Ερωτικό τραύμα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    Member
    Join Date
    Sep 2022
    Location
    @evdemonia_
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και οχι μονο τι την εκανε νοιωσει.
    εχει σημασια το οτι ΤΙΠΟΤΕ στις ενεργειες του καισ την ζωη του δεν προδιδει οτι η ωραια σχεση που ειχε απο παιδι στο μυαλο της, μπορουσε να γινει πραγματικοτητα με τον συγκεκριμενο.
    οχι μονο γιατι δεν της προτεινε ποτε μια "κανονικη" σχεση, αλλα και για τον τροπο που φεροταν στην διαρκεια των σχεσεων του.
    ακριβώς. Δυστυχώς τείνουμε να δικαιολογούμε συμπεριφορές των αλλων ακομα κι αν πληγωνόμαστε εξαιτίας της ανάγκης που δημιουργούμε στον εαυτό μας να πιστεψουμε πως υπαρχει αγαπη/ερωτας από μέρους τους παρόλο που η συμπεριφορά τους δείχνει το αντίθετο.

  2. #17
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    kalhmera.
    τι ηλικιες εχετε τωρα και ποσα χρονια εχουν περασει απο εκεινο το φλερτ που ησουν εσυ εφηβη κι εκεινος σε σχεση;
    Πολλά χρόνια έχουν περάσει ....10ετια.

    Τώρα εγώ είμαι 26 και εκείνος 31


    Απλά προσπαθώ να το δω τέρμα λογικά ότι ακόμα και να ήθελε δεν μου αρέσει σαν χαρακτήρας Αλλά κάτι συμβαίνει και δεν με πειθώ..φαινεται πως έχει μείνει απωθημένο και έχει παγώσει ο χρόνος

    Φοβάμαι να κάνω κάτι γιατι πολυ πιθανόν θα νιώσω την ίδια απόρριψη που με πλήγωσε και τοτε και δεν ήθελα καθόλου..και φοβάμαι επειδή το έχω δει εμμονικα μη γίνει τίποτα ακόμα χειρότερο και κολλήσω για τα επόμενα 100 χρόνια...καταστρεψω τη ζωή μου .....

    Από την άλλη με καίει το τι θα γινόταν θέλω να βγω μαζί του για να το παίξω ώριμη και με αυτοπεποίθηση.....κατι που παλιά δεν είχα τόσο....ομως ανησυχώ ότι θα μπω στο τρυπακι να τρέφω ελπίδες μήπως με άλλους χειρισμούς μπορεί και να κερδίσω το ενδιαφέρον του....

  3. #18
    kopela93
    Guest
    Αν βγείτε θα αλλάξει κάτι ίσως σε μικρό ποσοστό προς το καλύτερο....
    Δε θα αλλάξει κάτι τραγικό. Αν θες πήγαινε για αυτά τα λίγα....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Πολλά χρόνια έχουν περάσει ....10ετια.

    Τώρα εγώ είμαι 26 και εκείνος 31


    Απλά προσπαθώ να το δω τέρμα λογικά ότι ακόμα και να ήθελε δεν μου αρέσει σαν χαρακτήρας Αλλά κάτι συμβαίνει και δεν με πειθώ..φαινεται πως έχει μείνει απωθημένο και έχει παγώσει ο χρόνος

    Φοβάμαι να κάνω κάτι γιατι πολυ πιθανόν θα νιώσω την ίδια απόρριψη που με πλήγωσε και τοτε και δεν ήθελα καθόλου..και φοβάμαι επειδή το έχω δει εμμονικα μη γίνει τίποτα ακόμα χειρότερο και κολλήσω για τα επόμενα 100 χρόνια...καταστρεψω τη ζωή μου .....

    Από την άλλη με καίει το τι θα γινόταν θέλω να βγω μαζί του για να το παίξω ώριμη και με αυτοπεποίθηση.....κατι που παλιά δεν είχα τόσο....ομως ανησυχώ ότι θα μπω στο τρυπακι να τρέφω ελπίδες μήπως με άλλους χειρισμούς μπορεί και να κερδίσω το ενδιαφέρον του....
    σωστα ανησυχεις, κατα την γνωμη μου.
    θα μπορουσες να ειχες κανει μια απλη κουβεντα, οσο να λυσεις αποριες και παρεξηγησεις, αλλα ακομα και σε τετοια διαδικασια, υπηρχε ο φοβος να κολλησεις απ αυτα που λες...
    απο αποψη του να γινοταν "κατι" ομως, το μονο διαστημα με πιθανοτητες, θα ηταν ενα διαστημα που θα ηταν ελευθερος.
    και σε ειχε πλησιασει μια τετοια εποχη, νομιζω.
    το θεμα ομως ειναι, οτι ουτε καν το οτι ηταν ελευθερος δινει καμια εγγγυηση οτι θα ηθελε σχεση, ποσο δε μαλλον, το οτι θα ηταν σωστος σε αυτην την σχεση...
    απο την αλλη, το να κανεις κατι τωρα πουε χει σχεση, ειναι ακομα πιο δυσοιωνο..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Δεν έχει σημασία τι θα αποφασίσεις, αλλά έχει σημασία να πάρεις μια απόφαση και να την τηρήσεις.
    Επειδή μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοούσα με αυτό, θα προσπαθήσω να το εξηγήσω.
    Η αρχική σου ερώτηση (τουλάχιστον αυτή θεωρώ σημαντικότερη) ήταν:
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Πώς θα σταματήσω να τον σκέφτομαι και να πονάω....πως να φτιάξω τη ζωή μου;;;; .
    Ο λόγος που έχεις "κολλήσει", είναι πως όσο είσαι σε αυτή τη φάση (αναποφασιστικότητας) "τα έχεις όλα".
    Έχεις και την αξιοπρέπεια σου, και τα όνειρα, και τις ελπίδες πως θα μπορούσε κάτι να γίνει και να είσαι καλά μαζί του.
    Αλλά όλα αυτά είναι στο μυαλό σου. Όχι στην πραγματικότητα.

    Αν πάρεις απόφαση πως δεν αξίζει να κάνεις κάτι μαζί του, θα κρατήσεις την αξιοπρέπεια σου και θα τον ξεχάσεις (κάνοντας τον block απο παντού).
    Κατα καιρούς ίσως κάνεις τη σκέψη να δεις το προφίλ του για να μάθεις τι κάνει. Αλλά μπορείς να μην επιτρέψεις στον εαυτό σου να το κάνει πράξη αυτό.
    Κάθε φορά που θα τον σκέφτεσαι, θα βάζεις την αξιοπρέπεια σου πάνω απο αυτό που νιώθεις. Και αυτό που νιώθεις θα εξασθενήσει κάποια στιγμή.

    Αν πάρεις απόφαση να κάνεις κάτι μαζί του (και του στείλεις μήνυμα πχ), θα χάσεις την αξιοπρέπεια σου, και πιθανόν στο μέλλον και τα όνειρα.
    Μη φοβάσαι να χάσεις την αξιοπρέπεια σου. Όσο πιο χαμηλά πέσεις, τόσο ευκολότερα θα τον ξεχάσεις. Θα πεις "έκανα ότι μπορούσα".

    Ότι απο τα δύο και αν κάνεις, θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα σε βάθος χρόνου. Ή θα τον ξεχάσεις ή θα είσαι μαζί του ή θα απογοητευτείς.
    Αλλά όσο δεν παίρνεις κάποια απόφαση (κάνοντας την πράξη), θα είσαι σε αυτή την κατάσταση γιατι σου δίνει ελπίδα κάτι που δεν ισχύει στην πραγματικότητα.
    Η λύση στο να σταματήσεις να τον σκέφτεσαι δεν είναι στη σκέψη σου, αλλά στις πράξεις σου.
    Last edited by Cmos; 20-09-2022 at 15:53.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Εγώ θα ήθελα να κάνω stress out το γεγονός οτι σχολιάζεις τις γυναίκες με τις οποίες συνηπήρξε ως "άσχημες", "χοντρές" κτλ και τις κρίνεις ως κατώτερές σου. Σόρρυ αλλά εδώ είσαι φάουλ. Αντί να ρίξεις ένα τεράστιο Χ για τον τρόπο που σε αντιμετώπισε σχολιάζεις τις επιλογές του. Φαντάζομαι απλά οτι το λες σαν παράπονο. Γενικότερα, ο τύπος είναι από μόνος του red flag και πρέπει να ξεκολλήσεις. Έχεις εξιδανικεύσει έναν εφηβικό έρωτα και μένεις κολλημένη εκεί. Χρειάζεται να αφεθείς, να αφήσεις ανθρώπους να σε πλησιάσουν να κάνεις βήματα μπροστά. Δεν έχω διαβάσει άλλα posts σου, αλλά θα ήταν καλό να επισκεφτείς έναν ψυχολόγο. Νομίζω οτι θα σε βοηθήσει να δεις από άλλη οπτική την κατάσταση.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Καταρχασ αμα ειναι αυτεσ ασχημεσ εισαι κι εσυ αυτο ειναι το γουστο του τι να κανουμε τωρα παντωσ να ξερεισ συνηθωσ οι αντρεσ δε ρωτανε τη γνωμη εχουν οι αλλοι μετα αμα ειναι να παντρευτουν θα ρωτησουν πιο πριν αμα τυχει κι αμα κατσει

  8. #23
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σωστα ανησυχεις, κατα την γνωμη μου.
    θα μπορουσες να ειχες κανει μια απλη κουβεντα, οσο να λυσεις αποριες και παρεξηγησεις, αλλα ακομα και σε τετοια διαδικασια, υπηρχε ο φοβος να κολλησεις απ αυτα που λες...
    απο αποψη του να γινοταν "κατι" ομως, το μονο διαστημα με πιθανοτητες, θα ηταν ενα διαστημα που θα ηταν ελευθερος.
    και σε ειχε πλησιασει μια τετοια εποχη, νομιζω.
    το θεμα ομως ειναι, οτι ουτε καν το οτι ηταν ελευθερος δινει καμια εγγγυηση οτι θα ηθελε σχεση, ποσο δε μαλλον, το οτι θα ηταν σωστος σε αυτην την σχεση...
    απο την αλλη, το να κανεις κατι τωρα πουε χει σχεση, ειναι ακομα πιο δυσοιωνο..
    Κοίταξε εγώ δεν το αντέχω να φάω πάλι χυλόπιτα....δηλαδη να νιώσω ότι είμαι μόνο ένα πήδημα για εκείνον. Και ένας επιπλέον λόγος πέρα από τον προφανή είναι ότι οι σχέσεις του ήταν όλες εμφάνιση μπάζου...χοντρές κοντές άσχημες..καμια σχέση με μένα...

    Ντάξει να με φτύνει για κάποια καλύτερη μου .......ειτε εμφανισιακά είτε οτιδήποτε Αλλά με τις χειρότερες και να φτύνει εμένα που ξεστραβωθηκα να τον κοιτάξω και να ασχοληθώ μαζί του ;;

    Απλά με πονάει γιατί δεν έχω ερωτευτεί και γιατί ήταν μια πολύ ωραία ιστορία με το μυαλό μου ....επειδη ήταν παιδικός μκυ έρωτας κτλ κτλ........
    Εντωμεταξύ νιώθω για διάφορους λόγους ότι έχω κλειδώσει και δεν αφήνομαι πλέον να ερωτευτώ....τον έχω εξιδανικευσει τόσο πολύ που όλα τα συγκρίνω μαζί του...παγιδα του μυαλού....

    Δεν θέλω να κάτσω πάλι να μπω σφηνα και να φάω και άκυρο.........

    Εσύ πιστευεις οτι αν θα γινόταν κάτι μεταξύ μας πιο σοβαρό θα ήταν σε περίπτωση που ήταν μόνος...

    Για ποιες πιθανότητες όμως μιλάμε να με δει σοβαρά;; γίνεται ένας άντρας που σε έχει φτύσει μέσα στα μούτρα ότι δεν θα κάνει σχέση μαζί σου, έπειτα να το δει αλλιώς;;;

  9. #24
    Honorata
    Guest
    Καλά τα λες εσύ...

    Το θέμα είναι ότι έφτασα όντως σε ένα σημείο που πήρα την απόφαση και τραβηξα τον δρόμο της αξιοπρέπειας. Τον ξέχασα, δεν τον σκεφτόμουν καν, δεν έβλεπα τα σοσιαλ μίντια του και όλα καλά, μέχρι που στο ξεκουδουνο μου στείλε αυτός......και όταν έστειλε γέλαγα.....

    Μάλλον ,,,(μαλλον) έστειλε επειδή μετά από πάρα πολύ καιρό ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ είδα ένα στορυ του και είπε να στείλει....

    Μετά από αυτό το μήνυμα και την αδιαφορία που του έδειξα απλά βασανίζομαι......ξανά γύρισα πίσω...άνοιξε πάλι αυτή η πληγη....

    Τώρα και να θέλω (που δεν ξέρω αν θέλω και αν το αντέχω) δεν μπορώ να τον πλησιάσω....Πρόσφατα ανεβάζει φωτο στο προφίλ του μαζί με τη χοντρη που τα έχει οποτε εγώ δεν ρίχνω τον εγωισμό μου να κάτσω να ασχοληθώ ΞΑΝΑ (Όπως παλιά) Ενώ έχει άλλη......

    Δεν κλείνει αυτή η ιστορία...ίσως επειδή και εγώ δεν έχω κάνει κάποια σχέση που να με παθιασει και να με ξεκολλήσει..
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Επειδή μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοούσα με αυτό, θα προσπαθήσω να το εξηγήσω.
    Η αρχική σου ερώτηση (τουλάχιστον αυτή θεωρώ σημαντικότερη) ήταν:

    Ο λόγος που έχεις "κολλήσει", είναι πως όσο είσαι σε αυτή τη φάση (αναποφασιστικότητας) "τα έχεις όλα".
    Έχεις και την αξιοπρέπεια σου, και τα όνειρα, και τις ελπίδες πως θα μπορούσε κάτι να γίνει και να είσαι καλά μαζί του.
    Αλλά όλα αυτά είναι στο μυαλό σου. Όχι στην πραγματικότητα.

    Αν πάρεις απόφαση πως δεν αξίζει να κάνεις κάτι μαζί του, θα κρατήσεις την αξιοπρέπεια σου και θα τον ξεχάσεις (κάνοντας τον block απο παντού).
    Κατα καιρούς ίσως κάνεις τη σκέψη να δεις το προφίλ του για να μάθεις τι κάνει. Αλλά μπορείς να μην επιτρέψεις στον εαυτό σου να το κάνει πράξη αυτό.
    Κάθε φορά που θα τον σκέφτεσαι, θα βάζεις την αξιοπρέπεια σου πάνω απο αυτό που νιώθεις. Και αυτό που νιώθεις θα εξασθενήσει κάποια στιγμή.

    Αν πάρεις απόφαση να κάνεις κάτι μαζί του (και του στείλεις μήνυμα πχ), θα χάσεις την αξιοπρέπεια σου, και πιθανόν στο μέλλον και τα όνειρα.
    Μη φοβάσαι να χάσεις την αξιοπρέπεια σου. Όσο πιο χαμηλά πέσεις, τόσο ευκολότερα θα τον ξεχάσεις. Θα πεις "έκανα ότι μπορούσα".

    Ότι απο τα δύο και αν κάνεις, θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα σε βάθος χρόνου. Ή θα τον ξεχάσεις ή θα είσαι μαζί του ή θα απογοητευτείς.
    Αλλά όσο δεν παίρνεις κάποια απόφαση (κάνοντας την πράξη), θα είσαι σε αυτή την κατάσταση γιατι σου δίνει ελπίδα κάτι που δεν ισχύει στην πραγματικότητα.
    Η λύση στο να σταματήσεις να τον σκέφτεσαι δεν είναι στη σκέψη σου, αλλά στις πράξεις σου.

  10. #25
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Εγώ θα ήθελα να κάνω stress out το γεγονός οτι σχολιάζεις τις γυναίκες με τις οποίες συνηπήρξε ως "άσχημες", "χοντρές" κτλ και τις κρίνεις ως κατώτερές σου. Σόρρυ αλλά εδώ είσαι φάουλ. Αντί να ρίξεις ένα τεράστιο Χ για τον τρόπο που σε αντιμετώπισε σχολιάζεις τις επιλογές του. Φαντάζομαι απλά οτι το λες σαν παράπονο. Γενικότερα, ο τύπος είναι από μόνος του red flag και πρέπει να ξεκολλήσεις. Έχεις εξιδανικεύσει έναν εφηβικό έρωτα και μένεις κολλημένη εκεί. Χρειάζεται να αφεθείς, να αφήσεις ανθρώπους να σε πλησιάσουν να κάνεις βήματα μπροστά. Δεν έχω διαβάσει άλλα posts σου, αλλά θα ήταν καλό να επισκεφτείς έναν ψυχολόγο. Νομίζω οτι θα σε βοηθήσει να δεις από άλλη οπτική την κατάσταση.
    Είπα και εγώ δεν θα σχολιάσει κανένας το "bulling" που ασκώ με χαρακτηρισμους όπως χοντρή κτλ....

    Όταν όμως μιλάμε για έρωτες/κολλήματα/απωθημένα/ απορρίψεις και πόνο.......ε ρε φίλε ναι ....ειναι παραπονο....γιατι είχα πολλά καλά και σαν γυναίκα και για να του προσφέρω και είναι απελπιστικο να βλέπεις το απωθημένο σου να βγαίνει με όλες τις χαλια....δν μπορείς να το δικαιολογησεις στο μυαλό σου ....

    Είναι παράπονο γιατί μαζί μου το έπαιζε δύσκολος λες και είναι ο Τζορτζ κλουνει.....μου έδειχνε ότι με έχει για τη ξεπετα ......μου έκανε σχόλια τύπου ότι θα έπρεπε να είμαι περισσότερο ψώνιο, με τη συμπεριφορά του έδειχνε ότι δεν καλύπτεται με κατι...ή εγώ έτσι ένιωσα τοτε και πληγώθηκα.....

    Εντωμεταξύ εγώ είμαι εμφανισημη, έχω σεξ απιλ είμαι καλή, ευαίσθητη , γλυκιά , μορφωμένη αντικειμενικά πολλη καλύτερη και από αυτόν.....και αυτά είναι λόγια τρίτων που τους έχω πει την ιστορία και με ρωτάνε με έκπληξη μα καλά εσύ με αυτον; αυτός δεν έχει σπουδάσει τπτ....πιο πολύ ταιριάζει με τις κοπέλες που βγαίνει...

    Και ντάξει ρε γαμώτο εγώ πες πάει στο διαολο επειδή ήμουν μικρή και καψούρα δεν έβλεπα μπροστα μου και τον έβλεπα σαν Θεό..
    Αλλα να μου το παίζεις απαιτητικος και να μοστράρεις με όλα τα μπάζα εμφανισιακά;;;;;; κοπέλες που δεν τις λες ούτε μέτριες....

    Για αυτό το λέω .....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Καλά τα λες εσύ...

    Το θέμα είναι ότι έφτασα όντως σε ένα σημείο που πήρα την απόφαση και τραβηξα τον δρόμο της αξιοπρέπειας. Τον ξέχασα, δεν τον σκεφτόμουν καν, δεν έβλεπα τα σοσιαλ μίντια του και όλα καλά, μέχρι που στο ξεκουδουνο μου στείλε αυτός......και όταν έστειλε γέλαγα.....

    Μάλλον ,,,(μαλλον) έστειλε επειδή μετά από πάρα πολύ καιρό ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ είδα ένα στορυ του και είπε να στείλει....

    Μετά από αυτό το μήνυμα και την αδιαφορία που του έδειξα απλά βασανίζομαι......ξανά γύρισα πίσω...άνοιξε πάλι αυτή η πληγη....

    Τώρα και να θέλω (που δεν ξέρω αν θέλω και αν το αντέχω) δεν μπορώ να τον πλησιάσω....Πρόσφατα ανεβάζει φωτο στο προφίλ του μαζί με τη χοντρη που τα έχει οποτε εγώ δεν ρίχνω τον εγωισμό μου να κάτσω να ασχοληθώ ΞΑΝΑ (Όπως παλιά) Ενώ έχει άλλη......

    Δεν κλείνει αυτή η ιστορία...ίσως επειδή και εγώ δεν έχω κάνει κάποια σχέση που να με παθιασει και να με ξεκολλήσει..
    Και εσύ καλά τα λες..
    Αλλά συγκρίνεις τον επόμενο, με κάποιον που δεν υπάρχει.
    Πως θα τον ερωτευτείς? Εκτός αν αναγνωρίσεις πως το κάνεις αυτό, και ακυρώσεις τις σκέψεις σου.
    Όταν βρίσκεις ελαττώματα στον επόμενο, να φιλτράρεις τις σκέψεις σου με τη λογική και να τα παραβλέπεις όταν είναι θέμα σύγκρισης.
    Αν δώσεις το χρόνο σε κάποιον που αξίζει (με τα δικά σου κριτήρια), θα ερωτευτείς.
    Μπορεί να μην ξέρεις ακόμα τι ακριβώς θα σε κάνει να ερωτευτείς κάποιον. Αλλά ξέρεις τι δε θα σε κάνει να ερωτευτείς.
    Όταν βλέπεις πως ο άλλος έχει κοινά χαρακτηριστικά με αυτά που είχε ο πρώην σου και σε έκανε να βαριέσαι, θα τον απορρίπτεις.
    Το οτι ο άλλος είναι "καλό παιδί" δε σημαίνει πως θα τον ερωτευτείς (δυστυχώς).

    Αφού επιλέγεις να μη χάσεις την αξιοπρέπεια σου, τήρησε την επιλογή σου.
    Αυτός μπορεί να μείνει για πάντα με τη "χοντρή" που λες (αν και δε μου αρέσει ο χαρακτηρισμός) και εσύ να χάνεις τα χρόνια σου.
    Κάθε φορά που θα τον σκέφτεσαι, να θυμάσαι πως ένιωσες όταν είχες ασχοληθεί παλιά και σε είχε φτύσει.
    Block, και μη ξαναδείς story του κτλ. Όταν θα θες να μπεις στο προφιλ του πχ, να σκέφτεσαι πως θα χάσεις την αξιοπρέπεια σου (στον εαυτό σου) και να μην το κάνεις.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Εντωμεταξύ εγώ είμαι εμφανισημη, έχω σεξ απιλ είμαι καλή, ευαίσθητη , γλυκιά , μορφωμένη αντικειμενικά πολλη καλύτερη
    Να ξέρεις πάντως πως αυτά δεν αρκούν ούτε για να κρατήσεις μια σχέση, ούτε για να σε ερωτευτεί κάποιος!
    Σίγουρα είναι υπέρ να τα έχεις..αν και κάποια απο αυτά είναι υποκειμενικά.. αλλά όπως και να χει μη βασίζεσαι σε αυτά

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Αν και δεν συμφωνώ με τους χαρακτηρισμούς που αποδίδεις στις άλλες γυναίκες ωστόσο καταλαβαίνω ότι αυτό πηγάζει από την απόρριψη που έχεις νιώσει και την ψυχοσυναισθηματική φάση στην οποία εισαι. Αλλά ρε φίλη για να είναι μαζί τους κάτι τους βρήκε. Τι να κάνουμε; Δεν αρέσουμε σε όλους και δεν θα μας αρέσουν όλοι. Η «χοντρή» που λες μπορεί να «κουμπώνει» καλύτερα μαζί του. Δυστυχώς αυτός δεν είναι into you αλλα ψάχνεται είτε για ένα ευκαιριακό σεξ είτε για να πάρει επιβεβαίωση. Και εσυ κανεις πισωγυρίσματα και πραγματικά ποιος επιστρέφει σε εφηβικούς ανεκπλήρωτους έρωτες;Εισαι μόλις 26, ζήσε, βγες , ερωτεύσου διαθέσιμους και άντρες που θα ζήσεις μαζί τους όσα έχεις ονειρευτεί. Κάνε επισης μπλοκ και σταματά να βλέπεις τα στοριζ του. Όσο ασχολείσαι και το ψάχνεις τόσο θα μένεις στάσιμη και κολλημένη εκεί.

  14. #29
    Honorata
    Guest
    Ναι σίγουρα κουμπωνει καλύτερα μαζί της από ότι μαζί μου......

    Δεν είμαι ανθρωπος της φιλοσοφίας του...

    Αφού λοιπόν έχει σταμπαρει το στυλ του και ποιες θέλει και εγώ είμαι στην αντίπερα όχθη τότε ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ....απλα τα πράγματα

    Μου τη σπάει που με ενοχλεί και με κάνει να υποφέρω ενω δεν είμαι του γούστου του..
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Αν και δεν συμφωνώ με τους χαρακτηρισμούς που αποδίδεις στις άλλες γυναίκες ωστόσο καταλαβαίνω ότι αυτό πηγάζει από την απόρριψη που έχεις νιώσει και την ψυχοσυναισθηματική φάση στην οποία εισαι. Αλλά ρε φίλη για να είναι μαζί τους κάτι τους βρήκε. Τι να κάνουμε; Δεν αρέσουμε σε όλους και δεν θα μας αρέσουν όλοι. Η «χοντρή» που λες μπορεί να «κουμπώνει» καλύτερα μαζί του. Δυστυχώς αυτός δεν είναι into you αλλα ψάχνεται είτε για ένα ευκαιριακό σεξ είτε για να πάρει επιβεβαίωση. Και εσυ κανεις πισωγυρίσματα και πραγματικά ποιος επιστρέφει σε εφηβικούς ανεκπλήρωτους έρωτες;Εισαι μόλις 26, ζήσε, βγες , ερωτεύσου διαθέσιμους και άντρες που θα ζήσεις μαζί τους όσα έχεις ονειρευτεί. Κάνε επισης μπλοκ και σταματά να βλέπεις τα στοριζ του. Όσο ασχολείσαι και το ψάχνεις τόσο θα μένεις στάσιμη και κολλημένη εκεί.

  15. #30
    Honorata
    Guest
    Δεν μπορώ να κάνω μπλοκ...

    Δεν μου πάει η καρδιά....
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Και εσύ καλά τα λες..
    Αλλά συγκρίνεις τον επόμενο, με κάποιον που δεν υπάρχει.
    Πως θα τον ερωτευτείς? Εκτός αν αναγνωρίσεις πως το κάνεις αυτό, και ακυρώσεις τις σκέψεις σου.
    Όταν βρίσκεις ελαττώματα στον επόμενο, να φιλτράρεις τις σκέψεις σου με τη λογική και να τα παραβλέπεις όταν είναι θέμα σύγκρισης.
    Αν δώσεις το χρόνο σε κάποιον που αξίζει (με τα δικά σου κριτήρια), θα ερωτευτείς.
    Μπορεί να μην ξέρεις ακόμα τι ακριβώς θα σε κάνει να ερωτευτείς κάποιον. Αλλά ξέρεις τι δε θα σε κάνει να ερωτευτείς.
    Όταν βλέπεις πως ο άλλος έχει κοινά χαρακτηριστικά με αυτά που είχε ο πρώην σου και σε έκανε να βαριέσαι, θα τον απορρίπτεις.
    Το οτι ο άλλος είναι "καλό παιδί" δε σημαίνει πως θα τον ερωτευτείς (δυστυχώς).

    Αφού επιλέγεις να μη χάσεις την αξιοπρέπεια σου, τήρησε την επιλογή σου.
    Αυτός μπορεί να μείνει για πάντα με τη "χοντρή" που λες (αν και δε μου αρέσει ο χαρακτηρισμός) και εσύ να χάνεις τα χρόνια σου.
    Κάθε φορά που θα τον σκέφτεσαι, να θυμάσαι πως ένιωσες όταν είχες ασχοληθεί παλιά και σε είχε φτύσει.
    Block, και μη ξαναδείς story του κτλ. Όταν θα θες να μπεις στο προφιλ του πχ, να σκέφτεσαι πως θα χάσεις την αξιοπρέπεια σου (στον εαυτό σου) και να μην το κάνεις.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να ελευθερωθω από το τραύμα.
    By Potnia in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 3
    Last Post: 01-12-2021, 14:06
  2. Ψυχικο τραυμα - Βοηθεια!
    By Spiderwebs in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 14
    Last Post: 15-06-2020, 19:23
  3. Τραύμα
    By Σαπουνάκι μπάνιου in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 8
    Last Post: 28-05-2018, 01:18
  4. Παιδικο μου τραυμα
    By μυσπ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 32
    Last Post: 14-07-2015, 10:26
  5. Παιδικό τραύμα και ψύχωση
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-08-2007, 14:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •