Δεν μπορώ να τον ξεχάσω.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Δεν μπορώ να τον ξεχάσω.

    Καλησπέρα. Αρχές Ιουλίου στο ξενοδοχείο που δούλευα σεζόν ήρθε μια οικογένεια από Ολλανδία. Ο ένας ο γιος ήταν πολύ ωραίος και δυστυχώς μια μέρα πριν φύγει κατάφερα να επιδιώξω να μιλήσουμε αφού το έφερε η περίσταση. Αφού μιλήσαμε για λίγο έπρεπε να φύγει για να ετοιμαστεί γιατί θα πήγαινε για δείπνο με την οικογένεια του. Εκεί που αποχαιρετηθηκαμε τους λέω εύχομαι να τα ξαναπούμε και μου λέει κάτι σε φάση θα το αφήσουμε στην τύχη και λέω εεε.. Να σε κάνω φίλο στο Instagram και μου λέει ναι. Μετά από κάποια ώρα ξαναμιλησαμε από κοντά αλλά έπρεπε να φύγω γιατί θα έβγαινα με την παρέα μου και αυτός έπρεπε να πάει να ξεκουραστεί. Έβριζα τον εαυτό μου για το τι άλλο θα μπορούσα να του πω τελικά αφού του έκανα like σε όλες του τις φωτογραφίες και μου έκανε πίσω, του έστειλα μήνυμα μιλήσαμε ελάχιστα και δυστυχώς το τελευταίο μήνυμα που του έστειλα δεν το είδε ποτέ και λέω θα κοιμάται είναι πολύ αργά. Πέρασαν μέρες εβδομάδες και τίποτα. Με το καιρό τον ξέχασα αλλά τώρα που γύρισα σπίτι μου και τον είδα κάποια στιγμή στον ύπνο μου άρχισα να τον σκέφτομαι πολύ. Δεν μπορώ να τον βγάλω από το μυαλό μου. Οι φίλες μου είπαν στείλε μήνυμα ξανά εγώ το θεωρώ κάπως μετά από τόσο καιρό, η άλλη φίλη μου μου λέει ξέχασε τον. Τι να κάνω? Αξίζει ή όχι?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Στειλε. Γιατι οχι; Δεν εχεις να χασεις τιποτα. Στειλε κατι απλο, να χει χιουμορ, δειξε ανετη.
    Λαβε υποψη σου ομως οτι αν αυτος ειναι ωραιος τοτε θα χει πολλες επιλογες, οποτε ισως για αυτο δεν επιδιωξε ουσιαστικα επικοινωνια μαζι σου.
    Εαν δεν απαντησει ή δειξει απροθυμος στη διατηρηση της επικοινωνιας, ξεχνα τον.
    Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες...

  3. #3
    Καλοκαιρινός, νεανικός έρωτας με αλλοδαπό.
    Προοπτικές: μηδέν.
    Ξέχνα τον.

  4. #4
    Quote Originally Posted by silencer View Post
    Καλοκαιρινός, νεανικός έρωτας με αλλοδαπό.
    Προοπτικές: μηδέν.
    Ξέχνα τον.
    Ναι αυτό σκεφτομαι από την μία ότι είναι στο εξωτερικό οπότε δεν υπάρχουν πιθανότητες.

  5. #5
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Στειλε. Γιατι οχι; Δεν εχεις να χασεις τιποτα. Στειλε κατι απλο, να χει χιουμορ, δειξε ανετη.
    Λαβε υποψη σου ομως οτι αν αυτος ειναι ωραιος τοτε θα χει πολλες επιλογες, οποτε ισως για αυτο δεν επιδιωξε ουσιαστικα επικοινωνια μαζι σου.
    Εαν δεν απαντησει ή δειξει απροθυμος στη διατηρηση της επικοινωνιας, ξεχνα τον.
    Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες...
    Σίγουρα έχει πολλές επιλογές όπως έχω και εγώ. Ήθελα να αποφύγω να του ξανά στείλω πάλι εγώ πρώτη μήπως και φανεί κάπως αλλά αυτός δεν βλέπω να στέλνει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by nightwalker77777 View Post
    Σίγουρα έχει πολλές επιλογές όπως έχω και εγώ. Ήθελα να αποφύγω να του ξανά στείλω πάλι εγώ πρώτη μήπως και φανεί κάπως αλλά αυτός δεν βλέπω να στέλνει.
    Ε, και πες οτι απανταει, εαν ειναι εξωτερικο, πως θα βλεπεστε;
    Η αποψη μου ειναι πως αυτα τα καπως ειναι βλακειες. Σ'αρεσει; Διεκδικησε τον.
    Καπως ειναι να βλεπεις οτι ο αλλος δεν ανταποκρινετια και να το συνεχιζεις.

  7. #7
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Ε, και πες οτι απανταει, εαν ειναι εξωτερικο, πως θα βλεπεστε;
    Η αποψη μου ειναι πως αυτα τα καπως ειναι βλακειες. Σ'αρεσει; Διεκδικησε τον.
    Καπως ειναι να βλεπεις οτι ο αλλος δεν ανταποκρινετια και να το συνεχιζεις.
    Ναι είναι κάπως...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nightwalker77777 View Post
    Σίγουρα έχει πολλές επιλογές όπως έχω και εγώ. Ήθελα να αποφύγω να του ξανά στείλω πάλι εγώ πρώτη μήπως και φανεί κάπως αλλά αυτός δεν βλέπω να στέλνει.
    καλησπερα. μπορεις να στειλεις ο,τι θελεις, δεν ειναι οτι θα εκτεθεις, απλως, εκεινος δεν δειχνει να ενδιαφερεται.
    ολες τις κινησεις τις εχεις κανει εσυ και κυριως οταν του ειπες οτι θα χαρεις να τα πειτε, ατακα απ οπου μπορουσε να πιαστει για να κανετε μια γνωριμια ειπε το γνωστο "ας το αφησουμε στην τυχη" που σημαινει, κλαιν....
    και πρασινο φως αναψες, και ειπες οτι θες να τα πειτε/ λετε και συνδεθηκατε στα σοσιαλ. αν ενδιαφεροταν θα το εδειχνε.
    εγω δεν θα ξαναστελνα , γιατι δεν ασχολουμαι με καποιον που αδιαφορει, ΠΟΤΕ.
    εσυ, θα κανεις αυτο που νομιζεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα. μπορεις να στειλεις ο,τι θελεις, δεν ειναι οτι θα εκτεθεις, απλως, εκεινος δεν δειχνει να ενδιαφερεται.
    ολες τις κινησεις τις εχεις κανει εσυ και κυριως οταν του ειπες οτι θα χαρεις να τα πειτε, ατακα απ οπου μπορουσε να πιαστει για να κανετε μια γνωριμια ειπε το γνωστο "ας το αφησουμε στην τυχη" που σημαινει, κλαιν....
    και πρασινο φως αναψες, και ειπες οτι θες να τα πειτε/ λετε και συνδεθηκατε στα σοσιαλ. αν ενδιαφεροταν θα το εδειχνε.
    εγω δεν θα ξαναστελνα , γιατι δεν ασχολουμαι με καποιον που αδιαφορει, ΠΟΤΕ.
    εσυ, θα κανεις αυτο που νομιζεις.
    Οπως τα λες ειναι. Αλλα επειδη ποτε δεν ξερεις, μπορει κατι να εχει αλλαξει στη ζωη του, δεν θα ταν κακο να κανει μια προσπαθεια. Για να μην την τρωει κιολας.Μια ομως, οχι παραπανω.

  10. #10
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα. μπορεις να στειλεις ο,τι θελεις, δεν ειναι οτι θα εκτεθεις, απλως, εκεινος δεν δειχνει να ενδιαφερεται.
    ολες τις κινησεις τις εχεις κανει εσυ και κυριως οταν του ειπες οτι θα χαρεις να τα πειτε, ατακα απ οπου μπορουσε να πιαστει για να κανετε μια γνωριμια ειπε το γνωστο "ας το αφησουμε στην τυχη" που σημαινει, κλαιν....
    και πρασινο φως αναψες, και ειπες οτι θες να τα πειτε/ λετε και συνδεθηκατε στα σοσιαλ. αν ενδιαφεροταν θα το εδειχνε.
    εγω δεν θα ξαναστελνα , γιατι δεν ασχολουμαι με καποιον που αδιαφορει, ΠΟΤΕ.
    εσυ, θα κανεις αυτο που νομιζεις.
    Ναι αυτό σκεφτομαι αν και την δεύτερη φορά που τον είδα την τελευταία μέρα πέτυχα τους γονείς του απέξω από τα δωμάτια που έμεναν και μιλάγαμε όταν εμφανίστηκε αυτός και μετά οι γονείς του έφυγαν και αυτός παρέμεινε και μιλήσαμε λίγο. Και με τις απαντήσεις που μου έστελνε στα μηνύματα ότι θα ήθελε να με γνωρίσει καλύτερα πίστευα ότι θα μιλάγαμε και ότι ίσως με τον καιρό θα σταματάγαμε αλλά τελικά το έκανε νωρίτερα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μακριά από γνωριμίες από απόσταση που δεν υπάρχει προοπτική να γίνουν σύντομα κοντινές και με συχνή επαφή (πραγματική επαφή, όχι εικονική). Αφού λες ότι έχεις πολλές επιλογές, ασχολήσου με κάτι πιο άμεσο και χειροπιαστό. Αυτή είναι η γνώμη μου.

  12. #12
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μακριά από γνωριμίες από απόσταση που δεν υπάρχει προοπτική να γίνουν σύντομα κοντινές και με συχνή επαφή (πραγματική επαφή, όχι εικονική). Αφού λες ότι έχεις πολλές επιλογές, ασχολήσου με κάτι πιο άμεσο και χειροπιαστό. Αυτή είναι η γνώμη μου.
    Κατάλαβα τι εννοείς. Είναι λίγο δύσκολο δυστυχώς να γίνει κάτι

  13. #13
    kopela93
    Guest
    Μπορείς να τον ξεχάσεις αλλά δε θες. Έτσι είναι οι άνθρωποι. Θέλουν να υποφέρουν. Καλημέρα.

  14. #14
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Μπορείς να τον ξεχάσεις αλλά δε θες. Έτσι είναι οι άνθρωποι. Θέλουν να υποφέρουν. Καλημέρα.
    Ναι δυστυχώς προτιμούμε να υποφέρουμε για κάτι που δεν μπορούμε να έχουμε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μπορεισ να τον θυμηθεισ αλλα δεν μπορεισ με τιποτα

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να ξεχάσω
    By Pithikos in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 01-09-2019, 05:59
  2. Δεν μπορώ να ξεχάσω.
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 41
    Last Post: 22-05-2017, 20:16
  3. δε μπορω να την ξεχασω
    By pablo4 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 02-09-2015, 18:20
  4. Δεν μπορω να ξεχασω ..
    By lanna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-11-2010, 12:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •