Παρελθόν συζύγου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    13

    Παρελθόν συζύγου

    Ανακάλυψα ότι ο άντρας μου έχει πάει στο παρελθόν με τρανς. Ως τώρα η σχέση μας ήταν ιδανική. Είμαστε ένα χρόνο μαζί. Είναι ο τέλειος σύντροφος και είμαστε πολύ ερωτευμένοι. Δεν ήξερα ποτε ότι στο παρελθόν είχε συνευρεθεί για μια φορά με τρανς γυναίκα. Εγινε πριν τη σχέση του μαζί μου αλλά είναι κάτι που δε μπορώ να το αποδεκτώ. Ισχυρίζεται πως δε θέλησε ποτε να το ξανακάνει από τότε και είναι κάτι που δεν τον απασχολεί πια. Δε ξέρω τι να κάνω ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Marimar87 View Post
    Ανακάλυψα ότι ο άντρας μου έχει πάει στο παρελθόν με τρανς. Ως τώρα η σχέση μας ήταν ιδανική. Είμαστε ένα χρόνο μαζί. Είναι ο τέλειος σύντροφος και είμαστε πολύ ερωτευμένοι. Δεν ήξερα ποτε ότι στο παρελθόν είχε συνευρεθεί για μια φορά με τρανς γυναίκα. Εγινε πριν τη σχέση του μαζί μου αλλά είναι κάτι που δε μπορώ να το αποδεκτώ. Ισχυρίζεται πως δε θέλησε ποτε να το ξανακάνει από τότε και είναι κάτι που δεν τον απασχολεί πια. Δε ξέρω τι να κάνω ;
    Και ποιο ειναι ακριβως το προβλημα;Εισαι ομοφοβικη/τρανσοφοβικη; Αυτο ειναι δικο σου προβλημα, οχι του συζυγου. Δεν εκανε τιποτα το κακο. Θα μπορουσε να χει παει και με αντρες στο παρελθον, αλλα να του αρεσουν κι οι γυναικες.
    Φοβασαι οτι ειναι κρυφοομοφυλοφιλος;
    Του αρεσεις; Κανετε συχνα και καλο σεξ; Ειστε ερωτευμενοι; Οκ, τοτε ειναι ολα καλα. Ακομη κι αν του αρεσουν κι οι γυναικες κι οι αντρες κι οι τρανς, τωρα ειναι μαζι σου!
    Κι εσενα σου αρεσουν οι αντρες αλλα τωρα εισαι μαζι του.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    13
    Δεν είμαι ομοφοβική αλλά στο δικό μου κρεβάτι δε θα επέλεγα κάποιον με τέτοιο παρελθόν. Κάνουμε σεξ σχεδόν καθημερινά όσο καιρό είμαστε μαζί.
    Αρχικά δε μ αρέσει σα γεγονός. Έπειτα, δε μπορώ να πιστέψω πως δεν τον ελκύει πια. Επομένως, μου λέει ψέματα κ αυτό με ανησυχεί γιατί σκέφτομαι πως θέλει να μου κρύψει τις προτιμήσεις του. Γίνεται για διάστημα δυο ετών κάποιος να βλέπει πορνό με τρανς, να έχει συνομιλήσει με αρκετά τρανς άτομα, να έχει κάνει μια φορά (?) σεξ με τρανς και μετά να του περάσει και να μην τον διεγείρει πια;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Πρωτον εισαι ομοφοβικη απο τη στιγμη που γραφεις την πρωτη προταση που εγραψες.
    Δευτερον υπαρχουν ανθρωποι που διεγειρονται ταυτοχρονα απο αντρες γυναικες τρανς και ο,τι αλλο βαζει ο νους σου.
    Εσυ φοβασαι πως του αρσεσουν οι τρανς και με εσενα παντρευτηκε για καλυψη;
    Με ποιον τροπο σου αποκαλυψε.το παρελθον του;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    13
    Μόνη μου το έψαξα. Βρήκα κτ παλιά μνμτα και τον πίεσα να μου πει.
    Σίγουρα δε με παντρεύτηκε για κάλυψη. Νιωθω ποσό με αγαπάει. Του αρέσουν οι γυναίκες απλά δν μπορώ να πιστέψω ότι ήταν μια φάση όπως μου λέει κ ότι τώρα του είναι αδιάφορο και δν του προκαλεί κάτι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Κοιτα πώς παει συνηθως. Μπορει να του αρεσουν οι τρανς οπως και σε σενα δεν επαψαν να αρεσουν οι αλλοι αντρες. Τωρα ομως αποφασισες να σαι μαζι του. Ετσι κι εκεινος. Εγγυησεις δεν υπαρχουν στη ζωη. Κι εσυ θα μπορουσες στο μελλον να τον απατησεις, κι εκεινος θα μπορουσε, κι αν του αρεσαν μονο οι γυναικες, θα μπορουσε να σε απατησει με μια αλλη γυναικα. Θα σε ενοχλουσε λιγοτερο;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    13
    Ναι ισως θα με ενοχλούσε λιγότερο και μη με κρίνετε για αυτό, παρακαλώ. Αυτό που θέλω να πω είναι : «γίνεται να σου περάσει η επιθυμία ή να σταματήσεις να ελκεσαι από τρανς/άντρα/γυναίκα ενώ σε απασχόλησε για δυο χρόνια ας πούμε της ζωής σου;»
    Αν είναι ειλικρινής σ αυτό π λέει δλδ ρωτάω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Και ποιο ειναι ακριβως το προβλημα;.
    το προβλημα ειναι οτι σπαταλας χρονο για να απαντησεις σε γνωστο τρολλλλλλλλ!!!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    το προβλημα ειναι οτι σπαταλας χρονο για να απαντησεις σε γνωστο τρολλλλλλλλ!!!
    Ποιο είναι το τρολ ; Ένα πρόβλημα που έχω στη ζωή μου και μπήκα εδώ να το μοιραστώ και να μου πείτε τη γνώμη σας ; Τόσο γελοίο είναι αυτό που ζω και μοιάζει για τρολ ; Όταν είμαι σε μια κατάσταση αϋπνίας και αφαγίας με τσακωμούς, συνεδρίες σε ψυχολόγους για δυο βδομαδες και κοντεύω να χωρίσω, δεν καταλαβαίνω που είναι το τρολ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Marimar87 View Post
    Ναι ισως θα με ενοχλούσε λιγότερο και μη με κρίνετε για αυτό, παρακαλώ. Αυτό που θέλω να πω είναι : «γίνεται να σου περάσει η επιθυμία ή να σταματήσεις να ελκεσαι από τρανς/άντρα/γυναίκα ενώ σε απασχόλησε για δυο χρόνια ας πούμε της ζωής σου;»
    Αν είναι ειλικρινής σ αυτό π λέει δλδ ρωτάω
    Ειμαι ανθρωπος που δεν κρινει. Αλλα.σορρυ την ομοφοβια δεν μπορω να την αποδεκτω. Αυτο διαχειρισου το μονη σου, δεν εχω να πω κατι αλλο πανω σε αυτο.
    Την αποψη μου στην εχω ηδη πει. Οταν κανουμε μια σχεση με καπο@ δεν παυει κι ο σεξουαλικος μας προσανατολισμος. Συνεχιζουν να μας αρεσουν οταν π.χ ειμαστε γυναικες οι αλλοι αντρες. Αλλα επιλεγουμε να πορευτουμε με εναν.
    Τωρα, αν φοβασαι οτι δεν θα τον καλυπτεις και θα θελει να δοκιμασει ξανα με τρανς, αυτο δεν μπορει να στο απαντησει κανεις.
    Αλλα οπως προειπα εγγυησεις δεν υπαρχουν στη ζωη.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    13
    Λέει πως πειραματίστηκε, ψάχτηκε και του άρεσε αλλά τελικά κατάλαβε ότι δεν το θέλει γι αυτό είχε πάει κ μόνο μια φορά. Ότι δλδ δν αποτελεί μέρος του σεξουαλικού προσανατολισμού του. Αυτό μπορεί να συμβεί ;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Marimar87 View Post
    Λέει πως πειραματίστηκε, ψάχτηκε και του άρεσε αλλά τελικά κατάλαβε ότι δεν το θέλει γι αυτό είχε πάει κ μόνο μια φορά. Ότι δλδ δν αποτελεί μέρος του σεξουαλικού προσανατολισμού του. Αυτό μπορεί να συμβεί ;
    Φυσικα και μπορει.
    Αλλα ξερεις κατι εαν ησουν δικη μου γυναικα, εγω θα ημουν πολυ προβληματισμενος μαζι σου. Θα ενιωθα οτι δεν με εμπιστευεσαι και οτι με κρινεις για το σεξουαλικο μου παρελθον. Νομιζω οτι εσυ θα ειχες κλονισει τον γαμο μας, κι οχι εγω.
    Αληθεια, εχεις μπει στη διαδικασια να σκεφθεις πως νιωθει ο αντρας σου που τον κρινεις και τιον αμφισβητεις για μια σεξουαλικη του εμπειρια που συνεβη πριν να σε γνωρισει;
    Δεν ειχε καμια υπιχρεωση να σου απολογειται για τιποτα απολυτως!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    13
    Μου ζητάει συγγνώμη και επιμένει πως δν έχει καμία σχέση αυτός που είναι τώρα με το τότε. Δεν περίμενα ποτε πως θα ανακάλυπτα κάτι τέτοιο για τον άντρα μου γι αυτό και δεν τον εμπιστεύομαι πια.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Κακως σου ζηταει συγγνωμη. Εσυ πρεπει να του ζητησρις συγγνωμη.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    13
    Σοβαρά τώρα ; Γιατί πρέπει να μαι οκ με κάποιον που μου έκρυψε κάτι τόσο ιδιαίτερο απ τη σεξουαλικη του ζωή πριν από μένα ;

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Απώλεια συζύγου.
    By Dimitroyla in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 3
    Last Post: 28-03-2022, 14:01
  2. Παρελθόν συζύγου.
    By vickympou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 08-08-2019, 14:32
  3. Κατάθλιψη συζύγου;;;;
    By diana in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2018, 21:17
  4. Απόψεις για συμπεριφορά συζυγου
    By Sass in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 28-11-2015, 01:22
  5. Κατάθλιψη συζύγου
    By nick9 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 23-10-2005, 21:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •