Δεν θέλω κανέναν αλλον - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 205
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Το σκέφτομαι σοβαρά να του ανοίξω μια κουβέντα αν δεν επικοινωνήσει σε λίγες μέρες.
    Με έχει κουράσει η κατάσταση
    Όταν δίστασε να με φιλήσει το ίδιο βράδυ μου έστειλε μήνυμα και κάποια στιγμή είπε ότι δεν έχει αυτοπεποίθηση
    Το έχουμε συζητήσει κι άλλη φορά αυτό γιατί λέει όταν βγαίνει δεν μπορεί να βλέπει τις γυναίκες να προτιμούν άλλους άντρες.
    Είναι ειδική περίπτωση, έχει χαμηλή αυτοπεποίθηση και διάφορα συμπλέγματα. Μέχρι κι ότι θέλει να παντρευτεί μια μέτρια ή άσχημη έχει πει για να μην φάει κέρατο.
    Και όσες πρώην του έχει αναφέρει λέει ότι δεν ήταν ωραίες αλλά πέρναγε καλά μαζί τους και δεν είχε όμως σκοπό για κάτι σοβαρό.
    Για αυτό δεν παίρνω όρκο ότι δεν ενδιαφέρεται.
    Δύο φίλες μου μου είπαν ότι τα κάνει αυτά για να με τσεκαρει
    Οταν οι ανδρες γουσταρουν το δειχνουν, δεν κρατιουνται και δεν τσεκαρουν. Γιατι ενω ο ανθρωπος στα δειχνει ολα ξεκαθαρα, δεν τα βλεπεις;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Στο μεταξύ μιλουσα και με άλλους και βγήκα με έναν αλλά ήταν λιγουρης
    Κι αυτός που μιλάω τώρα λιγουρης δείχνει αλλά έχουμε κάνει και λίγες νορμάλ κουβέντες. Θα δείξει από κοντά.

    Ο συγκεκριμένος τώρα άρχισε να μου αρέσει καθυστερημένα, όταν αρχίσαμε να γνωρίζομαστε καλύτερα. Δεν θα είχα πρόβλημα δηλαδή τώρα να κάνω κάτι μαζί του αν μου την έπεφτε. Αλλά αρχικά θέλω χρόνο. Του είχα πει κιόλας ότι δεν μου είναι εύκολο το σεξ λόγω μιας κακης εμπειρίας αλλά δεν πτοήθηκε. Συνέχισε να μου μιλάει και μου έχει πει ότι του αρέσω και σαν γυναίκα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Οταν οι ανδρες γουσταρουν το δειχνουν, δεν κρατιουνται και δεν τσεκαρουν. Γιατι ενω ο ανθρωπος στα δειχνει ολα ξεκαθαρα, δεν τα βλεπεις;
    Ο συγκεκριμένος είναι ειδική περίπτωση, είναι πολύ ντροπαλός. έχει πει ότι είναι και αβγαλτος μεταξύ σοβαρού και αστείου.
    εδω σε παλιότερο θέμα που τον είχα αναφέρει μου είπαν μήπως είναι και παρθένος και το έχω σκεφτεί κι εγώ
    Ο ίδιος λέει ότι είναι πιο ντροπαλός κι από όσο πιστεύω
    Και γενικά έχει μια αμηχανία απέναντι μου αλλά και με άλλες γυναίκες που έχει τύχει να βρεθούν εκεί δεν είναι άνετος

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ακόμα και να μην μιλάει και να μην φλερτάρει με άλλες, εμένα αυτή η εντυπωση μου έχει δημιουργηθεί πλέον για κάθε άντρα. Ξέρω άπειρα παραδείγματα από τύπους σε σχέσεις που ψάχνονται ή από τύπους που θέλουν ελεύθερη σχέση. Τώρα αν βρίσκουν όντως πάνω από μια παράλληλα, είναι άλλο θέμα, αλλά ότι δεν θέλουν μόνο μια το πιστεύω. Ακόμα και σε "σοβαρές" σχέσεις το έχω δει αυτό.

    Εμένα πλέον δεν με απασχολεί να κάνω σχέση. Δεν θέλω να αφιερώσω ούτε την ενέργεια μου ούτε τα συναισθήματα μου σε άντρα, θέλω απλά έναν που να μπορούμε να είμαστε και φίλοι, να κάνουμε μαζι πράγματα κι όχι μόνο σεξ κι ας μιλάει και με άλλες , δεν με νοιάζει, αφού κι εγώ έχει τύχει να μιλάω με διάφορους που μου στέλνουν ταυτόχρονα. Αρκεί να μην με πιέζει και να μην με πρήζει αν δεν θέλω βιντεοκλήσεις , τηλέφωνα και άμα θέλω να σηκωθώ και να φύγω κάπου ένα τριήμερο με φίλη ή μόνη μου να ησυχάσω να το κάνω χωρίς να με πιέζει να το ακυρώσω. ενώ δεν του είμαι κάτι.
    οχι, κανεις λαθος..
    εσυ δεν θες καποιον και σαν φιλο "και οχι μονο σεξ".
    εσυ θες καποιον ΜΟΝΟ φιλο, να παριστανετε οτι ειστε ζευγαρι, αλλα να μην κανετε σεξ στην πραγματικοτητα, λες και εισαι ομοφυλοφιλη που ψαχνει καποιον για ξεκαρφωμα για να μην φωναζουν οι γονεις της...
    αφου δεν θες σεξ. δεν σαρεσει, δεν κανεις, δεν το επιθυμεις καν.

    επομενως, αντι να παριστανεις την υποψηφια αγαπημενη, λεγε τους κατευθειαν οτι θελεις ΜΟΝΟ φιλια. οχι ερωτικη σχεση. να μην χανετε τον χρονο σας, να μην απογοητευεσαι κιολας

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ο συγκεκριμένος είναι ειδική περίπτωση, είναι πολύ ντροπαλός. έχει πει ότι είναι και αβγαλτος μεταξύ σοβαρού και αστείου.
    εδω σε παλιότερο θέμα που τον είχα αναφέρει μου είπαν μήπως είναι και παρθένος και το έχω σκεφτεί κι εγώ
    Ο ίδιος λέει ότι είναι πιο ντροπαλός κι από όσο πιστεύω
    Και γενικά έχει μια αμηχανία απέναντι μου αλλά και με άλλες γυναίκες που έχει τύχει να βρεθούν εκεί δεν είναι άνετος
    ναι, αλλα αυτο δεν δικαιολογει ουτε το οτι σε πασαρε στον φιλο του, ουτε το οτι σου ειπε να φλερταρεις γιατι δεν τον νοιαζει..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Αν με πασαρε τότε γιατί να λέει τα αρνητικά του; Γιατί δεν μας άφηνε μόνους περισσότερο; Γιατί να λέει μπροστά του ότι μπορεί να μου την πέσει επειδή είμαι του γούστου του σαν γυναίκα;
    Τα κάνει κάποιος αυτά που θέλει να πασάρει γυναίκα σε φίλο του;

    επίσης ήταν πικαρισμενος από το σκηνικό που έγινε το καλοκαίρι. Κι όταν λες σε κάποιον ότι δεν σε νοιάζει δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το εννοείς.
    Κι εγώ του είπα ότι δεν με απασχολεί και ότι ρώτησα απλά από περιέργεια.
    Και μου είπε ότι τελικά δεν έγινε κάτι με την κοπέλα ( χωρίς να τον ρωτήσω)

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, κανεις λαθος..
    εσυ δεν θες καποιον και σαν φιλο "και οχι μονο σεξ".
    εσυ θες καποιον ΜΟΝΟ φιλο, να παριστανετε οτι ειστε ζευγαρι, αλλα να μην κανετε σεξ στην πραγματικοτητα, λες και εισαι ομοφυλοφιλη που ψαχνει καποιον για ξεκαρφωμα για να μην φωναζουν οι γονεις της...
    αφου δεν θες σεξ. δεν σαρεσει, δεν κανεις, δεν το επιθυμεις καν.

    επομενως, αντι να παριστανεις την υποψηφια αγαπημενη, λεγε τους κατευθειαν οτι θελεις ΜΟΝΟ φιλια. οχι ερωτικη σχεση. να μην χανετε τον χρονο σας, να μην απογοητευεσαι κιολας
    Το να με αγκαλιάσει και να με φιλήσει κάποιος που μου αρέσει δεν με απωθεί αν ιδέα. εδώ μου άρεσε με κάποιους που δεν τους ήθελα καν
    Για τα παρακάτω και για το αν θα ένιωθα ευχαρίστηση δεν μπορώ να πάρω όρκο,.αλλά υπάρχουν και άντρες που δεν τους αρέσει η διείσδυση και απλά κάνουν σεξ γιατι τους αρέσει η σχέση τους. Αν μου άρεσαν όλα τα υπόλοιπα σε έναν άνθρωπο θα το έκανα, εδώ κάνω αποτρίχωση λέιζερ πόσο πιο επώδυνο να είναι;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    γιατι να σας αφησει μονους περισσοτερο; ποσο περισσοτερο;; προφανως ο φιλος, του ειπε οτι δεν προχωραει η φαση μεταξυ σας. αν θελατε να τα βρειτε, μπορουσατε να βρεθειτε μονοι σας, αλλη ωρα. ποσο να κατσει στην τουαλετα;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Προς το τέλος της βραδιάς πήγε να με φιλήσει
    Δεν το είχε φάει το άκυρο. Όλη την υπόλοιπη βραδιά ήμουν κι εγώ μπροστά, ποτέ να τα είπαν;
    Χωρια ότι δεν ήταν προγραμματισμένο να βρεθούμε οι τρεις μας. Έτυχε τελευταία στιγμή να πάω κι εγώ μαζί τους

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Το να με αγκαλιάσει και να με φιλήσει κάποιος που μου αρέσει δεν με απωθεί αν ιδέα. εδώ μου άρεσε με κάποιους που δεν τους ήθελα καν
    Για τα παρακάτω και για το αν θα ένιωθα ευχαρίστηση δεν μπορώ να πάρω όρκο,.αλλά υπάρχουν και άντρες που δεν τους αρέσει η διείσδυση και απλά κάνουν σεξ γιατι τους αρέσει η σχέση τους. Αν μου άρεσαν όλα τα υπόλοιπα σε έναν άνθρωπο θα το έκανα, εδώ κάνω αποτρίχωση λέιζερ πόσο πιο επώδυνο να είναι;
    διαβαζεις τι γραφεις ρε λεμον;
    οτι στην ουσια θα το εκανες κανοντας υπομονη. σαν παραχωρηση.
    το σεξ οταν δεν το κανεις απο ηδονη, ειναι ειτε βιασμος, ειτε ξεφτιλα.....
    δεν κανεις σεξ για να μην χασεις καποιον, ενω δεν το επιθυμεις.
    μονο οταν εχεις σεξουαλικη επιθυμια κανεις σεξ, οχι για να μην βρεθεις στο περιθωριο..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Προς το τέλος της βραδιάς πήγε να με φιλήσει
    Δεν το είχε φάει το άκυρο. Όλη την υπόλοιπη βραδιά ήμουν κι εγώ μπροστά, ποτέ να τα είπαν;
    Χωρια ότι δεν ήταν προγραμματισμένο να βρεθούμε οι τρεις μας. Έτυχε τελευταία στιγμή να πάω κι εγώ μαζί τους
    στην ιδια συναντηση σου ειπε οτι δεν τον νοιαζει αν φλερταρεις;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Εμένα μου αρέσει η παρέα των αντρών ( των κανονικών αντρών όχι των μισογύνηδων λιγουρηδων). Με τον συγκεκριμένο έχουμε πολλά κοινά αλλά και αρκετά χάσματα. Πάντως στη διασκέδαση μια χαρά τα βρίσκαμε..πάντα έχουμε κάτι να συζητήσουμε και δεν τον βαριέμαι όπως τους άλλους που έβγαινα
    Έναν τέτοιο άνδρα θέλω στη ζωή μου να κάνουμε παρέα. Έχω προσπαθήσει να κάνω καθαρά φιλικές σχέσεις με άνδρες αλλά το πήγαιναν στο ερωτικό
    Τόσο που πιστεύω ότι είναι δύσκολο να βρω άντρα φίλο
    Κι αυτός ο ίδιος το λέει ότι δεν μπορούμε να έχουμε καθαρά φιλική σχέση κι ότι αν νιώσει άνετα π.χ. σε μεθύσι θα μου την πέσει γιατί είναι άντρας και δεν θα κρατηθεί.

    Εγώ να το πω ειλικρινά ότι θέλω φίλο άνδρα, ποιος θα το δεχτεί όμως; Εδώ κράζουν οποία το λέει.
    Και έναν που να υπάρχει ένα φλερτ μεταξύ μας να νιώθω ότι με επιθυμεί και να μου αρέσει κι εμένα επίσης θα τον ήθελα. Αν δεν νιώσω ποτέ ότι θέλω σεξ δηλαδή να μην τα ζήσω όλα αυτά;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Όχι, αυτό μου το είπε από μήνυμα μερικές μέρες.μετα.

    Στην ίδια συνάντηση κάποια στιγμή χορεύαμε, μου χάιδεψε τα μαλλιά και μου είπε ότι χορεύω πολύ ωραία,αλλά όχι σαν φιλικό κοπλιμεντο

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Καλα ειναι δυνατον να θεσ αντρα φιλο ειναι το πιο σωστο κ το πιο εξυπνο αλλα πωσ θα το πετυχεισ μπραβο για το μυαλο σου

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Καλα ειναι δυνατον να θεσ αντρα φιλο ειναι το πιο σωστο κ το πιο εξυπνο αλλα πωσ θα το πετυχεισ μπραβο για το μυαλο σου
    οι γυναικες οταν ψαχνουν εναν αντρα φιλο δεν το κανουν χρησιμοποιοντας το μυαλο τους. το κανουν καθαρα απο ενστικτο επιβιωσης.

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη, έχω σχέση και θέλω άλλον.
    By Hypatia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 19-10-2021, 22:08
  2. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον;
    By Pako23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 23:58
  3. Έχω σχέση αλλα θελω αλλον
    By dimitra.karantzi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 15-07-2019, 18:18
  4. δε θελω να βλεπω κανεναν
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 69
    Last Post: 13-05-2017, 13:31
  5. Replies: 225
    Last Post: 27-03-2012, 14:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •