όχι εκείνος.

    επίσης αν δεν ενδιαφερόταν, μόλις του είπα ότι πήγε κάποιος να με φιλήσει γιατί να ρωτήσει αν τελικά έκανα κάτι; Και μόλις του είπα μας είδε ο φίλος σου, τότε άργησε να απαντήσει (μάλλον τον ρώτησε) και απάντησε μετά οτινο φίλος του δεν είδε κάτι
    Ενώ ο φίλος του με είχε δει να μιλάω και με έναν άλλο που μου την έπεφτε ( εγώ προσπάθησα να τον διώξω ευγενικά, χορέψαμε για πολύ λίγο και τον έστειλα).
    Για αυτό λέω μήπως ο φίλος πικαρισμενος που δεν έκανα κάτι εγώ μαζι του πήγε και του είπε ότι μιλούσα και φλέρταραν με άλλον. Αυτό μου είπε μια φίλη μου που το συζητησαμε και ξέρει όλες τις λεπτομέρειες
    Πω πολυ αναλυση και πολλα μου πες σου πα.
    Στο ξαναπα τα πραγματα ειναι πολυ απλα. Οποιος γουσταρει επικοινωνει. Δεν αντεχει αλλιως, ρε παιδι μου.
    Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.

  10. #85
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα απο μονη σου λες, οτι δεν σε εβλεπε φιλικα, γιατι αναρωτιεσαι γιατι δεν συνεχιζει να βγαινει μαζι σου φιλικα;
    ισως γιατι παρολο που δεν ειχε γινει τπτ μεταξυ σας, αυτος, ηθελε να προχωρησετε. τελικα βαρεθηκε να ασχολειται και αομακρυνθηκε.
    Συγνώμη, αλλά η νηματοθέτρια έχει αναφέρει ότι ο συγκεκριμένος επίδοξος "εραστής" είναι ετών 33. Και ότι συναντιόνται εδώ και ένα σχεδόν έτος και υπάρχει αλληλοσυμπάθεια και ενδιαφέρον για escalation της σχέσης.

    Θεωρείται φυσιολογικό το να μην έχει γίνει τίποτα -πλέον του ενός 6μήνου- μεταξύ δύο ατόμων 27 και 33 ετών; Και να προσπαθεί η νηματοθέτρια να βρει "κουτάκια" για να χωρέσει ερμηνευτικά τη συμπεριφορά της και να αιτιολογήσει το ότι βρίσκεται στη "σωστή πλευρά της ιστορίας"; Για μένα, αυτό υπερβαίνει την ανώριμη συμπεριφορά και τη κατατάσσει σε αυτές του προβληματικού χαρακτήρα καταστάσεις, η επίλυση των οποίων χρήζει εξωτερικής βοηθείας.

    Αν κάποιος έχει σεξουαλικού χαρακτήρα θέματα και δυσλειτουργίες, τα λύνει είτε σε σεξολόγο, είτε σε ψυχολόγο, είτε σε ψυχίατρο, είτε αλλάζει σύντροφο, είτε δοκιμάζει χαμηλής συναισθηματικής εμπλοκής εμπειρίες με κάποιο σώμα που θεωρεί ιδιαίτερα ελκυστικό. Μακρυά όμως από self-made, self-imposed, συνταγές και manuals "πρέπουσας/ορθής" συμπεριφοράς και λοιπές παπάντζες.

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Συγνώμη, αλλά η νηματοθέτρια έχει αναφέρει ότι ο συγκεκριμένος επίδοξος "εραστής" είναι ετών 33. Και ότι συναντιόνται εδώ και ένα σχεδόν έτος και υπάρχει αλληλοσυμπάθεια και ενδιαφέρον για escalation της σχέσης.

    Θεωρείται φυσιολογικό το να μην έχει γίνει τίποτα -πλέον του ενός 6μήνου- μεταξύ δύο ατόμων 27 και 33 ετών; Και να προσπαθεί η νηματοθέτρια να βρει "κουτάκια" για να χωρέσει ερμηνευτικά τη συμπεριφορά της και να αιτιολογήσει το ότι βρίσκεται στη "σωστή πλευρά της ιστορίας"; Για μένα, αυτό υπερβαίνει την ανώριμη συμπεριφορά και τη κατατάσσει σε αυτές του προβληματικού χαρακτήρα καταστάσεις, η επίλυση των οποίων χρήζει εξωτερικής βοηθείας.

    Αν κάποιος έχει σεξουαλικού χαρακτήρα θέματα και δυσλειτουργίες, τα λύνει είτε σε σεξολόγο, είτε σε ψυχολόγο, είτε σε ψυχίατρο, είτε αλλάζει σύντροφο, είτε δοκιμάζει χαμηλής συναισθηματικής εμπλοκής εμπειρίες με κάποιο σώμα που θεωρεί ιδιαίτερα ελκυστικό. Μακρυά όμως από self-made, self-imposed, συνταγές και manuals "πρέπουσας/ορθής" συμπεριφοράς και λοιπές παπάντζες.
    Τι εννοείς με το τελευταίο;

    Εγώ θέλω να δω ποτέ θα επικοινωνήσει ξανά εκείνος. Δεν θα στείλω τίποτα για ένα διάστημα.

    Αλλά φίλες μου που ξέρουν λεπτομέρειες και έχουν δει συνομιλίες λένε ότι με ζηλεύει και να κόψω λάσπη γιατί δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά για άντρα αυτής της ηλικίας. Παρολα αυτά εγώ νιώθω ωραία που με ζηλεύει κάποιος και το βλέπουν κι οι νέες μου φίλες που βλέπουν να μου την πέφτουν παντού. Βέβαια με συμβουλεύουν να βρω άλλον γιατί αυτός δεν τους γεμίζει το μάτι

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τι εννοείς με το τελευταίο;

    Εγώ θέλω να δω ποτέ θα επικοινωνήσει ξανά εκείνος. Δεν θα στείλω τίποτα για ένα διάστημα.

    Αλλά φίλες μου που ξέρουν λεπτομέρειες και έχουν δει συνομιλίες λένε ότι με ζηλεύει και να κόψω λάσπη γιατί δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά για άντρα αυτής της ηλικίας. Παρολα αυτά εγώ νιώθω ωραία που με ζηλεύει κάποιος και το βλέπουν κι οι νέες μου φίλες που βλέπουν να μου την πέφτουν παντού. Βέβαια με συμβουλεύουν να βρω άλλον γιατί αυτός δεν τους γεμίζει το μάτι
    ΤΔειχνεις πολυ ανασφαλης.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    ΤΔειχνεις πολυ ανασφαλης.
    Μέχρι τα 22 δεν είχα δώσει ούτε φιλί και ένιωθα αόρατη για τους άντρες. Είχα κάποια κιλά παραπάνω και γενικά το στυλ μου (μαλλιά ντύσιμο νύχια) καμιά σχέση με σήμερα.
    Το πρώτο μου φιλί ήταν σε φασωμα.με εναν που δεν ένιωθα απολύτως τίποτα και έτσι ήταν ότι άλλο έκανα από φάσεις και προκαταρκτικά με τους επόμενους. Δεν μου έλεγαν τίποτα απολύτως σαν άντρες και ήθελαν από εμένα να τους καθισω
    Μόνο εκείνος με πλησίασε τόσο διακριτικά και με έκανε να νιώθω σαν άνθρωπος και όχι σαν κομμάτι κρέας.
    Έκανε σχέδια για το καλοκαίρι μας, με καλούσε παντού (άσχετα αν εγώ δεν μπορούσα λόγω δουλειάς να πάω), με ρωτούσε τη γνώμη μου και μου έλεγε λόγια που δεν μου έχει ξαναπει άντρας για το μυαλό και την προσωπικότητα μου κι όχι μόνο για την εμφάνιση. Με ζήλευε και κολακευομουν
    εγώ δεν θέλω να τον χάσω, ας τον έχω έστω φίλο
    Κι αν θεωρείτε ότι είναι προβληματικός για εμένα είναι πολύ πιο εντάξει από τους υπόλοιπους προβληματικους που θέλουν τζάμπα *****

  14. #89
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τι εννοείς με το τελευταίο;

    Εγώ θέλω να δω ποτέ θα επικοινωνήσει ξανά εκείνος. Δεν θα στείλω τίποτα για ένα διάστημα.
    Ότι τα ερμηνευτικά "κουτάκια" που μας προσφέρουν ένα roadmap συμπεριφοράς, είναι μεν βολικά για να βαυκαλιζόμαστε ότι λειτουργούμε σωστά, αλλά στην ουσία δεν λύνουν κανένα δικό μας πρόβλημα, από τη στιγμή που κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και η μόνη προσέγγιση που πραγματικά αποδίδει σε μια οποιουδήποτε τύπου ανθρώπινη προσέγγιση είναι αυτή της ενσυναίσθησης, της ειλικρίνιας και της εμπιστοσύνης.


    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    οι νέες μου φίλες που βλέπουν να μου την πέφτουν παντού. Βέβαια με συμβουλεύουν να βρω άλλον γιατί αυτός δεν τους γεμίζει το μάτι
    Οι νέες σου φίλες, ξέρουν καλύτερα από σένα;


    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Κι αν θεωρείτε ότι είναι προβληματικός για εμένα είναι πολύ πιο εντάξει από τους υπόλοιπους προβληματικους που θέλουν τζάμπα *****
    Μην αντιμετωπίζεις το ****** ως "ανταλλαγή". Είναι προβληματική αυτή η θεώρηση. Μόνο ατυχείς εμπειρίες έχει να σου προσφέρει.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Εχεις θεματα που πρεπει πρωτα να λυσεις.
    Ξεκινα με το να ξεκαθαρισεις τι ειναι φιλικη και τι ειναι ερωτικη σχεση.
    Επισης, δεν μετραει μονο τι θελεις εσυ. Μετραει και τι θελει ο αλλος. Εαν οντως σε γουσταρει, γιατι τωρα να το τον παιδευεις με φιλιες και τετοια. Εαν τον αλλον τον γουσταρουμε, θελουμε να κανουμε και σεξ μαζι του, τουλαχιστον αυτοι που τους αρεσει το σεξ.
    Για τους ασεξουαλ δεν ξερω πολλα και δεν ξερω να σου πω. Το μονο που ξερω ειναι πως αυτα πρεπει να ναι αμοιβαια αλλιως ο ενας απο τους 2 υποφερει.

Page 6 of 14 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη, έχω σχέση και θέλω άλλον.
    By Hypatia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 19-10-2021, 21:08
  2. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον;
    By Pako23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 22:58
  3. Έχω σχέση αλλα θελω αλλον
    By dimitra.karantzi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 15-07-2019, 17:18
  4. δε θελω να βλεπω κανεναν
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 69
    Last Post: 13-05-2017, 12:31
  5. Replies: 225
    Last Post: 27-03-2012, 13:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •