Δεν θέλω κανέναν αλλον - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 181 to 195 of 205
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν είχαμε μιλήσει καθόλου μετά από τη συζήτηση για τα πεσιματα στο κλαμπ.
    Εκείνος έστειλε μόνος του ότι δεν απαντούσε από τότε γιατί είχε δουλειες και ότι θέλει να βγούμε
    αυταποδεικτο ψεμα.
    ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση ουτε αν εισαι ο πιο πολυασχολος καρδιοχειρουργος, να μην βρεις μισο λεπτο ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, οχι να βγεις, αλλα να στειλεις μια συντομη απαντηση για να ξερει ο αλλος οτι δεν τονε φτυσες απλα..
    κατι σκεφτηκε, κατι εχει στο μυαλο του, εκεινος ξερει τι, και εστειλε .

  2. #182
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    1. η ελευθερη σχεση εχει σεξ χωρις αλλες υποχρεωσεις και δεσμευσεις, ουτε καν εξοδους πολλες φορες (συνηθως).
    αλλα το σεξ το εχει γιατι και οι δυο επιθυμμουν ακριβως αυτο. ΠΟΛΥ ΣΕΞ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ.
    εσυ εχεις σκοπο να κανεις σεξ με το ζορι στην "ελευθερη σχεση" για την οποια μιλας και οχι με επιθυμια... αρα δεν καταλαβες ακομα και τωρα τι ειναι ελευθερη σχεση. το αν εισαι καθυστερημενη η κολλημενη/χοντρα μπλοκαρισμενη, ρωτα το στον ψυχιατρο.

    2. φυσικα και δεν φταινε οι ανδρες που δενε χεις διαθεση για σεξ (δεν λειπει σε ολους η διαθεση για σεξ. σε εσενα λειπει και μαλιστα ειναι πολυ σπανιο να λειπει σε τετοια ηλικα, σχεδον 30!!! .)
    για το αν ασχολεισαι με αγαρμπους , παρτακηδες , ξενερωτους, εσυ φταις. υπαρχουν πααααρα πολλοι ανδρες που δεν ειναι ουτε αγαρμποι , ουτε ξενερωτοι, ουτε παρτακηδες, αλλα προφανως δεν ασχολουνται μαζι σου... κανε μια καλη ψυχοθεραπεια να ξεκολλησεις κι ισως βρεις μερικους τετοιους.

    3. ΑΝ με καποιον προχωρησεις οχι με πονο, αηδια και υπομονη οπως μας περιγραφεις οτι σκοπευεις, αλλα με πραγματικη λαχταρα για ΣΕΞ, ελα να το ξανασυζητησουμε. με οσα λες εδω, δεν υπαρχει τετοιο ενδεχομενο στον οριζοντα.

    4. τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου. ο καημενος, ελπιζει οτι θελεις ολοκληρωμενη γνωριμια, αλλα δεν ηρθε ακομα η ωρα του. αν ποτε υπαρξει καποια προοδος στην γνωριμια, μας το λες...
    Καλημερα remedy μου.
    Πολυ σκληρη η απαντηση σου χωρις να διαφωνω με αυτα που λες παντα.Ενα ατομο συναισθηματικα και ψυχολογικα μπλοκαρισμενο ομως δεν μπορει να τα δει οπως τα βλεπουν οι αλλοι οι <<φυσιολογικοι>>.ειμαι και εγω στην ιδια περιπου κατασταση και μπορω να την καταλαβω αρκετα.και εγω μεχρι τα 27 δεν ειχα σεξουαλικη επιθυμια.σκεψεις εκανα πολλες αλλα επιθυμια δεν ειχα.πιο πολυ φοβος μας διακατεχει.

    Πολλες φορες η επισκεψη σε ψυχολογο δεν βοηθαει αλλα επιβαρυνει την κατασταση.εγω πχ ειχα ριξει το κλαμα της αρκουδας οσο πηγαινα.μετα ηρεμησα.ασε που το θεμα της ανασφαλειας δεν το ειχε θιξει καθολου.μπορει αρκετοι να βοηθηθηκαν βεβαια εγω μιλαω για την δικη μου εμπειρια.η lemon ομως γιατι θελει ψυχιατρο οπως λες?δεν ειναι αρρωστη ψυχικα απλως ειναι μπλοκαρισμενη συναισθηματικα.

    Επισης μη νομιζεις οτι αυτη διαλεγει μονο ακαταλληλους.τυχαινει καμια φορα.και εγω πχ εχω βγει με 3 και τωρα σκεφτομαι να βγω με καποιον αλλον.ομως ολοι εχουν την ιδια συμπεριφορα. ολοι εκτος απο τον φιλο μου.δεν ξερω τι κανουμε λαθος αληθεια.

    Στην περιπτωση που δεν θελει σεξ το κοριτσι γιατι υπαρχουμε και εμεις οι ασεξουαλ (για μενα το λεω οχι για την lemon) εχουμε και εμεις δικαιωμα να βγουμε με καποιους και να κανουμε πραγματα μαζι.τωρα θα μου πεις μεχρι ποσο θα κρατησει.αγνωστο αυτο μπορει καθολου μπορει και πολυ.Εχει δικαιωμα ομως να ψαχνει να βρει και αυτη εναν που να της ταιριαζει χωρις να την κατακρινουμε.Πες μου εσυ ενα τροπο να γνωριζουμε και εμεις αντρες αλλα να μην τους ταλαιπωρουμε γιατι φυσικα δεν το θελουμε.ψαχνω και εγω μια λυση αλλα ματαια.

    Εγω εκεινο που δεν καταλαβαινω και το ειπα και στη lemon ειναι γιατι δεν ειναι ειλικρινης μαζι του.και αυτος να της πει αν προχωραει ετσι και αυτη να του πει πως το βλεπει.γιατι αλλιως σπαταλανε και οι δυο το χρονο τους.
    Last edited by Αποστολια; 16-09-2022 at 13:20.

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καλημερα remedy μου.
    Πολυ σκληρη η απαντηση σου χωρις να διαφωνω με αυτα που λες παντα.Ενα ατομο συναισθηματικα και ψυχολογικα μπλοκαρισμενο ομως δεν μπορει να τα δει οπως τα βλεπουν οι αλλοι οι <<φυσιολογικοι>>.1.ειμαι και εγω στην ιδια περιπου κατασταση και μπορω να την καταλαβω αρκετα.και εγω μεχρι τα 27 δεν ειχα σεξουαλικη επιθυμια.σκεψεις εκανα πολλες αλλα επιθυμια δεν ειχα.πιο πολυ φοβος μας διακατεχει.

    2.Πολλες φορες η επισκεψη σε ψυχολογο δεν βοηθαει αλλα επιβαρυνει την κατασταση.εγω πχ ειχα ριξει το κλαμα της αρκουδας οσο πηγαινα.μετα ηρεμησα.ασε που το θεμα της ανασφαλειας δεν το ειχε θιξει καθολου.μπορει αρκετοι να βοηθηθηκαν βεβαια εγω μιλαω για την δικη μου εμπειρια.3.η lemon ομως γιατι θελει ψυχιατρο οπως λες?δεν ειναι αρρωστη ψυχικα απλως ειναι μπλοκαρισμενη συναισθηματικα.

    Επισης μη νομιζεις οτι αυτη διαλεγει μονο ακαταλληλους.τυχαινει καμια φορα.και εγω πχ εχω βγει με 3 και τωρα σκεφτομαι να βγω με καποιον αλλον.ομως ολοι εχουν την ιδια συμπεριφορα. ολοι εκτος απο τον φιλο μου.δεν ξερω τι κανουμε λαθος αληθεια.

    3.Στην περιπτωση που δεν θελει σεξ το κοριτσι γιατι υπαρχουμε και εμεις οι ασεξουαλ (για μενα το λεω οχι για την lemon) εχουμε και εμεις δικαιωμα να βγουμε με καποιους και να κανουμε πραγματα μαζι.τωρα θα μου πεις μεχρι ποσο θα κρατησει.αγνωστο αυτο μπορει καθολου μπορει και πολυ.Εχει δικαιωμα ομως να ψαχνει να βρει και αυτη εναν που να της ταιριαζει χωρις να την κατακρινουμε.Πες μου εσυ ενα τροπο να γνωριζουμε και εμεις αντρες αλλα να μην τους ταλαιπωρουμε γιατι φυσικα δεν το θελουμε.ψαχνω και εγω μια λυση αλλα ματαια.

    2.Εγω εκεινο που δεν καταλαβαινω και το ειπα και στη lemon ειναι γιατι δεν ειναι ειλικρινης μαζι του.και αυτος να της πει αν προχωραει ετσι και αυτη να του πει πως το βλεπει.γιατι αλλιως σπαταλανε και οι δυο το χρονο τους.

    1. σε καμια ιδια κατασταση με την λεμον δεν εισαι και μην υποβιβαζεις ετσι τον εαυτο σου...
    εαν το "σεξουαλικη επιθυμια" το ταυτιζεις με το "επιθυμια για διεισδυση", κανεις λαθος.
    αλλο ειναι η σεξουαλικη επιθυμια και αλλο η επιθυμια για διεισδυση.
    εσυ εχεις ενα συγκεκριμενο μπλοκαρισμα που αφορα την διεισδυση.

    εσυ μας ελεγες οτι φλεγεσαι απο σεξουαλικη επιθυμια, οτι τα εχεις κανει ολα εκτος απο διεισδυση, οτι ποθεις καποιον και θες να τον βαλεις κατω, οτι εχεις οργασμους με αλλους τροπους κλπ..
    τι σχεση εχουν ολα αυτα με την ελλειψη σεξουαλικης επιθυμιας;;; εκτος αν μας λες αλλα αντ αλλα..

    παρ ολα αυτα, δεν ειναι αυτη η διαφορα σου με την λεμον και ο λογος που της μιλαω ετσι.
    γιατι εννοειται οτι υπαρχουν και ανθρωποι πραγματικα ασεξουαλ και οχι με συγκεκριμενο προβλημα οπως εσυ και ειναι απολυτα κατανοητο.
    ψαχνουν ομως αλλους με ιδια γουστα με αυτους! δεν εξαπατουν οποιον βρεθει στον δρομο τους, δεν κανουν σχεδια να κανουν καποτε σεξ με αηδια και υπομονη μηπως και βγουνε καμια βολτα. το σεξ χωρις επιθυμια, με υποκρισια, ειναι η ξεφτιλα του γυναικειου φυλου.
    γι αυτο τα παιρνω με την λεμον.
    οχι επειδη ειναι ψυχρη.

    ο λογος που διαφερεις απο την λεμον, ειναι οτι εκεινη εχει απολυτη ελλειψη ενσυναισθησης, ειναι κακεντρεχης και εχθρευεται τους ανδρες, τους ιδιους με τους οποιους βγαινει, κατηγορει εκεινους για τα προβληματα της, τους κακολογει, προσπαθει να τους εκδικηθει για πραγματα για τα οποια δεν ευθυνονται, τους κοροιδευει και παινευεται οτι τους εκμεταλλευεται οταν μπορει μηπως και περασει οπως οι αλλες γυναικες που αυτοι, αγαπανε..
    ενω η ιδια ειναι που τους εξαπατει και φτανει ολες τις γνωριμιες της σε αδιεξοδο.

    και ναι, και βεβαια μπορει καποια να μην φταιει που την πλησιασε ενας μαλακας, απομακρυνεται η διια ομως. δεν τον πιλατευει για να παει καμια βολτιτσα και αν τον βριζει μετα και να τον κοροιδευει οτι περιμενει σεξ ο μαλακας ενω αυτη απλα τον δουλευει..
    κατλαβες τωρα τι ειναι η λεμον, που δεν εισαι εσυ, και που δεν εχει καμια σχεση με την ασεξουαλικοτητα, αλλα με την ψυχικη παθηση και θελει ψυχιατρο και οχι κομμωτηριο;;;

    2. καλα κανεις και λες την προσωπικη σου εμπειρια με τον ψυχολογο.
    η γνωμη μου ειναι οτι αυτα που λες τα κανει ο ακαταλληλος ψυχολογος. ο καταλληλος ψυχολογος, βοηθαει.

    3. ο τροπος ειναι πολυ απλος και λεγεται ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ.
    διαφωνω στο οτι εσυ εισαι ασεξουαλ, αλλα και να ησουν, δεν αλλαζει κατι στον τροπο.
    ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ δεν σημαινει οτι εχει κανει υποχρεωση να πει οτι ειναι παρθενος με το καλημερα. αλλα οταν γνωριστεις καλα, το λες. το παρθενος ομως, οταν θελεις να κανεις σεξ, αλλα δενε τυχε, ειναι συγκυριακο.
    αλλο το παρθενος κι αλλο το ασεξουαλ.
    οταν γωνρισει καλα καποιον, για μενα, ασχετως αν πει για την απρθενια, που την θεωρω ασημαντη, αν δεν θελει να εξαπατησει καποιον, πρεπει να πει οτι δεν της αρεσει το σεξ.
    δεν εχει σημασια αν στο μελλον κανει η δεν κανει, σημασια εχει οτι προς το παρον, δεν το επιθυμει, δεν της αρεσει. αυτος ειναι ο τροπος. να ξερεις οτι θα βρεθουν παρα πολλοι που θα θεωρησουν οτι δεν βρηκε τον καταλληλο και θα το δουν σαν προκληση. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ. αυτη θα ειναι ενταξει ομως.
    και μπορει, ποιος ξερει, καποιος απο οσους παρολο που θ ακουσουν την αληθεια, παραμεινει, να της ξυπνησει τελικα κατι.

  4. #184
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    1. σε καμια ιδια κατασταση με την λεμον δεν εισαι και μην υποβιβαζεις ετσι τον εαυτο σου...
    εαν το "σεξουαλικη επιθυμια" το ταυτιζεις με το "επιθυμια για διεισδυση", κανεις λαθος.
    αλλο ειναι η σεξουαλικη επιθυμια και αλλο η επιθυμια για διεισδυση.
    εσυ εχεις ενα συγκεκριμενο μπλοκαρισμα που αφορα την διεισδυση.

    εσυ μας ελεγες οτι φλεγεσαι απο σεξουαλικη επιθυμια, οτι τα εχεις κανει ολα εκτος απο διεισδυση, οτι ποθεις καποιον και θες να τον βαλεις κατω, οτι εχεις οργασμους με αλλους τροπους κλπ..
    τι σχεση εχουν ολα αυτα με την ελλειψη σεξουαλικης επιθυμιας;;; εκτος αν μας λες αλλα αντ αλλα..

    παρ ολα αυτα, δεν ειναι αυτη η διαφορα σου με την λεμον και ο λογος που της μιλαω ετσι.
    γιατι εννοειται οτι υπαρχουν και ανθρωποι πραγματικα ασεξουαλ και οχι με συγκεκριμενο προβλημα οπως εσυ και ειναι απολυτα κατανοητο.
    ψαχνουν ομως αλλους με ιδια γουστα με αυτους! δεν εξαπατουν οποιον βρεθει στον δρομο τους, δεν κανουν σχεδια να κανουν καποτε σεξ με αηδια και υπομονη μηπως και βγουνε καμια βολτα. το σεξ χωρις επιθυμια, με υποκρισια, ειναι η ξεφτιλα του γυναικειου φυλου.
    γι αυτο τα παιρνω με την λεμον.
    οχι επειδη ειναι ψυχρη.

    ο λογος που διαφερεις απο την λεμον, ειναι οτι εκεινη εχει απολυτη ελλειψη ενσυναισθησης, ειναι κακεντρεχης και εχθρευεται τους ανδρες, τους ιδιους με τους οποιους βγαινει, κατηγορει εκεινους για τα προβληματα της, τους κακολογει, προσπαθει να τους εκδικηθει για πραγματα για τα οποια δεν ευθυνονται, τους κοροιδευει και παινευεται οτι τους εκμεταλλευεται οταν μπορει μηπως και περασει οπως οι αλλες γυναικες που αυτοι, αγαπανε..
    ενω η ιδια ειναι που τους εξαπατει και φτανει ολες τις γνωριμιες της σε αδιεξοδο.

    και ναι, και βεβαια μπορει καποια να μην φταιει που την πλησιασε ενας μαλακας, απομακρυνεται η διια ομως. δεν τον πιλατευει για να παει καμια βολτιτσα και αν τον βριζει μετα και να τον κοροιδευει οτι περιμενει σεξ ο μαλακας ενω αυτη απλα τον δουλευει..
    κατλαβες τωρα τι ειναι η λεμον, που δεν εισαι εσυ, και που δεν εχει καμια σχεση με την ασεξουαλικοτητα, αλλα με την ψυχικη παθηση και θελει ψυχιατρο και οχι κομμωτηριο;;;

    2. καλα κανεις και λες την προσωπικη σου εμπειρια με τον ψυχολογο.
    η γνωμη μου ειναι οτι αυτα που λες τα κανει ο ακαταλληλος ψυχολογος. ο καταλληλος ψυχολογος, βοηθαει.
    Ειπα οτι μεχρι τα 27 δεν ειχα και εγω σεξουαλικη επιθυμια.εκει στα 26 με 27 αν θυμαμαι καλα.μετα ναι ειχα.και ναι τα εχω κανει ολα εκτος απο διεισδυση και μου αρεσαν πολυ.απλως την καταλαβαινω στο σημειο που λεει οτι οταν δεν εχει αντικειμενο ποθου ισως να μη ερεθιζεται κιολας.και εγω οταν με φλερταρουν πχ και γινεται παιχνιδι εχω περισσοτερη σεξουαλικη διαθεση.αν δεν ειμαι καλα μεσα μου δεν εχω και καθολου.ισως να μην εχει βρει αυτον που θα τις ξυπνησει το ενδιαφερον.

    μα και αυτον η lemon λεει οτι τον σεβεται.τον θελει στη ζωη της απλως με τους δικους της ορους.οι αλλοι αν τους φερθηκε σκαρτα οπως λεει ειναι γιατι τις φερθηκαν και αυτοι με τροπο που δεν ηθελε.και ναι μπορει να ετυχε σε μαλακες.

    τι να πω ολη αυτη η εχθρα που εχει ισως οφειλεται ακομη στο φοβο της απορριψης που νιωθει.εγω ομως σε ρωταω πως μπορει μια που δεν θελει σεξ να κανει μια σχεση?απο αυτα που τις λετε εδω μαλλον δεν μπορει.οποτε δεν εχουμε και ελπιδα εμεις.που να βρεις ασεξουαλ?ειναι πολυ σπανιο

    εκεινο που θεωρω εγω οτι κανει λαθος ειναι οτι δεν μιλανε ανοιχτα και οι δυο.επισης την εχω ρωτησει αρκετες φορες χωρις να παρω απαντηση αν φοβαται να κανει σεξ.θεωρω οτι εχει και αυτη τη φοβια για αυτο το αποφευγει οχι τοσο γιατι θελει να πικαρει και να μειωσει τους αντρες.απλως φοβαται και δεν το παραδεχεται ουτε στον εαυτο της.

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ειπα οτι μεχρι τα 27 δεν ειχα και εγω σεξουαλικη επιθυμια.εκει στα 26 με 27 αν θυμαμαι καλα.μετα ναι ειχα.και ναι τα εχω κανει ολα εκτος απο διεισδυση και μου αρεσαν πολυ.απλως την καταλαβαινω στο σημειο που λεει οτι οταν δεν εχει αντικειμενο ποθου ισως να μη ερεθιζεται κιολας.και εγω οταν με φλερταρουν πχ και γινεται παιχνιδι εχω περισσοτερη σεξουαλικη διαθεση.αν δεν ειμαι καλα μεσα μου δεν εχω και καθολου.ισως να μην εχει βρει αυτον που θα τις ξυπνησει το ενδιαφερον.

    μα και αυτον η lemon λεει οτι τον σεβεται.τον θελει στη ζωη της απλως με τους δικους της ορους.οι αλλοι αν τους φερθηκε σκαρτα οπως λεει ειναι γιατι τις φερθηκαν και αυτοι με τροπο που δεν ηθελε.και ναι μπορει να ετυχε σε μαλακες.

    τι να πω ολη αυτη η εχθρα που εχει ισως οφειλεται ακομη στο φοβο της απορριψης που νιωθει.εγω ομως σε ρωταω πως μπορει μια που δεν θελει σεξ να κανει μια σχεση?απο αυτα που τις λετε εδω μαλλον δεν μπορει.οποτε δεν εχουμε και ελπιδα εμεις.που να βρεις ασεξουαλ?ειναι πολυ σπανιο

    2.εκεινο που θεωρω εγω οτι κανει λαθος ειναι οτι δεν μιλανε ανοιχτα και οι δυο.επισης την εχω ρωτησει αρκετες φορες χωρις να παρω απαντηση αν φοβαται να κανει σεξ.θεωρω οτι εχει και αυτη τη φοβια για αυτο το αποφευγει οχι τοσο γιατι θελει να πικαρει και να μειωσει τους αντρες.απλως φοβαται και δεν το παραδεχεται ουτε στον εαυτο της.
    οπου και να οφειλεται αυτη η εχθρα και η αναλγησια, ενας ψυχιατρος μπορει να βοηθησει.
    μην θεωρεις οτι οποιον αντιπαθουμε τον στελνουμε στον ψυχιατρο και το ειπες πριν ετσι αρνητικα.
    οποιον χρειαζεται βοηθια, στελνουμε..
    και κατα την γνωμη μου η λεμον χρειαζεται ΠΟΛΛΗ βοηθεια για να μην χασει κι αλλα χρονια.

    το "που αν βρεις ασεξουαλ", το ψανχει ο καθενας μονος του. σιγουρα ειναι πιο σπανιοι απο τους σεξουαλ. εδω σεξουαλ δεν μπορεις να βρεις που να ειναι και σωστος, και και και. σιγουρα θα ειναι πιο δυσκολο.
    η λυση παντως δενε ιναι να εξαπατας αυτους που ξεκαθαρα θελουν σεξ, ενω ξερεις καλα οτι δεν τους εθλεις σεξουαλικα.
    εδω ρε συ, μην πας μακρια. της εχει μιλησει τοσες φορες ενας ανδρας εδω που αυτοπροσδιοριζεται σαν ασεξουαλ και δεν του απανταει καν, μπας και βρει καμια ακρη, οχι απαραιτητα μαζι του, αλλα εστω εμ την επικοινωνια μαζι του.
    ειναι ψωναρα η λεμον, αποστολια και σε βαθια αρνηση.
    νομιζει οτι ολοι οι αλλοι εχουν το προβλημα, οχι εκεινη..
    θεωρει οτι λεγοντας ψεματα σε ανδρες που ξερει καλα οτι θελουν εντελως διαφορετικα πραγματα, θα περασει μια χαρα... ασχετως αν παντα θα ναυαγει η γνωριμια γιατι οσο και να καταπιεσει καποιος τα θελω του (σαν τον προσφατο) παντα θα βγαινουνσ την επιφανεια και θα χαλαει η φαση..

    2. μα αυτο ακριβως σου ειπα κι εγω. το λαθος που κανει ειναι οτι προσπαθει να τους εξαπατησει αποσιωποντας αυτα που δεν νοιωθει.

    δεν σου απανταει , γιατι δεν της αρεσει να τα επαναλαμβανει, αλλα τα εχει πει. δεν εχει σεξουαλικη επιθυμια, καθως δεν αυτοικανοποιειται καν. εσυ, τι καταλαβαινεις απο αυτο; μονο φοβος ειναι; αν εσυ δεν ειχες συντροφο, θα σταματουσες την αυτοικανοποιηση, επειδη δεν εχεις ανδρα;

  6. #186
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οπου και να οφειλεται αυτη η εχθρα και η αναλγησια, ενας ψυχιατρος μπορει να βοηθησει.
    μην θεωρεις οτι οποιον αντιπαθουμε τον στελνουμε στον ψυχιατρο και το ειπες πριν ετσι αρνητικα.
    οποιον χρειαζεται βοηθια, στελνουμε..
    και κατα την γνωμη μου η λεμον χρειαζεται ΠΟΛΛΗ βοηθεια για να μην χασει κι αλλα χρονια.

    το "που αν βρεις ασεξουαλ", το ψανχει ο καθενας μονος του. σιγουρα ειναι πιο σπανιοι απο τους σεξουαλ. εδω σεξουαλ δεν μπορεις να βρεις που να ειναι και σωστος, και και και. σιγουρα θα ειναι πιο δυσκολο.
    η λυση παντως δενε ιναι να εξαπατας αυτους που ξεκαθαρα θελουν σεξ, ενω ξερεις καλα οτι δεν τους εθλεις σεξουαλικα.
    εδω ρε συ, μην πας μακρια. της εχει μιλησει τοσες φορες ενας ανδρας εδω που αυτοπροσδιοριζεται σαν ασεξουαλ και δεν του απανταει καν, μπας και βρει καμια ακρη, οχι απαραιτητα μαζι του, αλλα εστω εμ την επικοινωνια μαζι του.
    ειναι ψωναρα η λεμον, αποστολια και σε βαθια αρνηση.
    νομιζει οτι ολοι οι αλλοι εχουν το προβλημα, οχι εκεινη..
    θεωρει οτι λεγοντας ψεματα σε ανδρες που ξερει καλα οτι θελουν εντελως διαφορετικα πραγματα, θα περασει μια χαρα... ασχετως αν παντα θα ναυαγει η γνωριμια γιατι οσο και να καταπιεσει καποιος τα θελω του (σαν τον προσφατο) παντα θα βγαινουνσ την επιφανεια και θα χαλαει η φαση..

    2. μα αυτο ακριβως σου ειπα κι εγω. το λαθος που κανει ειναι οτι προσπαθει να τους εξαπατησει αποσιωποντας αυτα που δεν νοιωθει.

    δεν σου απανταει , γιατι δεν της αρεσει να τα επαναλαμβανει, αλλα τα εχει πει. δεν εχει σεξουαλικη επιθυμια, καθως δεν αυτοικανοποιειται καν. εσυ, τι καταλαβαινεις απο αυτο; μονο φοβος ειναι; αν εσυ δεν ειχες συντροφο, θα σταματουσες την αυτοικανοποιηση, επειδη δεν εχεις ανδρα;
    Είπα ότι δεν χρειάζεται ψυχίατρο γιατί εγώ έχω φτάσει μέχρι εκεί και ξέρω τι νιώθεις όταν πρέπει να πας εκεί. Η λεμον και βγαίνει και βολτες πάει και δουλειά και διασκεδαση.ο ψυχιατρος θεωρώ ότι ειναι για βαρυτερα περιστατικά.

    Κοίτα εφόσον δεν έχουν πει ότι έχουν κάτι ακόμη δεν εξαπατα κανεναν.αυτός είναι στον κόσμο του βλέπω. Δεν τον βλέπω να ενδιαφέρεται για σεξ.αν ηθελε θα της το είχε πει ανοιχτα.τόσο καιρό γνωρίζονται.μπορεί και αυτόν να τον βολευει αυτό που έχουν.

    Βαθιά ψωναρα δεν ξέρω αν ειναι. Εγώ την βλέπω γεμάτη ανασφαλειες παρόλο που γνωρίζει ότι είναι ωραια δεν το πιστεύει κατά βάθος.και γνωρίζω από ανασφαλειες και ξερω πως είναι να είναι βαθιά ριζωμενες μέσα σου.δυσκολα ξεπερνιουνται μη σου πω δεν ξεπερνιουνται και ποτε.

    Μέχρι τα 26 ούτε εγώ είχα σεξουαλικη επιθυμία.δεν έκανα απολύτως τίποτα σαν την lemon.Όμως σε αντιθεση με την λεμον δεν ειχα βγει μεχρι τοτε με κανέναν αντρα. Οταν δεν εχω συντροφο και διαθεση, αυνανιζομαι σπανια.πολύ σπανια ομως εχει τυχει και μια φορα το μηνα για αυτο καπου την καταλαβαινω. Μου κάνει εντύπωση βέβαια που δεν αποζητα εστω ένα φιλι μια αγκαλια από κανέναν.

    Ναι στην ειλικρινια θα συμφωνήσω απόλυτα και το είπα από την αρχή. Δεν είναι πρώτο η δεύτερο ραντεβού έπρεπε να είχαν μιλησει ανοιχτά. Αλλά βρε ρεμεντυ μου και αυτός δεν είναι πολύ βλαμμενος?δεν της έχει πει τίποτα για σεξ.άρα μήπως δεν τον ενδιαφέρει κι αυτόν το σεξ και βρηκε ο ένας το ταιρι του άλλου όπως βρήκα και εγώ τον φίλο μου που όσο παραξενο και να ακούγεται εμείς λέμε οτι είμαστε ζευγάρι.

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν ειπα "βαθια ψωναρα".
    ειπα οτι ειναι σε "βαθια αρνηση" για οσα της συμβαινουν, κι αυτο μονο ψυχοθεραπευτης μπορει να το λυσει.
    αυτα που εσυ λες οτι ισως δεν ξεπερνιουνται ποτε, εγω πιστευω οτι ΑΝ ΤΥΧΟΝ ξεπερνιουνται, αυτο δεν γινετια μαγικα, αλλα με ψυχοθεραπεια. και το ιδιο πιστευ και για σενα κι ας εχεις διαφορετικο προβλημα. ειχες μια κακια ψυχοθεραπευτικη εμπειρια, μπορεις να ξαναπροσπαθησεις με αλλον.

    και ναι, εγω θεωρω οτι ειναι πολυ βαρυ περιστατικο, γιατι κυριολεκτικα ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ.
    δεν ειναι βαρια περιστατικα μονο οσοι πιανουν το πριονι...

    υ.γ. φιλι και αγκαλια, ειμαι βεβαιη οτι θελει. αλλα αυτο ειναι τρυφεροτητα, δεν ειναι σεξ. απλα ξερει πλεον εκ πειρας, οτι κανεις σεξουαλικα ενεργος ανθρωπος δεν θα μεινει στο φιλι, γι αυτο κιε χεισ ταματησει να χωνεται, οπως παλιοτερα.

  8. #188
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειπα "βαθια ψωναρα".
    ειπα οτι ειναι σε "βαθια αρνηση" για οσα της συμβαινουν, κι αυτο μονο ψυχοθεραπευτης μπορει να το λυσει.
    αυτα που εσυ λες οτι ισως δεν ξεπερνιουνται ποτε, εγω πιστευω οτι ΑΝ ΤΥΧΟΝ ξεπερνιουνται, αυτο δεν γινετια μαγικα, αλλα με ψυχοθεραπεια. και το ιδιο πιστευ και για σενα κι ας εχεις διαφορετικο προβλημα. ειχες μια κακια ψυχοθεραπευτικη εμπειρια, μπορεις να ξαναπροσπαθησεις με αλλον.

    και ναι, εγω θεωρω οτι ειναι πολυ βαρυ περιστατικο, γιατι κυριολεκτικα ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ.
    δεν ειναι βαρια περιστατικα μονο οσοι πιανουν το πριονι...

    υ.γ. φιλι και αγκαλια, ειμαι βεβαιη οτι θελει. αλλα αυτο ειναι τρυφεροτητα, δεν ειναι σεξ. απλα ξερει πλεον εκ πειρας, οτι κανεις σεξουαλικα ενεργος ανθρωπος δεν θα μεινει στο φιλι, γι αυτο κιε χεισ ταματησει να χωνεται, οπως παλιοτερα.
    Καταλαβαίνω ότι το λες για το καλό της αυτό.και σε μένα το ξέρω ότι το λες για να ξεπεράσω το πρόβλημα μου και έχεις δίκιο. Απλά φοβομαστε να αντιμετωπίσουμε τον ίδιο μας τον φόβο για ψυχοθεραπεία. Γιατί η άρνηση μας αυτή είναι φόβος.
    Εγώ κάνω κάποιες μικρές προσπαθείες πήγα σε ψυχίατρο, ψυχολόγο,ομοιοπαθητικο νευρολογο έχω περασει από όλα τα στάδια αναγνωριζω το προβλημα μου.η λεμον εντάξει ίσως ακόμη να μην αναγνωριζει αν έχει πρόβλημα γιατί σε όλα τα άλλα είναι λειτουργικη.

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καταλαβαίνω ότι το λες για το καλό της αυτό.και σε μένα το ξέρω ότι το λες για να ξεπεράσω το πρόβλημα μου και έχεις δίκιο. Απλά φοβομαστε να αντιμετωπίσουμε τον ίδιο μας τον φόβο για ψυχοθεραπεία. Γιατί η άρνηση μας αυτή είναι φόβος.
    Εγώ κάνω κάποιες μικρές προσπαθείες πήγα σε ψυχίατρο, ψυχολόγο,ομοιοπαθητικο νευρολογο έχω περασει από όλα τα στάδια αναγνωριζω το προβλημα μου.η λεμον εντάξει ίσως ακόμη να μην αναγνωριζει αν έχει πρόβλημα γιατί σε όλα τα άλλα είναι λειτουργικη.
    ΕΣΥ φοβασαι.
    η λεμον νομιζει οτι ολα καλα τα κανει και δεν χρειαζεται καμια ψυχοθεραπεια.. ειναι η καλυτερη κι η εξυπνοτερη κι οι υπολοιποι ηρθαν στην γη για να την διασκεδαζουν.
    η δικη σου αρνηση, ειναι φοβος.
    η δικη της, ειναι κοσμαρα και αλαζονια..
    καλο ειναι που ειναι λειτουργικη σε πολλα πραγματα, αλλα κατα την γνωμη μου η συναισθηματικη μας ζωη, ειναι το 90 % της ζωης μας και ολα τα υπολοιπα και η δουλεια, σπουδες μαζι, μονο το 10...

    να ξεκαθαρισω οτι συναισθηματικη ζωη δεν ειναι μονο η ερωτικησ χεση, αλλα και οι φιλιες και οι συγγενικες σχεσεις και οι ανθρωπινες σχεσεις και ολα οσα απασχολουν το συναισθημα μας..

  10. #190
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΕΣΥ φοβασαι.
    η λεμον νομιζει οτι ολα καλα τα κανει και δεν χρειαζεται καμια ψυχοθεραπεια.. ειναι η καλυτερη κι η εξυπνοτερη κι οι υπολοιποι ηρθαν στην γη για να την διασκεδαζουν.
    η δικη σου αρνηση, ειναι φοβος.
    η δικη της, ειναι κοσμαρα και αλαζονια..
    καλο ειναι που ειναι λειτουργικη σε πολλα πραγματα, αλλα κατα την γνωμη μου η συναισθηματικη μας ζωη, ειναι το 90 % της ζωης μας και ολα τα υπολοιπα και η δουλεια, σπουδες μαζι, μονο το 10...

    να ξεκαθαρισω οτι συναισθηματικη ζωη δεν ειναι μονο η ερωτικησ χεση, αλλα και οι φιλιες και οι συγγενικες σχεσεις και οι ανθρωπινες σχεσεις και ολα οσα απασχολουν το συναισθημα μας..
    Να σου πω επειδή δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα της αν θελει ας απαντήσει αν θεωρει ότι τα κάνει όλα καλά κι αν δεν προβληματιζεται για τις σχέσεις που έχει. Εγώ πάντως προβληματιζομαι και θα προβληματιζομουν να δω γιατί είμαι διαφορετικη στα θέματα αυτά σε σχέση με άλλους. Και το διαφορετικη με την κακή έννοια πάντως.
    Πάντως για να ανεβαζει συνεχως θέματα πάει να πει ότι την απασχολει αυτό που ζει.

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αυτοσ που δεν θελεισ εχει παει σχολειο καθε μερα τεχνικη σχολη στρατο δουλεψε 20 χρονια κι υστερα γνωρισε εσενα που εισαι ομορφη κοπελα στα γουστα του κ δεν τον θελεισ Ε ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΓΤ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΤΙΕΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΓΤ ΠΟΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑ ΑΣ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ ΓΤ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΓΤ ΕΓΩ ΠΑΩ ΗΔΗ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΙ ΕΙΔΑ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΒΟΗΘΑΕΙ

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Μην πασ σε γιατρο γι αυτο δεν αξιζει τον κοπο γτ ο γιατροσ μπορει να σε βγαλει αλλου

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Αρχίσαμε πάλι να μιλάμε και κάθε φορά που μιλάμε όλο λέει ότι κάποια τον γουστάρει (από φίλες, γυναίκες που δουλεύουν έξω, ότι του στέλνουν παλιές γκόμενες).
    Πριν τρεις εβδομάδες μου πρότεινε να βγούμε με μια οικογενειακή φίλη (που ισχυρίζεται ότι τον γουστάρει) και του το ακύρωσα. Από τότε δεν ξαναεστειλε κανένας από τους δυο μας.
    Εγώ στο μεταξύ γνώρισα κι έναν άλλο που μου το έπαιζε σοβαρός αλλά αποδείχθηκε ανώμαλος (με βίτσια) και του έδωσα πόδι .
    Και για να μην τα πολυλογω μετά από 2-3 εβδομάδες που εδώ δεν είχα δώσει σημείο ζωής μου έστειλε και μου ζητούσε να βγούμε. (Στο μεταξύ εγώ έβγαινα συνέχεια και ανεβαζα στορι από φαγητά ποτά κλπ που φαίνονταν δύο πιάτα, ανέβαζε κι ένας φίλος μου και με έκανε επισήμανση)
    Βρεθήκαμε τελικά στην περιοχή μου (μακριά από τη δική του) και στο μέρος που ήθελα εγώ. Μου έκανε κοπλιμεντο για το ντύσιμο μου (του έτρεχαν τα σάλια και φαινόταν) και με ρωταγε διαρκώς για τα νέα μου. Τόνισε αρκετές φορές ότι χαθήκαμε και έλεγε ότι έκανε σεξ με διάφορες και ότι θέλει να κάνει και με εμένα αλλά εγώ δεν του απάντησα. Από την άλλη εγώ δεν του είπα τίποτα για τα δικά μου νέα και γιατί χάθηκα κι εγώ και ρωτούσε ξανά και ξανά.
    Τώρα μου στέλνει και απαντάει αμέσως .εγώ συνεχίζω να ανεβάζω στορι από εξόδους μέρα παρά μέρα και τα βλέπει από τους πρώτους.
    Τον έχω αφήσει διαβάστηκε τώρα εδώ και κάτι μέρες και λέω να μην στείλω τίποτα μέχρι να λυσσαξει πάλι και να στείλει αυτός.

    Μα λυστε μου την απορία : αφού όπως λέει κάνει σεξ και τον φλερτάρουν πολλές (γελάμε) γιατί βγαίνει μαζί μου που μου ζητάει σεξ (έμμεσα πριν, άμεσα τώρα) με έναν τρόπο παιδιάστικο και εγώ του ρίχνω άκυρο; Γιατί ασχολείται ένα χρόνο σχεδόν τώρα;

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν ειναι αληθεια οτι κανει σεξ, αφου δεν εχει σχεση, θελει και με αλλες σεξ. καθε 3 βδομαδες προταση, δεν ειναι και καμια μεγαλη συχνοτητα..
    αν ειναι ψεματα και δεν κανει σεξ, το κανει επειδη θελει να πηδηξει και δεν βρισκει με τπτ, ενω εσυ ακομα ασχολεισαι μαζι του..

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη, έχω σχέση και θέλω άλλον.
    By Hypatia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 19-10-2021, 22:08
  2. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον;
    By Pako23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 23:58
  3. Έχω σχέση αλλα θελω αλλον
    By dimitra.karantzi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 15-07-2019, 18:18
  4. δε θελω να βλεπω κανεναν
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 69
    Last Post: 13-05-2017, 13:31
  5. Replies: 225
    Last Post: 27-03-2012, 14:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •